Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moze jedan nalog cpu a dva naloga preko jedne grafe. Znam da nisu neke pare ali meni dovoljno. Kolika bi bila dnevna zarada? Oko 3€…Komp iz potpisa.
 
Poslednja izmena:
Hvala lepo na odgovoru :) to za drugara koji ima neki i5 4530 ili tako nesto :) ali se to bas nesto i ne isplati, posto ima samo taj komp.

Kazi mu nek kopa bytecent isplati se imas u temi sta kopate od cpu coina,a grafike nek uposli ovde
 
Jel moze jedan nalog cpu a dva naloga preko jedne grafe. Znam da nisu neke pare ali meni dovoljno. Kolika bi bila dnevna zarada? Oko 3€…Komp iz potpisa.

procesor moze dva naloga, i grafika moze dva naloga znaci tebaju ti 4 naloga zaradio bi izmedju 2.5-3€ na dan.
Procesor na dva naloga 0.5€ i grafika mozda malo vise od 2€, imao bi ukupno na 4 naloga malo vise od 2.5€ na dan.
 
ako imate 6 kartica u rigu 2 mogu da kopaju podeljene na dozvoljena 4 naloga,a ostale 4 redovno (xmr,drk,ftc...) i ne mora da se ubaci mail u registraciji,dovoljan je username i pass kad pravite novi nalog,tako da ne spamujete gmail bezveze.

@ledio jel može da se povlače novci sa tog ne verifikovanog (verifikacija sa mejla) naloga?
 
Koji vam je minimalni hashrate sa kojim dobijate 1,5 Eur dnevno? Izgleda da je ipak blize 250 nego 200, ja kada stavim na malo preko 200 dobijem oko 1,25-1,3 po karti.
 
Koliki je WU na tih 200 kh/s?
 
Pa cini mi se od kako nas je vise koji smo ih najahali da daje sada manje na tih 200kh, i ja sam primetio to juce jer sam dobio manje, pa sam podigao na nekih 230kh/s...pa cu videti danas koliko cu dobiti...
Edit:sada sam malo pratio diff iz minera i sa block explorera i mi kopamo kerove i nista drugo, ako nekog zanima uopste ova info :)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je juce malo pukao na jednom sam primjetio da ona statistika bar sat nije micala i onda je proradila mozda se nekad i po noci desi pa vam je zato manje dalo.
Za svaki slucaj ja mislim oko 250kh/s ako ne bude neki veci pucanja da je to neka mjera.
 
Samo mislim da ce vrlo brzo oni krenuti u ozbiljniju analizu neprofitabilnih naloga i da ce nesto drasticno da promene.
 
Kazi mu nek kopa bytecent isplati se imas u temi sta kopate od cpu coina,a grafike nek uposli ovde

Ma i rekao sam mu, ali mu se tu javlja onaj problem sa syncom bytecent walleta...tako da nista :(
 
cgminer 3.7.2 koji smo koristili dok smo kopali ltc,napravis dva bat.fajla taktove sam postavio u upustvu,jedina razlika ti je username Sa ta dva naloga,pokrenes jedan ,posle dvadesetak sekundi drugi bat.fajl i to je cela tehnologija ne postoji poseban miner,na poslu sam do kasno kasno stizem kuci,ako ima neko link nek postavi ,ako ne ja cu kad stignem kuci,i bat fajl imas u mojim postovima ,ako se ne snadjes pusticu ih kad stignem do kompa
 
Poslednja izmena:
Znaci 2 puta pokrecem miner za jednu karticu sa 2 razlicita naloga ? Ako je to to, onda mi je jasno kako se pokrece dva naloga po karitici.
 
Znaci 2 puta pokrecem miner za jednu karticu sa 2 razlicita naloga ? Ako je to to, onda mi je jasno kako se pokrece dva naloga po karitici.

Upravo tako ,dva razlicita bat.fajla u istom mineru,komplet isti bat. Samo razlika -u pokrenes jedan pa drugi i cepaj
 
@goldi druže hvala ti puno. Pustio sam 4x HD7850 na kućni internet sve šljaka ko sat, idem kod brata na njegov net stavit rig 4x HD7970 po uspustvu jedna karta jedan nalog.
Ako mi ovo druže donese kao sto si rekao po kart 1.5€ to ce biti 12€, bude li šljakalo 10 dana ti od mene imas 10€ ostavi Dogecoin adresu u prvi post i očekuj nagradu.
Hvala puno ne znam sta da ti kažem batalio sam bio kopanje, ovo se meni isplati ako bude sve kao što si napisao. Jedan afilat je na tebe.
 
HVALA! vracam sa referalom.

Nema na cemu ...moramo pomagati jedni drugima,svi smo u istim g... do guse ,takvo je vreme doslo sto se ovog preskupog hobija tice,dajda se vadimo malo ako vec ima gde,samo daj boze da potraje sto duze
 
@goldi druže hvala ti puno. Pustio sam 4x HD7850 na kućni internet sve šljaka ko sat, idem kod brata na njegov net stavit rig 4x HD7970 po uspustvu jedna karta jedan nalog.
Ako mi ovo druže donese kao sto si rekao po kart 1.5€ to ce biti 12€, bude li šljakalo 10 dana ti od mene imas 10€ ostavi Dogecoin adresu u prvi post i očekuj nagradu.
Hvala puno ne znam sta da ti kažem batalio sam bio kopanje, ovo se meni isplati ako bude sve kao što si napisao. Jedan afilat je na tebe.

Nemoj sve 4 da stavljas da kopaju coin, vec dve, a na svaku stavi 2 workera, posto one imaju snagu oko 600 khash, a na jednom nalogu nema potrebe da bude vise od 300 khash. Druge dve stavi da kopaju monero, ftc, sta god. Imas na predhodnim stranama objasnjenje.
 
@goldi druže hvala ti puno. Pustio sam 4x HD7850 na kućni internet sve šljaka ko sat, idem kod brata na njegov net stavit rig 4x HD7970 po uspustvu jedna karta jedan nalog.
Ako mi ovo druže donese kao sto si rekao po kart 1.5€ to ce biti 12€, bude li šljakalo 10 dana ti od mene imas 10€ ostavi Dogecoin adresu u prvi post i očekuj nagradu.
Hvala puno ne znam sta da ti kažem batalio sam bio kopanje, ovo se meni isplati ako bude sve kao što si napisao. Jedan afilat je na tebe.

hoho druze jesi li ozbiljan 10€ :D, drago mi je da sam ucinio nesto dobro za bench zajednicu, kao sto kolega @pmfrulez kaze samo da potraje ;)
To za doge adresu da ostavim u prvi post, jos je neko pisao u ovoj temi da ostavim adresu, vjerovatno ima ljudi kojima je i ova zarada dobro dosla pa na neki nacin zele da se zahvale, ali nazalost po pravilima foruma ja ne mogu editovat prvi post to mogu uraditi samo moderatori, ako zelis stvarno na neki nacin da se zahvalis i mislis da sam ti pomogao mogu ostaviti doge adresu u potpis, ako ne bude krsilo pravila foruma.

€dit: kolega ti je dao odlican savjet za te HD7970 pusti 2 od 4 HD7970 da kopaju ovde a 2 karte upregni na monero ili ftc tako ces imati i vise od 12€ :p moze kolegi 1€ da posaljes od oni moji 10€ ;) ako neces da kopas monero ili ftc bar onda tim HD7970 spusti taktove i napon da ti otprilike u mineru daju po 300kh/s na taj ces nacin ustedit struju, a karte ce ti biti hladne i tihe, ne brini se opet ce zarada po karti biti 1.5€ iscitaj jos malo temu sto ti ne bude jasno pitaj ovde tu smo da pomognemo, moze i na pm sto ti bude trebalo ;)
 
Poslednja izmena:
Nemoj sve 4 da stavljas da kopaju coin, vec dve, a na svaku stavi 2 workera, posto one imaju snagu oko 600 khash, a na jednom nalogu nema potrebe da bude vise od 300 khash. Druge dve stavi da kopaju monero, ftc, sta god. Imas na predhodnim stranama objasnjenje.

Na 7850 nema sanse da izvuce na dva naloga preko 200 al na 7970 ima da cepa opusteno ,nece moci da izgura 300 na na nekim humanim klokovima po kartu ali oko 250 bez problema
 
Na 7850 nema sanse da izvuce na dva naloga preko 200 al na 7970 ima da cepa opusteno ,nece moci da izgura 300 na na nekim humanim klokovima po kartu ali oko 250 bez problema

Tacno ne moze HD7850 vise od 400kh/s tako da njih nek vozi 4 karte na 4 naloga i ovde mu savjetujem da ide na 300kh/s da smanji malo taktove da zadovolji oko 300kh/s, a ove HD7970 svakako podjelit 2 karte na 4 naloga, a 2 karete nek mu kopaju monero,ftc ,ili x11 zaboravio sam napisati imace on vise od 12€ sa 8 karti ima 7 referala rekao je da je jedan moj :p
@fagi nemoj da se razocaras veceras u 23h neces imati po svakom nalogu 1.5€ jer si tek danas pustio karte tek ces od sutra u 23h dobiti 1.5€ po nalogu.
 
Poslednja izmena:
Da, naravno, nisam naglasio, savet je da 7970 podeli na 2 naloga (naravno, ko ima 7950 i sa njima moze da radi isto) :) Druge dve neka kopaju nesto drugo.
Elem, nadam se da cu ovih dana imati malo vremena, pa da nabavim usb modeme od nasih provajdera :) Samo je problem to sto na nekim rigovima imam po 4 graficke, sto znaci da ce samo 2 moci da kopaju coin, a druge dve nesto drugo... ili da pocnem sa usitnjavanjem rigova :)
 
Da, naravno, nisam naglasio, savet je da 7970 podeli na 2 naloga (naravno, ko ima 7950 i sa njima moze da radi isto) :) Druge dve neka kopaju nesto drugo.
Elem, nadam se da cu ovih dana imati malo vremena, pa da nabavim usb modeme od nasih provajdera :) Samo je problem to sto na nekim rigovima imam po 4 graficke, sto znaci da ce samo 2 moci da kopaju coin, a druge dve nesto drugo... ili da pocnem sa usitnjavanjem rigova :)
Ma usitniti rigove :D 2 karte na jednu masinu nabavis neki jeftin cpu bilo sta i plojku i vozi! ako ovo potraje i ta ce se opcija isplatiti ko ima 4 karte ili 6 u rigu.
 
Ne bih ja dodatno ulagao u ovo jer je rizik sutra da banuju više od jednog IP po nalogu.
Hoću reći, moj savet je da se snalazite sa hw koji već imate.
 
da napravimo presek stanja sta je dozvoljeno a sta ne kako ljudi nebi bili bez ikakvog razloga banovani od strane ovog pool-a i kako bi izbegli bespotrebno pravljenje naloga na istom u nedogled
1.nije u pitanju nikakva prevara (bar za sad) jer sve sto iskopate uredno i dobijete svakog dana od 23:00-23:30 znaci isplata se vrsi jednom dnevno isplata se vrsi u dogama
2.u ovoj prici nije bitan hashrate koji saljete jer 200-250kh/s zadovoljava maksimalnu dnevnu zaradu od 1.5 eura po nalogu (zato je preporucljivo da npr.rig od 4x280x podelite na 4 razlicita workera tj naloga kako bi imali vise nego 4 x vecu zaradu)maksimalno spustite taktove kako bi rasteretili kartice...smanjili potrosnju i grejanje...ovde imaju prednost slabije kartice jer se ne gleda hashrate
3.kako ne bi bili banovani od strane pool-a napomenucu sta je dozvoljeno
-mozete papraviti maksimalno 4 naloga i pokrenuti maksimalno 4 minera sa iste ip adrese...ne pokusavajte vise jer cete istog momenta popiti ban na sva 4 naloga
-mozete sa sva 4 naloga vrsiti isplatu sa iste ip adrese na jednu doga adresu bez problema doge leze uredno ne banuju zbog toga
-mozete sa jednog naloga poslati invite na ostala tri koja imate sa iste ip adrese nagrada 10 posto od zarade sa svakog naloga tako da na prvom dobijate oko 1.95 e a na ostala tri oko 1.5 eura dnevno ako imate zadovoljavajuci minimalni hashrate
-na svaki od naloga mozete se istovremeno logovati i pratiti stanje pomocu razlicitih browsera sa iste ip adrese
4.u pitanju je scrypt algoritam...koristi se cgminer 3.7.2
5.najbolji ucinak se postize ako na rigu imate samo dve kartice npr.280x mozete ih podeliti da rade jedna kartica dva naloga (ukupno 4 sto je i maksimalno dozvoljeno) imacete istu zaradu kao da rade cetri kartice uspeo sam uspesno da pokrenem dve kartice na 4minera taktovi 1000/1500 svaka karta ponaosob bacala 235-280kh/s temp 59-65c pri 45 posto fan ne pokusavajte da pravite 8 naloga izgleda primamljivo ali provereno ban sledi istog momenta kad startujete peti miner
6.ako ste kojim slucajem banovani necete to videti na pocetnoj strani jer se hashrate uredno prikazuje...provera se vrsi na opciju collect iako nemate nista na stanju pokazace vam da ste banovani (razlog)i sa kojih ip adresa napominjem to kako nebi kopali u prazno bez potrebe a da uopste niste svesni toga
7.na svakom nalogu ponaosob gledajte da ukupna zarada ne predje 10eura jer sve preko toga necete moci da podignete jer pool trazi verifikaciju...cak iako ste sveki dan dizali sredstva i na nalogu imate samo 1.5e...ukoliko je ukupna zarada od kad ste poceli da kopate presla 10e tih 1.5e ostace zarobljeno...sto direktno znaci da cete na svakih 6 dana otprilike morati da pravite 4 nova naloga...
8.kod pravljenja bat.fajla u komandi username nesmete imati.... crtice mnogi stavljaju ono sto vide na vrhu strane pa kopaju u prazno...znaci ne ide -u 5fbd-96d4-6b19-d341...nego -u 5fbd96d46b19d341
9.ne skidajte njihov miner ...lepo izgleda ali sa sobom nosi virus...koristite dobro provereni cgminer 3.7.2


ukoliko sam zasluzio nesto za ovaj tutorijal za kreiranje naloga mozete koristiti moje invite kodove :)
2409d8ec
de266349
6b2c09ae
aa2f6150
ff3fee60

da dodam i potvrdim kao sto je par kolega naglasilo najbolja opcija za rig 4x280x podeliti dve kartice na 4 naloga zarada ista kao i kad rade sve 4 a ostale dve prebaciti na coin po izboru...ja sam ih pustio na ftc...lepo izgleda :)

Untitled.jpg

moj bat fajl za deobu 280x jer je nekoliko njih trazilo

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u 5fbd96d46b19d341 -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-fan 45 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5 --gpu-vddc 0.95
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno