Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Razmišljam se da odmah prodam Sony A230 čim ga dobijem tamo početkom godine, onaj grip mi deluje vrlo neudobno... Ako uspem, da ga prodam i za iste pare uzmem Canon 1000D. To ili da sačekam i nađem dobru ponudu za Canon 600D, ali tu opet moram da dodajem kintu u početku, a nisam baš pri novcu trenutno.

Ne znam šta da očekujem od Sony A230, jel imao neko iskustva, ne uliva mi poverenje previše, jedino što je dobro kod njega je ta ugrađena stabilizacija, ostalo tu i tamo...

edit:

Ustvari bih mogao da jurim Canon 450D, vidim da i on ima jeftino da se nađe, a deluje mi bolje od 1000D.
 
Poslednja izmena:
Vijaj neki 550d recimo cisto da udjes u canon sistem... Dok ne uvijas koristi taj sony sa kit objektivom i vezbaj ;)
 
Idem na 600D, nasao sam ga za 300e u 18-55 Kit varijanti, 8500 okidanja, idem danas da ga pogledam. Bice ok za pocetak kit, samo jos da nabavim neki ETTL blic i moci ce da se fotka, malo hardver, malo sve ostalo i da se uci :)
 
Eto ako je dobar uzmes ga i stavis sony na oglas... 300e je ok cena
 
Opet ces imati deo direktnog svetla, cak i da mu mozes smanjiti jacinu, ali dobro... Onda se tom logikom gubi smisao portabilnosti - ako ces vec da vuces i externi blic zasto ne onda DSLR umesto tzv. prosumera.

Znam, zato i kazem da me nervira nedostatak bounce opcije na gx7. Za deo direktnog blica koji se vidi, nije to tako strasno, cesto je i pozeljno da se vidi malo sjaja u ocima (pod uslovom da nisu vampirski crvene). DSLR vukljam sa sobom samo kad imam nameru da idem negde da slikam, a ovo sa eksternim blicem je fora za po kuci, samo mi jos fali da nosim sa sobom blic 3 puta veci od samog aparata ;-)

U svakom slucaju, u vecini situacija brz f1.8-2.8 objektiv na g7x zavrsava posao pa blic i ne treba, ugradjeni blic je ok za fill napolju, tako da sve u svemu nije los g7x. Da je objektiv samo malo ostriji (odnosno kvalitet slika bolji), ladno bi mogao da zameni entry level DSLR...
 
Šta ovo, svi idu na Thailand O_O

Ja isto kao kolega Pimp, hoću da uzmem nešto namenski samo za putovanje. Čak i za istu zemlju :)
Promašena tema, nije dslr, ali već ste pisali o tome, pa hajde i ja. Bar su u pitanju kompakti sa velikim senzorom. Već sam imao sony rx100, pa da ne bih ponavljao, odlučio sam se za Lumix LX100.

To je malo veći kompakt, ali kompakt ipak, sa 4/3" senzorom i po svim testovima odličnim objektivom. Problem je što ne uspavam nigde ovde da ga pronadjem. Našao sam iz Madjarske za 750 eura, ali sa nedefinisanim datumom dostave, što mi ne odgovara zbog termina puta.

Koliko sam pratio, sony rx100 iii, canon g7x ili lx100 su jedini kompakti vredni pažnje, ili ima još nešto slično?

Dakle za ovu namenu, nošenje negde svaki dan neobavezno. Jasno mi je da za slični novac može da se kupi nešto mnogo ozbiljnije..
 
LX100 je dosta veci od rx100 i g7x tako da ako ti to nije problem mozes pogledati i canon g1x ;)
 
LX100 je dosta veci od rx100 i g7x tako da ako ti to nije problem mozes pogledati i canon g1x ;)

Ja se ponovih sa sony a65. Bukvalno nov sa 6000 ispucanih slika. Cena 330e. Jos da uzmem neki prajm i vozi. Utisci su za sada jako pozitivni. Deluje mi dosta bolje od canon 600d ali mi fali i onaj zvuk klepetanja zavesice. Ovde kao prigusivac ;)
 
Sa kit objektivom za te pare? Šta znam, po specifikacijama deluje dobro, ali meni je Sony nekako odbojan kao proizvođač DSLR-ova.
 
Ja se ponovih sa sony a65. Bukvalno nov sa 6000 ispucanih slika. Cena 330e. Jos da uzmem neki prajm i vozi. Utisci su za sada jako pozitivni. Deluje mi dosta bolje od canon 600d ali mi fali i onaj zvuk klepetanja zavesice. Ovde kao prigusivac ;)

Kad mozemo ocekivati koju fotku u temu za to namenjenoj ? :)
 
Bice cim ga malo izgustiram. I ja sam uzeo sony sa rezervom ali mislim da za ove pare vredi.
 
Sony je vrh.
Pustite vi drajvera :d
 
Šta znam, nije loše eksperimentisati tu i tamo, ali ja ću ipak da idem na proverenu varijantu sa 600D. Ne znam kakva je situacija sa objektivima za Sony i dostupnost istih, dok Canon fura svako i svašta može da se nađe.
 
Ne znam da li tripujem ali gledajuci ove random semplove po netu meni deluje da alpha a5k/6k mirrorlessi snimaju kvalitetnije fotografije od tog a65 dslr..
 
Poslednja izmena:
I ja sam tako razmisljao i na kraju odustao. Ne jedem leba od fotkanja pa da jurim nesto bolje. Canon je skup i ono sto valja kosta mnogo. Za sony ima ovih monolti koliko hoces. Jes da nisu u klasi sa canon ali za ono sto meni treba vise nego dovoljno. Treba mi za snimanje i sony je negde u klasi sa 70d. Af radi za sve pare. Treba uhvatiti klinca kad juri na manuelni. Sony se tu dobro pokazao.
 
Ne znam da li tripujem ali gledajuci ove random semplove po netu meni deluje da alpha a5k/6k mirrorlessi snimaju kvalitetnije fotografije od tog a65 dslr..

Videcu sutra natenane. Ima gomilu gluposti da se upali i nasteluje. Canon je tu tata. Sony ga je zakomplikovao zesce
 
Ne znam da li tripujem ali gledajuci ove random semplove po netu meni deluje da alpha a5k/6k mirrorlessi snimaju kvalitetnije fotografije od tog a65 dslr..

Ne tripujes se, senzor u a65 je isti senzor kao i u Nex7 i A77, a to je generacija iza senzora u A5/6K, koji su jedno dva koplja bolji od prethodnih u svemu.
 
Poslednja izmena:
Super su ti Sony mirrorlessi, zgodni za nošenje, nude odličan kvalitet fotki i sve to, ali mora da postoje razlozi zašto još uvek nisu ozbiljna konkurencija DSLR varijantama. Mislim da je problem u ceni, mora da ide dole da bi ih ljudi masovno počeli kupovati umesto DSLR-a.

edit:

Ako je stvarno počela da pada cena, a nije izolavan slučaj onda super, može da se izvuče svašta iz njih.
 
Poslednja izmena:
Pa nisam siguran da im je uloga da ugroze dslr, bar ne u nekom ''pro'' smislu vec da posalju u penziju kilave prosumere od kilo sa 1/2.3'' senzorima i cenom od 200, 300e+ :) Tu pre svega mislim na ove jeftinije mirrorless-e.. mozda i gresim kada su oni skuplji u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Pa da, to je valjda neka ideja iza njih. Sa druge strane, i dalje u ljudima ostaje to nešto usađeno da je DSLR ipak bolja solucija, pa čak i u entry level kategoriji DSLR-ova. Eto recimo u toj klasi, mene više privlači Canon 600D od mirorless Sony A5000 modela, bez obzira što ću morati da tegljam veći uređaj sa sobom.
 
Poslednja izmena:
Super su ti Sony mirrorlessi, zgodni za nošenje, nude odličan kvalitet fotki i sve to, ali mora da postoje razlozi zašto još uvek nisu ozbiljna konkurencija DSLR varijantama.
Jedna rec - objektivi.
Ima jos naravno stvari, ali po meni objektivi su najveci problem.
 
Postoje i adapteri, pa volja ti canon, volja ti nikon, sigma ili stagod ...
 
Jeste, postoje adapteri. Ali uz adaptere ostajes bez autofokusa, kontrole blende (kod nekih).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Uzeh danas 600D i odmah imam problemcic. Dioptric tockic nece da mrdne, kao da je zaglavljen... Nije mi palo na pamet da proverim, pa sad ne mogu da stelujem, mutno mi je malo...
 
Meni doduse to nije znacilo nikada. Kako god da okrenem tockic oko mi se privikne u delicu sekunde. Jedino sto kad nastelujem kako treba trenutno vidim ostru sliku. I to sam slucajno primetio jer drugar je to voleo da mi pomeri a ja to ne diram nikako na svom aparatu jednom kad namestim. Na kraju vidim da mi neko okrenuo tockic do kraja a ja isto vidim.
Pricao sam s drugarom koji fotka da proveri isto to i on ima isti slucaj ko ja. Ne znam kakva je kod vas situacija.

Gizmo, ako ti je mutno, reklamiraj. Dzaba ti sve ako ne mozes podesiti. Usput razmisli i o pregledu kod ocnog visto reda radi. Ja sam pre dva meseca proveravao vid. Savrsen :)
 
Polovan. 300e sa 18-55 kit objektivom.
 
Pa vidi, reklamiraj ili traži da se odbije popravka i izgubljeno vreme za servis. Te prodavce što prećute nešto uopšte ne razumem :mad: ili je preprodavac pa nije ni primetio to ;)
Ja sam pre jedno 6 meseci prodao 600d sa 15k otkucaja za 270e sa 18-55 is objektivom :D
 
Nazad
Vrh Dno