Šta je novo?

LG Televizori

Pa ako je već dogovorio da mu donesu do stana, što da ne. Nisu ovo mali tv, ipak su 83"-ke, i koštaju dosta.
 
Pa da, ali sto bih ih kuriri vozili po gradu i razvlacili. Vidis u kakvom je stanju kombi, sta ako dodje do ostecenja.. Lakse bi mi bilo da ih odmah unesem u stan i zavrsim brigu. :D
 
Ja sam za svoj isao oled u BG, da bih izbegao kurire i razne probleme, a ti nisi mogao da odneses do stana... :rolleyes:
Nije me bilo zao sto sam potrosio pola dana i novac za put i putarinu.
Zasto bih teglio 3 televizora boga pitaj koje tezine 5+ spratova? Kada sam ih vec platio i dogovorio isporuku zasto bih lomio kicmu. A u lift ne mogu da stanu.
 
^ za te pare koje si dao treba da ih odnesu u stan, montiraju i povezu. Plus da ti donesu pečeno prase iseceno na ovale i dve gajbe piva😀
 
^ nije poenta kilaze, vidi cenu televizora pa kad das tolike pare za 3 komada usluga mora biti maksimalna. Kolega uzeo C1 65” preko Mađara pa su mu ga doneli kući iz NS a do nas imaju 100km, montirali i pustili u rad i to za 1400€.
 
Meni u BC Group nisu hteli da salju kurirom, 55", morao sam po njega, a svakako i da su hteli, izbegao bih slanje kuririma. A prethodni tv su poslali, mada bio je manji, 43", cak vozac pomogao majci da ga unesu u kucu, iako nije morao.
 
Po moj 55" C1 sam i ja išao iz KG-a u BG. Da sam uzeo veći ne bi mogao da stane u kola.

U pravu je čovek, ako je platio uslugu onda on nema tu šta da nosi. Slažem se da su to trebali gratis da mu daju i da mu ugrade iste. Ja sam se dobro namučio sam oko montiranja mog C1 na postolje.
 
56 kg na 2 čoveka, au pa dobro si postupio - da si nosio 26kg tačno bi umro :D
Ova manja kutija još teža!
Isto pitanje, zasto bih? Ako je sve placeno i dogovoreno. Druga stvar te kutije su poprilicno glomazne a i teske ako ih nosis uz stepenice, manevrises sa njima itd. Nosio sam Samsung Odyssey Ark 55" monitor na drugi sprat u sadasnji stan sa komsijom koji je iste tezine kao ta 83" i mnogo manja kutija. Bilo je poprilicno tesko. Zamisli to x3 i jos spratova x3 i vise. I jos da ih ja cuknem negde pa da mene smaraju za garanciju. Ali u stranu sve to. Placeno i dogovoreno. Imam pametnija posla od nosenja televizora.

Kurirske sluzbe uglavnom nece da voze televizore. To su mi i rekli kada sam kupovao pa mi je receno da ce isporuka biti direktno od dobavljaca iz magacina da se ne bi ostetili TV-ovi. Dobavljac ce zato sutra uz vozaca, da posalje i dva coveka koji ce ih nositi. Pokriven sam svim garancijama tako da se ne brinem oko toga i da se nesto desi.
 
Poslednja izmena:
Ako si platio da ti donesu i montiraju to je onda drugo ;)
A to za moguće oštećenje je baš ono što bih ja izbegao, sad će da se drndaju kilometerima u tom kombiju...

Pa da, ali sto bih ih kuriri vozili po gradu i razvlacili. Vidis u kakvom je stanju kombi, sta ako dodje do ostecenja.. Lakse bi mi bilo da ih odmah unesem u stan i zavrsim brigu. :D

Baš to!
 
Poslednja izmena:
^ on je obezbedio sebe da ih kurir baci iz aviona dobiće druge. Iskreno za tu vrednost ja ne bih pristao na ništa drugo osim da se unesu, nameste i puste u rad. Izvlačenje tako velikog, teškog i dosta tankog televizora iz kutije može se lagano oštetiti.
 
Ako si platio da ti donesu i montiraju to je onda drugo ;)
A to za moguće oštećenje je baš ono što bih ja izbegao, sad će da se drndaju kilometerima u tom kombiju...



Baš to!
Dogovorena je samo isporuka. Montaza se obavalja par nedelja kasnije kada se radovi u stanu privedu kraju. I montazu ce raditi ljudi koji se bave time. Sto se mene tice mogu da se drndaju kako i gde hoce. Nije da mi TV treba sada i odmah. Ako budu osteceni oni snose odgovornost. Gorepomenuti monitor je putovao iz Nemacke u kombiju, bez garancije i nista mu nije bilo. Ne brinem se ja oko tih stvari. Ako se nesto i desi mojom krivicom, kupicu drugi.
 
Srecno i dugo da te sluze ali mi ne ide u glavu koliko je to stan da imas mesta za tri tolika televizora , svaka cast.
Sta sam sad shvatio je da ovde vise vredi tovar od vozila kojim se prevozi LOL
 
Poslednja izmena:
Srecno i dugo da te sluze ali mi ne ide u glavu koliko je to stan da imas mesta za tri tolika televizora , svaka cast.
Pa trosoban stan oko 85m2. Jedan 83" ide u dnevnu za svaki dan i casual gledanje Igre Sudbine za devojku :), drugi 83" u spavacu umesto projektora koji sada koristim. Planiram da uzmem i krevet sa motornim podizanjem podloge/lestvica/jezgra/duseka da ne moram jastuk da namestam :). Moze da se podgine strana gde su jastuci do nekih 45 stepeni kao i donji deo ali nesto manje. Videcu kako jos to funkcionise. 77" ide u gaming sobu na koji ce biti prikacene konzole i bice TV za zezanje. To je otprilike to. :) Na oba 83" se povezuje po jedan Sennheiser Ambeo Soundbar Plus i po jedan Ambeo Subwoofer zbog Dolby Atmos-a. Sve se montira na zid. Fun times. :)
 
Poslednja izmena:
^ ti možeš bioskop da otvoriš u stanu 😀, neka te lepo služe
 
Mali update. Televizori su isporuceni danas ali u stanu je haoticno stanje od molera i ostalih majstora pa su isporuceni u ostavu gde ce stajati do daljnjeg. 😀

Info za pametnjakovice. Momci koji su nosili TV-ove od "samo" 56kg na nivo -3 i to putem kroz garazu, znaci bez stepenica i ostalog manevrisanja su se otelili. Bilo im je poprilicno tesko ali opet mnogo lakse nego da su ih nosili uz stepenice xx spratova. Uopste nisu lagani televizori i cela akcija je trajala oko pola sata uz par odmaranja. Sve vreme sam isao sa njima, bodrio ih i pazio da sve bude ok. 😀 Na kraju sam ih i castio jer su zasluzili.

Ono sto preostaje je da se TV-ovi prebace u stan kada zavrse majstori. Clanovi iznad koji hoce da zarade neku kinticu da iznesu televizore u stan neka se jave putem pp. 😀 Necu ih otpakivati da vidim da li je sve ok. Kutije nisu ostecene i nosene su sa puno razumevanja, ljubavi i paznje. 😀
 

Prilozi

  • PXL_20230124_131507798.jpg
    PXL_20230124_131507798.jpg
    275.6 KB · Pregleda: 84
Izbaci neku fotku kad montiraš tv-ove 😁
 
Ladno nema više vremenske prognoze na WebOS-u posle apdejta na 03.34.55.
 
Kako gledate BR Ripove na LG televizorima?

Pustio sam preko fleša jedan film (h265 (HDR 10-bit), 24.2 Mb/s upakovan u mkv kontejner) na LG G1 preko Sandisk Extreme Pro USB3.0 fleša, ali ugrađeni plejer nije mogao da mota film napred/nazad (tačnije kad malo premotam i pustim film, on se vrati na početak), tako da film mora da se gleda isključivo od početka bez motanja, a i podešavanja titlova su loša (nisu kristalno čista slova, nego mutnjikava).

Pretpostavljam da bih mogao povezivanjem kompjutera sa TV-om, ali bih to izbegao. Imam Amazon Fire stick 4k (koji ne koristim), ali bih i to izbegao ako je moguće (ako bi uopšte i radilo).

Jel postoji neka druga aplikacija za TV koja je bolja od ove koja je došla sa televizorom? Ako takve nema, koje je rešenje?
 
Apple tv 4k i firestick 4k max preko WiFi. (filmovi na Nas-u).

Upregni taj Firestick, instaliraj Kodi ili Nova player, I vozi 😎
 
Retke stvari gledam van striming servisa, pa ne bih da povezujem stick ako ne moram. Kodi u Nemačkoj nije najpametnija opcija. Kako povezati Firestick i kompjuter preko WiFi-a?
 
Na kompjuteru napraviš shared folder (SMB protokol) i priđeš iz Kodija ili Nova.

Naravno, I kompjuter i firestick na istoj mreži i ruteru da budu.
 
Da li si probao da pustis kroz mrezu taj film a ne sa flesa?
Da instaliras na kompu LG smart share na primer i odatle ga pustis (mislim share-ujes folder), ne treba ti nikakav dodatni softver na televizoru - pojavice se kao da si gurnuo usb
 
Poslednja izmena:
Da li si probao da pustis kroz mrezu taj film a ne sa flesa?
Da instaliras na kompu LG smart share na primer i odatle ga pustis (mislim share-ujes folder), ne treba ti nikakav dodatni softver na televizoru - pojavice se kao da si gurnuo usb
Upravo probao i dobro radi, može da se premotava film (zašto ne može sa fleša tako, pojma nemam), ali laptop mora stalno da radi. Proglem sa prevodom (slova slabije rezolucije) je ostao.
 
Dobro to sa prevodom ako ne moze da se podesi kroz sam plejer - onda mu ne mozes nista.
A za premotavanje i to, verovatno taj fles nema dovoljan bandwidth
 
Kako gledate BR Ripove na LG televizorima?

Pustio sam preko fleša jedan film (h265 (HDR 10-bit), 24.2 Mb/s upakovan u mkv kontejner) na LG G1 preko Sandisk Extreme Pro USB3.0 fleša, ali ugrađeni plejer nije mogao da mota film napred/nazad (tačnije kad malo premotam i pustim film, on se vrati na početak), tako da film mora da se gleda isključivo od početka bez motanja, a i podešavanja titlova su loša (nisu kristalno čista slova, nego mutnjikava).

Pretpostavljam da bih mogao povezivanjem kompjutera sa TV-om, ali bih to izbegao. Imam Amazon Fire stick 4k (koji ne koristim), ali bih i to izbegao ako je moguće (ako bi uopšte i radilo).

Jel postoji neka druga aplikacija za TV koja je bolja od ove koja je došla sa televizorom? Ako takve nema, koje je rešenje?
Ja sam ga povezao preko mreže sa serviio programom. Share folder koji hoćeš i direktno sa PC harda puštam filmove.
 
Upravo mi je stigao mail od Comtrade Distribucije da G2 i Z2 modeli nisu bili u promociji za 5-godisnju garanciju. Svi prethodni modeli jesu ( ukljucujuci i G1 ) sto znaci da onaj ko kupi G2 ili Z2, njihove najbolje televizore, dobija garanciju samo na panel koja jeste 5 godina jer tako stoji na sajtu LG Srbije ali na sve ostale komponente televizora je standardnih 2 godine. Hvala im. :) Znaci trenutno imam 3 vrste garancije. Na panel 5 godina, na ceo uredjaj 2 godine i 2 godine kasko gde sam pokriven tehnicki sta god da se desi.
 
Ja sam ga povezao preko mreže sa serviio programom. Share folder koji hoćeš i direktno sa PC harda puštam filmove.
I ja tako radim još od prvog LB modela koji sam imao, i nema greške
 
Nazad
Vrh Dno