Šta je novo?

LG Nexus 5

Koristim neke kineske odavno, kupio preko DX-a. Rade k'o sat a koštale su po $10.
 
Poslednja izmena:
Od jutros mi ne radi mobile data. Stoji uzvičnik stalno. Ja reko "OK, opet bug kad izađem iz dometa WiFi". Airplane mode On/Off... Isto. Još par puta, isto.

Reboot, isto. Ni u jednom trenutku ne radi ni 2G ni 3g ni bilo kakav mobile data.

Probam u S3 karticu, radi 3G. Drugu (isto MTS) karticu u mom telefonu, ne radi. Prebacujem preferred LTE/2G/3G isto. Access points, isto.

Brzo bingova... pardon, guglanje nije dalo neki predlog.

Ima neko ideju? Brisanje keša nekog servisa ili slično?
 
Da ga nisi slucajno ugasio u setingsima ? Mada pises da ti stoji uzvicnik..
 
Iskljucen je bio WiFi preko noci i ujtru pogledam grafik baterije i vidim da je ukljucen. Koji bug.
 
Danas upalim zvucnik tokom razgovora i telefon se zakljuca. Nakon sto sam zavrsio razgovor, otkljucam ga, a ono boje se razmuljale kao nekad na kompu kad ne valja drajver pa igra zakuca. Vidi se malo iza, radi sve normalno i posle 10tak sekundi boje su nestale. Da li se nekome desilo tako nesto?
 
Da li je neko imao problem sa gasenjem? Gasi se vise puta, pise google. Citala sam na netu da se protrese jer se power dugme verovatno zaglavilo i radi ali cim se ekran ugasio i kad sam morala da pritisnem dugme on ponovo opet isto. Imam garanciju ali mrzi me da cekam mesec dana zbog toga...
 
Ma dje overkill, dobar mrezni hw nikad nije overkill.... Ja ganjam jedan RB951G-2hnd i kad tad ce biti mine!!
 
Jel koristi neko M preview?
Interesuje me da li su sredili bug sa "mobile radio active"?
Moze i neki ss ako neko fura M a bio je neko vreme na 3g :)
 
Od jutros mi ne radi mobile data. Stoji uzvičnik stalno. Ja reko "OK, opet bug kad izađem iz dometa WiFi". Airplane mode On/Off... Isto. Još par puta, isto.

Reboot, isto. Ni u jednom trenutku ne radi ni 2G ni 3g ni bilo kakav mobile data.

Probam u S3 karticu, radi 3G. Drugu (isto MTS) karticu u mom telefonu, ne radi. Prebacujem preferred LTE/2G/3G isto. Access points, isto.

Brzo bingova... pardon, guglanje nije dalo neki predlog.

Ima neko ideju? Brisanje keša nekog servisa ili slično?

Tek je factory reset rešio problem. Dobro da bar nije HW kvar.

"Čari" Androida...
 
Izgleda da mi je otisao zvucnik u slusalici, jedva se cuje sagovornik a pojacano do maksimuma. Restart ne pomaze, ostalo nisam probao. Jel se sreo neko sa takvim problemom pre?

Telefon vracen sa servisa. Ispalo je da je slusalica bila puna prasine i kojekakve prljavstine. Samo su je ocistili i radi kako treba :)
 
Evo jednog kompletnog rešenja za Nexus 5 :)




This is perfectly aligned for the Nexus 5 right now, so if you're a N5 user then you can set this up in 2 minutes. If there's enough interest, I can make properly aligned walls for other top phones.

Minimal UI: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.launchertheme.kxnt.ui

N5 Wallpaper: https://i.imgur.com/GZo03aV.png

The setup in Nova launcher:
Desktop > Desktop Grid > 7 Rows 6 Columns
Desktop > Icon Layout > Icon Size 110%
Desktop > Width Padding > Small
Desktop > Height Padding > Medium
Desktop > Persistent Search Bar (Must be on, choose any)
Dock > Icon Layout > Icon Size 110%
Dock > Width Padding > Large
Dock > Height Padding > Large

Looks even better with multiple pages when you set the scroll effect to Wipe. If you have any questions or issues then let me know.
 
Poslednja izmena:
Jel neko od vas ima problem sa gledanjem 1080p filmovima na telefonu u mx playeru sa custom sound codecom? Telefon se bukvalno zaledi, a to počne sa stucanjem zvuka, a onda i zamrzavanjem slike. Volume down+power resetuje telefon.
Da sad ne bude komentara sta ce ti 1080p od 3gb na telefonu, skinuo sa gledam na TV, ali jutros prebacio na telefon da gledam u prevozu i imam ovaj problem.
 
Nisi jedini, mnogi imaju taj problem, pa i ja. Prvo sam mislio da je nesto sa telefonom i da ne moze da izdrzi duze od sat i po, medjutim i drugi imaju taj problem. I to je samo sa MX Plejerom, probao sam kasnije sa VLC, isto 1080p i nije bilo problema.
 
Ima li ko od vas screen flickering problem i da li ste ga rešili softverski? Nov telefon kupljen i nije dobar pa me zanima može li da se sredi da makar za vikend nosam fon pa da ga vrnem u ponedeljak
 
^ Vrati telefon. To nije normalno ponašanje.
 
Izvinjavam se, pročitao sam u brzini da pitaš za savet da li da ga vratiš. Ali poenta je ista - uzrok problema nije softverske prirode, tako da ni rešenje nije softversko. :)
 
Nazad
Vrh Dno