Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Po meni dobro je da nisi kupio eos 6d i ostalo, citao sam pre neki dan pitanja i odgovore na tvoju dilemu od pre koji mesec, definitivno je FF nepotrebno potrosen novac za nekog pocetnika kome nije svejedno koliko ce potrositi na neki hobi (koji ce to verovatno i ostati) ;). Ja sam do sada imao FF samo pre 15 god u analognim vremenima i definitivno je to super (verujem da je mnogo vise super sa modernim FF-om), ali danas zaista i dosta jeftiniji (manji) aparati zadovoljavaju nekog prosecnog korisnika/fotografa. Naravno lepo je kada cena nije bitna ali krastavac to su retki srecnici :).
 
Poslednja izmena:
Ne postoji nebitna cena ma koliko para imao, postoji samo besmislena kupovina :d
 
Da li slucajno neko zna dobru i proverenu prodavnicu foto opreme u Hong Kongu? Nasao sam ih dosta na price.com.hk ali plasim se da ne kupim macku u dzaku :)
 
KaCi u Hong Kong? Možda se sretnemo :)

Ja sam za Singapur istražio prodavnice, pošto idem i tamo, navodno SIM LIM SQUARE tržni center je place to go, za kupovinu foto opreme.

Stacioniran sam na Tajlandu, idem za koji dan, ali ćemo otići do Singapura na par dana i Hong Kong isto.
 
^ u HKG sam 29og dec na par sati, tj tacnije 6 :) Onda letim za BKK, pa ko zna gde dalje. 02.02 sam u Singapuru na dan.
Ali kako ne nosim aparat sa sobom, moram ga kupiti u HKG tj ne mogu da cekam Singapur :)
 
Sjajno, nešto slično kao ja, bez plana u tople krajeve :)

Baš si entuzijasta ako imaš pauzu medju letovima od 6 sati i ako nikada nisi bio u hk i planiraš da odeš do grada, pazariš, ne izgubiš se i stigneš na sledeći let :)

Mi ćemo posle BKK biti najduže verovatno na samuiu, tu nam se termini poklapaju, pa pokaži šta si kupio :type:
 
Kupi ti lepo GoPRO... moci ces sve to da radis i jos vise... Mozda je offtopic,al izvinite....
 
To i meni pade na pamet, ali... eh... Nisu fotke sa GoPro nesto...
 
Pa nije da nisu.. Imaju odlicnu rezoluciju... 12mpx mu je rezolucija... Ali cenim da bi GoPRO obavio sve sto njemu treba, cak i dodaci postoje za slem,posto rece covek da se penje po pilonima i visinama,pa onda oko grudi isto...
 
Slazem se sto se tice prakticnosti, ali sam kvalitet fotke ne moze da se uporedi sa DSLR-om...
 
Hteo bih da uzmem Nikon d3200 posto mi je cena prihvatljiva. Nisam profesionalac, nego samo amater, zanima me koji objektiv da uzmem igrao bih se malo sa dubinskom ostrinom. Naravno kao i vecini kupaca ogranicen budzet pa me zanima da li da uzmem samo telo+ neki drugi objektiv ili kit koji se dobija je dovoljan za moje potrebe. Ako ima neki slican a jeftiniji canon da mi preporucite mozda?
 
Za početak ti je dosta kit objektiv koji dobijaš sa aparatom. Kada njega malo izučiš, sledeći verovatni je neki 50/1,8, ili 35/1,8.
 
Sto se tice dubinske ostrine ona ti zavisi od velicine senzora, otvora blende i zizne daljine. Imas na netu kalkulatore koji ti izracunavaju dubinu polja kada uneses parametre. U sustini sto veca zizna daljina i sto veci otvor blende (oznacava se sa f) i naravno sto veci senzor (mada u toj klasi svi su ti iste velicine tj. crop). Bolje da napises za sta te zanima - macro, portreti, nesto 3.?
 
Sta mislite o sony a65 aparatu. Koliko je to dobra kupovina pored canona? I u kojoj je klasi sa canon i nikonom
 
Ako planiras da gradis sistem znaci da kupujes objektive i drugu opremu onda idi na canon ili nikon i drzi se toga ;)
 
Prvenstveno portrete, ali u prirodi. Naravno i pejsaz. Koliko sam video kit objektiv blenda je 3.5-5.5
 
Za portrete treba velika blenda i barem 50-100mm duzine. Portreti u prirodi a bez neke modifikacija svetla zahtevace dooosta vestine!
Pejsazi, sirina i mala blenda. Bilo koji sirokougaoni, zavrnes blendu na f11 i cepas.
Naravno da to sve nece pokriti jedan objektiv ali srecom trziste polovne foto opreme radi dobro i mogu se kupiti odlicno ocuvani objektivi za znacajno manje para nego novi.
Svejedeno sta ces da odaberes, Canon/Nikon.
Za obe stvari na YT tutorijala koliko hoces!
 
Sta mislite o sony a65 aparatu. Koliko je to dobra kupovina pored canona? I u kojoj je klasi sa canon i nikonom

Kod DSLRa se ne kupuje telo vec sistem, Sony ima losije i skuplje objektive, i mnogo losiji izbor, pa nema nikakvog smisla da se to kupuje, zato su im tela jeftina, niko to ne kupuje osim onih koji su se zeznuli...
 
Kad ces ti da batalis MKIII i da predjes na nesto daleko ozbiljnije poput GH4 ? :d
Evolucija moj drajveru, nemoj da zivis u proslosti.
 
Čisto da obavestim masu.... :)
Uzeo sam g7x za cca 350. Rx100 iii je bio oko 500. Kapiram da ne opravdava toliko skuplju cenu. Sve u svemu ovde za sve postoje dve cene... Wholesale, nema garancije, zamena u roku od 7 dana dozvoljena. I 20% viša, regularna cena sa garancijom koja koliko sam pročitao važi za Kinu i par azijskih zemalja.
 
Čisto da obavestim masu.... :)
Uzeo sam g7x za cca 350. Rx100 iii je bio oko 500. Kapiram da ne opravdava toliko skuplju cenu. Sve u svemu ovde za sve postoje dve cene... Wholesale, nema garancije, zamena u roku od 7 dana dozvoljena. I 20% viša, regularna cena sa garancijom koja koliko sam pročitao važi za Kinu i par azijskih zemalja.

Gde to ima G7X za te pare? Ja platio 539 :-(

Ali nisam siguran da li da ga zadrzim ili ne...
 
U Hong Kongu :)

A BTW zašto razmišljaš da li da ga zadrzis?
 
Poslednja izmena:
U Hong Kongu :)

A BTW zašto razmišljaš da li da ga zadrzis?

Pa nisam siguran da mi treba jos jedan foto aparat ;-)

Salim se, jako je zgodan g7x, stane u dzep i mozes da ga nosis svuda sa sobom bez razmisljanja, prilicno je brz (operacija, auto focus) a kvalitet slika je prihvatljiv. Ono sto me je najvise iznerviralo je sto blic nema oprugu sa kojom moze da se usmeri ka plafonu, sto svi slicni aparati imaju. Ovako si prinudjen da gadjas sa blicem ljude u celo, a ovaj mali blic bi imao sasvim dovoljno snage da se odbije od plafona u sobi normalne velicine. Kao po ustaljenom obicaju, Canon kao da ga je namerno osakatio.

Najveci razlog sto ne znam da li da ga zadrzim ili ne je mogucnost da u skorije vreme izadje novi EOS-M. Ako bi bio podjednako brz kao g7x + rotirajuci LCD + senzor sa 70D, ne bih zalio pare da ga kupim a tada bi g7x postao redudantan. Imam jos par nedelja da razmislim dok mi ne istekne rok za vracanje na Amazonu ;-)
 
Huh :) to je igra mačke i miša. Uvek ce nesto novo da se pojavi :) meni je za sada ok.... Treba mi prvenstvo za ovo putovanje a posle cu ga verovatno prodati za koliko sam ga kupio :) +-20eur :)
 
Za odbijanje blica od plafon koristi neku platnu karticu ili sl. ;)
 
Ja sam uvek belu vizitku koristio za takve situacije :d
 
Opet ces imati deo direktnog svetla, cak i da mu mozes smanjiti jacinu, ali dobro... Onda se tom logikom gubi smisao portabilnosti - ako ces vec da vuces i externi blic zasto ne onda DSLR umesto tzv. prosumera.
 
Nazad
Vrh Dno