Šta je novo?

Koje miševe imate?

Treba mi informacija...

Planiram da uzmem nekog misa. Uglavnom cu misa koristiti za dekstop, photoshop, internet, i sl. S'vremena na vreme odigracu i neku igru. Trenutno igram samo Diablo 3, mada uglavnom igram single player igre gde ne moram da se 'cimam' po ekranu i pratim sta se desava po mapi (kao sto su RTS igre).
Rezolucija koju koristim je 1920x1200 (16:10) 26" monitor. Koliko sam shvatio za ovaj monitor tj. rezoluciju mi treba vise od 1000 dpi da bi bio precizniji u npr. photoshop-u. Misa 'vozim' po stolu. (ne volim podloge). Trazim optickog misa, ne laser. Zicanog, ne wireless. Crnog, a ne 'bolesno-isaranog' kojekakvim drecavim bojama koje mi trepere u mraku. Kada pustim film, ne zelim da znam gde se nalazi mis. Mogu tolerisati jednu led lampicu koja me nece preterano iritirati.

Planiram da platim do 2300 din. Maximum-maximuma je 2.500 (i to je ta krajnja 'nategni' cena, preko toga ne moze!).

Nesto sam citao komentare na 1tsvet-u, pa GiGAtr0n QA, zatim par YT klipova i na kraju pogledah i ovde po benchu. Mis koji mi je zapao za oko je A4 Tech x-748K


Da li moze neko ko je relativno skoro (do godinu dana) kupio ovog misa, da napise kako je zadovoljan istim?

Zanima me kako mu rade osnovni tasteri 'levi i desni' tj. da li se desava da 'dvoklikne' kao sto su neki korisnici prijavljivali. Takodje kakav je skrol? (jel radi ili 'brlja' tj. vuce malo gore pa malo dole iako je skrol 'povucen' samo u jednom pravcu).
Da li su klikovi glasni a najvise kako se cuje skrol? (jel glasno 'okida' dok se scroll-uje)


Takodje me zanima da li je mozda u opticaju neka losa serija po prodavnicama (ako neko ima takvu informaciju). Pitam jer je npr. cena u Du0com-u prilicno jeftinija u odnosu na npr. GiGa i WW. Npr. do Du0com-a je 2090, a kod Giga je 'jesu-li-oni-normalni' cena.
Razmisljam, mozda postoj razlog za takvu cenu... ?

Eto to me sve zanima i unapred sam zahvalan ako neko odvoji vreme za neki savet ili dodatnu informaciju u vezi gore pomenutor ili nekog drugog 'alternativnog' misa koji ce zadovoljiti zahteve koje imam. Hvala!

p.s. Probajte da smognete snage i ne ostavite komentare u vezi nacina na koji sam napisao sta hocu a sta necu. :)
 
Poslednja izmena:
Kao, sto sam i rekao, predao sam Rival, na reklamaciju.
Devojka, koja radi, u prodavnici, je dva puta pomenula, da nema sanse, da mi uvaze reklamaciju, posto je to fizicko ostecenje.
Pa, videcemo, za jedno 15-ak dana.
 
Ako ti ne uvaze imas opciju da se obratis inspekciji ako mozes dokazati da ga nisi ostetio tj. da je losa serija, ili direktno da preko maila reklamiras steelseries-u i kazes da si razocaran sto ti nisu uvazili garanciju a u pitanju je serijska greska. Vecina ljudi ce ti reci da neces nista postici time, ali veruj mi, nekad upali, jer njima je bitno da ljudi budu zadovoljni, jer ako nista ne urade imaju jednog kupca koji ce ih pljuvati svuda, a sa druge strane mogu da dobiju kupca koji ce misliti da su to korektno resili i da je problem samo sa nasim prodavcima...
 
@twister
X-748k imam ja već nekih 4-5 godina, sad mi služi samo kao rezerva nakon kupovine GX88.

Pošto sam imao i Bloody V7, tvrdim odgovorno da je 748k za klasu bolji proizvod. Sasvim je dovoljno precizan za Photoshop, možda mu nedostaje brzine u FPS igrama. Ono što oduševljava je kvalitet izrade - miš je prešao sito i rešeto (pogotovu rešeto ☺), i sem izlizane boje i ogrebotina se i dalje nalazi u 100% funkcionalnom stanju.
 
Ako ti ne uvaze imas opciju da se obratis inspekciji ako mozes dokazati da ga nisi ostetio tj. da je losa serija, ili direktno da preko maila reklamiras steelseries-u i kazes da si razocaran sto ti nisu uvazili garanciju a u pitanju je serijska greska. Vecina ljudi ce ti reci da neces nista postici time, ali veruj mi, nekad upali, jer njima je bitno da ljudi budu zadovoljni, jer ako nista ne urade imaju jednog kupca koji ce ih pljuvati svuda, a sa druge strane mogu da dobiju kupca koji ce misliti da su to korektno resili i da je problem samo sa nasim prodavcima...

Iskreno, ne ocekujem da ce mi uvaziti reklamaciju, ali, ajde.
Znam, jedino, da cu u buducnosti, sigurno preskakati prvu seriju, neka im neko drugi bude tester.
 
Ako ti ne uvaze imas opciju da se obratis inspekciji ako mozes dokazati da ga nisi ostetio tj. da je losa serija, ili direktno da preko maila reklamiras steelseries-u i kazes da si razocaran sto ti nisu uvazili garanciju a u pitanju je serijska greska. Vecina ljudi ce ti reci da neces nista postici time, ali veruj mi, nekad upali, jer njima je bitno da ljudi budu zadovoljni, jer ako nista ne urade imaju jednog kupca koji ce ih pljuvati svuda, a sa druge strane mogu da dobiju kupca koji ce misliti da su to korektno resili i da je problem samo sa nasim prodavcima...

Pa da kako da ne, koiiko bi bese firmi propalo u momentu sa takvom politikom uvazavanja garancije?
 
Prolistaj malo ovaj i ostale forume... Kada znaju da je njihova greska sve se radi o njihovom trosku kod vecine uvazenih firmi. Pogledaj npr. sta Apple sve radi...
 
Apple-u se moze jer oni prodaju po 2x-3x vecoj ceni od realne i ne bi bili na gubitku i kad bi svima poslali po jos jedan nov uredjaj.

Prestani vise da zamajavas ljude i kazi mi gde si ti to i na kom forumu video da je SS priznao da su im prve serije Rivala bile falicne i da su svima ponudili u zamenu nov uredjaj?
Cekam...
 
Poslednja izmena:
@twister
X-748k imam ja već nekih 4-5 godina, sad mi služi samo kao rezerva nakon kupovine GX88.

Pošto sam imao i Bloody V7, tvrdim odgovorno da je 748k za klasu bolji proizvod. Sasvim je dovoljno precizan za Photoshop, možda mu nedostaje brzine u FPS igrama. Ono što oduševljava je kvalitet izrade - miš je prešao sito i rešeto (pogotovu rešeto ☺), i sem izlizane boje i ogrebotina se i dalje nalazi u 100% funkcionalnom stanju.

Hvala.
 
Samo da javim, kao sto sam i obecao.
Odobrena je zamena, za SS Rival.Moram reci da sam prijatno iznenadjen. Nisam to očekivao. Posto vise nemaju, obican Rival, na stanju, rekao sam da mi ostave Fnatic verziju.
Kopka me, da li da uopste idem na Rival, ili da uzmem nesto drugo?
 
Samo da javim, kao sto sam i obecao.
Odobrena je zamena, za SS Rival.Moram reci da sam prijatno iznenadjen. Nisam to očekivao. Posto vise nemaju, obican Rival, na stanju, rekao sam da mi ostave Fnatic verziju.
Kopka me, da li da uopste idem na Rival, ili da uzmem nesto drugo?

Fenomen!
Dobro ispade na kraju.
Meni je upravo stigao Mionix Naos 7000 pa ako ne zuris nigde sacekaj neki dan da vidim kakav je.
 
Ja sam moj nabavio preko Madjara cisto da napomenem.
 
Samo da javim, kao sto sam i obecao.
Odobrena je zamena, za SS Rival.Moram reci da sam prijatno iznenadjen. Nisam to očekivao. Posto vise nemaju, obican Rival, na stanju, rekao sam da mi ostave Fnatic verziju.
Kopka me, da li da uopste idem na Rival, ili da uzmem nesto drugo?

Ako ne bude neka fail serija fnatic misa, ima guma da te dobro sluzi, ako imas manju ruku mozes probas sa kana ili kinzu.
Ja sam razmisljao da kupim sensei na vi, posto sam vec imao podlogu njihovu, ali me drug odvukao iz razlog sto je laserski, ako tebi ne smeta to sto je laser onda msm da je ona dobra kupivina.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, vuce me nesto ka Razer DA, mada, od njega je i krenuo ovaj lanac zamena.
Trenutno koristim Logitech g502, i zadovoljan sam. Rival je mozda udobniji, ali nije kvalitetniji.
 
pa naruci ga s' neta, vraci dok ne nabodes pristojan primerak.
 
Uzeo Rival (Fnatic),dobio, takodje, novu garanciju.
Ne znam, da li da ga koristim, ili da ide na oglas.
Bojim se, da ce i ovaj da se ofuca.
Verujem, da je kvalitetniji od prethodnog, ali, isto tako mislim da nece da izgura godinu dana, bez tragova koriscenja.

@Miskonius
Daj neke utiske, bas me zanima, kakav je.
 
ili ga koristi i budi spreman na cimanje,ili ga prodaj neotpakovanog.
 
Onda definititvno preko da kupis zowie, posto ga kod nas ovi slepci ne nabavljaju
Imao sam priliku da koristim vise vrsta zowie miseva i mogu reci da su vrlo kvalitetno odradjeni.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, vuce me nesto ka Razer DA, mada, od njega je i krenuo ovaj lanac zamena.
Trenutno koristim Logitech g502, i zadovoljan sam. Rival je mozda udobniji, ali nije kvalitetniji.

Ja na tvom mestu nista ne bih menjao. Vozi tog Logitecha i uzivaj, Rivala lepo prodaj tako novog i neotpakovanog. Sigurno ti nece biti bolji od g502.
 
Jel koristio neko MSI DS100? Od nedavno se pojavio u Baitu... delujemo mi kao zanimljiv miš za claw stil po toj ceni.
 
Ja jako lose iskustvo imam sa bezisnim misevima. Jednom u nekoliko minuta se zakuca svaki a onda bih ga polomio :mad:

Od tad samo zicane.
 
Ah da SteelSeries Sensei... ja sam levoruk i ovo mi savrseno odgovara za levu ruku.
 
Nazad
Vrh Dno