Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nesto se utisaste :p
presek bese prave u 23-23:30, i tad povlacite doge na shitsy ili povlacite u toku dana? a ona verifikacija sto pricaste (kartica ili da se kupi nalog) do 10evra radi povlacenje normalno?
 
Poslednja izmena:
+1h, od 23-23.30 za nekih 10-ak min je presek...
 
nesto se utisaste :p
presek bese prave u 22-22:30, i tad povlacite doge na shitsy? a ona verifikacija sto pricaste (kartica ili da se kupi nalog) do 10evra radi povlacenje normalno?

neki put kasni isplata na menjacnicu jer svi povlace odmah po pristizanju sredstava ali nikad do sad nisu zakinuli nikog od nas...prosle noci sam povukao istog momenta kad sam dobio stanje na
LIVE Balance stigle doge brzinom svetlosti :)

edit:)leglo /povuceno :)
 
Poslednja izmena:
Jel povlačite na (berza) istu adresu sa svih naloga ili i tu pravite za svaki nalog drugu adresu na bezi?

na istu adresu...jedino ka sam pokusao sa 8 naloga na cetri karte i bio banovan napravio sam nova 4 naloga promenio ip i generisao novu doge adresu ...sad sa ovih 4 novih naloga saljem na istu bez problema
 
Da mi je znati koju li cudnu formulu imaju za obracun zarade. Karte koje su mi davale 1,25, odnosno 1,39 eura su ostale na potpuno istoj zaradi i danas, iako sam povecao hashrate na njima za oko 20%.
 
Da mi je znati koju li cudnu formulu imaju za obracun zarade. Karte koje su mi davale 1,25, odnosno 1,39 eura su ostale na potpuno istoj zaradi i danas, iako sam povecao hashrate na njima za oko 20%.

ja sam danas oko15sati kopao brzinom od 690kj/s ostali deo dana podelio kartice i nastavio sa 235kh/s po nalogu ...leglo mi blizu 1.5 tacnije 1.47e
 
Cini mi se da su sada malo povecali....izgleda da mora 300 kh/s za 1.5e... meni dva naloga ispod 300 kh/s dala po 1.37e, a jedan sa 320kh/s dao mi 1.47 i jedan gde mi asic sa 1300kh/s dao mi 1.51e...
 
doge su legle :)
 
Ma meni se tako ponasa da su mi zarade svih dana u cent iste, iako ja menjam hash svakog dana.
 
ja sada podigao sve na 300+ kh/s....pa cemo videti sutra kako cu proci.Danas sam dodao jos jedan nalog i sada sam i sa njega povukao i sve ok...samo sto je on na drugom IP-ju, ali na svih 5 pristupam sa jednog kompa,tj. sa jedne IP....
 
Cini mi se da su sada malo povecali....izgleda da mora 300 kh/s za 1.5e... meni dva naloga ispod 300 kh/s dala po 1.37e, a jedan sa 320kh/s dao mi 1.47 i jedan gde mi asic sa 1300kh/s dao mi 1.51e...

dali je uopste izvodljivo da 280-tice u praksi daju preko 300 kh/s kad se podele na dva...ako je neko uspeo nek okaci setovanja
 
I da mogu,ne treba silovati...nije vredno...
Mala dobit , a karte ima da se muce...ja vozim po dve 270 na nalogu, zato mogu da stelujem, da karte i dalje budu ladne ko led, a vent na 1.1k obrtaja...
 
I da mogu,ne treba silovati...nije vredno...
Mala dobit , a karte ima da se muce...ja vozim po dve 270 na nalogu, zato mogu da stelujem, da karte i dalje budu ladne ko led, a vent na 1.1k obrtaja...

Nema apsolutno nikakve potrebe za 2x 270x na jednom nalogu.
Bolje je da onda 1 kom koristiš za cointellect a drugu da kopaš nešto drugo, recimo monero ili ftc.
 
da napravimo presek stanja sta je dozvoljeno a sta ne kako ljudi nebi bili bez ikakvog razloga banovani od strane ovog pool-a i kako bi izbegli bespotrebno pravljenje naloga na istom u nedogled
1.nije u pitanju nikakva prevara (bar za sad) jer sve sto iskopate uredno i dobijete svakog dana od 23:00-23:30 znaci isplata se vrsi jednom dnevno isplata se vrsi u dogama
2.u ovoj prici nije bitan hashrate koji saljete jer 200-250kh/s zadovoljava maksimalnu dnevnu zaradu od 1.5 eura po nalogu (zato je preporucljivo da npr.rig od 4x280x podelite na 4 razlicita workera tj naloga kako bi imali vise nego 4 x vecu zaradu)maksimalno spustite taktove kako bi rasteretili kartice...smanjili potrosnju i grejanje...ovde imaju prednost slabije kartice jer se ne gleda hashrate
3.kako ne bi bili banovani od strane pool-a napomenucu sta je dozvoljeno
-mozete papraviti maksimalno 4 naloga i pokrenuti maksimalno 4 minera sa iste ip adrese...ne pokusavajte vise jer cete istog momenta popiti ban na sva 4 naloga
-mozete sa sva 4 naloga vrsiti isplatu sa iste ip adrese na jednu doga adresu bez problema doge leze uredno ne banuju zbog toga
-mozete sa jednog naloga poslati invite na ostala tri koja imate sa iste ip adrese nagrada 10 posto od zarade sa svakog naloga tako da na prvom dobijate oko 1.95 e a na ostala tri oko 1.5 eura dnevno ako imate zadovoljavajuci minimalni hashrate
-na svaki od naloga mozete se istovremeno logovati i pratiti stanje pomocu razlicitih browsera sa iste ip adrese
4.u pitanju je scrypt algoritam...koristi se cgminer 3.7.2
5.najbolji ucinak se postize ako na rigu imate samo dve kartice npr.280x mozete ih podeliti da rade jedna kartica dva naloga (ukupno 4 sto je i maksimalno dozvoljeno) imacete istu zaradu kao da rade cetri kartice uspeo sam uspesno da pokrenem dve kartice na 4minera taktovi 1000/1500 svaka karta ponaosob bacala 235-280kh/s temp 59-65c pri 45 posto fan ne pokusavajte da pravite 8 naloga izgleda primamljivo ali provereno ban sledi istog momenta kad startujete peti miner
6.ako ste kojim slucajem banovani necete to videti na pocetnoj strani jer se hashrate uredno prikazuje...provera se vrsi na opciju collect iako nemate nista na stanju pokazace vam da ste banovani (razlog)i sa kojih ip adresa napominjem to kako nebi kopali u prazno bez potrebe a da uopste niste svesni toga
7.na svakom nalogu ponaosob gledajte da ukupna zarada ne predje 10eura jer sve preko toga necete moci da podignete jer pool trazi verifikaciju...cak iako ste sveki dan dizali sredstva i na nalogu imate samo 1.5e...ukoliko je ukupna zarada od kad ste poceli da kopate presla 10e tih 1.5e ostace zarobljeno...sto direktno znaci da cete na svakih 6 dana otprilike morati da pravite 4 nova naloga...
8.kod pravljenja bat.fajla u komandi username nesmete imati.... crtice mnogi stavljaju ono sto vide na vrhu strane pa kopaju u prazno...znaci ne ide -u 5fbd-96d4-6b19-d341...nego -u 5fbd96d46b19d341
9.ne skidajte njihov miner ...lepo izgleda ali sa sobom nosi virus...koristite dobro provereni cgminer 3.7.2

ukoliko sam zasluzio nesto za ovaj tutorijal za kreiranje naloga mozete koristiti moje invite kodove :)
2409d8ec
de266349
6b2c09ae
aa2f6150
ff3fee60

Stavljeno na naslovnu, hvala!
 
Tako sam ih podesio prvi dan, pa me smaralo preko TW da se zezam opet da sve podesavam...A i zao mi da ih stavim da kopaju po jedna, ipak ovaj scrypt ih lepo greje i vent ide na ~2k... a ovako je na 1k...a temp 40c, milina :)
sutra mi onako istice 6 dan, pa cu mozda nesto i da promenim...videcu...
 
sa oko 250 kh/s po kartici dobijam 3 dana vec 1,3 sada sam bacio kartice da daju oko 350,360 pa cu da vidim sta ce biti sutra, a treba mi i malo da zagrejem prostoriju :)

E sada imam jednu problematiku sta uraditi. Posto na ovom glavnom nalogu gde je jedna kartica imam 6 affiliates-a brzo se blizim cifri od 10e . Da li bi popio ban, ako bih otvorio jos jedan nalog i da stavim tu jednu karticu na taj novi da kopa od 0 , a i da zadrzim i taj prvi nalog da skuplja od affiliates-a do 10e. Tako bih imao 5 naloga sa sve iste ip

ajde da se editujem oma. Mislim da je to i izvodljivo jer prvi nalog nece vise kopati , znaci miner nece baciti vise ni jedan sher, a ovaj 5ti nalog ce ga zameniti recimo kao da i dalje ima 4 komada, mozda ne znam ....
 
Poslednja izmena:
Kolege, kao sto rekoh, nabavio sam usb modem, Telenor :) Imam neku 063 karticu, dokupio sam dodatak 200 MB za 195 din. Na glavnom kompu sam otvorio 4 email adrese (mislim da je neko rekao da mogu da se povlace novcici i bez toga, ali 'ajde). Rig ima 2 grafe 7950, podeljena svaka na po 2 naloga. Nakacen usb modem, konektovao se na edge, i dok sam otovrio sva 4 naloga i potvrdio na svakom mailu, proslo je oko 2 sata :D obzirom da je protok oko 10 KB/s. Ipak, trud se isplatio, sve sljaka! Za oko 10 minuta je poslao i primio ukupno 1 MB, verovatno tu utice i team viewer koji je trenutno ukljucen, ali ako je stvarno tako, znaci da na sat trosi oko 6 MB, dnevno oko 150 MB, pa se obracunajte.

Edit: Ipak je dosta manje, iskljucio sam TV na par minuta, i na grafikonu se vidi dosta nizi protok. Zabelezio sam trenutne cifre, sutra u toku dana javljam koliko trosi.

Imam samo jedan problem, a to sto Telenor program nece automatski da se konektuje na net, nego kada startujem komp, moram da sacekam da se sve ucita, pa na slepo da otkucam 'alt+c', i onda se konektuje. Da li je moguce nekako staviti da se automatski zakaci na net?
 
Poslednja izmena:
sa oko 250 kh/s po kartici dobijam 3 dana vec 1,3 sada sam bacio kartice da daju oko 350,360 pa cu da vidim sta ce biti sutra, a treba mi i malo da zagrejem prostoriju :)

E sada imam jednu problematiku sta uraditi. Posto na ovom glavnom nalogu gde je jedna kartica imam 6 affiliates-a brzo se blizim cifri od 10e . Da li bi popio ban, ako bih otvorio jos jedan nalog i da stavim tu jednu karticu na taj novi da kopa od 0 , a i da zadrzim i taj prvi nalog da skuplja od affiliates-a do 10e. Tako bih imao 5 naloga sa sve iste ip

ajde da se editujem oma. Mislim da je to i izvodljivo jer prvi nalog nece vise kopati , znaci miner nece baciti vise ni jedan sher, a ovaj 5ti nalog ce ga zameniti recimo kao da i dalje ima 4 komada, mozda ne znam ....

probao pre dva -tri sata upravo to sto si pitao...moras sacekati da ti taj nalog sa koga si slao pozive na pool-u pokazuje hashrate 0 kako bi smeo da pustis u rad novog workera....tako sam ja uradio...sacekao sam oko sat vremena da se to desi i pokrenuo peti nalog napravljen sa iste ip adrese...nisam popio ban :)
 
E super ! Hajde molim te javi kasnije jel i dalje sve ok , pratim temu da se ne zamaras sa pp obesi poruku ovde. Sutra cu to odraditi i ja posto sam upravo ugasio minera. NE mogu vise gledam idem da spavam . Hvala i pozz
 
E super ! Hajde molim te javi kasnije jel i dalje sve ok , pratim temu da se ne zamaras sa pp obesi poruku ovde. Sutra cu to odraditi i ja posto sam upravo ugasio minera. NE mogu vise gledam idem da spavam . Hvala i pozz

javicu...dogovoreno...ali onaj njihov boot istog momenta banuje cim prekrsis pravilo samo sto mi odmah nismo zapazali to ranije jer nismo ni znali kako se proverava dali si banovan(ko bi se setio da ide na collect kad nemas nista na stanju za isplatu :) ) tako da budi sigutran ovo radi cim me nisu banovali odmah...
 
Ma napravite jedan nalog samo za affilates...
tako vam ova 4 istovremeno izlaze.
 
Ma napravite jedan nalog samo za affilates...
tako vam ova 4 istovremeno izlaze.

desava se kad se na jedan kod regisruje korisnik...a potom prikaci jos neko zabaguje nesto i pool ti ga ne prijavi...to je bio jednom slucaj sa mojim nalozima pa sam zato stavio nekoliko
 
Posto imam CISCO modem/ruter epc3925 SBB-a a verujem da nisam jedini i posto definitvno nije moguca promena IP-broja apelujem na moderatora i clanove da se uradi update pocetne stranice sa pitanjem sta dalje kad se dodje do 10e po nalogu. Mene konkretno zanimaju dve opcije:
1. Verifikacija sva 4 postojeca naloga uvezana referralima sa isplatom sva 4 naloga na jednu adresu u dogde wallet konkretno kako bi se produktivnost povecala i smanjilo gubljenje vremena. Ovo je primarno sto me zanima jer se za 10 dana vraca ulozeno i ne postoje vise nikakva ogranicenja stim da treba neko ko je verifikovao nalog da objasni proceduru podizanja novca zbog moguce provere identiteta od nadleznih a posto je jasno da retko ko ima 4 kartice na raspolaganju moranje je verifikovati se pod nekim drugim imenom.
2. Registracija 4 nova naloga preko neke varijante sa mobilnim internetom uz napomenu da li je moguce uvezati putem referralla sa prva 4 naloga kao i dalja mogucnost nadogradnje veriifikacija prva 4 naloga, ova 4 naloga moguci problemi itd. Napomenuti obavezno prosecnu potrosnju na mesecnom nivou u GB i minimalnu potrebnu brzinu kako bi ovo funkcionisalo
3. Predloziti alternativnu varijantu
Hvala
 
Poslednja izmena:
Sto se tice potrosnje neta mozete i pomocu nekog programcica(recimo 'networks') da vidite koliki je protok na rigovima koji rudare. Ovo je rig sa dve 280x i jednom 7870.
New Picture (37).jpg
 
Kako registrujete vise mail naloga na gmailu ? . Jer kad probam drugi mail da registrujem na gmail trazi mi mobilni da ukucam, ili moze isti broj mobilnog za sve naloge?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno