Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije kukanje, samo konstatacija...

Uveli fee 20%
Pool trokira
Karte ne mogu da se puste po sat vremena
Kradu jer manje pripisuje
Kradu jer se manje dzukela dobija, kradja na kursu... sve u svemu uzimaju oko 50%
 
Tj. daju samo 50%. Obzirom da apsolutno nista drugo nema da se kopa i to je premija. Neka kopa ko moze i nek se udara nogama u dupe dok traje.
 
Da nije samo fee uveden ovo ostalo bi bilo ok pool trokira, ali opet najvecei gubitak je ovaj fee puno su ga odredili 20%

Od jucer od 11h testiram R9 280X i zaradila je do sad 4.1€ plus referali znaci oko 4.5€ za 24h to je sasvim ok zarada da nema ovog fee, jos ako se uzme cinjenica da karta radi na 900/1500mhz i da je temp 50c bez ikakvog naprezanja baca 620-630kh/s i za 24h tako podesena nakucala je 4.5€

Druga karta koja je zategnuta ustvari radi na def taktovima 1100/1500 nakucala je od jucer od 11h do sad 4.5€ plus referali to je oko 5€
pool istina malo trokira od jutros ali se nije odrazilo na zaradu sto se tice zarade u predhodna 24h super, ali eto uvedose baksuzi fee :d
 
ili eventualno 1250, nekim kartama znači tih dodatnih 250. 1500 je nepotrebno. mada i nije neka razlika u potrošnji.
 
^Ako vec drzis gpu na 900, stavi memoriju na 1000.

Probacu ovo je bilo 24h testiranje podesio tako i nisam nista dirao, pool je radio dobro od juce od 11h tako da se ovo moze uzeti kao najbolji scenario - zarada.

Moze se izvuci 5€ sa R9 280X kad pool radi kako treba, a 4.5€ bez po muke da se ne sile karte, e kad pool zeza ne moze se procjeniti, ovo sam bas ufatio 24h pool je extra radio.
 
Tj. daju samo 50%. Obzirom da apsolutno nista drugo nema da se kopa i to je premija. Neka kopa ko moze i nek se udara nogama u dupe dok traje.

ne znam koliko puta ovo treba da se ponovi.

ljudi, otkud vam taj stav da vama nešto ovde pripada pa da od toga može da se ukrade? i otkud vam uopšte da to kopuckanje koje radite vredi baš toliko koliko su vam plaćali pa je sad sve ispod krađa?

aj uzmite bilo koji drugi gpu coin i izračunajte zaradu (odnosno gubitak jer je sve ispod struje) pa recite opet jel kradu ili ne?

mnogo lakše će vam biti ako ne vodite NIKAKVU statistiku. jednostavno gledajte na ovo kao free money koji pada sa neba i to je to. ni u ludilu ne praviti nikakve kalkulacije tipa mesečna zarada, rok otplate novog hw koji bi bio uzet zbog ovoga, rok otplate mining ugovora kod njih itd... samo s vremena na vreme pogledajte koliko imate €/crypta od cointellecta do sada pa recite jel ok
 
Treba da se ponovi jos milion puta sve dok ne bude ukinuta i ta mogucnost ljudima da zarade nesto. Kad se to desi onda ce shvatiti sta su imali. Sad ne postoji nista sto moze makar struju da pokrije tako da je ovo s konja cista pljacka s nase strane ili milostinja s njihove strane, svejedno je. Kopanje gpu-om je preplaceno u svakom smislu te reci.
 
Nije kukanje, samo konstatacija...

Uveli fee 20%
Pool trokira
Karte ne mogu da se puste po sat vremena
Kradu jer manje pripisuje
Kradu jer se manje dzukela dobija, kradja na kursu... sve u svemu uzimaju oko 50%

upravo to sve, ali opet, bolje nema...cutimo i cepamo dok traje.
 
Pool je u raspadu, ja sam prvi put juce pokrenuo cointellect i vise ne radi nego sto radi.
Za 12h nije napravljeno ni 0,1 euro po nalogu. Iskace, puca, nece da se konektuje...
 
Mg0nUaU.png


jedan od 2 naloga na 280x koja daje 630 khs
 
ne znam koliko puta ovo treba da se ponovi.

ljudi, otkud vam taj stav da vama nešto ovde pripada pa da od toga može da se ukrade? i otkud vam uopšte da to kopuckanje koje radite vredi baš toliko koliko su vam plaćali pa je sad sve ispod krađa?

aj uzmite bilo koji drugi gpu coin i izračunajte zaradu (odnosno gubitak jer je sve ispod struje) pa recite opet jel kradu ili ne?

mnogo lakše će vam biti ako ne vodite NIKAKVU statistiku. jednostavno gledajte na ovo kao free money koji pada sa neba i to je to. ni u ludilu ne praviti nikakve kalkulacije tipa mesečna zarada, rok otplate novog hw koji bi bio uzet zbog ovoga, rok otplate mining ugovora kod njih itd... samo s vremena na vreme pogledajte koliko imate €/crypta od cointellecta do sada pa recite jel ok

+ 1 ne potkrdaju oni nas vec mi njih
 
nove vesti, danas ce da proradi cryptopay, a i one kartice ce biti posle btc expo-a, ako sam dobro razumeo.
 
da li bi shareovao bat fajl ?

nikakva egzotika

cgminer --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u nalog1 -p 123 -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u nalog2 -p 123 --load-balance -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13,13,8 -w 256 --gpu-engine 900,900 --gpu-memclock 1250,1000 --no-submit-stale --remove-disabled --auto-fan
 
Poslednja izmena:
Noćas sam kupio jedan demo, platio btc-om iz wallet-a nažalost uplata je stigla tek posle 2 sata kada je istekao rok za plaćanje. Dopisivao sam se sa teh podrškom i dobio sam odgovor da je btc lego i da mogu da ga upotrebim za plaćanje na CryptoPay, šta im to sad znači neznam, CryptoPay isplata još neradi a napravio sam i nalog na CryptoPay sa email adresom od naloga na CoinTellect gde sam pokušao da uplatim demo, naravno nema pare na Cryptopay.... Da li ima neko iskustva sa mojim problemom.... Odoše 15e....
 
Poslednja izmena:
a sta znaci no-submit-stale ja ovo nisam nikad dodavao u bat.fajl, dodao sam ono temp-cutoff 60 i pustim kartu da predje 60c nista se ne desava jel ovo tempcutof nesto za temperaturu ako jeste kod mene ne fercera :d
 
@sasami
--remove disabled da mi cgminer ne prikazuje karte koje ne kopaju (d1 i d2 kod mene). d0 i d1 su mi 280x koja kopa svaka u svom cgmineru, d2 mi je 5450 koja daje sliku

@goldi no-submit-stale samo ime kaže zar ne :D ne šalje stale shareove. cutoff gasi miner kad pređe tu temp ali mora da bude iznad temp targeta i temp overheat, kod tebe je naopako pa je i normalno da ne radi :D
 
no-submit-stale to je da ne salje "ustajali" 'share'. Mada pool prihvata tako da treba se ukljuci ;)
 
@sasami
--remove disabled da mi cgminer ne prikazuje karte koje ne kopaju (d1 i d2 kod mene). d0 i d1 su mi 280x koja kopa svaka u svom cgmineru, d2 mi je 5450 koja daje sliku

@goldi no-submit-stale samo ime kaže zar ne :D ne šalje stale shareove. cutoff gasi miner kad pređe tu temp ali mora da bude iznad temp targeta i temp overheat, kod tebe je naopako pa je i normalno da ne radi :D

Znaci da dodam no-submit-stale, haj neka korisna informacija :d a za ovo temp cutoff da stavim 80c? ako karta predje 80c ugasice se miner jel?
 
da ali ne možeš ni 80 ako ne diraš ove ostale. default je target 75, overheat 85, cutoff 95. moraš tako ko daltone da ih poređaš. target je ona temperatura koju auto-fan pokušava da održi sa obrtajima do 85% (ili range koji mu ti zadaš, 0-85% je default), overheat je temperatura na kojoj pali fan na 100%, a cutoff temperatura na kojoj se gasi.
 
Greetings Shibes,



We hope you are all enjoying the new year. This announcement is a follow-up to our last post where we expressed some concern regarding our pending agreement with CryptoPay. While the remaining part of the agreement is still in discussion, we have made some progress and are proud to announce that withdrawals via Cryptopay will be resumed today, January 23rd. It should be noted that members with basic and higher-tier contracts will currently have priority in CryptoPay withdrawals as we address the remaining part of our service agreement with them.



Additionally, we have begun rolling out our strategy to offer MasterCard debit cards. These debit cards will be made available to all users and will enable anyone to withdraw their funds in under 60 seconds directly from CoIntellect account balance. We will begin distribution of the cards following the London conference.



PayPal



We have identified a potential counterparty to assist with PayPal withdrawals. While we negotiate the terms and conditions of our agreement, PayPal withdrawal will temporarily be disabled until the existing queue is cleared. While the conditions of the agreement are not yet set in stone, it’s likely these withdrawals will be subject to a 4.5 - 6% fee. Stay tuned for more updates regarding PayPal withdrawals.



As usual, we thank you for your continued patronage and encourage you to contact support if you have any additional questions or concerns.



See you in London!



Sincerely,

CoIntellect Staff
 
dodao sam ono temp-cutoff 60 i pustim kartu da predje 60c nista se ne desava jel ovo tempcutof nesto za temperaturu ako jeste kod mene ne fercera :d

samo dodaj --auto-gpu prije toga. Npr. ( --auto-gpu --temp-cutoff 76 ) Kod mene jos ni jednom nije zakazalo.
 
Znas kako ja otvaram naloge:
Napravim prvo 4 email adrese
Registrujem prvi nalog
Promjenim ip registrujem drugi nalog
promjenim ip reg. treci nalog
promjenim ip reg. 4 nalog

Promjenim opet ip za svaki slucaj i pustim prvi miner svom snagom graficke karte sacekam 15 min pa drugi pokrenem, pa sacekam 15 min, pa tako treci, pa i cetvrti i onda pustim sve 4 zajedno.
Furam 4 naloga free bez ikakvi problema.

Nema potrebe za tolikim menjanjem IP-a, njihov bot gleda samo ip gde se baci share, tako da to sto pravis naloge sa razlicitih Ip nema nikakvnog uticaja.
Napravis nalog i pustis da baci share, ako je u redu posle 10-15 min pravi jos 3 i pusti ih da rade i to je to...
Ako se kojim slucajem 4-ti nalog banuje najverovatnije da je vec postojao bacen share na toj adresi sa nekog drugog naloga
Ja nit pravim email nit verifikujem i resetujem ip samo kad predje 10 eur i radi normalno. Ako ubodes los IP opet sve iznova...
 
sad cackkam po nekim papirima i nadjem na nalog koji sam koristio za referale, imam 10.33 evra na njemu ali ne mogu nista da podignem jer mi trazi verifikaciju karticom, nalog je neverifikovan, i ne uplacuje mi se demo jer ne mogu da kopam na njemu sigurno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno