Šta je novo?

LG Optimus L9 II D605

Hvala na brzim odgovorima! Jos moram da razmislim, iako sam ocekivao ovakve odgovore.
Nisam neko ko cesto menja telefone (otprilike svake 2 godine), a S3 ce tada biti oldtimer i ne znam kako cu ga se resiti :D
Znam da za S3 postoje odlicni custom romovi koji su azurni. Drug ima S3 sa cyanogenmod-om i zadovoljan je kako radi, a i sam sam se u to uverio. Verovatno bih i ja posle nekog vremena ubacio neki custom rom.
L9 II sam koristio par sati i svideo mi se. Da nije dobio nadogradnju na KitKat o njemu ne bih ni razmisljao, a ovako su mi ulili nadu da ce biti jos nadogradnji.

Razmisljao sam i o Motoroli Moto G ali iskljucivo 16GB i vidim da ju je tesko naci kod nas, a sa kupovinom iz inostranstva nemam iskustva. Izgledno mi se bas i ne svidja - konkretno prednji deo, zadnji mi je ok, ali to mi je manje vazno. Mislim da bi Moto G bio najbolji izbor (ako bih nasao 16GB verziju) jer je dobar kompromis izmedju S3 i L9 II. Sta vi mislite?

Ako imate predlog nekog dugog telefona do 200e sa ekranom 4.5"-4.8" slobodno napisite.
Napiste obrazlozenje zasto mi predlazete neki telefon da bi me lakse ubedili :D
Iako dosta pratim android trziste stvarno sam u VELIKOJ nedoumici :(

Nadam se da nisam u pogresnoj temi za ovakve diskusije.
 
Poslednja izmena:
I ja isto mislim.. i nadam se :D

moto g je dobra kupovina ako te ne zanima kamera. isto , pre ces prodati s3 posle dve godine ikao je "matorac" nego l9 2. uzmi s3 i ne razmisljaj.

ja sam isto trazio neki mobilni u cenovnom rangu od 200e i nize i onda resio da uzmem egzotiku,to jest kineza :) prevashodno mi treba mob nekih 5,6 meseci dok se ne pojave 64 bit android telefoni . zato i nisam hteo da trosim mnogo para.
 
moto g je dobra kupovina ako te ne zanima kamera. isto , pre ces prodati s3 posle dve godine ikao je "matorac" nego l9 2. uzmi s3 i ne razmisljaj.

ja sam isto trazio neki mobilni u cenovnom rangu od 200e i nize i onda resio da uzmem egzotiku,to jest kineza :) prevashodno mi treba mob nekih 5,6 meseci dok se ne pojave 64 bit android telefoni . zato i nisam hteo da trosim mnogo para.

I ja sam se sad okrenuo S3 iako sam u pocetku bio za L9 II. Sutra idem da vidim kakav je taj polovan S3. Covek koji mi ga nudi je pouzdan i ima servis i prodavnicu mobilnih telefona, a S3 je koristila njegova zena i vrv je dobro ocuvan i ne previse star. Prodaje ga za 160e i meni je to super cena, a i znam od koga kupujem, sto me dodatno tesi. Valjda ce mi se svideti. Drzite mi palceve :D

I naravno, jos uvek prihvatam sugestije.
 
I ja sam se razmisljao mnogo izmedju polovnog s3 i novog lg l9 2 i da sam naso s3 dobro ocuvan za te pare kao ti uzeo bi ga sigurno. OVako resio sam se za l9 2. Sutra ga uzimam...
 
Uzeo sam danas telefon i odusevljen sam. Samo mi kazite kako da aktiviram double tap to unlock? I telefon je sa tim mreze, jel mogu nekako da pobrisem one aplikacije njihove, ima ih hiljadu, ili mora da se rutuje pa da se ubaci novi rom?
 
Root pa preko titanium-a. Ne mora novi rom.
 
a za double tap to unlock jel mora aplikacija da se skine ili?

edit: naso sam u podesavanju displeja, ja sam gledao home screen i lock screen
 
Poslednja izmena:
Samo da znaš da ne moraš po ekranu da ga "tapšeš" da bi se isti upalio, već možeš bilo gde.

S ozbirom da moraš maltene krvnički da ga čukneš da bi se ekran upalio, ja ga čuknem kažiprstom po poleđini telefona i tako ga palim.

Imam neki osećaj da će mi jednom pući touch ukoliko bih ga stalno palio čukajući po sred ekrana.

Ali što se tiče gašenja ekrana, dva pero-laka dodira po ekranu i isti se gasi.

Nije savršen sistem, ali super je što i ovo ima.

Ali najveći bedak je što nema led notification, pa kevi sam uzeo L5 II i on ima fizičko home dugme koje svetli i služi kao idealan led notification.

Nijedna aplikacija koja bi mogla da nadomesti nedostatak ovoga ne radi kako treba, a najbliža tome je bila noLed aplikacija, ali i nju sam izbrisao jer nije radila kako treba.

Je l' našao neko možda neku valjanu zamenu, tj. neku aplikaciju koja ne troši memorije ko' pleve, a da radi kako treba?
 
znam sve, procitao sam celu ovu temu pre nego sto sam ga uzeo. Stvarno je bedak za led notification, ali i sto ne svetle ovi dugmici dole .
 
Da probate Dynamic notification?
 
Probaj preko aplikacije framaroot. Nema je na play-u, skini apk sa xda foruma.
 
Ili Lg pwn. Ima ga na store-u cini mi se. A takodje se moze naci na xda.
 
Da probate Dynamic notification?

Super je aplikacija, sve radi osim što neće da mi izgasi ekran kada dismisujem notifikaciju, a ta opcija mi je uključena u settings-u, ali to i nije toliko strašno.

Sveukupno sjajno radi i moraću da pojurim i premium verziju.

Hvala! cheers
 
Koju zastitnu masku mi preporucujete za ovaj mobilni???Koju vi koristite???
 
Ja sam uzeo one Jekod koje su se prve i pojavile za ovaj fon.

Dobar kvalitet gume i ima rupe na mestima gde idu tasteri, tako da se isti lako pritiskaju.
 
Kada gledam koliko sam interneta potrosio preko mobile data u setingsu, na prvom mestu mi je Media i 225 mb. Nikako ne mogu da provalim sta je ovo. Jel zna neko?
 
Ja sam uzeo one Jekod koje su se prve i pojavile za ovaj fon.

Dobar kvalitet gume i ima rupe na mestima gde idu tasteri, tako da se isti lako pritiskaju.

Ja ko za inat, nigde nisam nasao u gradu Jekod i kupim onu Teracell. I nema rupice za bocne tastere, tako da sam ja morao ziletom da pravim rupice. I sad mi to tako ruzno izgleda... Ali bolje i to, nego bez ikakve zastite.:d

A da porucujem preko neta, mrzi me. :d
 
Jel zna neko sta je ovo, skinulo mi 225mb ne znam sta je...
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-06-15-16-10-24.png
    Screenshot_2014-06-15-16-10-24.png
    128.6 KB · Pregleda: 103
  • Screenshot_2014-06-15-16-12-44.png
    Screenshot_2014-06-15-16-12-44.png
    122.8 KB · Pregleda: 102
Nazad
Vrh Dno