Šta je novo?

Koje miševe imate?

Imam ja GX88 (kod nas Natec-ov najskuplji model), nisam uopšte zadovoljan.

Već sam jedan reklamirao jer je usb kabl gubio konekciju, ovaj drugi ima toliko oštre ivice (očajna fina obrada), da se nepažljiv čovek može poseći na njih.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Znaci bolje da uzmem neki A4 Tech? Gledam ovaj A90 i mnogo me podseca na Deathadder pa bih ga zbog toga najvise i uzeo jer mi je Deathadder bio najudobniji mis do sada koji sam imao
 
Ok, hvala na savetu, pogkedacu na netu recenzije

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

ja sam imao svasta ali jednom kad sam probao sensei-ja nisam bio zadovoljan nicim dok ga nisam kupio.sad cu samo ako nedajboze rikne samo da kupim drugi.daleko meni bar najudobniji mis ikad.
 
Uzeo sam sensei-a na kraju, za sad odlican, samo su mu tefloni dole malo brzi, ali sve u svemu top
 
control podloga i nema zime.koja verzija?zowie je blizu ali na zalost nema kod nas da se kupi,mislim da je fk1 model koji je kod mene bio par dana,ali prosto bar mojoj ruci sensei je najudobniji mis ikad.
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio sensei raw koji mesec, eno ga stoji u fioci godinu ili dve...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ta raw verzija je neka budzet varijanta valjda, ja sam uzeo ovaj sensei pro valjda, a imam dobru podlogu, ali mi se vise svidja kako radi bez podloge :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
ne postoji pro,postoje raw,regularni i wireless,uz par sponsorship varijanti regularne verzije.raw nisam koristio ni testirao,pa necu da komentarisem,ali sem ociglednih,razlike izmedju wireless i regularne nema.tj ima,wieless ima bolju oplatu i donekle i izradu uz bolji senzor,ali to je ocekivano od toliko skupljeg misa.

nije to sad nemam pojma kakav feat indziniringa,prosto kome lezi tesko ce naci udobniji mis.danas su vecina kompententni,pa trebalo bi ganjati udobnost prvo,pa sve drugo.
 
Za posao i vecu produktivnost u kombinaciji sa software-om:
Manji - http://m.gigatron.rs/bezicni_misevi/logitech_wireless_mouse_mx_anywhere_2_-_910-004373-63231
Veci - http://m.gigatron.rs/bezicni_misevi/logitech_mx_master_wireless_mouse_-_910-004362-57017

Da ne ispadne da reklamiram gigatron samo - imas na drugim mestima jeftinije - na bench shopu su npr bili jeftiniji, a imas i preko "madjara"...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Au... 100E za miš.
Mozda ga i uzmem da vidim da li stvarno postoji realna razlika u odnosu na miseve od 2000 din :)
 
to je cena iz gigatrona,nisi lud valjda da pustis da te oderu...
 
Au... 100E za miš.
Mozda ga i uzmem da vidim da li stvarno postoji realna razlika u odnosu na miseve od 2000 din :)

Rekao sam ti imas jeftinije da nadjes? Da li vredi - pa recimo ja sam uzeo MX Master posto imam veliku saku, i trebalo mi je nedelju dve da se naviknem na oblik jer sam zbog igrica bio claw gripper, a ovo je vise palm grip. Uglavnom ako ti ne treba za igrice i tu prvenstveno mislim na fps (nesto kao lol, dota je cak ok) ovo je no.1 mis.

Manji pretpostavljam da je isti, i verujem da je samo oblik razlicit.

Takodje za MX Mastera znam da ga mozes povezati na 3 uredjaja i prebacivati se na njih sa dugmetom sa donje strane. Senzor radi na cemu god dohvatis, nozice lepo idu na svim podlogama - nit su previse klizave, nit previse otpora stvaraju. Sofware pogledaj sta sve moze. U sustini za svaku aplikaciju posebno mozes podesiti sta ti rade dugmici i skrolovi, kolika ti je osetljivost samog misa, osetljivost skrolova. Baterija mi traje sigurno 3 nedelje, a napuni se jako brzo - naravno mis mozes koristiti sa kablom dok se puni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne kapiram to za 3 uredjaja...
Kako da koristim mis na 3 uredjaja?
Hocu li dobiti uz mis i 3 onaj predajnika, kako god da se zovu.
Ako dobijam, kupujem odma'

Od igrica igram samo WoT, i pojma nemam koliko bi mi tu dobar mis pomogao :)


edit:
to je to, vidim da mi taj mali usb predajnik i ne treba. Imam i na desktopu i na laptopu integrisan bluetooth :).
Sutra porucujem
 
Poslednja izmena:
nije bt za igranje,8ms je lag samo izmedju misa i baze...
 
nije bt za igranje,8ms je lag samo izmedju misa i baze...
Bluetooth 4.1 8ms?
A koliki ti je input lag na monitoru, i koliki ti je refresh rate i koliki ti je nor. gtg time?
Nije problem u tom lagu, problem je u polling rate-u koji je 125Hz, i zbog toga kod jako brzih pokreta kao u fps gamingu mis ne bude orecizan kao misevi sa dobrim senzorom i 500/1000 Hz polling rate...
Ja kazem - ok je za casual gaming i igrice, nije bas ok za competitive i fps.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa OK, bt mogu da koristim na laptopu, a ovaj mali dongle na desktop-u gde odigram po koju partiju.
Koliki je lag sa tim dongle?

Još jedna stvar, u ovom mišu nisu AAA ili AA baterije? Nego litijum jonska kao kod mobilnih telefona?
Šta da radim za 3 godine ako pukne ta baterija, kako da je zamenim?
 
Bluetooth 4.1 8ms?
A koliki ti je input lag na monitoru, i koliki ti je refresh rate i koliki ti je nor. gtg time?
Nije problem u tom lagu, problem je u polling rate-u koji je 125Hz, i zbog toga kod jako brzih pokreta kao u fps gamingu mis ne bude orecizan kao misevi sa dobrim senzorom i 500/1000 Hz polling rate...
Ja kazem - ok je za casual gaming i igrice, nije bas ok za competitive i fps.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pa napisah SAMO izmedju misa i baze.
 
nasao sam podatke o velicini za ms booster

blje.JPG
 
..a ima li neko iskustva sa SPEEDLINK LEDOS Gaming Mouse?
 
Ajde da uradimo jos jedan updated review posle punih 6 meseci druzenja sa MX Masterom. Posle par dana je to zvucalo ovako:
Evo ovako, posle par dana moram reci da se par misljenja promenilo.
Erognomija - posle par dana mis vas privikne na drugaciji grip i polozaj ruke, tako da je udoban za rad (ali tu udobnost staje). Za igranje nikako, cak ni casual gaming koji traje malo duze moze da stvori bol u rukama zato sto u polozaju u kome ga drzite kada radite ruka je opustena dok u igricama bas cesto i naglo pomerate mis. Ako se nadoda tezina na sve - nikako za igre, iskljucivo za rad :)

Kvalitet materijala i zavrsne obrade - tockic od misa se i dalje cuje(kao da lupka levo, desno) ako se mis pomeri levo ili desno brze. Sto se tice klizanja - jako cudno iskustvo - nakon nekog vremena materijal kao da se prilagodi vama i mis vise ne klizi. Ne znam kako, ali tesko je objasni. Medjutim - ako igrate, ovaj mis je jedan od najgorih sto se tice znojenja ruku - ovaj problem nikad nisam imao ni na jednom Razer ili SteelSeries misu (cak ni A4Tech i starijim Logitech-ovima MX518 bese?).

Darkfield senzor - sto se tice OS X (pretpostavljam da je u Win isto tako) osetljivost ostavite tacno na sredini jer je tu najoptimalnije i najmanje ubrzanja ima mis. Sto se tice OS X takodje trebate instalirati http://smoothmouse.com radi iskljucivanja acceleration-a u samom OS-u i ako ne zelite da pomerate mis nekih 5 metara da predjete u suprotan ugao na 5k ekranu sa kursorom. Sto se tice gaminga - moze za neke casual stvari - sve sto hocete competitive - zaboravite, 125 Hz + kasnjenje senzora jednostavno vas stavlja u zaostatak i imate osecaj da vam npr. pomeranje nisana u CS ili kursora u LoL/Dota se desava kao da ga lastisem povlacite tamo vamo. Spojite npr. kablom Deathadder (prva verzija 1600 dpi 1000Hz polling rate) i imate osecaj da ste vi taj koji drzi pusku ili pomera kursor. Dakle - bilo gaming - zaboravite ovaj mis odmah.

Smar scroll - posle restarta je tek proradio koliko toliko smooth, ali opet nije isto kao na magic mouse.

Bocni tockic - i dalje najbolja stvar kod ovog misa i jedan od razloga zasto sam ga zadrzao. Dobro je sto ga mozete namestiti drugacije za svaku aplikaciju pa tako tipa u Xcode, Sublime, Atom i slicno se prebacujem izmedju file-ova, resursa, a u Photoshop/Affinity/Sketch zumiram sa istim tockicem.

Zakljucak - dobar za posao (pogotov za Mac), los za gaming, a posto nemam nesto vremena za gaming u poslednje vreme mislim da mi se isplati zadrzati ga za posao :)
- Sto se tice ergonomije super stvar i dalje za posao, za igrice ne bas zbog malo nezgodnog oblika za jako brza cimanja i tezine
- Gaming - casual gaming vrv moguc, a ja kao stari gamer ne mogu da svarim ni jedan mis na 125 Hz nazalost... Jednostavno se oseti malo u preciznosti i malo kasnjenje pri brzim pokretima
- Baterija uglavnom traje oko 2-3 nedelje s' tim da bude ugasen oko 5-6 sati dok spavam
- Puni se jako brzo - cak nisam merio jer mi je delovalo extremno brzo :)
- Tockic se i dalje cuje ako se mis brze pomera (probao jos par primeraka sem mog - isti problem imaju svi, a to je zbog ovog free scroll-a koji je ujedno korisna stvar nekad)
- Opet taj isti scroll kada je u tom modu bez otpora stvara problem jer jednostavno nekad samo pomeranje misa skrola samo od sebe, pa se tako desava dok pomerate kursor da slucajno skrolujete stranicu (opet - isti problem na svim primercima koje sam probao)
- Sad dolazimo do velikih problema A i B koji znaju da iritiraju, a oba su povezani sa SW. Ne znam dal je samo to na OS X, jer koliko sam citao i na win-u su isti problemi cesto. Elem:
A) mis nekad pobrljavi podesavanja, pa tako dodje i invertuje scroll (dole je gore, gore je dole), prestane da radi back i forward i slicno i jedini lek za to je da iskljucite adapter i opet ukljucite, i onda pocne da radi normalno. Srecom ne desava se mnogo cesto, ali nekad zna da se desi i do 2 puta dnevno sto je jako iritantno pogotovo kada u zurbi radite nesto.
B) software je odjednom prestao da radi. Postepeno se desavalo da load screen (spinning wheel animacija koju imaju) ne radi, ali sada ne radi u 99.9% slucajeva tako da ne mogu vise da menjam nikakva podesavanja vezana za samog misa. Probao sam i da pobrisem i sve ponovo instaliram, ali nema leka. Jedino da reinstall citav OS sto mi ne pada na pamet... Sa druge strane sw od Razera i Steelseries radi bez problema. Da li mozda imaju conflict - sumnjam, pobrisao sam Razer i SS, ali nije ni to pomoglo, ali i da ima, kako su onda Razer i SS resili da nemaju konflikte...

Uglavnom ocene:
Za posao i casual upotrebu 10/10
Gaming 4/10
Software i bugovi -10/10 (Logitech... please...)
 
Jel ovaj A4Tech A90 slican Deathadder-u po obliku i velicini? Tako mi deluje
 
uzeh juce corsair M95. navikao sam na razer nagu pa mi je ovaj bio najpriblizniji oblikom i skroz lepo lezi u ruci jer nije preveliki... malo je tezi zbog aluminijumskog kucista a i privremeno sam pre njega koristio neki steelseries plastikaner pa mi treba neki dan da se naviknem... jos je rano da bilo sta pricam o njemu ali su prvi utisci i kvalitet celog misa bas impresivni...
99f1bbbe0f43f6cd5237b504be2d4fb9.jpg

b0300afa34b03d7c98859b5bebd59b66.jpg
 
Razer Deathadder, zasad najudobniji miš koji sam imao.
Pogledajte prilog 203242

Ja sam prosao mali milion miseva, trenutno imam Deataddera, Sensei RAW, 2 Rivala, MX Mastera i jos par noname-ova poput A4 i sl. Deathadder je ok udoban, ali daleko je od najudobnijeg za veliku saku, ali je definitivno najbolji gaming mis pogotovo za claw grip.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni nije nešto velika šaka al odlično leži za claw grip kao što reče.
 
Pri kupovini polovnog misa, da li postoji neki program koji moze da proveri dvoklik? Hocu da uzmem polovan Deathadder pa me najvise brine taj dvoklik. Generalno, mogu to lako da zamenim ali ako vec kupujem ne bih bas sa tim da uzmem :)
 
Zar ne mozes jednostavno nakaciti na laptop i kliktati na ikonice?
Ja sam imao sa desnim klikom dvoklik posle 3 godine koriscenja - resenje je bilo da ga rastavim i samo na prekidac kap WD-a i protisnes tipa srafcigerom prekidac da udje u njega. Onda jos par puta kliknes i ostavis malo da se osusi i to je to. Evo danas 5 ili vise godina kasnije (ne brojim) jos uvek radi normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno