Šta je novo?

Koje miševe imate?

Posjeduje li neko Logitech G602 ? Kazu da je najbolji wireless mis do sada. Jedino sto je potezak...
Ja sam imao priliku da probam i 700S nakratko i 602 i mogu ti reci da jeste tezak (oba + mx master) ali kod G602 imas opciju da izvadis jednu bateriju (posto ima 2) i onda postane solidno laksi ;)
E sad, druga stvar sto cu ti reci sto se tice igara - ako si claw gripper(kao ja) ne uzimaj Logitech 402/502/602/700... Oni 302, 303 mozes jos nekako, ali to su ti ambidextrous i nisu wifi. Ako hoces wifi a claw gripper si preporucujem Mamba 2012/2015, Asus ROG Gladius.
 
Kod mene je neki hibrid claw i fingertip-a... U svakom slucaju hvala za info!
 
Kupih danas MX Mastera pa cu da ga isprobam jos par sati. Elem, video da ga je bench nahvalio:
Prednosti:
- Ergonomija
- Kvalitet materijala i završne obrade
- Darkfield senzor
- Smart Scroll
- Bočni točkić

Uglavnom - da li ste vi testirali ovaj mis uopste? Evo ja imam veliku saku i mogu reci da skoro nista od navedenog nije tacno...
Ergonomija - nakon 2, 3 sata boli ruka od neprirodnog izvrnutog polozaja zgloba.
Kvalitet materijala i zavrsne obrade - tockic od misa se cuje ako se mis pomera brze levo desno i to bas glasno "seta", a kvalitet materijala je takav da vam desna strana klizi totalno iz ruke da ga je nemoguce podignuti kako treba?
Darkfield senzor - ovo je isto mana a ne prednost - senzor ima nenormalno ubrzanje. Probao sam i 3rd party koji disable mouse acceleration i ni to ne pomaze, jednostavno je toliko nepodnosljivo da je to strasno, a polling rate i lag samog misa su prica za sebe - kasnjenje je ogromno, i prosto imam osecaj da u ruci imam neki gumeni stap sto je zakacen na kursor, a kada ga pomeram levo desno kao da talasa kako kasni.
Smart Scroll - kada je ugasen normalan scroll, kada je upaljen nije uopste smooth kao sto reklamiraju vec iako ide glatko opet pravi te male korake tako da je scrollanje strana isto kao na obicnom misu, a ne kao na magic mouse.
Bocni tockic - ovo je jedina prednost ovog misa nad ostalima.
Evo ovako, posle par dana moram reci da se par misljenja promenilo.
Erognomija - posle par dana mis vas privikne na drugaciji grip i polozaj ruke, tako da je udoban za rad (ali tu udobnost staje). Za igranje nikako, cak ni casual gaming koji traje malo duze moze da stvori bol u rukama zato sto u polozaju u kome ga drzite kada radite ruka je opustena dok u igricama bas cesto i naglo pomerate mis. Ako se nadoda tezina na sve - nikako za igre, iskljucivo za rad :)

Kvalitet materijala i zavrsne obrade - tockic od misa se i dalje cuje(kao da lupka levo, desno) ako se mis pomeri levo ili desno brze. Sto se tice klizanja - jako cudno iskustvo - nakon nekog vremena materijal kao da se prilagodi vama i mis vise ne klizi. Ne znam kako, ali tesko je objasni. Medjutim - ako igrate, ovaj mis je jedan od najgorih sto se tice znojenja ruku - ovaj problem nikad nisam imao ni na jednom Razer ili SteelSeries misu (cak ni A4Tech i starijim Logitech-ovima MX518 bese?).

Darkfield senzor - sto se tice OS X (pretpostavljam da je u Win isto tako) osetljivost ostavite tacno na sredini jer je tu najoptimalnije i najmanje ubrzanja ima mis. Sto se tice OS X takodje trebate instalirati http://smoothmouse.com radi iskljucivanja acceleration-a u samom OS-u i ako ne zelite da pomerate mis nekih 5 metara da predjete u suprotan ugao na 5k ekranu sa kursorom. Sto se tice gaminga - moze za neke casual stvari - sve sto hocete competitive - zaboravite, 125 Hz + kasnjenje senzora jednostavno vas stavlja u zaostatak i imate osecaj da vam npr. pomeranje nisana u CS ili kursora u LoL/Dota se desava kao da ga lastisem povlacite tamo vamo. Spojite npr. kablom Deathadder (prva verzija 1600 dpi 1000Hz polling rate) i imate osecaj da ste vi taj koji drzi pusku ili pomera kursor. Dakle - bilo gaming - zaboravite ovaj mis odmah.

Smar scroll - posle restarta je tek proradio koliko toliko smooth, ali opet nije isto kao na magic mouse.

Bocni tockic - i dalje najbolja stvar kod ovog misa i jedan od razloga zasto sam ga zadrzao. Dobro je sto ga mozete namestiti drugacije za svaku aplikaciju pa tako tipa u Xcode, Sublime, Atom i slicno se prebacujem izmedju file-ova, resursa, a u Photoshop/Affinity/Sketch zumiram sa istim tockicem.

Zakljucak - dobar za posao (pogotov za Mac), los za gaming, a posto nemam nesto vremena za gaming u poslednje vreme mislim da mi se isplati zadrzati ga za posao :)

Preporuke za wireless za gaming:
palm grip: G700S/G602 (G700S je tezi i malo vislji, ali ima 1000Hz polling rate, dok G602 mozete koristiti sa jednom baterijom pa je laksi, malo je nizi, ali ima 500Hz polling rate)
claw grip: Razer Mamba 2012(preko oglasa je oko 110 sa garancijom, u prodavnicama deru i po 19-20 000), Mamba 2015 (predobar mis za gaming, imate i podesivu mekocu klikova), Asus ROG Gladius (izmenljivi mikroprekidaci, tako da imate mekane klikove ili ako zamenite malo tvrdje klikove)
ambidextrous: Steelseries Sensei Wireless (napomena da je malo tezi :) )
 
gejming i bluetooth ne idu ruku pod ruku?preveliki lag?nesto i ne vidim nekih ozbiljnijih resenja,samo neki ratz koji bas i nije nesto nahvaljen.kad sam vec tu iako znam da i nije tema,jel ima i bluetooth dzojstik?ne mora nista fensi,sem eto analoga.
 
Sto se tice laga koji si napomenuo na mx masteru, i ja sam bio imao taj problem. USB resiver je bio ubodem otpozadi na kućištu i čim sam ga prebacio napred tj na top frontedu, lag je istog trenutka prestao. I nikako ne kupujte mx master za gejming.
 
izgleda da je jedina varijanta koja ima ikakvog smisla razer orochi,srecom nije za mene jer iako nemam prevelike sake,ako se kao reper uzima nase podneblje,mislim da nikad ne bih mogao na toliko mali mis da se naviknem,srecom je za zensku ruku pa valjda bude okej. :) danas stize jedan za test,pa javljam utiske,narocito me zanima dal' je gejming (nije kompetitivni onlajn u pitanju,ali posto ce sluziti za fo3 i NV i to bez VATS-a treba koliko toliko da je izvodljivo) na bluetooth-u izvodljiv,ili ipak treba kabal.srecom,orochi pruza obe varijante.
 
gejming i bluetooth ne idu ruku pod ruku?preveliki lag?nesto i ne vidim nekih ozbiljnijih resenja,samo neki ratz koji bas i nije nesto nahvaljen.kad sam vec tu iako znam da i nije tema,jel ima i bluetooth dzojstik?ne mora nista fensi,sem eto analoga.
Koliko ja znam mx master koristi 2.4 wifi za unifying receiver usb. Ostali koje sam napomenuo su takodje 2.4 GHz koliko ja znam i nemaju nikakav lag, dakle za sve (sem mozda 602) neces primetiti razliku izmedju nekog od ovih wireless miseva i wired misa sa identicnim senzorom.

Sto se tice laga koji si napomenuo na mx masteru, i ja sam bio imao taj problem. USB resiver je bio ubodem otpozadi na kućištu i čim sam ga prebacio napred tj na top frontedu, lag je istog trenutka prestao. I nikako ne kupujte mx master za gejming.
Stavio sam ga pozadi zbog estetike, probao sam bio na kratko i da stavim na produzni USB kabl, ali radilo je isto. Problem koji pominjes se javlja kod nekih USB 3.0 portova jer se zna da prave smetnje za wifi, pa tako mozes videti i kod dosta high end rutera tipa Asus-ovog 2400 da je usb 3.0 prebacen na prednju stranu da ne bi bio blizu antena i ometao signal, dok ga neki samo odmaknu ili stave USB 2.0.
 
ima neko iskustva sa MS Industrial BOOSTER Gaming 2400dpi?
 
Kod mene je levi klik počeo da zeza posle mesec dana. Ponekad nije reagovao levi klik, bio mu je potreban jači pritisak da bi radio. Spasi se nervoze i nemoj kupovati taj miš.
 
Kakva su vam iskustva sa Zowie misevima sto se ergonomije i kvaliteta tice? Kojem modelu je Ec1-a najblizi po obliku?

Trenutno se lomim da zamenim g400 za SS Rival (koji sam probao u radnji i odlicno mi lezi) ili Zowie EC1-a (koji nisam imao prilike da probam jer nije dostupan tako da je bi to bila kupovina na slepo). Videh da Rival kuburi sa gumenim gripovima sa strane (mada su nesto kao nezvanicno zamenili tj resili sa kasnijim serijama i ovom novom "300" tj rebrandovanom starom) i da povremeno optika ume da brljavi tj random skace zbog fw-a.
 
Kod mene je levi klik počeo da zeza posle mesec dana. Ponekad nije reagovao levi klik, bio mu je potreban jači pritisak da bi radio. Spasi se nervoze i nemoj kupovati taj miš.

pa ne znam verujem ti ali svi ostali kazu da je mis ekstra za te pare citajuci komentare na winwinu youtubu i itsvetu, mada sam video da se jedan zalio na klik takodje i jedan da mu je nesto pobrljavio......, a koja mu je velicina mozes li da mi izmeris ako nije problem?
 
Ne mogu izmeriti, nije više kod mene miš.
Veruj mi da je bolje da kupiš onaj office Logitech miš nego taj MS.
 
Kakva su vam iskustva sa Zowie misevima sto se ergonomije i kvaliteta tice? Kojem modelu je Ec1-a najblizi po obliku?

Trenutno se lomim da zamenim g400 za SS Rival (koji sam probao u radnji i odlicno mi lezi) ili Zowie EC1-a (koji nisam imao prilike da probam jer nije dostupan tako da je bi to bila kupovina na slepo). Videh da Rival kuburi sa gumenim gripovima sa strane (mada su nesto kao nezvanicno zamenili tj resili sa kasnijim serijama i ovom novom "300" tj rebrandovanom starom) i da povremeno optika ume da brljavi tj random skace zbog fw-a.

Imao sam rival i zamenio sam ga sa zowie EC2-a.Mogu reci da velika prednost ide zowie udobniji dosta plug and play itd...
 
Koliko ja znam mx master koristi 2.4 wifi za unifying receiver usb. Ostali koje sam napomenuo su takodje 2.4 GHz koliko ja znam i nemaju nikakav lag, dakle za sve (sem mozda 602) neces primetiti razliku izmedju nekog od ovih wireless miseva i wired misa sa identicnim senzorom.

koliko sam se juce i danas bakcao sa tematikom,niko sem razera i mad catz-a ne koristi maks pooling rate kod bluetooth-a koji je 125hz tj 8ms.plus,niko sem razer ne nudi dupli rezim (i BT i USB) i razer daje regularnih 1000mhz u USB rezimu.

misevi su stigli,zasad nikakvih problema cak i lepo rezi pod rukom uz blagu modifikaciju drzanja na puni fingertip grif,za sad nikakvih problema sa bolovima itd.na prvu loptu deluje poprilicno ozbiljnije od imperatora i po klikovima i po skrolu,nesto na blic sam probao senzor i ne deluje da ce biti problema,sem nesto viseg cutoff-a (ko je low DPI/CPI korisnik i slajfa i odize mis zna o cemu pricam),ali srecom nema upadljivog propadanja po xy osama.

detaljnije kroz koji dan kad ga detaljnije izgustiram.
 
Kod mene je levi klik počeo da zeza posle mesec dana. Ponekad nije reagovao levi klik, bio mu je potreban jači pritisak da bi radio. Spasi se nervoze i nemoj kupovati taj miš.
Kada ti se javi takav problem kod misa (bar kod kvalitetnijih) resavas ga tako sto otvoris mis, uzmes WD40, kapnes kap (bukvalno) na mikroprekidac odozgo, stisnes tipa srafcigerom mikroprekidac kao da si kliknuo i drzis tako 30-ak sekundi, onda otpustis i ostavis 30 sek. Onda dodjes i srafcigerom klikces ga 1 minut. Ostavis onda tipa 1 sat da se osusi i to je to - u 99% slucajeva kod kvalitetnih miseva problem resen (nisam probavao na jeftinijima, jer da se zezam toliko za 1-2000 din mi nije padalo na pamet cak ni kada sam bio mladji).

Trenutno se lomim da zamenim g400 za SS Rival (koji sam probao u radnji i odlicno mi lezi) ili Zowie EC1-a (koji nisam imao prilike da probam jer nije dostupan tako da je bi to bila kupovina na slepo). Videh da Rival kuburi sa gumenim gripovima sa strane (mada su nesto kao nezvanicno zamenili tj resili sa kasnijim serijama i ovom novom "300" tj rebrandovanom starom) i da povremeno optika ume da brljavi tj random skace zbog fw-a.
Istina za gumene grip-ove, mada mozda i taj stari Rival ima seriju koja je ok sa gripovima. Sto se tice random skakanja za optiku - jedan ovde kod mene radi verovatno sada preko godinu dana i ni jedan jedini put nije zabrljavio ni na Mac ni na PC, pa ti vidi :)

koliko sam se juce i danas bakcao sa tematikom,niko sem razera i mad catz-a ne koristi maks pooling rate kod bluetooth-a koji je 125hz tj 8ms.plus,niko sem razer ne nudi dupli rezim (i BT i USB) i razer daje regularnih 1000mhz u USB rezimu.
Nesto si se ti zeznuo. Prvo nije 1000mhz nikako. m oznacava mili, a ti si mislio na M - mega, ali nije ni 1000 MHz, vec 1000 Hz. 1000Hz polling rate znaci da mis javlja kompu promene 1000 puta u sekundi. 1 sekunda / 1000 = 1ms kasnjenje. Takodje mesas bluetooth sa wireless misevima. Nisu svi wireless misevi bluetooth misevi, cak mogu slobodno reci da medju svim gaming misevima poznatijih brendova ne postoji ni jedan deklarisan kao wireless gaming mouse koji koristi bluetooth, vec uglavnom koriste 2.4 GHz (sto moze zezati ako imas mesanje sa kanalom na ruteru i wifi uredjajima). U wifi moze bez ikakvih problema da se postigne 1000Hz polling rate i neki misevi ga postizu. Postoji problem nekih miseva sto ne rade stabilnih 1000Hz, mada i to je diskutabilno kako se testiralo, i diskutabilno je da li je u pitanju optimizacija da kada jedva pomeras mis ili miruje mis stedi energiju i CPU od procesiranja pa ne update-uje svoju poziciju toliko cesto.
Sto se tice miseva, od onih sto sam naveo svi su 1000Hz polling rate preko wifi, sem G602 koji je 500Hz.
Takodje "niko sem razer ne nudi dupli rezim" - nije istina. Logitech uglavnom samo pune preko USB ali i dalje rade preko wifi, a Asus Gladius npr. se prebacuje u USB rezim i radi sa 2000Hz polling rate. :)
 
^ u te jeftinije stavljaju losije mikroprekidace e sad konkretno ovaj mis ima 2 god garancije a b100 ima 3 godine...
 
sta mislite o mazer e blue misevima neko ima iskustva pozz
Ja sam do pre nekih 10-12 godina kupovao tako jeftine miseve i kada sam stavio na papir ispostavilo se (posto tada garancija bas nije bilo na miseve) da vise para potrosim na te jeftine miseve ili te sto su izmedju jeftinih i kvalitetnih nego sto bi me kvalitetni kostao, a o ergonomiji, preciznosti i ostalom ne bih pricao. Dakle, to ti je moj stav za sve sto nije poznatiji proizvodjac. Ako si jedan od onih koji kaze - e pa kako znas da neko nema nesto dobro od ovih. Da imaju nesto jako dobro, do sada bi se probili medju poznatije :)
 
Nesto si se ti zeznuo. Prvo nije 1000mhz nikako. m oznacava mili, a ti si mislio na M - mega, ali nije ni 1000 MHz, vec 1000 Hz. 1000Hz polling rate znaci da mis javlja kompu promene 1000 puta u sekundi. 1 sekunda / 1000 = 1ms kasnjenje. Takodje mesas bluetooth sa wireless misevima. Nisu svi wireless misevi bluetooth misevi, cak mogu slobodno reci da medju svim gaming misevima poznatijih brendova ne postoji ni jedan deklarisan kao wireless gaming mouse koji koristi bluetooth, vec uglavnom koriste 2.4 GHz (sto moze zezati ako imas mesanje sa kanalom na ruteru i wifi uredjajima). U wifi moze bez ikakvih problema da se postigne 1000Hz polling rate i neki misevi ga postizu. Postoji problem nekih miseva sto ne rade stabilnih 1000Hz, mada i to je diskutabilno kako se testiralo, i diskutabilno je da li je u pitanju optimizacija da kada jedva pomeras mis ili miruje mis stedi energiju i CPU od procesiranja pa ne update-uje svoju poziciju toliko cesto.
Sto se tice miseva, od onih sto sam naveo svi su 1000Hz polling rate preko wifi, sem G602 koji je 500Hz.
Takodje "niko sem razer ne nudi dupli rezim" - nije istina. Logitech uglavnom samo pune preko USB ali i dalje rade preko wifi, a Asus Gladius npr. se prebacuje u USB rezim i radi sa 2000Hz polling rate. :)

lapsus je bio za mhz umesto za hz.ja konkretno svo vreme pricam o bluetooth misevima,nisam nigde ni spominjao bilo koje druge bezicne.razer orochi ima dupli rezim tj i bluetooth i USB i na USB-u radi na 1000hz a na bluetooth-u na 125hz.ako meni ne verujes,izguglaj.takodje,nisam ni cuo ni video da iko drugi nudi ista slicno,tj samo mad catz nudi r.a.t. M i mous9 od bluetooth miseva koji su kao za gaming,ali ne uspevam da iskopam na kojoj frekvenciji osvezavanja rade,r.a.t. m valjda nije ni vise u ponudi a za mous9 ne citam lepe stvari.a ni jedan ni drugi ne nude zicni rezim i 1000hz.

sto se tice drugih bezicnih miseva gomila ih je sa 2,4 Ghz,i sam sam posedovao par i to u principu radi lepo i 500hz tj 2ms je sasvim zadovoljavajuce.kod mene je kratko vreme bila i stara razer mamba koja je radila jako lepo,ali baterija je bila losa (ili je tom komadu bila pri kraju) a i baza je bar na oko bila njakava.ali je radila kako treba u oba rezima i inace je jako dobar mis,sa malo njakavijim skrolom za moj ukus.

problemi koje pricas se vrlo lako eliminisu sa lokovanjem kanala koje manje vise svi 2,4ghz bezicni misevi nude softverski.bukvalno minut posla i nema problema.nisam primetio probleme na drugim uredjajima,telefonima,ruteru,bezicnom netu itd,a 2,4ghz miseve sam koristio godinama.takodje,nisam i ne primecujem da frekvencija utice na cpu cak i na za danasnje standarde budjavijim cpu-evima (konkretno mislim na neki athlon x2 setap koji sam prosle ili pretprosle godine koristio sa razer imperatorom na 1000hz sticajem okolnosti i koji je sluzio za igranje contract wars-a).nisam tacno merio,moguce je da mozda ima overhead-a jedan,dva posto ali nista sto bi bilo okom vidljivo i osetno.

sto se tice orochi-ja sad sam malo testirao i bluetooth i gaming,i 'ajde da kazem da je izvodljivo.nikakav kompetitivni onlajn suter naravno,ali izvlaci FO3 bez vats-a solidno i igrivo je donekle u stalkeru i deus ex-u.u ostalim igrama koje nisu toliko orijentisane na preciznost i brzinu reakcije kao npr oblivion i gothic3 ni ne primecuje se razlika.u zicanom rezimu radi savrseno,probano na CS:GO i na Contract Wars-u.prva primetna mana je za moj ukus preagresivan sleep rezim zarad ustede baterije,nisam stopovao ali mislim da je sigurno ne vise od minut.inace su utisci zasad jako,jako pozitivni,kratak kabal,torbica,sam kvalitet i odlican skrol za moj ukus.ne mogu pouzdano da tvrdim jer odavno nisam imao razer mis,ali mi po secanju deluje da su svicevi ovde ozbiljniji a i nekako mi izrada deluje ozbiljnije nego sto je se secam.skrol je definitivno daleko ozbiljniji.
 
Ja sam do pre nekih 10-12 godina kupovao tako jeftine miseve i kada sam stavio na papir ispostavilo se (posto tada garancija bas nije bilo na miseve) da vise para potrosim na te jeftine miseve ili te sto su izmedju jeftinih i kvalitetnih nego sto bi me kvalitetni kostao, a o ergonomiji, preciznosti i ostalom ne bih pricao. Dakle, to ti je moj stav za sve sto nije poznatiji proizvodjac. Ako si jedan od onih koji kaze - e pa kako znas da neko nema nesto dobro od ovih. Da imaju nesto jako dobro, do sada bi se probili medju poznatije :)
Ja uzeo u januaru 2007-me neki najobicniji tnb opticki mis, sluzio me do oktobra 2011, nije stucnuo...a tad sam ga menjao jer sam uzimao nov komp pa reko i boljeg misa da uzmem :)
 
Ja sam do pre nekih 10-12 godina kupovao tako jeftine miseve i kada sam stavio na papir ispostavilo se (posto tada garancija bas nije bilo na miseve) da vise para potrosim na te jeftine miseve ili te sto su izmedju jeftinih i kvalitetnih nego sto bi me kvalitetni kostao, a o ergonomiji, preciznosti i ostalom ne bih pricao. Dakle, to ti je moj stav za sve sto nije poznatiji proizvodjac. Ako si jedan od onih koji kaze - e pa kako znas da neko nema nesto dobro od ovih. Da imaju nesto jako dobro, do sada bi se probili medju poznatije :)


Trebao si samo da se drzis one narodne '' nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari '':smoke:
 
Jedini mis koji mi se iz cista mira pokvario je bio Razer Naga 2014, koji je bio i ubedljivo najskuplji.

Kada sam bio mladji umeo sam da histerisem kada mi nesto nije bilo po volji u igri, pa sam nesto tako sam pokvario. Ali poslednja 2 misa pre Razera sam koristio po 4-5 godina. Jedan je i dalje kod mene, i radi na drugom kompu. Drugi, tj taj prvi sam dao bratu od tetke odavno, i mislim da i on radi i dalje. Ta 2 zajedno nisu kostala mozda trecinu cene razera samog.
 
Poslednja izmena:
Mislim da su Logitech misevi generalno najkvalitetnije izrade i da mogu da traju bez problema i 10 godina. Imao sam utisak da je G400 kao tenk, toliko je sve cvrsto i utegnuto, nista ne skripucka, ne landara, sve je vrlo kompaktno, plastika kvalitetna, klik skoro necujan. Mislim da mu ne bi bilo nista kada bi neko presao traktorom preko njega. Ne znam kakve su im ove nove serije, sa G logom... ali ako bih zaboravio na senzore i ergonomiju, nacin gripa, simetriju... ako bih samo gledao kvalitet, ne bih zalio para za dobar Logitech.
 
Mislim da su Logitech misevi generalno najkvalitetnije izrade i da mogu da traju bez problema i 10 godina. Imao sam utisak da je G400 kao tenk, toliko je sve cvrsto i utegnuto, nista ne skripucka, ne landara, sve je vrlo kompaktno, plastika kvalitetna, klik skoro necujan. Mislim da mu ne bi bilo nista kada bi neko presao traktorom preko njega. Ne znam kakve su im ove nove serije, sa G logom... ali ako bih zaboravio na senzore i ergonomiju, nacin gripa, simetriju... ako bih samo gledao kvalitet, ne bih zalio para za dobar Logitech.
Imam G502.
Sto ti kazes, utegnut, nista ne skripi, ne uvija se...
Za sada, izgled, kao i kada je kupljen.
Ako gledamo , kvalitet izrade, dugotrajnost, svaka preporuka.
 
Možda skuplji modeli. Neka srednja klasa (npr. M510 koji sam imao) su obični plastikaneri i čisto bacanje para.
 
Pazario sam ipak SS Rival danas. naleteo je za 49e (10-20e manje od trzisne cene) i zadovoljan sam. Nekako mi Zowie uvek izmakne ali kako nemam prilike da ih probam bolje je ovako nego da kupujem na slepo...

Ergonomija je meni licno odlicna, cak mi i bolje lezi nego mx518/g400 (20cm mi je duzina sake od srednjeg prsta do korena). Izrada je ok, nista ne kvrcka, ne pomera se. Skrol tockica je zadovoljavajuci, sigurno bolji od g400 i SS Raw-a koji imam.. Za divno cudo mislio sam da ce biti tezi mis, ali je sasvim dobro balansiran i zbog gripova sa strane mogu lako da ga podizem (nema onu liniju/ "lip" koju ima mx5xx/g400 serija) i mnogo je bolja opcija za full palm grip. Cak je i sama gumirana povrsina mnogo bolja nego kod SS Raw verzije... Kabal je gumiran, daje utisak da je bolji od ovih miseva koje imam kod sebe (+nije krut). Klikovi nisu toliko tvrdi kao Omron switchevi (mada licno preferiram one sa mx518, pa onda one na SS Raw, g400 prekidaci su mi nekako cudni, dok su oni kod DA previse mekani za moj ukus) ali nisu sundjerasti i dobri su za "one tapping" u kanteru...

Jedina zamerka bi mozda bili glajderi, deluju mi poprilicno tanko i malo. Mislim da bi nesto duze/vece varijante bile mnogo bolje resenje i mis bi bolje klizao. Ostaje da se vidi kako ce se ponasati gripovi sa strane u narednom periodu (ovo je 62271 verzija i izgleda da ne postoji nacin da se uoci razlika u 1. i 2. batchevima, ali navodno su kao bela glossy/dota2 i fnatic verzija veca sigurica tj ne bi trebalo da postoji ostecenje gripova). I da, izgleda da ne moze da se smanji jacina LED-a ovog SS logoa kao kod Sensei verzija, samo menjanje boja (logoa i tockica) nazalost...

Edit: za misa u ovom cenovnom rangu u kom ga kotira SS mislim da su trebali da isporuce makar set rezervnih glajdera umesto onog rezervnog dela za 3d printig (koji nisam ni dobio, a sudeci po tome sto kazu na forumima - samo 2 logoa timova na kutiji i manjak tog rezervnog umetka za pozadinu koje su dolazile uz prve serije vrlo je moguce da imam revidiranu verziju misa sa sredjenim gripovima).

Sve u svemu i vise nego zadovoljan sam kupovinom...

+ Inace, jedini mis koji me je zaista u svakom pogledu odusevio (switchevi, tockic, izrada, ergonomicnost u ruci) i ostavio utisak da je klasu iznad svih modela koji su danas popularniji (g502/mx master, DA/Mamba, strix claw) je Roccat Kone XTD optical.. Zaista fantastican mis ali i cena mu je "fantasticna" i sigurno da ne bih dao toliko za jednog pacova (sem ako znam da ce mu zivotni vek biti kao mx518ici, 10+ godina)
 
Poslednja izmena:
Pazario sam ipak SS Rival danas. naleteo je za 49e (10-20e manje od trzisne cene) i zadovoljan sam. Nekako mi Zowie uvek izmakne ali kako nemam prilike da ih probam bolje je ovako nego da kupujem na slepo...

Ergonomija je meni licno odlicna, cak mi i bolje lezi nego mx518/g400 (20cm mi je duzina sake od srednjeg prsta do korena). Izrada je ok, nista ne kvrcka, ne pomera se. Skrol tockica je zadovoljavajuci, sigurno bolji od g400 i SS Raw-a koji imam.. Za divno cudo mislio sam da ce biti tezi mis, ali je sasvim dobro balansiran i zbog gripova sa strane mogu lako da ga podizem (nema onu liniju/ "lip" koju ima mx5xx/g400 serija) i mnogo je bolja opcija za full palm grip. Cak je i sama gumirana povrsina mnogo bolja nego kod SS Raw verzije... Kabal je gumiran, daje utisak da je bolji od ovih miseva koje imam kod sebe (+nije krut). Klikovi nisu toliko tvrdi kao Omron switchevi (mada licno preferiram one sa mx518, pa onda one na SS Raw, g400 prekidaci su mi nekako cudni, dok su oni kod DA previse mekani za moj ukus) ali nisu sundjerasti i dobri su za "one tapping" u kanteru...

Jedina zamerka bi mozda bili glajderi, deluju mi poprilicno tanko i malo. Mislim da bi nesto duze/vece varijante bile mnogo bolje resenje i mis bi bolje klizao. Ostaje da se vidi kako ce se ponasati gripovi sa strane u narednom periodu (ovo je 62271 verzija i izgleda da ne postoji nacin da se uoci razlika u 1. i 2. batchevima, ali navodno su kao bela glossy/dota2 i fnatic verzija veca sigurica tj ne bi trebalo da postoji ostecenje gripova). I da, izgleda da ne moze da se smanji jacina LED-a ovog SS logoa kao kod Sensei verzija, samo menjanje boja (logoa i tockica) nazalost...

Edit: za misa u ovom cenovnom rangu u kom ga kotira SS mislim da su trebali da isporuce makar set rezervnih glajdera umesto onog rezervnog dela za 3d printig (koji nisam ni dobio, a sudeci po tome sto kazu na forumima - samo 2 logoa timova na kutiji i manjak tog rezervnog umetka za pozadinu koje su dolazile uz prve serije vrlo je moguce da imam revidiranu verziju misa sa sredjenim gripovima).

Sve u svemu i vise nego zadovoljan sam kupovinom...

+ Inace, jedini mis koji me je zaista u svakom pogledu odusevio (switchevi, tockic, izrada, ergonomicnost u ruci) i ostavio utisak da je klasu iznad svih modela koji su danas popularniji (g502/mx master, DA/Mamba, strix claw) je Roccat Kone XTD optical.. Zaista fantastican mis ali i cena mu je "fantasticna" i sigurno da ne bih dao toliko za jednog pacova (sem ako znam da ce mu zivotni vek biti kao mx518ici, 10+ godina)


Koliko se secam, tek na rival 300 je ispravljena guma sa strane tj. stavljena kvalitetnija.Mada opet sve zavisi kakav ti zapao primerak drugaru ni posle skoro godinu dana se nije sjebala ta guma...

EDIT
Moj rival je na ss navi podlozi klizao ko lud znaci desavalo mi se da padne sa stola :D
Da ti nije prljava podloga i koja je podloga u pitanju kinez neki ili ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno