Šta je novo?

Koje miševe imate?

Kratko nadovezivanje na zapocetu temu o brzom menjanju miseva.

Kao student, bas mi se i ne daje na svako malo nekoliko hiljada za dobar mis. Ako pljunem jednom pare za kvalitetan mis, ocekujem da se tako i pokaze.
Pa majku mu, pre 3 godine sam dao 1300 dinara za Oscar x-7, koji evo tek skoro poceo da crkava (poceo da se gasi sam od sebe, kao da sam izvukao kablu iz USB-a, cuje se onaj zvuk kad se izvadi USB), a zamisli pljunes 3-4-5 'iljade za nesto sto ne istraje godinu dana.
 
Dosadili ste obojica. Imate PM za takvu vrstu ubedjivanja.
 
A4 Tech X7 XL-747H sluzi me vec 2,5 godine bez i jedne jedine mane, i stvarn oradi dobar posao na 1600dpi za FPS igre. Bio je 2500 kada sam ga uzeo. Mnogo mi se svidja njego oblik, tegici u njemu i naravno precizan je i ima odlican klik koji je jak kao i prvog dana i nema nigde ni ogrebotine ili bilo kakvog drugog ostecenjenja uz svakodnevni gaming po 3-4 sata :D :) Treba li to menjati, da li ima neki koji je slican njemu i da li bi video neko znacajno poboljsanje u igrama ? :)
 
Ne menjaj ga dok te god sluzi. Isti sam arcio do iznemoglosti i eno ga kod prijatelja sljaka ko besan.
 
Ma nije valjda?
Objasni svekolikoj i vaskolikoj javnosti interneta kako si dosao do ovog otkrovenja, majke ti!
Lepo se pominjalo da su u rasprodaji bili svi iz lose serije - ja sam samo rekao da od svih nas koje znam a da su uzeli Rivala niko nema taj problem, a svi su uzeli na rasprodaji.

Ama mene dzabe pitas ja sa tim nemam nista.
Govorili smo o zakonskom pravu gradjanja i zameni robe, a ti si se ubacio sa "kolegi nisu hteli da daju zamenu.". Ja samo lepo pitam da li je zvao inspekciju? Nema oni sta da ne daju ako nesto nije kako treba, ili daju zamenu ili vrate pare, nema 3.

Ono sto ti nikako da ukapiras jeste da si protivurecan i da sam sebi skaces u usta.
Ovamo pricas da Rival nije fabricki falican a ovamo pricas coveku reklamira zbog istog defekta? :D
Nisam rekao da nije falican, vec da moj primerak i gomila drugih nisu, a to sto je nekome zapala losa serija se desava kod svakog proizvoda. Ako si u zivotu kupio ista sem misa verovatno znas da se takve stvari desavaju, ali isto tako da se i adekvatno kompenzuju ako je stvar legalno kupljena.

a zamisli pljunes 3-4-5 'iljade za nesto sto ne istraje godinu dana.
Kao sto rekoh - vecina neispravne robe (neispravne serije raznih proizvodjaca) otkaze u garantnom roku i dobijas nov uredjaj koji je iz ispravne serije. Meni ni jedan od "skupljih" miseva nije crkao - DeathAdder radi vec ihaaaj, ali sam prestao da ga koristim, a koristio sam ga 6 ili 7 godina (svo to vreme sam cepao CS ja, a i prvih par godina neko od rodbine), Sensei Raw mi radi, verovatno je jos pod garancijom (mislio sam da je neispravan, ali se ispostavilo da je driver zezao), ali sam ga zamenio sa Rival-om jer mi ima savrsen oblik i odlican grip. Ne mozes da generalizujes proizvode na osnovu lose serije - po tome je sve sto je ikada proizvedeno sr*nje.

btw. necu se vise ubedjivati, mislim da samo gubim vreme i bzvze spamujem forum objasnjavajuci stvari koje su logicne ako samo malo mucnes glavom. Eventualno cu se javiti ako budem kupovao koji novi mis da javim utiske, a planiram uskoro da pazarim MagicMouse tako da javljam se vrv tada :)
 
Ne menjaj ga dok te god sluzi. Isti sam arcio do iznemoglosti i eno ga kod prijatelja sljaka ko besan.

Kada budem imao onako para za troska, idem da nabavim jos jedan da stoji u rezervi, jer mi se mnogo svidja, a i to sto kazes, sto da menjam kada radi kako treba :)
 
Ja sam tek treći Roccat Kone dobio ispravan, na prva dva je u roku od mesec dana riknjavao skrol točkić. I ovaj poslednji radi kao blesav već godinama.
 
Ja sam tek treći Roccat Kone dobio ispravan, na prva dva je u roku od mesec dana riknjavao skrol točkić. I ovaj poslednji radi kao blesav već godinama.
To je upravo ono sto pricam, problemi kod neispravnih serija se ispolje odmah u prvim nedeljama, mesec, dva. U garantnom roku ces onda uglavnom iz druge (u tvom slucaju trece) dobiti ispravnu seriju. Meni samo kada to naleti nesto takvo informisem se i vidim koja je serija neispravna i napomenem prodavcu da necu tu seriju. Takodje ako 2 puta vratis proizvod sa istim problemom mozes da trazis pare nazad umesto da ti ga opet zamene...
 
Jeste, prva dva su stigla u jednoj ambalaži, treći u potpuno drugačijoj.

Mada su i u prodavnici bili upoznati sa problemom i zaista bili ljubazni.
 
A4 Tech X7 XL-747H sluzi me vec 2,5 godine bez i jedne jedine mane, i stvarn oradi dobar posao na 1600dpi za FPS igre. Bio je 2500 kada sam ga uzeo. Mnogo mi se svidja njego oblik, tegici u njemu i naravno precizan je i ima odlican klik koji je jak kao i prvog dana i nema nigde ni ogrebotine ili bilo kakvog drugog ostecenjenja uz svakodnevni gaming po 3-4 sata :D :) Treba li to menjati, da li ima neki koji je slican njemu i da li bi video neko znacajno poboljsanje u igrama ? :)

Ne menjaj ga dok te god sluzi. Isti sam arcio do iznemoglosti i eno ga kod prijatelja sljaka ko besan.

Sad ste me bacili u dilemu :) Hteo sam da uzimam Razer Abyssus Mirror jer mi treba zicni laserski za photoshop i koju igru ali kolko vidim ovaj A4tech ima slicnu rezoluciju 3600 DPI a skoro je duplo jeftiniji :)

Inace mene sluzi Logitech NX 50 evo vec skoro 3-4 godine bez ikakvih mana, radi kao prvog dana, pritom imam rucerde ko Sakil O Nil a opet moze da se koristi ali njegova rezolucija je 1000 DPI :(
 
Meni je na A4 747H tek posle višegodišnjeg korišćenja oslabio levi klik - stavljen novi prekidač, miš nastavio da radi odlično. S njim dolaze i dosta rezervnih nožica, tako da je sve ok. Problemi sa skrolom se lako reše čišćenjem. Svaka preporuka.
A što se tiče SS Rival-a, meni je ta akcija odmah nakon izlaska bila nekako čudna, a i trajala je dosta dugo. Tad nisam znao za problem sa gumiranim delom. Ne znam...
 
pa povecaj osetljivost u win-u ako te vec senzor zadovoljava.

kasa:

nemere ti to niko odgovoriti dok sam ne probas.idealno bi bilo da zajmis uslovno receno nesto fensi sa fensi senzorom da isprobas dal' ti,kad se naviknes na mis,donosi benefite.ja tek kad sam prvi put presao na xai-ja sam skapirao sa kakvim sam smecem prezivljavao,sad izmedju npr avago senzora u mom a4tech-u i senzora u steelseries-u uocavam razlike,dok ne bih mogao da se vratim na a4tech 630n bezicni koji se jos po kuci vrti,za gejming bi mi bio preveliki korak unazad.sto ne znaci da nije dovoljan,vec je stvar navike i koliko se razmazis.ne secam se da sam se zalio pre 10 godina na miseve koji su blago receno krsevi kad se porede i sa najslabijim danas,ali tad nisam znao za bolje,to je poenta.
 
pa povecaj osetljivost u win-u ako te vec senzor zadovoljava.

kasa:

nemere ti to niko odgovoriti dok sam ne probas.idealno bi bilo da zajmis uslovno receno nesto fensi sa fensi senzorom da isprobas dal' ti,kad se naviknes na mis,donosi benefite.ja tek kad sam prvi put presao na xai-ja sam skapirao sa kakvim sam smecem prezivljavao,sad izmedju npr avago senzora u mom a4tech-u i senzora u steelseries-u uocavam razlike,dok ne bih mogao da se vratim na a4tech 630n bezicni koji se jos po kuci vrti,za gejming bi mi bio preveliki korak unazad.sto ne znaci da nije dovoljan,vec je stvar navike i koliko se razmazis.ne secam se da sam se zalio pre 10 godina na miseve koji su blago receno krsevi kad se porede i sa najslabijim danas,ali tad nisam znao za bolje,to je poenta.
 
Velika preporuka za Logitech G602. Iako je beznicni mish u pitanju, za gaming je odlican, nikakve razlike nema recimo pri igranju CS-a u odzivu ako ga poredim sa prethodnim mishevima Razer Lachesisom ili G502+, a pritom je mnogo udobniji za koriscenje. Koristi 2 standardne baterije, konkretno kod mene radi na punjivim baterijama koje sam napunio poslednji put pre 4 meseca i to naglasavam da radi u Performance modu (ima i stedljivi mode) i dalje radi perfektno, ne znam koliko ce jos izdrzi sa ovim baterijama.
 
pa povecaj osetljivost u win-u ako te vec senzor zadovoljava.

kasa:

nemere ti to niko odgovoriti dok sam ne probas.idealno bi bilo da zajmis uslovno receno nesto fensi sa fensi senzorom da isprobas dal' ti,kad se naviknes na mis,donosi benefite.ja tek kad sam prvi put presao na xai-ja sam skapirao sa kakvim sam smecem prezivljavao,sad izmedju npr avago senzora u mom a4tech-u i senzora u steelseries-u uocavam razlike,dok ne bih mogao da se vratim na a4tech 630n bezicni koji se jos po kuci vrti,za gejming bi mi bio preveliki korak unazad.sto ne znaci da nije dovoljan,vec je stvar navike i koliko se razmazis.ne secam se da sam se zalio pre 10 godina na miseve koji su blago receno krsevi kad se porede i sa najslabijim danas,ali tad nisam znao za bolje,to je poenta.

Kad god zaigram team deathmatch u BF4, BF3, UT2004 ili Titanfall, uvek budem MVP i imam oko 1,5-2,0 K/D, dok score per minute konstantno raste, tako da na tom polju ne znam koliko bih dobio za masno ulaganje :) Ako probam kod nekog, pa da rastabirim, a do tada ce 747 da gura :D
 
Sad ste me bacili u dilemu :) Hteo sam da uzimam Razer Abyssus Mirror jer mi treba zicni laserski za photoshop i koju igru ali kolko vidim ovaj A4tech ima slicnu rezoluciju 3600 DPI a skoro je duplo jeftiniji :)

Inace mene sluzi Logitech NX 50 evo vec skoro 3-4 godine bez ikakvih mana, radi kao prvog dana, pritom imam rucerde ko Sakil O Nil a opet moze da se koristi ali njegova rezolucija je 1000 DPI :(
Imao sam razne a4 tech gaming moseve pre razera, ss-a i gaming logitech miseva i mogu ti reci da su a4 tech minimum jednu klasu ispod. Te x7 razne su se raspadale jos pre u igraonicama samo tako, dok su pravi gaming misevi bili arceni godinama i ispravno radili, a a4tech je prezivljavao maximum 6 meseci, pa ti vidi... Ja nista od A4tech u zivotu vise necu uzeti a imao sam i razne njihove gaming miseve, tastature, cak i sluske. Sluske su jedine bile ok sto se tice zvuka jer su bile 10eur a zvucale kao one od 40, ali samo je bio problem sto im posle 2 meseca ispuca sva plastika.
Moj savet ti je da zaobidjes razne a4, hame, i slicne marke. Uzmi nesto provereno sa garancijom i miran si...
 
A4Tech je daleko iznad Hame.
 
Sve je to jeftina plastika sto se oseti odmah na dodir...
 
Imao sam logitech ceo zivot pa kupio A4Tech v5, jeste da A4Tech ima neke svoje kvalitete ali nisam mogao da se naviknem na njegov oblik,i na ono sto nudi.
Zamarao mi je ruku i imao sam grceve u prstima redovno. Ali za te pare vrlo dobar mis.

Skoro sam postao vlasnik logitech-a g400s :) ,lezi u ruci kao d..e na nosu :D.
Nema zamaranja ruke, strasno je precizan u igrama,malo je laganiji ali meni ne smeta.
Mada za te pare su mogli i neke tegice da ubace.
Ono sto sam primetio je da je na jeftinijem A4Tech v5 scroll mnogo bolji i sramota za logitech!
 
ja jos nisam video bolji skrol od a4tech-ovog,ni na SS-u,ni na razeru,ni na logitech-u.ne secam se kakav je skrol imao majkrosoft intelli,verovatno ne spektakularan,ili tad na to nisam obracao paznju. :)

doduse,kad kazem skrol mislim na ovaj sa rt5a,na g7 630n i ovih par jeftinijih bezicnih je dobar,ali ne toliko.
 
Mislim da je skroll jedna od najsubjektivnijih stvari koji postoje - neki vole da se tockic okrece glatko, neki vole da se oseti svaki stepen, neki vole izmedju - otprilike ista prica kao za oblik misa. Objasnite mi u cemu se ogleda kvalitet skroll-a? Koliko ja znam ogleda se u tome da radi isto onako kao prvog dana tokom citavog lifespan, bilo da je to glatko ili stepenasto, poenta je da zadrzi isti osecaj...
 
subjektivna je brzina i koliko stepena mozes da obrnes u jednom potezu prstom,ali ono sto nije subjektivno je buka i traktorisanje.tisi skrol od rt5a nisam u zivotu video/cuo/osetio,a dovoljno taktilan da imas kontrolu sta radis.doduse,nesto je sporiji,u smislu da treba vise poketa da bi se u npr brauzeru srolovalo do kraja dugacke stranice,ali to za gejming mislim da nije presudno.znam samo da za mene licno,ne postoji bolji,tj bar ja nisam se susreo,od "velikih" brendova jos nisam imao mad katz i roccat,sto planiram brzih dana da ispravljam. :)
 
Kod mene na logitech m705 je pravo traktorisanje sto kaze kolega umart :D imam utisak da ce da se raspadne(od prvog dana).

Dok na drugi logitech G400s nije bucan ali kao da zakacinje(struze nesto).
 
Imao sam logitech ceo zivot pa kupio A4Tech v5, jeste da A4Tech ima neke svoje kvalitete ali nisam mogao da se naviknem na njegov oblik,i na ono sto nudi.
Zamarao mi je ruku i imao sam grceve u prstima redovno. Ali za te pare vrlo dobar mis.

Skoro sam postao vlasnik logitech-a g400s :) ,lezi u ruci kao d..e na nosu :D.
Nema zamaranja ruke, strasno je precizan u igrama,malo je laganiji ali meni ne smeta.
Mada za te pare su mogli i neke tegice da ubace.
Ono sto sam primetio je da je na jeftinijem A4Tech v5 scroll mnogo bolji i sramota za logitech!

Mene je ovaj ppredrag kupio sa onim "ne da radi samo kod njega nego i kod njegovog druga" pa sam morao kupim a4tech :)

XL-747h definitivno nije za veliku saku (na netu pisu da je za srednju velicinu), meni prsti strce poprilicno pa moram da grcim ruku, i levi klik me nije ocarao (bas je lagan i bucan) ali za 2k din mislim da je on trenutno best-buy zicni laserski mis a to mi je bas i trebalo :)
 
Poslednja izmena:
Kad god zaigram team deathmatch u BF4, BF3, UT2004 ili Titanfall, uvek budem MVP i imam oko 1,5-2,0 K/D, dok score per minute konstantno raste, tako da na tom polju ne znam koliko bih dobio za masno ulaganje :) Ako probam kod nekog, pa da rastabirim, a do tada ce 747 da gura :D

tek videh sad ovaj post,da se nadovezem:

zadnje saltanje je bilo sa rt5a na sensei fnatic i nazad.fnatic-a sam podesavao jedno bar sat vremena,posle toga mi je trebalo 15min da se naviknem i da sibam po starom (CW,wtaskovanje awp-a longsatovima koji na HC-u posle 5-6 metaka gadja svuda sem u crosshair :d ).sensei je stvarno,stvarno dobar i na low cpi-ju i na high dpi-ju pa kad se sens manuelno obori u aplikaciji,prosto je cinjenica da je sam krem kad je senzor u pitanju.

kad sam se vratio na rt5a,momentalno sam osetio da je senzor u nedostatku bolje reci "drveniji",ali za bas nijansu.razlika je u prvih sat vremena dok ne preovlada motorika.odmah posle sam prikopcao i 630n i mislim da bi za njega vec trebalo bar koji dan,i verovatno bi izludeo pokusavajuci da se naviknem.zakljucke izvuci sam. :)
 
Logitech G9 - mislim da je napunio 5 godina, obe maske ok - nisu izlizane ;) kabl se nije rascvetao, svi tasteri OK, prezadovoljan :)
 
I ja sam prezadovoljan sa logijevim g9 ali gde naći novu masku?
 
Npr ebay ...
 
Nazad
Vrh Dno