Šta je novo?

LG Televizori

Napucana cena.

 
Здраво свима, јуче сам купио QNED813RA, али сам се прешао и тек након постављања тв-а увидео да нема простора на полици за 50 инча и био приморан да вратим. У продавници су ми рекли да је најбољи избор за 43 инча UR910003 па сам претходни заменио за овај модел. Обзиром да има превише опција за подешавање слике да ли неко може мало да ме упути или подели са мном своја подешавања. ТВ 90% времена користим за нетфликс, јутјуб и спорт на арени. Хвала унапред!
 
Podesi podešavanja kako tvome oku prija. Ja da sam podesio kako treba kao najbolje, bacio bih tv.
 
Здраво свима, јуче сам купио QNED813RA, али сам се прешао и тек након постављања тв-а увидео да нема простора на полици за 50 инча и био приморан да вратим. У продавници су ми рекли да је најбољи избор за 43 инча UR910003 па сам претходни заменио за овај модел. Обзиром да има превише опција за подешавање слике да ли неко може мало да ме упути или подели са мном своја подешавања. ТВ 90% времена користим за нетфликс, јутјуб и спорт на арени. Хвала унапред!
 
Imam jedno pitanje na koje ne mogu da nadjem odgovor. Zasto je velicina od 50 inca cna ovca medju velicima, jedina velicina gde se specifikacije negativno razlikuju od ostalih velicina. Npr. LG u toj velicini nema IPS tehnologiju, u svim drugim imaju? Da li ima veze sa velicinom panela u proizvodnji koji treba da se sece ili necim drugim? Hvala na odgovoru.
 
@Ђ.Р. Imaš na pojedinim sajtovima pored recenzije i način podešavanja koji je korišten. Možeš pomoću njih napraviti sliku koja tebi odgovara. HDTelevizija je obično uključivao i podešavanja kao i RTINGS. Probaj i YouTube.

 
LM ovako. Na G2 sa MTS optikom sam podesio Iris, Netflix, EON ( mts mobilni, a na TVu u DNS podesavanjima izbrisem jedan broj kako bih onemogucio kabl ) , web pretrazivac sa 4-5 bookmarka ( kokica, yesmovies, filmtron ili kako se vec zove ).
Pitanje, da li meni treba stremio sa RD ?
Problem je sto ne znam sta time dodatno dobijam jer nikada nisam koristio ( saznao tek skoro za opciju ) . Generalno nije do par dolara za RD , vise mi je sto moram da iscitam 300+strana dok dodjem do toga da imam full resenje ( ne bih polovicno, ili sve ili nista ).

Ako sam dobro shvatio time bih dobio samo bolji kvalitet slike u odnosu na najnovije filmove/serije koje kace na kokicu ili yesmovies , jer stremio ima i 4k u zavisnosti od torrenta ?

Inace, iako sam stavio da nemam automatski update softvera, svaki dan kad upalim tv vidim zadnju verziju softvera. Nisam primetio nikakve razlike ni bagove sa .93 verzijom

EDIT : Po ovome 2022 modeli ce ici do WebOS27
 
Poslednja izmena:
Pa super je kao najelegantnije resenje sve u jednom. Nije samo kvalitet slike neuporedivo bolji , vec i zvuka u odnosu na ripove koji se skidaju i u odnosu na filmove na streaming platformama. Serije su kapiram grabovane sa streaming servisa, tako da tu nema razlike.

Jedina mana moze biti cest nedostatak titlova ili slabija sinhronizacija. Valjalo bi kad bi izasla aplikacija za WebOS kao za Tizen, mada i trenutno radi sasvim dobro kao web aplikacija preko browsera, a mozda i bolje resenje je preko Media station X (ovako). Ja sam Addon-ove podesio da samo prikazuju 4K i 1080p, ali mi prvo sortira 4K. Imam precicu na daljinskom i odmah me baca na media station X. Ne moras da citas 300 i nesto stranica, dosta je prostije. Instaliraj Torrentio, Debrid Search (tu uneses svoj RD nalog) i open subtitles V3 addon-ove i to ti je to.
 
Wow. Najbolje potrosene pare. Media X radi savrseno stim da ipak mora da se googla i cita. krastavac ne moze bas sa dva klika ali rekao bih najbolja opcija. Hvala puno!
 
Hello!

Da li neko može da mi kaže da li eon smart TV aplikacija radi na nanocell763 modelu? U spisku na sbb-ovom sajtu piše da je podržan nano75 za 76 ne piše ništa, pa ne znam da li postoji neka realna razlika između ta dva modela
 
Radi
 
Zna li neko ima li još neke razlike između LG 43UR8100 i LG 43UR78003LK osim magičnog daljinca i drugačijeg postolja?
Da li vredi razlike od oko 60e?

 
Toliko otprilike košta magični daljinski,a serija 8 je svakako bolja od serije 7.Po meni se isplati,ako ti to nije previše novaca za dodati.
 
Hvala, na odgovoru.

Pa nije da mi sad treba nešto magični daljinac, ali ako znam da 8100 ima još neke prednosti osim daljinca onda bi lakše progutao razliku od 60e. :)
 
Nema. Slobodno mozes ici i na 73, ja vala razliku ne vidim. Prva razlika gde se vidi je 91 serija.
 
Jel kod LG bese 65 VA, a 75 IPS panel? Treba burazer da uzme entry seriju neku od te dve dijagonale.
 
Tek sad videh da EON aplikacija ne podržava LG 43UR7800 na osnovu SBB sajta,
da li je stvarno tako ili ga možda samo nisu naveli među podržanim?
 
Baš tako
 
Bio danas do Gigatrona u Nisu, bacio pogled na LG C3, jel je TV generalno jako slabog osvetljenja ili su samo oni lose podesili TV? Bio je jako mracan, dosta mracnija slika u odnosu na okolne televizore.
 
Verovatno je na store modu i ko zna koliko izložen tu sa svim popaljenim "eco" podešavanjima. U prodavnicama nemoj uopšte da porediš oled sa ostalima osim ako nemaš mogućnosti da promeniš mode i poigraš se sa istim.
 
Oled svakako ima manje osvetljenje od obicnih led modela iste kategorije - prosto em mu nije potrebno em samom panelu "ne prija" ogromno osvetljenje.

Obicni led televizori bljeste da bi postigli veliku razliku izmedju tamnog i svetlog i dobili jak dinamicki kontrast, a posto oled moze da ugasi crnu, isti taj, a i bolji, kontrast postize sa manje osvetljenja (fakticki je beskonacan kontrast).
 
Bio danas do Gigatrona u Nisu, bacio pogled na LG C3, jel je TV generalno jako slabog osvetljenja ili su samo oni lose podesili TV? Bio je jako mracan, dosta mracnija slika u odnosu na okolne televizore.
LG C3 imam vec neko vreme, iskreno TV nije za osvetljene prostorije.
Ako ces ga koristiti u prostoriji koja je zamracena onda da, za dnevnu sobu bolje neki led ako ne mozes G3 da uzmes.
Okej opcija ako ne mora LG je takodje S90C sa gen 2 panelom koji moze da se "hakuje" da izbacuje isto svetla kao S95C.
Moze da se nadje 55inca na kp za ~1000e.
 
Čini mi se da nije toliko do osvetljenja kolko je do glossy finiša samog ekrana koji nenormalno reflektuje. Sva sreća nemam prozor direktno iza tv-a to bi već bio ozbiljan problem u dnevnim uslovima.
 
Ima i do toga naravno ali ima i do osvetljenja.
Poredjenja radi C3 vs S95C
 
G2 sto se tice refleksije je katastrofa. Slika je brutalna ako je kompletan mrak u sobi, ali dovoljan je samo jedan izvor svetla da pokvari zabavu.
 
Stigao je WebOS 23 na C2, pa da prenesem utiske.
Vizuelno je malo drugačiji i generalno deluje brže, možda je placebo. Quick Menu deluje lepše.
Rade kao i ranije Developer Mode i Youtube Adfree, kao i Homebridge WebOS plugin.
Ono što sam primetio je da se drugačije ponaša sa uključenim Power On Screen na Home u podešavanjima, TV se stvarno pali na Home traku sa aplikacijama, umesto da budi PS5 kao poslednji HDMI input, i isto tako kada ugasim aplikaciju tipa jellyfin, vrati se na Home umesto da budi PS5 preko HDMI.
Nisam primetio neke druge razlike, sve deluje ok.
 
Nazad
Vrh Dno