Šta je novo?

LG Televizori

Pre neki dan sam dobio ažuriranje tv-a i nakon toga nisam primetio neke novine.
Šta je konkretno donelo to ažuriranje?
 
Sta mislite o modelu lg OLED48C21LA,da li moze taj televizor da posluzi dok skroz ne batali,da nista ne secka,brat mi kaze bolje kupi televizor sa oled ekranom,mnogo bolji dozivljaj
 
Pozdrav, pre neki dan se pojavila crna linija na sredini ekrana samo na crvenoj i zutoj boji, TV je LGC1, na ostalim bojama je nema, probao sam pixel cleaning i factory reset, nista se nije dogodilo. Na crvenoj boji je vise izrazena, nego na zutoj, na ostalim bojama je nema, mislim da nisu mrtvi pikseli, ima li neko ideju sta moze da bude ili da ga nosim na garanciju?
 

Prilozi

  • IMG_4561.jpg
    IMG_4561.jpg
    779.8 KB · Pregleda: 120
  • IMG_4623.jpg
    IMG_4623.jpg
    214 KB · Pregleda: 43
  • IMG_4624.jpg
    IMG_4624.jpg
    528.2 KB · Pregleda: 37
  • IMG_4625.jpg
    IMG_4625.jpg
    398.9 KB · Pregleda: 40
  • IMG_4626.jpg
    IMG_4626.jpg
    349.5 KB · Pregleda: 95
^ moj kolega je imao istu situaciju na identicnom TV posle 8 meseci od kupovine, isto na crvenoj je bilo jako izraženo. Reklamirao je i promena panela, samo da te odmah obavestim da znaš da je čekao oko 50 dana dok nije dobio tv nazad, čisto da nađeš neki zamenski TV
 
Poslednja izmena:
Zdravo, pre neki dan sam kupio LG 43UQ810003LB i za sad sam zadovoljan (ne računam manu koju sam dole napisao) jer sam donekle prosečan kupac. Po meni ima brz WebOS, solidne boje, kontrast je ok sa obzirom da je IPS panel, a posebno mi se svideo njegov daljinski koji je zamišljen da imitira miša i značajno unapređuje korisničko iskustvo. Jedino što mi se baš ne sviđa jesu naši domaći kanali koji manje više svi emituju sliku u 720p pa TV ne može da prikaže onakvu sliku za koju je napravljen, mada ja njih nešto i ne gledam već sam više na youtubu, netflixu i hbo max-u.
Takođe primetio sam kao sivkaste linije po vertikali ekrana koje se najčešće primete na sivoj i beloj boji dok su na drugim bojama neprimetne. (Kao da na sivoj i beloj boji slabije svetle diode, a na drugim rade na 100%), zna li neko šta može biti u pitanju?
 
Manje primetne ne neprimetne*
20230224_143434.jpg
 
Poslednja izmena:
Takav ti se panel zalomio, to je sto je nazalost
 
Pozdrav, pre neki dan se pojavila crna linija na sredini ekrana samo na crvenoj i zutoj boji, TV je LGC1, na ostalim bojama je nema, probao sam pixel cleaning i factory reset, nista se nije dogodilo. Na crvenoj boji je vise izrazena, nego na zutoj, na ostalim bojama je nema, mislim da nisu mrtvi pikseli, ima li neko ideju sta moze da bude ili da ga nosim na garanciju?
ja planiram da kupim lg oled tv samo je oznaka c2 noviji model i nesto bolji,nadam se da se ovo nece desiti,daleko bilo na mom tv kad budem kupio...
 
^ dok je u garanciji ne moraš brinuti, posle toga kako bude. Tako je svima pa i tebi
 
Ma samo ljudi shvatite da to sto je skuplji televizor ne znaci da je dugotrajniji. Sve sto moze da se pokvari na ovim jefitnijim, moze i na skupljim. Pa kako se kome zalomi, u sustini placamo tehnologiju i kvalitet prikaza, kvalitet izrade je meh svakako :)
 
Pa ne primeti se toliko, uglavnom na jednobojnim bojama, samo krastavac kako se ono kaze kad trazis problem nadjes problem.
Je l da onda ne trazim menjanje TV-a/garanciju?
 
Možeš da ga zameniš(ne znam koji su uslovi u tvom slučaju) ali spremi se na to da 99,9% panela ima više ili manje bandinga, DSE, its. Ovo je normalno za sve panele svih proizvođača.
 
Ok, uglavnom se ne primecuje u 90% gledanja jer se retko kad desi da se pojavi neka cista boja. Hvala vam svima. Inače uz ovaj TV se dobija 2+3 godine garancije ukoliko nekog zanima.
 
Pozdrav, pre neki dan se pojavila crna linija na sredini ekrana samo na crvenoj i zutoj boji, TV je LGC1, na ostalim bojama je nema, probao sam pixel cleaning i factory reset, nista se nije dogodilo. Na crvenoj boji je vise izrazena, nego na zutoj, na ostalim bojama je nema, mislim da nisu mrtvi pikseli, ima li neko ideju sta moze da bude ili da ga nosim na garanciju?
Gde si kupio TV?
Reklamiraj naravno
 
Ljudi ima li načina da se na WebOS 2022(7.0) isključi full screen app menu,već da mi se kad stisnem home dugme pojavi samo traka sa aplikacijama(da se ne prekida program)?
 
U Oktobru sam kupio novi LG OLED55A19LA za 700€, bila neka akcija u mediamarkt, i mogu reci sasvim dobar tv, sa silikon sam veoma zadovoljan u odnosu na pre sto sam imao Philips koji je na zalost poceo da dobija neke cudne crne fleke/senke...
Znam, naravno i da je to najslabija varijanta od lg oled tv i znam da naravno i ima dosta boljih modela, ali koliko para toliko i muzike, za sad kao sto rekoh radi super i slika je odlicna.
 
ovo mene uzasno nervira, ali nazalost nisam nasao resenje
Nisu normalni.Kako ne urade istraživanje pre implementacije da čuju korisnike ,a ne da nameću besmislena rešenja.Makar da ostave opciju da isključiš ako nećeš.Verujem da može s obzirom na to da se app launcher bar pojavi zajedno sa programom kad se uključi TV(inače ta opcija može da se isključi).Nadam se da će nekom nadogradnjom da isprave ovo.
 
Nece sigurno, zbog reklama koje ti guraju na tome home screen-u.
 
U Oktobru sam kupio novi LG OLED55A19LA za 700€, bila neka akcija u mediamarkt, i mogu reci sasvim dobar tv, sa silikon sam veoma zadovoljan u odnosu na pre sto sam imao Philips koji je na zalost poceo da dobija neke cudne crne fleke/senke...
Znam, naravno i da je to najslabija varijanta od lg oled tv i znam da naravno i ima dosta boljih modela, ali koliko para toliko i muzike, za sad kao sto rekoh radi super i slika je odlicna.
Dobar je taj A1, iako entry level oled model, bolji je od mnogih qled, uled i ostalih izmišljenih marketinških "revolucionarnih tehnologija". Za tu cenu nema bolje u svakom slučaju l.
 
Sluzi, zadovoljan kao sto napisah, garancija iz Media Markt 3 godine cini me se, zaboravih... Dobio sam jedan link sto se garancije tice preko fb lg oled link za dodatnu garanciju od 5 godina ukupno, treba to da odradim, kazu da je to tooo... Pojma nemam, probacu u svakom slučaju, pa ce vidimo sto bi se reklo...
 
Ljudi ima li načina da se na WebOS 2022(7.0) isključi full screen app menu,već da mi se kad stisnem home dugme pojavi samo traka sa aplikacijama(da se ne prekida program)?
A zašto vam je to bitno?

Ako već hoću d upalim neku aplikaciju, priliko iste će se svakako prekinuti programa. Ne verujem da tih par sekundi do paljenja aplikacije pravi ikakvu razliku.
 
A zašto vam je to bitno?

Ako već hoću d upalim neku aplikaciju, priliko iste će se svakako prekinuti programa. Ne verujem da tih par sekundi do paljenja aplikacije pravi ikakvu razliku.
Veruj,jako nervira.Možda je do mene.Imam i prečice za najčešće korišćene aplikacije ,ali opet nije to- to...
 
A zašto vam je to bitno?

Ako već hoću d upalim neku aplikaciju, priliko iste će se svakako prekinuti programa. Ne verujem da tih par sekundi do paljenja aplikacije pravi ikakvu razliku.
Mene iskreno nervira sporoca paljenja tog home menija, pogotovo sto je na predhodnom lg-u koji sam zamenio ovim bila prosla verzija webos-a gde je taj home bio kao traka i palio se 3 puta brze. Drugo sto me smara je sto mi resetuje ono sto trenutno gledam preko EON aplikacije, to vrlo verovatno moze da se sredi od strane developera EON aplikacije, ali svakako nije reseno i pitanje je da li ce ikada biti reseno. Mozda ovo jesu sitnice, ali krastavac meni smetaju :)
 
Čemu služi ovaj deo koji je došao uz LG G1?
 

Prilozi

  • 20230304_120005.jpg
    20230304_120005.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 84
To je IR prijemnik
 
A čemu služi, kad TV već ima ugrađeni?
Da ako nešto blokira ugrađeni staviš ovaj? I sve to se povezuje preko 3,5mm izlaza?
 
Nazad
Vrh Dno