Šta je novo?

Koje slusalice imate? (+ slika)

Dobih danas za rodjendan od firme HyperX Cloud Stinger S 7.1. Izuzetno udobne, lagane, slim, nisu dzombaste kao Alpha Pro, mikrofon se mutira kada se podigne gore, cuje se klik i to je to. Uz Ngeuity softver ekstra sve.
 
Isto Asus BT500, preporuka.
 
Nije baš da se može nazvati Hi-Fi, ali:

Slušalice: Austrian Audio Hi-X25BT
DAC: FX-Audio DAC X6-MKII
 

Prilozi

  • IMG_20220402_130025_1.jpg
    IMG_20220402_130025_1.jpg
    258.7 KB · Pregleda: 92
Sony xbh900.
Uzeo polovne od brata, nemam baš jasan use case, sem za avion, ali eto, bar nisam platio nove xm4, pa da onda mislim.
 

Prilozi

  • 20220331_214724.jpg
    20220331_214724.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 64
I did it again.... Mislio sam da vise necu moci da nadjem, jos neke slusalice po iole pristojnoj ceni a da ce raditi nesto drugacije od ostalih koje imam i biti korisne u drugacijim scenarijima. I was wrong enter Audio Technica Msr7B (balansirani reboot Msr7 modela)
Ako bi moj rating sistem isao od F kao kompletni promasaj, i gomila djubreta bez obzira na cenu do A kao apsolutno Odlicne i bez maltene osetnih mana
Ove bi dobile S Tier kao da sam ih ja tjunovao... Hyper detaljne overall sa naglaskom na mikrodetaljima Check, Relaxing a opet jako dinamicne check, vrlo brz dubok punchy bass koji ne gusi nikad ostatak vokala i sredine u spektrumu i nikad nije boomy check.
Istureni delikativni prirodni detaljni Vokali, i vrlo definisani Mids tonovi Check. Stvarno produzeni visoki, do krajnjih granica bez ikada da krenu da rezu uzi ili zamaraju sa agresivnoscu, dosta dosta vazduha i akustika je opasno on point bukvalno zvuk leti u ovom domenu. Nemaju slab zanr , Chill/ambient/ House/Edm,Rap, Alternative Rock u svakom zanru sijaju samo na razlicit nacin.

Ne osecaju se zatvoreno uopste iako su closed back, bukvalno su toliko wide sa soundstage da mozda mogu da ih uporedim sa Beyerom DT 770 a po dubini sa Fostexom Tr80. Imaging hiruski precizan pozicioniranje instrumenata, realizam same reprodukcije. Bukvalno sta god da pustite na njima zvuci Better pravi Hifi model s tim da zadrzava i dosta karakteristika studio/monitoring modela pa je best of both worlds.
Udobnost bukvalno perfektna dovoljno prostora za usi uprkos samoj prirodi izrade drugar koji nosi siroke naocare kad ih skine i stavi nema razlike sa ovim sluskama (kao Sony Wh1000 xm3 npr po tome)
I mozda najveci razlog zasto sam odlucio da i njih dodam, zato stto svi gore kvaliteti za razliku od dobrog velikog dela drugih hifi/monitoring modela, MSR7 je veoma veoma Mobile Friendly bukvalno su dovoljno easy za drive na telefonima poput Xiaomi Mi A1,Mi 9 Lite, Realme Gt, Mi a3 tonalitet i karakter zvuka se ne gubi kada je na mobilnim uredjajima. A da ne govorim o tome kako pritom skaluju sa jos boljim izvorima poput Fiio Q3 (koji sam ranije spominjao da je idealan za portable i In Ear modele)



IMG20220415181247.jpgIMG20220415181306.jpgIMG20220415213012.jpg


Takodje i KZ Zex je pridoslica od bubica njih sam nabavio, zato sto mi je na omiljenim CCA CSN otisao na jednoj strani kabl tj izlizao se iznutra pa je krenuo stalno da ispada iz jedne od slusalica. Za ovu cenu za koju se trazi 4000-4500din , Zex je vrlo vrlo dobar ako ne i odlican, Ima dovoljnu dozu toplinu i opustenosti u zvuku da nikada ne zvuci vestacki i fake detaljno, zapravo doza pravih detalja je nerealna za ovako male in ear. Bass je dosta brz i podjednako je deep kolko je i punchy sto je retkost za iems a nikada nemam osecaj da je preteran, ima pritom dobru teksturu nije boring.
Mids su mozda i najbolji deo svega poput Msr7B istureniji, su i imaju jaku definiciju samo sto normalno posto su in ear, vokali su dosta vise in your face intimni cak i u najzaguzvanijim deonicama ne gube sposobnost da iskoce i reprodukuju se kako treba.
Visoki su nesto manje Ostri i agresivni u odnosu na CCA CSN, ali je podjednako lako i na Zex da se pokupe svi mikro detalji pozadinski, dosta su energicni i vazdusasti ali opet imaju tu Smooth Notu, sveukupno pa ne prave od mixeva koji su vec default naosreni da zvuce kao da ce da vam krvare usi. Soundstage dobar za Iem nista out this world, Imaging i separacija vrlo dobra nikad nisu muddy. Stock gumice su djubre prave da Zex zvuci vise piskavo i gotovo metalizirano nego sto zapravo jeste ali zato u kutiji ima nekoliko njih od kojih su jedne savrsene za moj pojam sto se balansa i ergonomije tice.

IMG20220407223654.jpg
IMG20220407223634.jpg
 
4000 za kz? Skupa Srbija... znaš da su dokazali da samo dd radi nešto.
Ja sam moje malo korišćene nudio za 2k, prošle godine, niko se nije javio, pa su sad backup za wfh... A jesu mi i udobne i ok zvuče za 20usd, za 40 bas nisam siguran (arie sam platio oko 50, pa mi je sistem malo pomeren...)
 
Sony MDR-MA900
B&W PX
Audeze Mobius
B&W Pi7 -> trenutno najviše koristim
 
Audio-Technica ATH-M50x

original.jpg
 
Speedlink medusa(stereo) i Sony bubice od W200i telefona.
 

Prilozi

  • IMG_20220521_195343.jpg
    IMG_20220521_195343.jpg
    87.8 KB · Pregleda: 65
Letshuoer S12, častio se za rođendan.

Super su, ali ne vredi to meni duplo više od Aria (pogotovo sa custom gumama i kablom). I malo jesu shouty...

20220622_125302.jpg
 

Prilozi

  • 20220622_125251.jpg
    20220622_125251.jpg
    115 KB · Pregleda: 27
Kako su ti se pokazale? Ja sam bio blizu da ih uzmem al odustah zbog rajf i comfort strap dizajna. Vrv bi mi izgledale preglomazno vodjen iskustvom sa lcd-xc inace su stealth magneti i imaju izbalansiran sound sig i manji stage od prethodne verzije or so i read 😅
Arya mi je bila velika želja već duže vreme čak i vizuelno (sam dizajn) i to baš V2 verzija ali jednostavno nije se "namestio" tajming kad sam bio u mogućnosti finansijski i dostupnost... Jednostavno pregledao sam masu recenzija za V2 i skoro uvek je bio zaključak veliki soundstage, slojevitost, separacija, dubok utegnut i brz bas. A i u to neko vreme sam probao drugarov setup Sundaru (pre 2020ver) u paru sa fiio k5pro i zvučalo je odlično, tuning sluški mi se svideo i otprilike sam projektovao sebi :) kada se dodaju osobine sa recenzija da je Arya V2 definitivno zvuk koji meni treba. I kada je sve to trebalo ostvariti nisam uspeo :D , pa uzeh utešnu stealth magnet verziju.

Bilo kako bilo, pokazale su se odlično, izbalansirano, bas je fantazija bukvalno ne znaš odakle dolazi, dubok, skroz transparentan, nema možda taj slam kao tvoje focal clear koje sam video na početku treda (probao sam ih u onoj velikoj prodavnici). Soundstage je zadovoljavajuć, separacija odlična, generalno sve je na visokom nivou što je u neku ruku i očekivano. Ekstra je feeling kako driver radi :) .
Udobnost me je oduševila možeš ih nositi dosta dugo bez ikakvog zamora.
To je to otprilike ukratko, jedino što sam udavio sa ovom pričom iz prvog pasusa :)
 
endgame slusalice svakako . malo kad opisujes lice na lcd xc samo bez tog ogromnog stage-a koje nemaju ni clear. Ne mogu onda da zamislim prethodnika koji je po recenzijama imao jos shiri ss. Po tvom opisu su svakako najbolji gusht za svakog audiofila a znam da vrede svaki evro i vise od ulozenog. Da te fino sluze 💪
 
Svaka cast BS bitno je da si ti nasao svoj zvuk i ono sto tebi najvise godi , mnogi godinama tragaju za tako necim i nikada ne pronadju...
Nista lepse nego kad covek sam sebi uspe da ostvari zelju il neki san. I lepo si opisao najbitnije karakteristike za nekog ko bi mozda bio u potrazi za nekim modelom u tom cenovnom razredu. 🙂 (y)
 
Hvala Adachi, valjda će me poslužiti, hvala Sale. Mislim da je dobar soundstage, kada ga ima, verovatno najbolji trik koji neka slušalica može da izvuče iz rukava :D ,bar za mene i zato mi ostaje žal što nisam uspeo uzeti V2 non-stealth verziju Arije. To je definitivno vredelo probati.
 
Hvala Adachi, valjda će me poslužiti, hvala Sale. Mislim da je dobar soundstage, kada ga ima, verovatno najbolji trik koji neka slušalica može da izvuče iz rukava :D ,bar za mene i zato mi ostaje žal što nisam uspeo uzeti V2 non-stealth verziju Arije. To je definitivno vredelo probati.
Sa cim pogonis tu tvoju Arya stealth magnet (dac/amp)?
 
Jel je on bolji od k5 pro za tu arya
Ne znam kakav signature, imaju jedan I drugi (da Dac-ovi imaju Po meni razlicite prezentacije ma sta ko rekao).

Ali sto se pojacala, u njima tice tu su negde . Dx3pro+ je na papiru 1800 mw tj 1.8 watti na 32 ohm opterecenju

A Arya stealth, je bas 32 ohm Ali 94DB osetljivosti sto mu dodje neka srednja vrednost s obzirom da je cak I Sundara ja mislim 37 ohm a iste osetljivosti.

Pa je ljudi teraju na Zen dac V2 u balanced izlazu (4.4mm ulaz) do kraja sto bi rekli fully driven. Tom logikom sluske kao Arya bi bile smejurija za dx3pro I K5 pro za pogoniti.

Fostex T50 mark 3/Argon's/T60Rp, Hifiman susvara/Hifiman He -6, Beyerdynamic T1 (generacija 1 I 2) Beyerdynamic Dt880 32/250/600 ohm, Sennheiser hd 800s.

Sve one su Po meni teze vec za pogoniti. Pogotovo Susvara I Argon's/T50Rp, i He-6 .
Za Argon I Beyerdynamic Dt880 600 ohm verziju preporucuju bar 1 Watt/1000 mw na 32 ohm da se izvuce full dynamic range u Tiho snimljenim pesmama .


Za Susvaru I He-6 neki kazu da se najbolje ponasaju sa 1.5W do 2.5W u 32 ohm

A sve ostale navedene su manje Amplifier zahtevne .
 
Ne može se uvek suditi na osnovu specifikacija. Ovo je jedan od takvih primera:
https://soundnews.net/amplifiers/headphone-amps/fiio-k5-pro-review-student-fi/
If K5 PRO can easily drive the Quads, you can include all the dynamic headphones in this list as well, the Sennheiser HD660S at half volume were already sounding like speakers, so draw your conclusions.

Now, Hifiman Arya is a different, much bigger beast. With it my volume would normally sit at 1 to 2 o’clock (about 60 to 65 % volume) and I could go maximum to 3 o’clock (75% volume) for a head-bang inducing, neck-pain relieving performance.
Dynamics were there, slam was there, nothing sounded crowded or up-front, Arya were driven nicely with it. Actually, they were driven much nicer than the more expensive offerings like the Headamp Gilmore Lite Mk2 or Aune S6 Pro. K5 Pro has a lot of power and that can be easily spotted, I still had some power left on tap with Arya, that is a very good sign!
Since Hifiman Arya is a reference sounding headphone with a close to perfect linearity and with a wide spread soundstage I could put K5 PRO under its magnifying glass.

Isti autor je posle odgovorio na ovo pitanje:

Hey, I have a pair of Sundaras connected to a K5 Pro, if i get an Arya, K5 Pro can drive them?

It will drive them decently, but not great. Arya need considerably more power

DX3 Pro+ je zvučno malo bolji od K5 Pro (malo detaljniji zvuk i pojačalo ima malo više snage). U praksi su oba DAC/AMP ok za Arya slušalice ali očigledno nisu baš idealni.
Što i ima smisla, nije baš realno da se maksimum iz tako skupih, kvalitetnih i zahtevnih slušalica izvlači kroz DAC/AMP od 200$, bez obzira na činjenicu da su ti uređaji mnogo napredovali i da za relativno povoljnih 200$ nude kvalitet zvuka i snagu pojačala koji su (do pre 10 godina) bili nezamislivi u toj cenovnoj klasi.

Nadam se da bs neće ovo pogrešno razumeti :) I ja sam u sličnoj priči, tačnije zadovoljan sam kako zahtevne HD650 i K240 Sextett zvuče preko K5 Pro, ali mi je jasno da im treba specifično tube pojačalo da bi zvučale vrhunski (toplije i malo dinamičnije od toga što K5 Pro može da pruži), odnosno onako kako je to u fabrici i zamišljeno.

P.S.

Moja greška. Sad vidim da navodite Arya Stealth, a one su navodno manje zahtevne od Arya.
 
Poslednja izmena:
Znam da ova tema nije za amp/dac ali kad vec pomenu hsv.stoned lampase, ima fx audio jedan model dac sa lampama, izgleda bas simpaticno. Jel neko probao da cuje?
U pitanju je model
FX-Audio TUBE-03 Mini HiFi Audio Lampaško Predpojačalo 6K4
i
FX Audio TUBE P1 Class A Amplifier 6J1 6P1 lampe lampas
Takodje ova firma ima i da sa ugradjenim preptojacalom i pojacalom u tom mini formatu sa digitalnim napajanjem
DAC "FX-Audio" D802
Generalno FX Audio ima zanimljive proizvode i dobar odnos cena/kvalitet istih.
 
Nazad
Vrh Dno