Šta je novo?

Kupovina igara na drugim marketima - VPN

Nije legalno 99%. Offline only su aktivacije gde ideš u offline mod čim prvi put verifikuješ igru.
 
I kako uopste postoji Steam igra koja radi samo offline, a ne moze online?

Iz druge teme, objasnjavao sam pre par godina:

Offline Steam share - dobijas user i password za neki nalog na kojem je ta igra.
Nakon sto se ulogujes, klasicno instaliras igru. Naravno, ukinuta su ti prava da menjas bilo sta na tom nalogu (mail, password,...). Korisno je samo da stalno iskljucujes cloud sinhronizaciju, da ti ne povuce neciji save.
Prvo pokretanje igre ti verovatno nece uspeti "iz prve", jer taj ko prodaje ovakav share je ogranicen na odredjen broj masina po danu koje mogu ovako da pristupe igri. Znaci isprobavas na svakih sat-dva i upasces najkasnije za 24h.
Kada prvi put pokrenes igru, odmah izadjes iz nje kako bi ostalo upamceno da imas pristup. Vratis se u Steam i stavis ga u offline mode. Sada mozes da igras.

Svaki sledeci put startujes Steam u offline modu i mozes odmah da igras.


Plus, da dodam da update drajvera i/ili Windows update ponistavalju "offline token" (ili zamena hardvera), pa je preporucljivo iskljuciti ih dok se ne zavrsi sa igrom.
U suprotnom, opet je neophodno novo upadanje.
 
Poslednja izmena:
Znaci muljacina je u pitanju. Nije kupljena igra, koja ce biti zauvek na nalogu onog koji kupi preko tog sajta. Cudno mi je da je lik registrovao firmu u APR-u, a da se bavi ovakvim stvarima.
 
Nije mu to verovatno glavna stvar zbog koje ima firmu, već je više side-hustle (verovatno).
 
Pa da, ne kupujes igru vec pristup igri. Ranije je toga bilo i na ebay-u za 5-10 dolara sto je bio super dil za igranje, prakticno od prvog dana izlaska nove igre...
 
Znaci muljacina je u pitanju. Nije kupljena igra, koja ce biti zauvek na nalogu onog koji kupi preko tog sajta. Cudno mi je da je lik registrovao firmu u APR-u, a da se bavi ovakvim stvarima.
Znam jednog lika koji je do skoro imao firmu registrovanu u APR-u i zarađivao je na isti način. Registovao je firmu tako da glasi da prodaje igre i vaučere. Vaučere je bukvalno kupovao i preprodavao dok nije dobio dozvolu za rad i onda je nakon toga dodavao igre sa nalogom dok je vaučere stavio kao da nema na stanju (razlog je taj što on na vaučerima nije baš ni zarađivao,a i ti sa vaučerima bukvalno možeš sam da kupiš igru koju želiš) i bukvalno je on "izdavao igru za manje para i naravno da će retko ko od igrača da se buni jer im igra iskreno radi. Morao je to sa vaučerima da uradi jer bi ispalo da on uopšte ne ulaže novac u nabavku igara već da samo daje svoj nalog drugim igračima i da tako zarađuje. Tipa na jednom nalogu mogu da igraju 5 igrača i sad treba ti igra. Tipa izađe neka igra i on čeka prvo sniženje te igre i tad je kupi (tipa igru od 70e kupi za samo 30-40e) i to kupi nekoliko komada te igre koju do tad još nije imao u ponudi i znači on kupi 60 igre za 60 naloga po 5 osoba i to je 300 ljudi koji će kupiti igru od njega i on samo sačeka da prođe taj prvi popust i stavi cenu tipa kao što je bila na popustu ili malo veću,ali ne mnogo i on tipa ako je kupio igru za 30e na popustu,a prodaje nalog za 40e,on će po igri zaraditi 10e+ još 4 puta po 40e i zaradiće 170e više od onog što je uložio,a uložio je 30. Kada dođu naredni popusti,on svoje igre spusti za 50% (pravi svoje popuste) i on opet je u prednosti,jer će igru koju kupi za 40e otplatiti sa 20 naloga i zaradiće 60 tada po jednom nalogu,a sa tih 60 će kupiti još 2 verzije igre. Ukoliko mu ponestane igara,a nema ih na rasprodaji,on kupuje tu igru kupi po normalnoj ceni i opet zaradi i ako ne diže cene,jer ako je kupio igru za 60e,a po nalogu zarađuje 30,on će tu biti u plusu 90e,jer će već na 2 naloga da zaradi. Vaučere kupi i stavlja u prodaju za malo veću cenu od onog što je kupio da bi ispalo da radi sve radi legitimno i da zarađuje i na njima (oni su jedini legalni jer dobiješ kod za svoj račun),ali nakon te inspekcije većina povuku vaučere iz ponude i stave kao da ih nemaju na stanju,samo iz razloga što ne zarađuju ništa na njima,a i sa njima bi neko kupio željenu igru tipa na Playstation store,Steamu (oni što nemaju karticu da kupe preko drugog sajta ili preko samih prodavnica). Bukvalno ti lik uplati 60e na uplatnicu i ti mu daš 60e wallet i on ukuca kod i igra igru,zbog toga većina odmah uklone wallete iz ponude. Tako je bar radio ovaj koga znam,a danas ne radi jer ima dosta njih koji rade slično kao i on.
 
How to play “Avatar: Frontiers of Pandora” and Assassin’s Creed: Mirage for free, but it only lasts for 7 days for every account you create:

1. Prepare a VPN and select Taiwan of China as the server location. This:ubisoft.com/zh-tw/

2. Register for a new account(An old account will do) on Ubisoft's Taiwan of China official website. There will be a 7-day free trial of Ubisoft+.

3. Use PayPal to subscribe for free, and then immediately cancel the subscription.

4. Log in to the Ubisoft Beat client, If the screen is black go to the store page first to add the free game, restart the client, go to the game library, scroll down, select all Ubisoft+ games, and add 《Avatar: Frontiers of Pandora》 to download and play."
( The same applies to other Ubisoft paid games)
 
Sve u svemu - kako je nemoguće platiti bilo šta sa Ukrajnskim EPIC nalogom - da isti prebacujem na Tursku (molim za potvrdu da još uvek može da se plati sa našom karticom preko VPN-a) ili da otvaram potpuno nov EPIC nalog sa Turskom lokacijom?
 
Sve u svemu - kako je nemoguće platiti bilo šta sa Ukrajnskim EPIC nalogom - da isti prebacujem na Tursku (molim za potvrdu da još uvek može da se plati sa našom karticom preko VPN-a) ili da otvaram potpuno nov EPIC nalog sa Turskom lokacijom?
Mogu samo da potvrdim da naša kartica uredno funkcioniše za plaćanje na tur Epicu.
Ne znam da li moraš otvarati nov nalog, ili će ti dozvoliti da ukr nalog prebaciš u tur.
 
Ljudi ako sam kupio na steam igre, a menjao region na argentinu...i sad posle 3 meseca kad vratim na Srbija region da li ce te igre raditi?
 
Samo da javim da PSN i Steam Turkey rade preko Ininal virtualne kartice.
Ininal karticu sam dopunio preko Revoluta (drugar ima CRO pasoš, pa je uspeo da otvori) i sve ide bez ikakvih problema.
 
Džaba kada nekom moraš da šalješ sliku pasoša i svoju sliku kako držiš pasoš.
To je jednostavno previše rizično, da ne kažem neprihvatljivo.
Svako ko malo drži do bezbednosti bi savetovao da se tako nešto nipošto ne radi.
 
^Upravo tako,imao sam u par navrata takvih situacija...momentalno se prekida bilo kakva trgovina.
 
Srećna svima nova godina! Da li je neko probao kupovati wallete za tursko tržište (steam),pošto i dalje na njemu ima po neka dobra cena. Da li moraš kupivati USD wallete ili kupiš u Lirama pa ti pretvore u USD?
Srećna svima nova godina! Da li je neko probao kupovati wallete za tursko tržište (steam),pošto i dalje na njemu ima po neka dobra cena. Da li moraš kupivati USD wallete ili kupiš u Lirama pa ti pretvore u USD?
Znam da te ranije prebacivalo na region čiji su to walleti,pa pošto više nisu walleti u lirama,moram da pitam
 
@Dzoys nisam probao, nakon konverzije u USD turski steam je postao besmislen.

Pitanje, ako imam base game na jednom Epic nalogu (usa), i kupim DLC na drugom (turskom) da li će sve funkcionisati obzirom da Epic nema family share?
 
Nije baš besmislen jer je skoro sve duplo jeftinije od naših cena. Default cene za igre u Turskoj su sad 50% od USA cene, pa developeri mogu da vrše korekcije ukoliko žele. Tako su neke igre i jeftinije od ovoga, a neke imaju jednaku cenu kao i USA.
 
Nije baš besmislen jer je skoro sve duplo jeftinije od naših cena. Default cene za igre u Turskoj su sad 50% od USA cene, pa developeri mogu da vrše korekcije ukoliko žele. Tako su neke igre i jeftinije od ovoga, a neke imaju jednaku cenu kao i USA.
Stvarno nisam primetio (ali slabo i posećujem turski steam od promena).
Ako provališ kako se dopunjuje wallet, javi.
 
Valjda rade klasične USA dopune, nisam probao jer i dalje punim ključevima
 
Valjda rade klasične USA dopune, nisam probao jer i dalje punim ključevima
Mislim ako bi koristio usd wallet,možda mi prebaci na Američko tržište što je loše,a ako ubacim Turske lire 100% će biti konvertovano u USD što je isto loše jer ti ako kupiš 100 lira za 6e (G2A) možda dobiješ samo 3 dolara a i ovako je skoro svemu cena kao i na našem storu.
 
Gde si kupovao dopunu?
A da li ima popusta na turskom steam vrednog cimanja oko dopune?
Kupio sam na G2A,pa nema puno,ali imaju neke igre. Tipa Forza Motosport i još neke skuplje igre,ali imaš i neke jeftinije igre. Mislim da Microsoftove igre većinom imaju manju cenu. Ako bi našao wallete da platiš za manje ili isto koliko je wallet,onda je već super
 
Kupio sam na G2A,pa nema puno,ali imaju neke igre. Tipa Forza Motosport i još neke skuplje igre,ali imaš i neke jeftinije igre. Mislim da Microsoftove igre većinom imaju manju cenu. Ako bi našao wallete da platiš za manje ili isto koliko je wallet,onda je već super
To se verovatno jos uvek moze sa kljucevima.
 
I kod mene i kod drugara, preko UrbanVPN, izbacuje ovu poruku. Dosad radilo... Mada, poslednja kupovina, na isti ovaj nacin, je bila 13.12.23...

1706307458292.png
 
Isti problem.
Na telefonu nije pomoglo uz windscribe. Morao bih da probam neki drugi, ali sada nemam vremena.
 
Citam po netu i Redditu... Svi sad imaju isti problem... Izgleda da su poceli da blokiraju kupovinu ili preko VPN-a ili ako kartica nije domaca iz Turske...
 
Nazad
Vrh Dno