Šta je novo?

LG Optimus L9 II D605

chimpresco

Slavan
Učlanjen(a)
03.07.2004
Poruke
1,320
Poena
360
Ima li neko ideju kako da ga root-ujem?
Nema teme na xda...
 
Pojavio se na Vip-ovom sajtu, ali jos nema cene uz pakete. Bas me zanima koliko ce kostati...
 
Moracu da se ne slozim. Ako uporedimo sa Xperia SP, posto su fakticki istih specifikacija, prilicno povoljna cena. Jos ako imas neki dumb za ekonotivaciju... Mada se slazem da bi mogao da kosta i manje :D
 
Jeste skuplji od G700, ali 2150mah na 5", naspram 2460 na 4,7, mislim da vredi te 3000 vise. I bez obzira sto je quad naspram dual, procesori su tu negde, a vecina nas nikada i nece osetiti razliku u radu. Po meni, na strani G700 je jedino RAM. Ako u mts-u bude 20.000 uz MixNetM, bice to super ponuda(za mene). Ako tebe poslusaju pa bude manje, jos bolje. :D
 
Isao juce do Vipa da bacim pogled, drze ga u kutiji kao da je engleski kraljevski dragulj... Nemaju pojma kad ce biti neki za cackanje...
 
Engleski kraljevski dragulj - loooooool..! :D
 
Ma kakav huawei ja sam uzeo burazeru to cisto ovako sto sma gledao specifikacije i odmah sam zazalio.
 
Dal je moguce da ga jos niko nije uzeo, a daju i popust i telefon? Ugovor mi istice tek krajem marta, ko da doceka... Ajde vlasnici, dajte utiske.
 
Jel se zna nesto oko cene? Uz srednji paket od oko 1500din(ne znam im pakete napamet).
Nadam se da ce ici na nesto povoljno, pa da i mts mora adekvatno da odgovori... :D
 
Mislim da ce ovaj LG biti najbolja kupovina kod nas, posebno kada se pojavi po oglasima. Nema sta, odlicno ''izbalansiran'' Android. Steta sto nema 1,5Gb rama ali je6iga.

Evo prvi review, izgleda da plastika pozadi nije bas najkvalitetnija i da ima jedan fake zvucnik :d ali za te pare.. kompromisi moraju da se prave, nazalost. Mada opet deluje dovoljno kvalitetno za tu klasu i cenu.

[YOUTUBE]gCkSeC6L2dg[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Plastika i na l9 je blago rečeno užasna.Ova je sjajna ali po videu se čini istog kvaliteta.
Rekao bih da je dosta skup u vipu jer uz standard 350 20k.
Ako bude kod ostala dva operatera pretpostavljam da će biti iste cene.
 
Jeste jeftina, ali jos jeftiniji silikon resava problem... :D
 
Mislim da ce ovaj LG biti najbolja kupovina kod nas, posebno kada se pojavi po oglasima. Nema sta, odlicno ''izbalansiran'' Android. Steta sto nema 1,5Gb rama ali je6iga.

Evo prvi review, izgleda da plastika pozadi nije bas najkvalitetnija i da ima jedan fake zvucnik :d ali za te pare.. kompromisi moraju da se prave, nazalost. Mada opet deluje dovoljno kvalitetno za tu klasu i cenu.

[YOUTUBE]gCkSeC6L2dg[/YOUTUBE]

AKO moto G dodje onda ce mu on biti dosta jaka konkurencija steta samo sto ce imati kepec ekran
inace telefon deluje super :)
 
Čačkao sam ga danas malo u Delti u Vipu i deluje mi OK. Ekran je super, interfejs je tečan, na prvi pogled izgleda kao da je telefon iz više klase.

Izrada jeste malo lošija, neke ivice malo štrče. Meni to lično ne smeta, na svakom telefonu sam to imao. Neko je slikao Vip pult u Delti i ta fotka je prilično jadna kada se zumira. Mislim da ne treba očekivati dobru kameru na ovom telefonu.
I ono što mi je najviše zasmetalo, a spomenuto je u videu iznad, jeste slobodna memorija. Kada sam ušao u task manager imao je oko 200+ mega slobodno, mislim da je oko 500 bilo zauzeto. Ne mora ništa da znači ali me prilično smorilo kada sam video da telefon sa giga rama ima oko 200 mega slobodno bez aplikacija koje inače svi mi držimo u memoriji. Kada se tu stavi Skype, DropBox...

edit: I da dodam da ima neko dugmence sa strane koje izgleda služi za hvatanje beleški. Kada se pritisne, telefon napravi ss i otvori tu sliku u nekom programu gde može da se žvrlja po toj slici. Ako nema neku drugu funkciju, meni je ovo krajnje nepotrebno.
 
Poslednja izmena:
Neko je slikao Vip pult u Delti i ta fotka je prilično jadna kada se zumira. Mislim da ne treba očekivati dobru kameru na ovom telefonu.

Koja jos android kamera pravi iole kvalitetne fotografije kada se koristi digital. zoom? :) Sony Z1 ima neku foru kao clear zoom 3x ali i to je jedva prihvatljivo, ne znam sta si ocekivao od L9 II kamere ali dig. zum je poslednji parametar na koji treba obracati paznju :)

Ja mislim da ce kamera biti skroz ok, bar na dnevnom svetlu.
 
Nismo se razumeli, mislio sam kada uslikanu sliku zumiraš na telefonu da vidiš kako izgleda. Na malom ekranu kada gledaš celu sliku ne možeš lepo da vidiš detalje. Kada malo zumiraš da bi video detalje onda slika izgleda prilično razmazano.

Takođe mislim da će kamera biti OK na dnevnom svetlu. Ovaj pult u Delti i nije baš nešto osvetljen.
 
A to.. pa pazi, u vip poslovnicama je dosta cudno vestacko svetlo, sljasti a unutra je ipak ''senovito'' :d a to nisu bas dobri uslovi za kamere na telefonu. Mislim da ce biti skroz ok kamera za tu klasu :)
 
Mislim da ce ovaj LG biti najbolja kupovina kod nas, posebno kada se pojavi po oglasima. Nema sta, odlicno ''izbalansiran'' Android. Steta sto nema 1,5Gb rama ali je6iga.

Evo prvi review, izgleda da plastika pozadi nije bas najkvalitetnija i da ima jedan fake zvucnik :d ali za te pare.. kompromisi moraju da se prave, nazalost. Mada opet deluje dovoljno kvalitetno za tu klasu i cenu.

[YOUTUBE]gCkSeC6L2dg[/YOUTUBE]
Taj ''fake'' zvucnik je verovatno mikrofon, kao i na N5.
 
Koristio sam ga par meseci, pre njega nexus 4. Ekran je dobar, malo veci nego na nexus-u, dobre boje, solidan odziv. Ume da stucne tu i tamo, ali su performanse generalno ok. Kamera bolja nego na nexusu, na dnevnom svetlu. Meni licno najbolja stvar na ovom telefonu je baterija. Nexus je isao svako vece na pojilo, a ovaj svako drugo. Najvise mi je smetala plastika i bela boja...
Ako vas nesto zanima, izvolte...
 
Zanimljivi utisci. Jesi li imao problema zbog "malo" memorije? Da li si koristio neke programe kao što su Skype ili neki druge koji čuče u memoriji?
Najviše me zanima da li ga programi kao Viber uspore do te mere da krene Home da se sporo iscrtava i te stvari.
 
Viber, whatsapp, skype po potrebi i nista mu ne smeta. Od brzine ne ocekuj mnogo, radi sve solidno za klasu u kojoj je...
 
Zamolio bih vas za savet. Dvoumim se izmedju Lg optimus L9 II i Sony Xperia SP? Sta izabrati?
 
Nazad
Vrh Dno