Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dali je uopste izvodljivo da 280-tice u praksi daju preko 300 kh/s kad se podele na dva...ako je neko uspeo nek okaci setovanja
Kod mene su isti klokovi i podešavanja za obe karte i guraju po 2 naloga (-d 0 280x_vapor-x ; -d 1 Asus 7950) obe hynix memorija, 14.4 drajveri, W7x64, 4GB RAM (sobna temp 25C :d)

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p xxx -u xxxxxxxxx -d 0 --thread-concurrency 8192 --intensity 13 --worksize 256 -g 2
2014-11-20_090904.png
 
Poslednja izmena:
Kolege, kao sto rekoh, nabavio sam usb modem, Telenor :) Imam neku 063 karticu, dokupio sam dodatak 200 MB za 195 din. Na glavnom kompu sam otvorio 4 email adrese (mislim da je neko rekao da mogu da se povlace novcici i bez toga, ali 'ajde). Rig ima 2 grafe 7950, podeljena svaka na po 2 naloga. Nakacen usb modem, konektovao se na edge, i dok sam otovrio sva 4 naloga i potvrdio na svakom mailu, proslo je oko 2 sata :D obzirom da je protok oko 10 KB/s. Ipak, trud se isplatio, sve sljaka! Za oko 10 minuta je poslao i primio ukupno 1 MB, verovatno tu utice i team viewer koji je trenutno ukljucen, ali ako je stvarno tako, znaci da na sat trosi oko 6 MB, dnevno oko 150 MB, pa se obracunajte.

Edit: Ipak je dosta manje, iskljucio sam TV na par minuta, i na grafikonu se vidi dosta nizi protok. Zabelezio sam trenutne cifre, sutra u toku dana javljam koliko trosi.

Imam samo jedan problem, a to sto Telenor program nece automatski da se konektuje na net, nego kada startujem komp, moram da sacekam da se sve ucita, pa na slepo da otkucam 'alt+c', i onda se konektuje. Da li je moguce nekako staviti da se automatski zakaci na net?

Ekstra, juce sam svratio do mts-a, najeftiniji paket kosta 699 din 5 giga protok sto je sasvim dovoljno za mesec dana, mislim da bolju priliku za lepu zaradu necemo skorije imati :)
 
Ma napravite jedan nalog samo za affilates...
tako vam ova 4 istovremeno izlaze.

Jok to batalite bar jedan nalog na moj kod - :p :p salim se, za ovo sto pisete da vam 250kh/s ne daje 1.5€, a vidim ni 300kh/s nekim ne daje max iznos od 1.5€ obratite paznju da li vam se wu poklapa sa statistikom, ono je najbitnije sto pokaziva kad se klikne na dashboard pa ono curent hash rate.
A nez da li ste primjetili ovo zna nekad i da pukne recimo po 20min nista ne dodje i onda krene moze i to uticati sto nemate zeljeni 1.5€.
Negdje sam na stranom nekom forumu procitao da je max hash rate 400kh/s i da sa njim daje 1.5€ i da preko toga mozes nakacit i asic od 10mh/S opet daje oko 1.5€, ako naletim na link postavicu.
 
Ekstra, juce sam svratio do mts-a, najeftiniji paket kosta 699 din 5 giga protok sto je sasvim dovoljno za mesec dana, mislim da bolju priliku za lepu zaradu necemo skorije imati :)

Odlicno :) samo mi reci da li je potrebno da se potpisuje ugovor, ili?
 
bez ugovorne obaveze, samo nisam pitao da li placas mesecno ili kad potrosis mozes da dopunis, uzimam veceras posle posla oko 8h pa cu da napisem detalje.
 
A kako mislite sa mobilnim netom da promenite IP adresu kad uzmete prvih 40e?
Ima jeftinih paketa koji zadovoljavaju sa kolicinom protoka ali bez ugovorne obaveze modem vas kosta 3000din,to nigde ne pise :)
Po meni i ovo treba na prvu stranu da se neki ne ispale ;)
Izgleda da je ovo samo za one koji imaju adsl i spremni su na svakih 5-6 dana da ga njakaju dok ne promeni ip adresu.
 
Poslednja izmena:
Dobro pitanje. Da li IP adresa zavisi od usb modema ili sim kartice? Ako zavisi od sim kartice, lako cu da je bacim i uzmem drugu :D kosta 200 din plus dodatak za net isto 200, uzmes 40e, i sve ispocetka :)
Edit: modem se naravno kupuje polovan :) sinoc sam ga platio 800 din, kakvih crnih 3000...
 
Poslednja izmena:
A kako mislite sa mobilnim netom da promenite IP adresu kad uzmete prvih 40e?
Ima jeftinih paketa koji zadovoljavaju sa kolicinom protoka ali bez ugovorne obaveze modem vas kosta 3000din,to nigde ne pise :)
Po meni i ovo treba na prvu stranu da se neki ne ispale ;)
Izgleda da je ovo samo za one koji imaju adsl i spremni su na svakih 5-6 dana da ga njakaju dok ne promeni ip adresu.

Upravu si ovo je za ljude kojim imaju adsl/ dinamicku ip adresu gdje se ip promjeni za jedan minut.
Ja imam modem o kojem bukvalno znam sve, konfigurisem ga po zelji tako da cim zatreba naloga za 15 min osposobim 4 naloga i opet sve moze da radi do daljnjeg.
Treba da se limit od 10€ po nalogu dostigne 6 dana ne moguce je prija jer je max zarada 1.5€ po danu tek 7 dan dolazi se do limita tako da ja ne vidim nikakvi problema za sedmicu pripremit recimo 4 naloga.
 
Pozdrav ljudi! Video sam ovu temu pre par dana i malo čitao ali je to bilo toliko konfuzno i nejasno... ma strašno..izgleda da sam previše mator za ovakve stvari :d.

Jel može kratko i jasno- koliko se dobije konkretno za dan sa recimo 4 280X-e(ili 7950)? Ako sam dobro shvatio isplata je u dogama?
I vidim da je scrypt, jeste i potrošnju struje razmotrili? Verovatno jeste, vidim da može i da se downclockuje :).
 
Pozdrav ljudi! Video sam ovu temu pre par dana i malo čitao ali je to bilo toliko konfuzno i nejasno... ma strašno..izgleda da sam previše mator za ovakve stvari :d.

Jel može kratko i jasno- koliko se dobije konkretno za dan sa recimo 4 280X-e(ili 7950)? Ako sam dobro shvatio isplata je u dogama?
I vidim da je scrypt, jeste i potrošnju struje razmotrili? Verovatno jeste, vidim da može i da se downclockuje :).

sa 4x 280X ako imas mogucnost da ih stavis na 2 kompjutera znaci trebaju ti 2 procesora- ploce i sve sto ide uz komp i 2 ip-a mozes da zaradi 12€ na dan
2 ce ti karte raditi na jednom kompjuteru i jednom ip-u a 2 na drugom kompjuteru i ip-u.
Ako ti je sve na jednom rigu i imas samo jedan net (jedan ip) onda ces imati zaradu od 6€ na dan sa 2 karte, a 2 dodatne karte uposli na ftc ili monero tako da ces i od te 2 karte imat nesto.
Znaci da bi ti mi mogli objasniti koliku ces zaradu imat moras napisati sta imas od opreme i koliko imas dostupni internet prikljucaka tj ip adresa ;)

Da isplata je u Dogama dobijes eure razmijenis ih za doge i onda salji doge gdje hoces cryptsi, poloniex bittrex gdje god posaljes lako ih je razmjenit za bTC - isplata je jednostavna i nema ama bas nikakvi problema.
Ja sam prvi nalog otvorio 10 nov. i ama bas nikakvi problema nema oko isplate. Cista perfekcija kako radi ;)
Prvi nalog vec dohvatio limit od 10€ vidjet cemo kako ce ici ovo sa uzimanjem demo verzije za verifikaciju naloga.
 
Poslednja izmena:
A kako mislite sa mobilnim netom da promenite IP adresu kad uzmete prvih 40e?
Ima jeftinih paketa koji zadovoljavaju sa kolicinom protoka ali bez ugovorne obaveze modem vas kosta 3000din,to nigde ne pise :)
Po meni i ovo treba na prvu stranu da se neki ne ispale ;)
Izgleda da je ovo samo za one koji imaju adsl i spremni su na svakih 5-6 dana da ga njakaju dok ne promeni ip adresu.

Svakim diskonektovanjem i konektovanjem na mobilni net se menja IP adresa...Ja sam na telenoru i bas sam probao, menja adresu bez problema...
 
Dobro pitanje. Da li IP adresa zavisi od usb modema ili sim kartice? Ako zavisi od sim kartice, lako cu da je bacim i uzmem drugu :D kosta 200 din plus dodatak za net isto 200, uzmes 40e, i sve ispocetka :)

Meni su u mts-u rekli da je adresa dinamicka, sad mozda covek nezna ili me slagao, ali trebalo bi da se dobije nova adresa kad se ponovo ubaci modem...

za 24h potrosnja 44mb, dve kartice u rigu
 
A kako da proverim koja mi je IP trenutno...cisto da znam da li je restart IPTV tj ADSL promenio IP. :)
 
Ok install sam gadget, to mi najlakse. Predpostavljam da gledam external IP? :)
 
Zasto pitas kada znas :) Da
 
sa 4x 280X ako imas mogucnost da ih stavis na 2 kompjutera znaci trebaju ti 2 procesora- ploce i sve sto ide uz komp i 2 ip-a mozes da zaradi 12€ na dan
2 ce ti karte raditi na jednom kompjuteru i jednom ip-u a 2 na drugom kompjuteru i ip-u.
Ako ti je sve na jednom rigu i imas samo jedan net (jedan ip) onda ces imati zaradu od 6€ na dan sa 2 karte, a 2 dodatne karte uposli na ftc ili monero tako da ces i od te 2 karte imat nesto.
Znaci da bi ti mi mogli objasniti koliku ces zaradu imat moras napisati sta imas od opreme i koliko imas dostupni internet prikljucaka tj ip adresa ;)

Da isplata je u Dogama dobijes eure razmijenis ih za doge i onda salji doge gdje hoces cryptsi, poloniex bittrex gdje god posaljes lako ih je razmjenit za bTC - isplata je jednostavna i nema ama bas nikakvi problema.
Ja sam prvi nalog otvorio 10 nov. i ama bas nikakvi problema nema oko isplate. Cista perfekcija kako radi ;)
Prvi nalog vec dohvatio limit od 10€ vidjet cemo kako ce ici ovo sa uzimanjem demo verzije za verifikaciju naloga.

hvala na odgovoru. Ok gledaću da 4 karte prebacim na ovo..
 
hvala na odgovoru. Ok gledaću da 4 karte prebacim na ovo..

Na prethodnoj strani imas sliku u mom postu i podesavanja za deobu karte na dva minera, prva dva minera su jedna karta druga dva druga karta ,a peti miner je kopanje ftc-a sa ostale dve karte ili sta vec hoces po zelji,nema smisla da pustas cetri karte na jednoj ploci i ip adresi kad i dve rade isti poso
 
hvala na odgovoru. Ok gledaću da 4 karte prebacim na ovo..

Probaj ako nesto naleti da se moze vise zaradit od ovoga lako je opet preorjentisati grafike ;)

Ovde je poenta 2XR9 280X na jednom kopmu/ip-u ne treba ovde pustat 4 karte na ovo nema potrebe pustio ti ili 4 ili 2 karte zaradis opet 6€
Zato 2 karte na ovo pustis, a 2 na FTC i to je to, a ako imas jos neki cpu i jos jedan net/ip adresu onda skines 2 karte i nabacis ih na taj drugi racunar i vozi imat ces 2x6€ zaradu
 
Poslednja izmena:
Da isplata je u Dogama dobijes eure razmijenis ih za doge i onda salji doge gdje hoces cryptsi, poloniex bittrex gdje god posaljes lako ih je razmjenit za bTC - isplata je jednostavna i nema ama bas nikakvi problema.
Ja sam prvi nalog otvorio 10 nov. i ama bas nikakvi problema nema oko isplate. Cista perfekcija kako radi ;)
Prvi nalog vec dohvatio limit od 10€ vidjet cemo kako ce ici ovo sa uzimanjem demo verzije za verifikaciju naloga.

cek bre kako isplata u dogama, a dobije eure i razmenis ih u doge. Meni racuna zaradu u eurima, kada idem na isplatu on pretvori u doge i doge idu na menjacnicu pa menjam u btc ili ltc, ne ?
 
Pa da...mozes i na paypal ako oces :) Ali je minimum 50e tako da ne mozes :D
 
Meni racuna zaradu u eurima, kada idem na isplatu on pretvori u doge automatski i doge idu na menjacnicu ,a goldi kaze isplata je u Dogama dobijes eure razmijenis ih za doge ... pa mi to nesto ne logicno?
 
Trebalo bi da imas izbor kada odes na collect. Paypal, doge ili cryptopay. Izaberes DOGE ukucas adresu svoju, koliko zelis eura da zamenis u DOGE i to je to...stizu ti doge na racun. Nije automatski nista.
 
Vidi stvarno nisam ni obracao paznju to , mislio sam da je to samo neka reklama! Ok odgovara mi i u dogama da ide ispalta. PP ne odgovara , a sta je cryptopay koji takodje ne odgovara posto je 10e min isplata.
 
Drugari bio sam zauzet zadnjih nekoliko dana ali ako sam dobro razumeo sa zadnjih nekoliko i prve 2-3 strane situacija je sledeća:

1. sa jednom IP adresom max 4 naloga
2. nevredi po nalogu više od 300-350kh/s (znači sa 4x7950 na jednom nalogu kopam 3/4 vremena uprazno?)
3. dali postoji neki IP mask program da mogu da promenim IP minera....?
 
Drugari bio sam zauzet zadnjih nekoliko dana ali ako sam dobro razumeo sa zadnjih nekoliko i prve 2-3 strane situacija je sledeća:

1. sa jednom IP adresom max 4 naloga
2. nevredi po nalogu više od 300-350kh/s (znači sa 4x7950 na jednom nalogu kopam 3/4 vremena uprazno?)
3. dali postoji neki IP mask program da mogu da promenim IP minera....?

Trenutno niko nije naso resenje za to,mislim da je nemoguce sa istog racunara slati dve ip adrese,to bi automatski znacilo dva dignuta operativna sistema istovremeno,kako bi npr koristio svoj net i wifi od komse npr
 
E vidis, da li bi to moglo sa dva user naloga u Windowsu? Jedan da kopa na kablu, drugi na wi-fi, recimo?
 
Trenutno niko nije naso resenje za to,mislim da je nemoguce sa istog racunara slati dve ip adrese,to bi automatski znacilo dva dignuta operativna sistema istovremeno,kako bi npr koristio svoj net i wifi od komse npr

Nešto razmišljam ( a ne razumem se baš u to :D) dal bi vredelo podizati virtual PC (ili sličan program)? Da li bi se virt.PC mogla dodeliti druga IP s obzirom da radi kao nezavistan podsistem?
 
Ništa, moram da navatam komšijski WiFi za još 4 naloga, to mi je jedino rešenje :)
Znači 4 kartice 7950/280/280x na 8 naloga ~12e ako je toliko to je ekstra....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno