Šta je novo?

Kupovina avio karte putem interneta

Jedno pitanje. Samo ručni prtljag onu besplatnu varijantu sam odabrao. Jel mogu neku torbicu pored tog ranca da imam tipa onu kao onu pederušu pored ranca ili i nju moram u ranac kad se čekiram? I žena neku malu tašnicu veličine da stane telefon i novčanik kao i deca malo nešto isto za telefone 15x20cm otprilike. Ili sve to mora u ranac?
Na svakom letu imaš pravo na to pored ručnog prtljaga. I ti i supruga tašnu kao i deca.
 
Neverovatno jednostavno čekiranje i sve ostalo i iz Beograda i iz Barselone. Skoro pa kao na autobuskoj stanici. Prijatno iznenađen zaista. Wizzair
 
Imam nekoliko pitanja u vezi navedenog.
  • Da li mogu slobodno da koristim bilo koji od globalnih pretrazivaca letova (svi oni ce me svakako na kraju redirektovati na sajt neke druge kompanije gde ce se izvristi sama kupovina)?
  • Kada recimo putujemo iz Srbije za Holandiju a povratak kasnije bude na primer iz Belgije za Srbiju, da li je putem online kupovine to moguce izvesti iskljucivo kao dve odvojene karte u jednom smeru? Da li u ovakvim situacijama ima smisla da se kontaktira neka od agencija radi ponude?
  • Da li je "povoljnija" cena povratne karte iskljucivo u slucaju kada se ista avio kompanija angazuje i u odlasku i u povratku?
  • Da li angazovanje agenta iz neke agencije moze da dovede do nize cene u odnosu na online kupovinu (uz uracunatu njihovu proviziju)?
Da li neko zna,koje su dimenzije rucnog prtljaga kada se kupi karta preko Opoda?Ima li neke razlike u odnosu na Wizz air ili su je standardna 55×40×20cm?Hvala unapred...putujem za Frankfurt iz Beograda,Lufthansa vozi
 
Velicina prtljaga se veze za avio kompaniju, to su neke standardne dimenzije, da.
Lufthansa: 55cm x 40cm x 23cm.
 
Imam jedno pitanje, uskoro letim sa Wizz air, pa me zanima da li može da se koristi ona caka sa jastukom, gde spakuje stvari u jastučnicu da bi imao vise mesta za stvari?
 
Ljudi, sednem kasnije da guglam, ali ako je imao neko slican slucaj.

Prosle godine krajem jula uzeo karte za nas 6oro i uzeo grupni Wizz Discount club. Koliko znam, vazi 12 meseci.
Ali sada mi uopste ne racuna karte sa popustom i kada izaberem kartu sa popustom, trazi mi da ponovo uplatim za Discount club.
Vidim da su ubacili neki Light Discount club, ne znam da li su nesto menjali.
Znam da je stizao i mail poseban za taj Discount club ali sam izgleda ovaj prosle godine izbrisao.
Mada imam jedan mail (travel itinerary) prosle godine u vezi tog leta povratnog i tu se vidi da je uplacen novac i za discount club (izmedju ostalog).

Verovatno cu morati da se cimam sa supportom ali eto, ako sam propustio nesto ili je imao neko slican slucaj.
Svakako cu da guglam kasnije.
 
Da li je neko putovao skoro u Kinu? U potrazi sam za jeftiniju kartu iz Srbije, Madjarske ili neke druge zemlje. Kod nas nalazim oko 90K iz Srbije, dok mi je prijatelj iz Kine prosle godine tu kartu platio 500e
 
Ниси навео да ли је битан период године. Мада, да планираш у одређеном месецу да путујеш, већ би био ограничен и не би било места за тражење јефтинијих карата. Стога, ево ти један пример из Софије до Хонг Конга, за 497€ (у овом тренутку) за новембар 2024.
 
Uuu ovo je top ponuda 🙌 bilo kada tokom 2024. godine, cilj mi je Guangdong provincija. Tako da ako ima jos neko neki savet neka pise
 
Air China iz Budimpeste ima odlicne ponude za povratnu kartu - Jun 415e, Septembar 448e, Novembar 439e itd.
Takođe iz Italije slične ponude iz Milana i ako se ne varam Rima.
 
Ljudi, sednem kasnije da guglam, ali ako je imao neko slican slucaj.

Prosle godine krajem jula uzeo karte za nas 6oro i uzeo grupni Wizz Discount club. Koliko znam, vazi 12 meseci.
Ali sada mi uopste ne racuna karte sa popustom i kada izaberem kartu sa popustom, trazi mi da ponovo uplatim za Discount club.
Vidim da su ubacili neki Light Discount club, ne znam da li su nesto menjali.
Znam da je stizao i mail poseban za taj Discount club ali sam izgleda ovaj prosle godine izbrisao.
Mada imam jedan mail (travel itinerary) prosle godine u vezi tog leta povratnog i tu se vidi da je uplacen novac i za discount club (izmedju ostalog).

Verovatno cu morati da se cimam sa supportom ali eto, ako sam propustio nesto ili je imao neko slican slucaj.
Svakako cu da guglam kasnije.
Danas ih zvao, epilog:
Ako imate vazeci discount klub za 2 osobe i kupite grupni dok ovaj prvi jos traje (nije isteklo godinu dana), ne produzava se trajanje od trenutka kupovine grupnog nego se smatra "upgradeom" i vazi do isteka prvog originalnog za 2 osobe.

Primer (moj slucaj): discount klub za 2 osobe kupljen 25.08.2022 i vazi do 25.08.2023.
Kupite grupni discont klub npr. 25.07.2023.
Discount klub vam je i dalje vazio do 25.08.2023 (a ne do 25.07.2024, tj. godinu dana od kupovine grupnog, tj. "upgradea").
U sustini, morate da sacekate da istekne i prodje godinu dana za originalni za 2 osobe, pa onda da kupite grupni .

Ne mogu da se setim da li sam tada platio punu cenu za grupni, ako jesam, onda je ovo cista glupost, obicni prevaranti. Ako nisam, vec samo razliku izmedju grupnog i obicnog, onda okej, prihvatljivo.
 
Nazad
Vrh Dno