Šta je novo?

Koje slusalice imate? (+ slika)

Povremeno nalete polovne, očuvane Custom One Pro+ za 80-100€, pa treba pratiti oglase.
Što se Takstar tiče, imaš niz slušalica na toj ili sličnoj osnovi, npr. Kingston HyperX Cloud Alpha seriju, nekoliko modela. Na osnovu testova mi najbolje deluju Alpha Pro, mada postoje još 2-3 zanimljive verzije, čak i sa podešavanjem jačine basa preko slajdera. Subjektivno su i lepše od Takstar, verovatno malo bolje izrađene a imaju i mikrofon, odlične su i za gaming. Ako budžet dozvoljava, onda Beyerdynamic Custom Game, ipak su malo bolje od HyperX.

K5 Pro je pun pogodak za te pare (y)
 
Mozda sam se pogresno izrazio nisam menjao U7 za K5 pro uzeo sam po punoj ceniod 23400, a U7 je jos uvek kod mene...
 
Mozda sam se pogresno izrazio nisam menjao U7 za K5 pro uzeo sam po punoj ceniod 23400, a U7 je jos uvek kod mene...

Damn, 200e košta K5 Pro? Jesi li kod nas uzeo negde ili?
Ja sam ga pre 2-3 godine uzeo za 150e u Austriji. Doduše, ne znam dal je ovo sad neka revizija modela.
 
Kod nas sam uzeo, to je sada nova verzija, cini mi se da je stara verzija i kostala u startu oko 150e dok je ova u startu bila oko 200e.
 
Mozda sam se pogresno izrazio nisam menjao U7 za K5 pro uzeo sam po punoj ceniod 23400, a U7 je jos uvek kod mene...
I mislio sam na punu cenu.

@Ainur
Nova, ESS verzija. Prvi K5 Pro je u SRB koštao 21600 din. Globalno oko 180$ na samom početku prodaje.
Inflacija, promena čipa na ESS (jer se zapalila glavna AK fabrika) i eto skoka cene. Ali se i dalje isplati, posebno na našem tržištu gde i nema ozbiljnu konkurenciju u tom rangu.
 
Aj da pitam ovde da ne otvaram novu temu.
Na Hyperx cloud su mi se earpad-ovi raspali pre par godina i zamenio sam ih nekim kožnim. Udobniji su poprilično od običnih, ali smrde za sve pare ako se i najmanje oznojiš.
Je l postoji neki bezbedan način da se operu /očiste. Cela glava mi smrdi na ovce, ne mogu više.
 
Bolje da se ovi postovi prebace u ovu temu: https://forum.benchmark.rs/threads/najbolje-slusalice-za-malo-novca.275567/page-167

Te sheepskin jastuke možeš da opereš ali će verovatno dosta dugo zadržati taj gadan miris.
Jedino na pređeš na neke jastuke od drugačijih materijala, npr. na hibridne (sa ili bez perforacija): https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-pad-hybrid
Postoje slični pad-ovi i na AE, ali su sigurno malo lošijeg kvaliteta, što se vidi i po cenama. Mada, imam nekoliko raznih jastuka sa AE i ok su se pokazali, nemaju ni neki izražen ''šmek''.

Svaka promena jastuka menja zvuk u odnosu na fabričke, samo je pitanje kako i u kojoj meri. Mada, koliko vidim ovi Brainwavz hibridni su hvaljeni i navodno ok za veliki broj slušalica, među kojima su i razni HyperX modeli.
 
Poslednja izmena:
Kvalitet zvuka mi nije baš prioritet u ovoj situaciji. Ove slušalce koristim u kancelariji i znači mi da budu što bolje izolovane. Ono što sam primetio je da je bas malo izraženiji sa ovim sheepskin nego sa microsuede.

Baš te Brainwavz i koristim. Imam jedan par sheepskin, a drugi "microsuede". I jedne i druge su sa gelom.
Udobnost je odlična i kod jednih i drugih, ali mislim da po kvalitetu nisu mnogo bolji od aliexpres varijanti. Na kožnoj varijanti, unutrašnji obod je počeo da se ljušti, kao da taj deo uopšte nije prava koža. Koristio sam ih doduše po 6-7 sati dnevno poslednje dve godine.
 
Nije valjda da i hibridni Brainwavz imaju taj problem? Planiram da ih naručim, ne vidim bolje jastuke ispod 50$.
 
Aj slikaću sutra da vidiš o čemu se radi. Za hibridne ne znam. One microsuede sam jedva par sati koristio tako da izgledaju kao nove.
Kožne koje su počele da se ljušte baš nisam štedeo, al opet nisam očekivao da im se ovo dešava.
 
Imam Steelseries Arctis 1 Wireless već dvije godine, fantastične slušalice u toj nekoj kategoriji do 100e koliko su mene izašle. Koristim ih i na računaru i na PS5, nema nikakvog delay-a, odličan overall zvuk.
 
Evo mojih sluski - Astro TR40, WH-CH500, Buds2, Xiaomi neki osnovni model, kineske Awei, plus earphones basic2 nisam uslikao...
16640480355572692915850842237332.jpg
 
Користим Hyper X clour orbit S! Презадовољан!
 
zaboravio da napisem al vecina zna odma sa slike jedino ove male se ne vide
Koss KSC75 , TRN V80 , Sennheiser HD 650 , Beyerdynamic DT 770 80 ohm , Fostex T50RP MKIII.
 
Superlux HD681 a od danas su tu i QCY T13. Sony MH750 trenutno nisu tu.
 

Prilozi

  • CDC6BAAB-3CE5-467B-94C3-70AB7A3EE455.jpeg
    CDC6BAAB-3CE5-467B-94C3-70AB7A3EE455.jpeg
    278 KB · Pregleda: 79
@Nelson

Lepa kolekcija (y)

Taj naglavni deo (plastika) na HD650, deluje mi da nije stock? Da li je možda sa nekih drugih Sennheiser, ili ofarban?
 
@Nelson

Lepa kolekcija (y)

Taj naglavni deo (plastika) na HD650, deluje mi da nije stock? Da li je možda sa nekih drugih Sennheiser, ili ofarban?
u pravu ste nije originalni deo.
u pitanju su hd 650. kad sam ih kupio nisam znao da metali od ear cups-a ne idu celom duzinom kao kod beyerdynamic nego samo do nekih 30 posto otprilike i da nisu spojeni jedan sa drugim a tesim se da verovatno nisam jedini debil koji je pokusao rukama da olabavi clamp force (umesto sa knjigama) i naravno slomim headband.
dva zivota sam izgubio i nekako sam uspeo da izbunarim fajl i platim 3d stampu tako da sam na elegantan nacin resio,kupio novi sundjer i sve je ok ergonomija je origanal a estetika nije ali se meni svidja ,mozda i ofarbam.
 
Semi Pro Tip Clamping Force mozes resiti i sa iole sirim predmetima poput Zvucnika (iole sirih dakle ne radi na plastikanerima od 1000-2000 din) tako sto stavis na duzinu slajdera za nijansu iznad sto ti je podeseno kad ti stoji na glavi. I tako drzis 24 sata skines, i ne drzis ih na nicemu, i sledeceg dana opet tako al drzis nekoliko sati. Nakon tog bi trebalo da primetno opadne inicijalni osecaj da te kompresuje headband a sam stisak zavisi do modela i do tvoje glave.

Knjige su dobar izbor ali mora se specificno staviti ili vise njih zajedno, ili jedna dovoljno siroka da obuhvati ram slusalica lepo.
 
u pravu ste nije originalni deo.
u pitanju su hd 650. kad sam ih kupio nisam znao da metali od ear cups-a ne idu celom duzinom kao kod beyerdynamic nego samo do nekih 30 posto otprilike i da nisu spojeni jedan sa drugim a tesim se da verovatno nisam jedini debil koji je pokusao rukama da olabavi clamp force (umesto sa knjigama) i naravno slomim headband.
dva zivota sam izgubio i nekako sam uspeo da izbunarim fajl i platim 3d stampu tako da sam na elegantan nacin resio,kupio novi sundjer i sve je ok ergonomija je origanal a estetika nije ali se meni svidja ,mozda i ofarbam.
mogao si naruciti online rezervni deo, ako nesto onda makar hd6.. serija ima pregrst rezervnih delova zajedno sa beyer dt serijom
inace free shipping i bez carine za rajf hd6 seriju (audiosanctuary) UK based
 
mogao si naruciti online rezervni deo, ako nesto onda makar hd6.. serija ima pregrst rezervnih delova zajedno sa beyer dt serijom
inace free shipping i bez carine za rajf hd6 seriju (audiosanctuary) UK based
bila je cela konstrukcija sa kacenjem sluski i tipa bilo je blizu 60 funti , nije bas ni povoljno a imao sam strah da se ne slomi u dostavi.
ja sam sa ovim zadovoljan i sto je najvaznije prestao sam da brinem mogu da slomim opet i ponovo da odstampam,onako bi se samo nervirao.
Semi Pro Tip Clamping Force mozes resiti i sa iole sirim predmetima poput Zvucnika (iole sirih dakle ne radi na plastikanerima od 1000-2000 din) tako sto stavis na duzinu slajdera za nijansu iznad sto ti je podeseno kad ti stoji na glavi. I tako drzis 24 sata skines, i ne drzis ih na nicemu, i sledeceg dana opet tako al drzis nekoliko sati. Nakon tog bi trebalo da primetno opadne inicijalni osecaj da te kompresuje headband a sam stisak zavisi do modela i do tvoje glave.

Knjige su dobar izbor ali mora se specificno staviti ili vise njih zajedno, ili jedna dovoljno siroka da obuhvati ram slusalica lepo.
nema sta nisam probao : zvucnici ,knjige , rucno , tek kada sam slomio shvatio sam da je taj metal kod sennheiser-a toliko jak da nema brzih resenja.
bukvalo moras mesecima da koristrtis da bi malo ali malo popustilo.
nevereovatno kako je taj metal jak.
beyerdynamic mu dodje ko plastelin u odnosu na sennheiser a atribut im je da su gradjene kao tenk,studijski workhorse, sto i jesu imaju metal celom duzinom pa saam mislio da je i sennheiser isto postupio,al dobro naucio sa na tezi nacin.
 
Poslednja izmena:
Sennheiser HD800S. Moje endgame slusalice za gaming. Upario sam ih sa ADI-2 PRO FS R Black Edition DAC/AMP-om. Koristim i Oratory1990 HD800S EQ profil koji je load-ovan u sam DAC.

Koristio sam razne "gaming" sluske poput Logitech 7.1, Razer 7.1, itd ali sve je to gimmick u odnosu na neke malo bolje Hi-Fi slusalice.

Sve u svemu prezadovoljan sam njima. U pitanju su open-back slusalice sto je za mene veliki plus jer su sve prethodne bile closed-back. Mnogo su udobnije i dozvoljavaju mojim usima da "disu" i nema preznojavanja itd.
 

Prilozi

  • 20221211_123104.jpg
    20221211_123104.jpg
    157.3 KB · Pregleda: 61
jp0jq1.png


kz zs10pro

cekam da stigne custom cable :)
 
Moram ovo da napišem.
Preselio sam se i sad imam mesta za svoje zvučnike (JBL LSR 305).
Otkad sam ih pustio u pogon nisam stavio slušalice na glavu.
Pre ovoga sam 90 posto muziku slušao na slušalicama jer nisam imao ni mesta a ni privatnost da mogu koristiti zvučnike kako treba.
Verovatno je u pitanju čista fizika jer jednim uvom čujem zvuk sa oba zvučnika i jednostavno mi više prija zvuk u prostoru stvarno je stereo slika totalno drugačiji doživljaj,u ovom slučaju za mene prijatniji.
Hteo bi da kažem da nije loša ideja uložiti u zvučnike umesto da se gomilaju slušalice.
 
Pa sam si dao argument za slušalice - ako nemaš dovoljno prostora, ili si u stanu gde su zidovi tanki kao papir - zvučnici su daleko od idealnog :)
Svakako, mislim da za neke detalje i dalje su bolje slušalice, ali za prostornost zvuka i dalje su zvučnici dominantniji, postoji fizički osećaj udaranja muzike u telo koji slušalice ne mogu da repliciraju.
 
Moram ovo da napišem.
Preselio sam se i sad imam mesta za svoje zvučnike (JBL LSR 305).
Otkad sam ih pustio u pogon nisam stavio slušalice na glavu.
Pre ovoga sam 90 posto muziku slušao na slušalicama jer nisam imao ni mesta a ni privatnost da mogu koristiti zvučnike kako treba.
Verovatno je u pitanju čista fizika jer jednim uvom čujem zvuk sa oba zvučnika i jednostavno mi više prija zvuk u prostoru stvarno je stereo slika totalno drugačiji doživljaj,u ovom slučaju za mene prijatniji.
Hteo bi da kažem da nije loša ideja uložiti u zvučnike umesto da se gomilaju slušalice.
Pa to svakako samo sto je rizik da krenes da gomilas i zvucnike 🤣 u tom slucaju bolje gomilati slusalice (manje prostora zauzimaju) 😅
 
Pa to svakako samo sto je rizik da krenes da gomilas i zvucnike 🤣 u tom slucaju bolje gomilati slusalice (manje prostora zauzimaju) 😅
Skroz si u pravu, valjda smo ogrezli u ovaj kapitalistički matrix,još nisam počeo zvučnike da slažem jedne na druge , al sam se odao slušalicama i ritam mašinama,gruv boksevima i semplerima to je isti rebit hol ako ne i gori :)
 
pa najgore od svega je sto uzmis rezervni par slusalica npr u slucaju da onaj glavni unistis a onda shvatis u jednom trenutku da ni taj main par ne koristis kako treba i da si bacio novac sa kojim si mogao nesto da uradis ako nista drugo da ustedis / ulozis - bilo sta. Tako da si u pravu sa tim kapitalistickim zacaranim krugom ili prosto imamo tendenciju da budemo horderi 😆
 
Nazad
Vrh Dno