Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja mislim da nista bez 102'' za 3d i da se gleda sa 30cm razdaljine jerbo tako cameron i lucas kazu ;)

Consume and obey!!! a od 2015-te 4k pa onda 7k pa onda xxxxk i tako u krug dok svercerima punimo "garazice" bembarama :)

A na tim xxxxk uredjajima cemo uzivati uz avatar 3 i slicne "watch (hardly :d) once and forget" filmske "klasike" :) (da ne zaboravim f*cking star wars 7k 4d "remaster" koji ce sigurno biti "cooming soon..." cisto da isprati tehnologiju)

Pomodarstvo stvarno nema cenu...

p.s. Uzivaj villy i ne obaziri se na "filozofiju from da net" ;)

Ja drzim 47" na 1,6m(gornja granica) od ociju a nekad i priblizim na 1,3m(sitna su mi slova u igrama i pojedinim aplikacijama i ne mogu da procitam, naprezem oci da vidim). Nisam se zezao za 65" i 2,3m daljinu :) . Nadam se da ce win 8 da resi problem "sitnih fontova" i bude prilagodjen TV-ima bez obzira koju rezoluciju da koristimo a sto se tice dijagonale 65" mi je nekako taman. Video sam na sajmu tehnike plazmu od 65" i mislim da mi je to prava velicina za moju sobu, mislim da mi ne treba nista vece :D Sad jedno je sto bih voleo a drugo je sta imam. Dijagonala u 2012(najvece komercijalna 65") tesko da moze biti nekom prevelika, evo ja imam malu sobu a tako bi mi legla jedna:zgran: Villy uzivaj u novom TV-u, to je jedan od najboljih komercijalnih modela realno dostupnih za nas i jedva cekam da vidim tvoj TV u akciji. Ocekujem da je solidno ispred mog LG-a u kvalitetu slike i brzim scenama :party:
 
Nisu nikakvi reparirani i sl...jeftiniji su zbog povracaja poreza i razloga sto se sklapaju u Madjarskoj, Samsung tu ima fabriku (samo za sklapanje) kao i u Poljskoj pa je u ove 2 zemlje i najpovoljnije...

Ja sam mojim prezadovoljan, stigao za 1 dan od narudzbine, 2 god grancije i u slucaju bilo kakvog kvara lik garantuje da se u 99.9 posto dobija potpuno nov tv...
 
ue32d5500 Smart 420e, lik je iz BG-a, isto Madjarska garancija na 2 godine. Iskljucivo za igre i filmove ga koristim, oko 1,5-2m razdaljine, veoma zadovoljan za sada mada bih sad mozda i vecu dijagonalu :)
 
Nisu nikakvi reparirani i sl...jeftiniji su zbog povracaja poreza i razloga sto se sklapaju u Madjarskoj, Samsung tu ima fabriku (samo za sklapanje) kao i u Poljskoj pa je u ove 2 zemlje i najpovoljnije...

Ja sam mojim prezadovoljan, stigao za 1 dan od narudzbine, 2 god grancije i u slucaju bilo kakvog kvara lik garantuje da se u 99.9 posto dobija potpuno nov tv...

Nema nikakve veze sa sklapanjem u Madjarskoj, Poljskoj, Ceskoj ili gde vec... Ta cena je sasvim normalna za Evropu i zdravo trziste gde se proda normalan broj TV-a i gde je marza normalna, a ne kao u Srbistanu :wall:

Uz sve to je i madjarska valuta oslabila (sad je kao malo opet ojacala), a cena u forintama ostala ista, sto je opet normalno za normalnu drzavu...
 
Pre svega dobro jutro.
Za srpsku NG sam bio u madjarskoj i cene tv-a su stvarno vise nego korektne. Pre puta sam izdvoi 1000e za neki od 40" ali sam u madjarskoj shvatio da za te pare mogu da uzmem i 47" tacnije lg 47LW5590 pa me sada zanimaju vasa misljenja o njemu.
Konkretno ce sluziti za sve (televizor,monitor,filmovi igrice....) jer planiram da izbacim monitor iz stana. (u madjarskoj je oko 850e a kod nas oko 1300)
I ako bi neko mogao da mi posalje Zarkov br, hvala.
 
Poslednja izmena:
Reparirani tvi se prodaju samo kod nas. Bila je svojevremeno afera u teh.omarketu kad smo jos glumili da smo neka drzava. Sad tih problema vise nema pa zakljucite sami sta li se sve uvozi.
 
Prodaju se, naravno, i na zapadu, ali tamo obavezno pise da je "refurbished".
 
Reparirani tvi se prodaju samo kod nas. Bila je svojevremeno afera u teh.omarketu kad smo jos glumili da smo neka drzava. Sad tih problema vise nema pa zakljucite sami sta li se sve uvozi.

Samo kod nas? Hah, a sta kazes na Italiju recimo :) Pogedaj link i cene repariranih TV-ova ;)

http://ilmercatodellaffare.com/

Villy i ja smo se nalozili da uzememo 8-u seriju na tu cenu + povracaj poreza od 20% i voilà dok nismo videli da su svi televizori koji oni prodaju reparirani televizori. Televizori imaju garannciju ali ne Samsungovu zato sto samsung ne odgovara za te televizore. Oni uzimaju defektne televizore i sami ih popravljaju i kao takve prodaju i za njih oni odgovaraju(garancija). Dakle ne mozes da uzmes TV od njih i da imas garanciju ovde vec moras da nosis u Italiju(ne znam u kom su gradu bese, mislim da su na jugu negde koliko se secam) ali verovatno i Nemacka, Francuska, itd. imaju slicne firme koje prodaju reparirane televizore(nisam se zanimao da ih trazim) tako da tvoja izjava da se takvi televizori prodaju samo kod nas ne stoji ;)
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi, samo kod nas se prodaju kao novi. Naravno da se prodaje svugde refurbished elektronika ali samo kod nas prodavci je uvaljuju kao nekoriscenu.
I ne samo da prodaju koriscene reparirane proizvode, nego ih prodaju po premijum cenama.
 
Poslednja izmena:
Sad ste mi bacili zisku. pa jer to znaci da su i ovi TV-i koje prodaju iz Madjarske reparirani?:(
 
Ja stvarno ne znam gde si ti to procitao :wall:

Madjarska je, za razliku od Srbistana, u Evropi i Evropskoj uniji. Nekome bi za tako nesto letela glava...
 
Nema ljutnje, naopako, nego se opusti - nemoj da si toliko nepoverljiv ;)
 
Nisam nepoverljiv vec i ja razmisljam da kupim tv iz Madjarske pa me na momenat uhvatila "panika" da dam pare ( a znate kako obican narod zaradjuje) a ono repariran tv. Nije to 10 evra vec se meri stotinama. Znate kako se kaze dva puta meri jednom seci. Ne bi voleo da isecem pogresno ili na pogresnom mestu. U svakom slucaju hvala.
 
Aj sad nesto konstruktivno da se uradi :) Uzeo Villy Samy 6100, malo se zezao sa podesavanjima i ok je slika medjutim to sigurno nije max sto taj TV moze da pruzi. Ja imam LG i podesen je najbolje sto moze rekao bih medjutim podesavanja LG-a i Samsunga nikako nisu ista za max kvalitet slike. Ako moze neki vlasnik Samsunga koji je usao malo dublje u podesavanje TV-a da kaze koja su najbolja podesavanja. Znaci sharpness za ostrinu fonta, dynamic contrast i sve ostalo sto treba da se promeni u odnosu na originalna setovanja. TV sluzi za desktop(surf, word...), gaming i filmove. Tek kada vidim taj TV podesen skroz kako treba mogu da kazem sta mislim o kvalitetu slike mada ovako na prvu vidim da ima bolju crnu nego kod mene, nista sad ne znam koliko bolju(nije nebo i zemlja) ali bolju. Jos jedna stvar, moj LG je LCD osvatljen LED lampama kao i 95% televizora koji se prodaju u svetu(drugar mi bio skoro u Parizu i kaze da nema uopste po prodavnicama "obicnih" LCD), takav je i 6100. Sad, moj TV na crnoj boji presijava kao najeftiniji i najnekvalitetniji paneli na jeftinim laptopovima. Mislio sam da je samo moj LG takav dok nisam video Samsungov 6100 mada on manje presijava doduse ali opet "presijavanje" crne boje je prisutno. Postoje li paneli koji uopste ne presijavaju ili svi paneli tako presijavaju(kada Samsungova serija 6 iz 2011 presijava(od koje je bolja jedino 7-a i 8-a ali one imaju isti panel koji je semi oled(4000 zona)) logika me navodi da svi presijavaju ali eto opet da pitam)?
 
Poslednja izmena:
Posto imas LED i LCD mozes li mi reci nesto tipa Za i Protiv?
Sta je plus a sta minus jedne i druge tehnologije po tebi tj. sta tebi vise odgovara? Hvala

Koga pitas? Ako pitas mene ja nemam LCD i LED ali imam drugara koji ima LCD LG 42“ i iskreno nisam primetio neku razliku. Ok ima razlike, malo su boje zivlje na LED-u mada mi se cini da je na mom LED-u crna losija tako da nije neka drasticna razlika u bilo cemu(sem u crnoj koja je kod mene vidno losija rekao bih :( ).
 
Nisam nepoverljiv vec i ja razmisljam da kupim tv iz Madjarske pa me na momenat uhvatila "panika" da dam pare ( a znate kako obican narod zaradjuje) a ono repariran tv. Nije to 10 evra vec se meri stotinama. Znate kako se kaze dva puta meri jednom seci. Ne bi voleo da isecem pogresno ili na pogresnom mestu. U svakom slucaju hvala.
Ja sam uzeo TV pre 2 mes.,od lika iz Subotice,kupljen u Mađarskoj..to je to,ne brini.
 
Koga pitas? Ako pitas mene ja nemam LCD i LED ali imam drugara koji ima LCD LG 42“ i iskreno nisam primetio neku razliku. Ok ima razlike, malo su boje zivlje na LED-u mada mi se cini da je na mom LED-u crna losija tako da nije neka drasticna razlika u bilo cemu(sem u crnoj koja je kod mene vidno losija rekao bih :( ).

Pa kada si kupio LG-a... :d
 
Nisu nikakvi reparirani i sl...jeftiniji su zbog povracaja poreza i razloga sto se sklapaju u Madjarskoj, Samsung tu ima fabriku (samo za sklapanje) kao i u Poljskoj pa je u ove 2 zemlje i najpovoljnije...

Ja sam mojim prezadovoljan, stigao za 1 dan od narudzbine, 2 god grancije i u slucaju bilo kakvog kvara lik garantuje da se u 99.9 posto dobija potpuno nov tv...

ne sklapaju se u madjarskoj vec u slovackoj bar ovi kvalitetniji ;)
 
Prvo pozdrav svima u ovoj temi. :D
U petak bi trebalo da porucim Samsung LE32D551K2 koji bih koristio kao monitor. Video sam da je model LE32D550 dosta hvaljen, pa me zanima koja je razlika izmedju ova dva? I da li se LE32D551K2 pokazao dobro kao monitor? Usb i ostalo mi nije bitno, vec odziv, kvalitet panela itd.
Molio bih vas da mi odgovorite u najkracem mogucem roku, jer ne bih da porucim i platim a posle da patim. :D Bolje da se klatim! xD
 
Prvo pozdrav svima u ovoj temi. :D
U petak bi trebalo da porucim Samsung LE32D551K2 koji bih koristio kao monitor. Video sam da je model LE32D550 dosta hvaljen, pa me zanima koja je razlika izmedju ova dva? I da li se LE32D551K2 pokazao dobro kao monitor? Usb i ostalo mi nije bitno, vec odziv, kvalitet panela itd.
Molio bih vas da mi odgovorite u najkracem mogucem roku, jer ne bih da porucim i platim a posle da patim. :D Bolje da se klatim! xD

http://www.plasma-lcd-crt.com/compares/samsung_le-32d551_vs_samsung_le-32d550?compareform=1
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno