Šta je novo?

Kupovina igara na drugim marketima - VPN

Radiš pogrešno.
Lepo sam ti napisao u prvom postu da od dana aktivacije mora proći 7 dana da bi mogao da okačiš oglas koji nije "on hold".
Dakle, negde 24.10, pobriši oglase i okači ih ponovo i biće odmah dostupni.
Bolje i to nego da čekaš 15 dana.
Sad sam pobrisao pa kacim za 7 dana Hvala, videcemo dokle ce ovo potrajati dok ne ugase :D.
 
To je to ..postajemo svi Jenkiji 😅 al bas dick move povlače...eto koliko ih boli uvo za korisnike te dve zemlje, Argentine i Turske, samo da stanu na put ljudima koji su kupovali uz mala dovijanja.

Nista...cao steamu, zdravo fitgirl repacks, the circle of life
 

Prilozi

  • Screenshot_20231025_021058_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_20231025_021058_com.google.android.apps.photos.jpg
    115.9 KB · Pregleda: 59
To je to ..postajemo svi Jenkiji 😅 al bas dick move povlače...eto koliko ih boli uvo za korisnike te dve zemlje, Argentine i Turske, samo da stanu na put ljudima koji su kupovali uz mala dovijanja.

Nista...cao steamu, zdravo fitgirl repacks, the circle of life
Meni takvo obaveštenje nije iskočilo.
Ali realno bilo je pitanje dana.
Ništa, lepo da do tada iskrckam ovo što imam u TR walletu i ćao zdravo.

P.S. bar da su BF sačekali...
 
Izašlo je i meni, sad sam ušla da pogledam.

image-2023-10-25-080826387.png


 
Pa sad... postavlja se pitanje sta ce tacno da se desi sa cenama?
Koliko ce da skoce/padnu i da li ce moci da se wallet puni standardno preko USD kartica (verovatno ce moci)?
"Some countries/territories in the list below may see pricing increase and others may see pricing decrease depending on how games were priced on Steam prior to this change."
Tj kolika ce povoljnost to u stvari da bude ako se kupe recimo dolari, u odnosu na samu cenu igre koju ce developer da postavi za to trziste... Videcemo...
 
Pa sad... postavlja se pitanje sta ce tacno da se desi sa cenama?
Koliko ce da skoce/padnu i da li ce moci da se wallet puni standardno preko USD kartica (verovatno ce moci)?
"Some countries/territories in the list below may see pricing increase and others may see pricing decrease depending on how games were priced on Steam prior to this change."
Tj kolika ce povoljnost to u stvari da bude ako se kupe recimo dolari, u odnosu na samu cenu igre koju ce developer da postavi za to trziste... Videcemo...
Pa ako samo konvertuju TLR u USD po kursu od 20.11. biće na gubitku.
Pre će biti da će tog dana "prepisati" sve cene sa USA steam stora i vezati ih za USD.
Ako stvarno bude različita (niža) cena igara za ta tržišta, samo vezana za USD, uz mogućnost normalnog punjenja walleta, to i neće biti toliko loše.
Naravno, biće gore nego sada, jer eno baš postovah na odgovarajućoj temi TWD Telitale Definite edition kod turaka 19,25TLR (znači ni evro), a na USA/EU steam 12,5 USD/EUR sa 75% popusta.
To je baš osetna razlika, tako neće sigurno biti.
 
Nista, videcemo... Ostaje samo da sacekamo da vidimo kako ce odrade cene... Da li ce da bude samo konverziju u valutu uz neke sitne razlike ili ce da ga razvale po cenama... Ko zna, ovo mozda bude dobro... a mozda i ne :p
 
Ahaa...e pa dobra pitanja postavljate, da li ce samo staviti usd a cena da bude snizena, ili ce biti u rangu usa trzista, mada, u ovom deugom slucaju bi onda znacilo da ce prodaja u tim zemljama da drasticno padne. Pitanje je samo da li imaju vise pravih turaka medju korisnicima lire, ili je ipak više nas iz celog sveta koji su koristili liru.
 
Ahaa...e pa dobra pitanja postavljate, da li ce samo staviti usd a cena da bude snizena, ili ce biti u rangu usa trzista, mada, u ovom deugom slucaju bi onda znacilo da ce prodaja u tim zemljama da drasticno padne. Pitanje je samo da li imaju vise pravih turaka medju korisnicima lire, ili je ipak više nas iz celog sveta koji su koristili liru.
Ma Turaka bre ima više, znaš li ti kolika je Turska...
Ovi zapadnjaci (osim nekolicine) freakova neće ni da se cimaju i dovijaju sa turskim nalozima, jer su im primanja dobra i može im se...
 
Evo nekih pojasnjenja. Ako recimo na osnovu ovoga, bude slucaj da samo konvertuju liru u dolar i ostave tako, sta to znaci za nas? I dalje cemo morati da punimo lirama wallet, a posle ce steam da nam obracuna igru i konvertuje sam liru u dolar. Generalno loše, lira ako nastavi da pada, to sto si imao 500 lira danas, za tri dana moze biti i 50% manje dolara... Hahahaha kao 90te kod nas
Ja sam sada razumeo da ce cene ostati nize u tim regijama sto je i normalno, ali će spreciti dalju fluktuaciju cena, jer ce biti fiksna u dolarima... A sad koliko tebi treba lira, to racunaj sam svakodnevno 😅
Manje vise i kod nas ekonomija tako funkcionise..kako nista ne proizvodimo a samo uvozimo, sve namirnice su vezane za stranu valutu, a neko prima platu u dinarima istu, i eto pada kupovne moci... Krizaa bajo dosla i do steam
 

Prilozi

  • Screenshot_20231025_092718_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_20231025_092718_com.google.android.apps.photos.jpg
    105.8 KB · Pregleda: 37
Ako dobro razumem, konvertovaće lire u USD po kursu na dan 20.11, i zapandrčiti cene u USD da bi na taj način iste bile fiksne.
Po ovom kako piše walleti na tim tržištima od tada će biti USD.
Ovo najviše šteti samim ljudima koji žive u tim zemljama jer će kod njih inflacija nastaviti da galopira i domaća valuta da tone, pa će im trebati sve više domaćeg novca za USD.
Nama ostalima može da bude i ok jer:
  • ćemo lakše dopunjavati wallet u USD po realnim cenama,
  • igre će verovatno biti nešto jeftinije nego u drugim regionima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zaboravljate na faktor da vas mogu vratiti na srpski region, a to ce biti slucaj za 99% ljudi
 
dovoljno je jednom da udjes preko sprske ip adrese, vecinu vpn-a takodje banuju, probaj da pazaris sad nesto i verovatno ce te vratiti na srbiju cim budes isao check out
 
Koje cimanje za igre preko regiona kad bar na PC-ju moze sve za dzabe, a ono sto volite, kupite normalno preko CDKeys-a na primer ili cekajte Steam Sale i cao.
 
Na epic games moze bez problema da se pazari preko turske, tu devs barem dobiju veci procenat u odnosu na steam koji uzima oko 30%
 
dovoljno je jednom da udjes preko sprske ip adrese, vecinu vpn-a takodje banuju, probaj da pazaris sad nesto i verovatno ce te vratiti na srbiju cim budes isao check out
Ja kupio 100+ igrica preko turskog naloga bez VPN-a i nisam banovan, fora je samo ne koristiti našu karticu neko puniti steam wallet na druge načine i to je to😄
 
dovoljno je jednom da udjes preko sprske ip adrese, vecinu vpn-a takodje banuju, probaj da pazaris sad nesto i verovatno ce te vratiti na srbiju cim budes isao check out
Da, sad sam se setio i da čitanjem QR koda odmah izlazi stvarna adresa logovanja...
 
Adresa logovanja generalno nije bitna.
Ti uvek mozes da kazes da si u Turskoj a da ti mladji brat u Srbiji i slicno.
 
Da, sad sam se setio i da čitanjem QR koda odmah izlazi stvarna adresa logovanja...
eventualno mozda neki privatni vpn moze da prodje kome nisu banovali ip range, u sustini svaki put kada pokrenes steam moras da imas i privatan vpn ukljucen da bi jelte bio u turskoj
 
Ne znam, nek se javi neko ko je u poslednjih mesec dana kupio nesto sa turskog store-a u lirama, bez VPN-a, pa da kaze jel proslo sve OK, jel i dalje stoji nalog na tursku regiju ili je promenjeno.
 
Adresa logovanja generalno nije bitna.
Ti uvek mozes da kazes da si u Turskoj a da ti mladji brat u Srbiji i slicno.

Teško da može proći priča da si ti u Turskoj, a tvoj mobilni telefon kod brata u Srbiji. :)
 
Ne znam, nek se javi neko ko je u poslednjih mesec dana kupio nesto sa turskog store-a u lirama, bez VPN-a, pa da kaze jel proslo sve OK, jel i dalje stoji nalog na tursku regiju ili je promenjeno.

Evo 😄
I kao što sam pomenuo u prethodnom postu koji je prebačen u ovu temu, bez VPN-a kupljeno preko Steam Wallet-a, ne sa našom karticom

Screenshot_20231025_145704_com.gbox.com.google.android.gm_edit_237346488461072.jpg
 
Ne znam, nek se javi neko ko je u poslednjih mesec dana kupio nesto sa turskog store-a u lirama, bez VPN-a, pa da kaze jel proslo sve OK, jel i dalje stoji nalog na tursku regiju ili je promenjeno.
Ma sve je ok, kupovao sam ja juče i danas.

Mozes li dati savet ili objasniti kako dopunjavas lirama wallet. Mnogo ima ljudi koji po internetu takvo nesto nude, ne znam koji su sigurni. Hvala ti unapred
Pisali smo par strana unazad. Trenutno je najisplatljiviji način kupovina pa preprodaja onih ključeva za Fortnite (valjda je ta igra)...
Malo traje dok se sve ne uveže i za prvu prodaju treba sačekati istek roka od 7 dana, ali radi...
 
Ma sve je ok, kupovao sam ja juče i danas.


Pisali smo par strana unazad. Trenutno je najisplatljiviji način kupovina pa preprodaja onih ključeva za Fortnite (valjda je ta igra)...
Malo traje dok se sve ne uveže i za prvu prodaju treba sačekati istek roka od 7 dana, ali radi...

Team Fortress 2 je u pitanju, međutim ja nemam čekanje od 7 dana nakon prihvatanja razmene, do sad sam ih prodavao odmah😄
 
 
Kad se posmatra iz tog ugla to jeste problem. Ali pazi sad... Zamislite da postoje cene za mnogo veci broj regija i zemalja koji odgovara njihovom/nasem standardu... Niko nigde ne bi "preskakao", kupovao bi najvise iz svoje regije gde su cene prilagodjene za to podneblje. Da, mozda bi se nasao neko ko bi kupio nesto jeftinije, negde, ali ni priblizno ovako... Nego, svi bi da svoje igre procene maximalno na nekim trzistima... Evo recimo nase trziste... Zasto igre kod nas kostaju, digitalne po 60-70 Evra, fizicke kopije po 90ak evra... Kad bi cene bile i kod nas, u sustini na celom Balkanu, kako treba, prilagodjene, niko ne bi preskakao nigde. Bas bi me bilo briga da jurim ostale radnje. Lepo kupim za svoj nalog i da pevam. Nego ne... Ajmo sad kod nas cena 70 Evra a u Arg/Tur nek bude 5-7 Evra pa sad ti nemoj da kupis tamo... Jeste da...
 
@anicai pomoć...
Kako beše, uredno mi je srpska kartica (Visa Intesa) vezana za turski Epic...
Međutim sad htedoh da uzmem AW:Remastered dok je na akciji i odbio mi karticu pod obrazloženjem da zemlja izdavanja kartice nije korespodentna zemlji Epic naloga (Srbija vs Turska)...
Da li ima način da se to reši u narednih dan-dva koliko traje akcija?
 
Nazad
Vrh Dno