Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Simpatičan mladić... Toliko uliva poverenje da ću sad 4 startera da kupim.
 
Jedini je problem sto mora cesce da se nadgledaju kopaci jer kada mnogo secka hoce da pukne cgminer. Kada kopa konstantno tih problema apsolutno nema.
A zasto ne SG miner? Konacno sa zbog njihovog poola seo i napravio conf file za CG miner i to radi mnogo lepse nego CG miner.
Na jednu masinu onaj CG miner stao (nije puko) oko 4 ujutru i nije ni krenuo. SG miner na 15 sekundi proverava dal' je pool ziv.
 
A zasto ne SG miner? Konacno sa zbog njihovog poola seo i napravio conf file za CG miner i to radi mnogo lepse nego CG miner.
Na jednu masinu onaj CG miner stao (nije puko) oko 4 ujutru i nije ni krenuo. SG miner na 15 sekundi proverava dal' je pool ziv.

to ti radi i cgminer 3.73
 
jel stigle nekom doge od jutros, ja sam poslao u 5h i jos uvek nista...???
 
Ako vam treba jos IP adresa proverite sta moze da vam ponudi lokalni wireless provajder. Ja sam sa njima za cas sve dogovorio, napravili su samo za mene paket 2048/512, za samo 490 din mesecno po adresi. Adrese su bar kod ovog provajdera samo staticke, sto je i prednost i mana.

5 Ghz link, super sve radi, mnogo mi brze otvara cointellect strane od Telekom ADSL-a.

Ovde se mnogo bolja zarada ostvaruje usitnjavanjem rigova. Recimo meni kada su dve 270X u rigu zarada je oko 1,25 eur po nalogu. Sa samo jednom u rigu zarada je oko 0,85, odnosno 1,70 za dva riga, oko 35% vise.
 
Danas bas daju kerice na kasicicu. Jutros povukao i stizu polako od najmanje ka najvecoj kolicini.
Do sada je stiglo jedno 60% od jutros oko osam kada su izvrsene isplate.
 
Na prvoj strani pise da mogu 4 free naloga sa iste IP i da se kopa i da se logujem u isto vreme, zasto su me banovali onda?
 
Na prvoj strani pise da mogu 4 free naloga sa iste IP i da se kopa i da se logujem u isto vreme, zasto su me banovali onda?

Ja sam juce kreirao 4 free naloga sa iste ip i kopam sa iste ip na njima i logujem se u isto vrjeme i nisu me banovali... znaci trazi uzrok u necemu drugom, a uzroka moze biti mnogo.
 
Da li bi mogao da se baci na prvu stranu neki link ka onim banovanim ip adresama? Da se ima brži i lakši uvid...
 
Poslednja izmena:
Ako vam treba jos IP adresa proverite sta moze da vam ponudi lokalni wireless provajder. Ja sam sa njima za cas sve dogovorio, napravili su samo za mene paket 2048/512, za samo 490 din mesecno po adresi. Adrese su bar kod ovog provajdera samo staticke, sto je i prednost i mana.

5 Ghz link, super sve radi, mnogo mi brze otvara cointellect strane od Telekom ADSL-a.

Ovde se mnogo bolja zarada ostvaruje usitnjavanjem rigova. Recimo meni kada su dve 270X u rigu zarada je oko 1,25 eur po nalogu. Sa samo jednom u rigu zarada je oko 0,85, odnosno 1,70 za dva riga, oko 35% vise.

Odlično si se snašao, samo pazi kako pristupaš mašinama, da nepopiješ ban bezveze a pošto ti je static IP da nebude džabe smo krečili, posle 2-3 dana kupi odmah demo nema razloga da bilo čekaš... Instaliraj VNC umesto TV-a, kad već imaš static IP, mnogo brže i bolje radi :)
0.85 za jednu 270x je malo ako pool radi kako treba, meni daju 1-1.1e sa referalima 430-440khs, dva bat-a sa load-balance.....
 
Poslednja izmena:
4x0,85 bez referala malo? Ti imaš 4x1,15 ili 2 karte x 2x1,15?
 
Poslednja izmena:
Ma sa jednom karticom na 4 naloga, samo se 2x7850 isplati, 270/270x/7950/280/280x sve po jedna... juče zeza pool 0.88e danas već 0.6-0.7e zavisi kako na koji nalog pošto je load-balance malo nepracizan neraspoređuje baš jednako :) videćemo koliko će da nabere do 11h, mada je danas pool počeo da radi od 10-11 jutras kako treba....
 
Tako i ja teram, 2x7850, sve ostale jače po jednu. Dva bata sa po dva naloga teraš? Možda je u tome fora da izvlačiš nešto više?
 
Dva naloga po bat-u malo više daju, bar 10% je razlika merio....
 
Evo braco kointelektualci, da vam se i ja prikljucim sa 4 naloga... Drzte gace, sad da se sve ne raspadne :))))
 
zanimljiva situacija... juče otvorio 4 naloga na friške IP-u... sve po pravilima, otvorim jedan - sačekam da baci hash na sajt i koji earning pa pravim novi nalog.
Sad da proverim naloge, 1 i 2 koji sam otvorio rade kao sat, 3 i 4 banovani... dakle situacija sa 1 IP-a rade 2 naloga dok su druga 2 banovani. Novi momenti :).

Zbun...
 
To se meni isto desilo, pre par dana, ubrzo ce i ostala dva da budu banovana.
 
Evo braco kointelektualci, da vam se i ja prikljucim sa 4 naloga... Drzte gace, sad da se sve ne raspadne :))))

Konacno da napravis i ti neki komad btc-a na Estoncima... a kako je lepo bilo s'proleca i leta 2012-te


zanimljiva situacija... juče otvorio 4 naloga na friške IP-u... sve po pravilima, otvorim jedan - sačekam da baci hash na sajt i koji earning pa pravim novi nalog.
Sad da proverim naloge, 1 i 2 koji sam otvorio rade kao sat, 3 i 4 banovani... dakle situacija sa 1 IP-a rade 2 naloga dok su druga 2 banovani. Novi momenti :).

Zbun...

Isti slucaj. Znaci nije ban po automatizmu vezan za ip.
 
zanimljiva situacija... juče otvorio 4 naloga na friške IP-u... sve po pravilima, otvorim jedan - sačekam da baci hash na sajt i koji earning pa pravim novi nalog.
Sad da proverim naloge, 1 i 2 koji sam otvorio rade kao sat, 3 i 4 banovani... dakle situacija sa 1 IP-a rade 2 naloga dok su druga 2 banovani. Novi momenti :).

Zbun...

Pa sta pise vezano za ban, koju ti poruku estonci salju :type:
 
Ja sam juce kreirao 4 free naloga sa iste ip i kopam sa iste ip na njima i logujem se u isto vrjeme i nisu me banovali... znaci trazi uzrok u necemu drugom, a uzroka moze biti mnogo.

Vidis, meni daje samo da kreiram 3 free naloga. Kada sam kreirao cetvrti, odmah svuda ban. Posle sam kreirao ponovo 3 naloga (drugi IP, druga wallet adresa), sve radi normalno...
Edit: Doduse, cim napravim nalog, odmah pustim da radi, pa odem na yahoo, napravim mail, verifikujem ga i onda na sledeci. Ne znam da li stigne da baci neki hash, mrzelo me da gledam, ali preko 3 nece.
 
Poslednja izmena:
za wireles provajdere, jel na pretplatu ili vas teraju da potpisete ugovor
 
Vidis, meni daje samo da kreiram 3 free naloga. Kada sam kreirao cetvrti, odmah svuda ban. Posle sam kreirao ponovo 3 naloga (drugi IP, druga wallet adresa), sve radi normalno...
Edit: Doduse, cim napravim nalog, odmah pustim da radi, pa odem na yahoo, napravim mail, verifikujem ga i onda na sledeci. Ne znam da li stigne da baci neki hash, mrzelo me da gledam, ali preko 3 nece.

Znas kako ja otvaram naloge:
Napravim prvo 4 email adrese
Registrujem prvi nalog
Promjenim ip registrujem drugi nalog
promjenim ip reg. treci nalog
promjenim ip reg. 4 nalog

Promjenim opet ip za svaki slucaj i pustim prvi miner svom snagom graficke karte sacekam 15 min pa drugi pokrenem, pa sacekam 15 min, pa tako treci, pa i cetvrti i onda pustim sve 4 zajedno.
Furam 4 naloga free bez ikakvi problema.
 
Em manja zarada po khs, plus fee + opet trokira pool.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno