Šta je novo?

Koje miševe imate?

@MalaStrela

Steelseries Prime Wireles platio 40e
Roccat Kone Air Pro 44e
Razer DA v2 x Hyperspeed 40e (Basilisk X hyperspeed takodje moze za 40e da se zabode na akciji)
G502 wired model iz 2019 ("refresh" sa novim-starim omron) 35e

Samo neki od "budzet" modela koji su mi prosli kroz sake u poslednje 5 godine...

Takodje u EU moze da se nadje i DA v3 wired za 49.99e (bio do NG u MM-u), razmisljao da uzmem ali se odlucio za SS a onda za Roccat.
Lista moze da se poveca ako se navedu i misevi "na kabal"
Ma samo mi zapalo za oko da sve sto je prikazao da je preko 100 dollara, sigurno da su dobri ali da li opravdavaju svoju cenu to vec ne mogu da kazem. Licno i za Rapoo VT9Pro koji sam sinoc uzeo sam se premisljao da li da uzmem ili ne i reko ajde vise jedared da se maknem sa kabela za glavnog misa i da predjem na bezican.

Ali sto moj kolega kaze jednom se zivi pa neka ide zivot.
 
nisam hteo njega da stavim, ali mi prvi iskocio njegov video, iritantan je skroz... vise sam stavio zbog misa, a ne njega.

nekome je 100$ malo, nekome puno.
svako vrednuje svoj proizvod koliko misli, ako pogresi propasce, ako je to sto ima kvalitetno prodace se.

btw vecina 100$ miseva je ultralight kategorija (oko 50g) sa najkvalitetnijim senzorom koji danas postoji, 4K modeli sa kvalitetnim MCU i veoma malim latencijama. to i dalje kosta dosta u odnosu na 50$ miseve i ono sto je u njima, ali polako sve to ide na dole

do skora je high end bio 150$ (Razer i Logitech)
 
Kupio sam ga, nečim su utišali klikove a skrol je potpuno bešuman. Radi ok, samo što je težak s onim baterijama...
 
Ima li neko ovaj Rapoo VT9Pro? Razmišljam se da ga poručim, ćerka mi je zdrndala trenutni Rapoo MT750S. Treba mi malo veći bluetooth miš, 110+ cm dužine, da je pristojno precizan i da može da radi na neravnoj podlozi (krevet, ćebe, posteljina,...). Trenutni je u početku bio (jedva) prihvatljiv po pitanju preciznosti i rada na različitim podlogama, ali je posle par padova postao skoro neupotrebljiv. Ne bih išao na skuplje varijante jer će i sledeći verovatno da pretrpi jednoipogodišnjakinju. ( :
Neka preporuka tako do 4-5k rsd ako ovaj ne ispunjava traženo?
 
Ja sam ga porucio a kakav je ne znam dok ne stigne.

Kolega @Dusan94 moze da kaze vise posto ga on ima ali od tri misa koja je kupio njega najmanje koristi pa ne znam koliko moze da kaze ali moze da isproba to sto te zanima pa da kaze iz prve ruke.
 
Svi Kineski su tom rangu bez PDVa i carine:
Zaopin Z1 Pro
Darmoshark M3 i M3 Pro
Darmoshark N3
Ajazz AJ199
Rapoo VT9 Pro
Imaš i Razer Orochi F2, Logitech razne za te pare.

Nego krenuli Kinezi i ovo da kopiraju i ubijaju cenu:
MCHOSE AX5

Bio je i za manje para. Kakav je? Pojma nemam, ali bi trebalo da je ok. Nije Finalmouse niti Razer, razume se ali sigurno nije lošiji koliko je jeftiniji.
 
kada pogledam Finalmouse Batch 1….
ali kod ovih skupih barem imas sigurnoat da ti zamene… ovo stigne sa AE i nesto ne valja, bacio si 120€ :)
 
@Envoy
A jel imaš neki od tih miševa? Najbitnije mi je da mogu po neravnoj podlozi da rade, ali i da su malo veći, težina je nebitna.
 
Svi ovi miševi su baš mali. X3 i Aj199 su istih dimenzija, vt9 pro je za nijansu veći, ali je i dalje mali miš, plus je niži od drugih pa nije za neki palm grip.
Ako si navikao na oblik mt750s, ovaj teško da će odgovara.
 
Koji je od tih malih kineza najzgodniji za fingertip grip?
I jel neko probao nešto od vertikalnih varijanti?
 
@Dusan94
Gledam dužinu miša, video sam da je nizak, ali i dugačak. Više mi odgovara oblik MT750S (visina), ali mislim da bi mi odgovarao i VT9Pro. Dugi su mi prsti i pre svega mi smeta kada je miš kratak pa mi šaka bude zgrčena, pre ili kasnije me zaboli ruka.
 
Svi ovi miševi su baš mali. X3 i Aj199 su istih dimenzija, vt9 pro je za nijansu veći, ali je i dalje mali miš, plus je niži od drugih pa nije za neki palm grip.
Ako si navikao na oblik mt750s, ovaj teško da će odgovara.
Nego kad ces ti te svoje kineze da stavis u oglase?
Nisi valjda toliko sebican da ih sve zadrzis za sebe? 😂
 
Ipak nijedan ne ide na prodaju. Rapoo ostaje za rezervu kad neki od druga dva ispusti dušu. :)

Koji je od tih malih kineza najzgodniji za fingertip grip?
Od ova tri, definitivno X3, ja ga tako koristim. Lagan je ko pero, balans mu je tačno ispod dva dugmeta sa strane a osnova je uska za razliku od rapoo-a. Aj199 je ok isto, samo što je balans malo iza tog najužeg dela, tj dugmića.

@toxicm

Onda ti možda i odgovara oblik. Meni je šaka široka a prsti kratki pa mi za palm odgovaraju veći i ergonomski miševi. Mada uglavnom koristim fingertip pa nisam baš merodavan.

1705598049592.jpeg

1705597274820.jpeg

Evo još dve slike za poređenje. X3 - VT9 pro - G703
G703 mi je jedva prihvatljiv za palm, Deathadder V3 idealan, sa druge strane, kolega koristi ovog G703 i njemu je odličan a ima lopate umesto šaka.

Edit: Na ovim slikama X3 izgleda kao da je veći od Rapoo-a, al nema ni veze, samo je loša perspektiva.
 
kada pogledam Finalmouse Batch 1….
ali kod ovih skupih barem imas sigurnoat da ti zamene… ovo stigne sa AE i nesto ne valja, bacio si 120€ :)
Ovo je skupo. Pise na Redditu da je bio 60tak evra pre par dana. Ali da, nista od garancije.
@Envoy
A jel imaš neki od tih miševa? Najbitnije mi je da mogu po neravnoj podlozi da rade, ali i da su malo veći, težina je nebitna.
Jos uvek ne. Zaopin Z1 Pro ce mi stici za par nedelja, pa cu napisati utiske. Imam Orochi V2 doduse, nista spec.
 
I Redragon G49 deluje zanimljivo.
 
5$ vise za 4K dongle, pa nek stoji :D ima i vecu bateriju Pro verzija (4g vise)

ovaj bez rupa deluje ok, ali sta su ih isarali ovako....

ima i ovde, malo mi je sigurnije uzeti sa ovog sajta (valjda je zato i skuplje)
 
Iskreno pre bih uzeo taj isarani nekako bih ga pre prihvatio nego ovog sa ovim kraterima od rupa na misu.
 
da li ima neki mis poput Logitech MX Master 3s (mislim prvenstveno da je udoban i bezicni) a da ima dodatne tastere kao gejmerski misevi?
 
Stigao jutros lamzu thorn. Odusevljen sam kvalitetom izrade i kako lezi u ruci. Stavio sam mu i glass skates pa leti po bilo cemu :)
Jos je u kutiji posto sam porucio jos neke stvari za radni sto pa cu ga povezati kad sve namontiram.
 
ja se dvoumim izmedju glass i saphire (skupooooo)
 
da kosta fino ali bas promeni klizanje misa. sa ovim staklenim leti i po tepihu :)
mene su izasli 18 € i mis 95 €.
 
meni po stolu lete i stock, samo sto se trose brze :) jedino zbog toga bih zamenio

ne mogu vise mouse pad :)
 
Ovome se radujem.
Nesto za nas koji volimo da mozemo da promenimo bateriju sami + hotswap soketi. Oblik/dimenzije mi deluju u stilu g305, a tezina u stilu orochi V2.
Trebalo bi uskoro da izadje.

 
 
Ovome se radujem.
Nesto za nas koji volimo da mozemo da promenimo bateriju sami + hotswap soketi. Oblik/dimenzije mi deluju u stilu g305, a tezina u stilu orochi V2.
Trebalo bi uskoro da izadje.



Koliko ce trajati ova regularna baterija zna li se?
 
Pise 450 sati sa litijumskom aa baterijom na 1kHz.
Znaci oko 250 sa alkalnom. Kapiram oko 300 sa NiMh punjivom, ako je veceg kapaciteta, mada one ne piju vodu mozda za ljude sto igraju pucachine posto su teshke kao tuch.
Kapiram da ce biti slican kao i G305 i Orochi V2.

U klipu deluje da ide u paketu i aa i aaa litijumska baterija + adapter.
Pise da su tasteri i bocne stranice odradjene od PBT plastike. Steta sto ga celog nisu napravili takvog kao TUF M4 Wireless.

Ako je lepo napravljen, ne bude ogroman i nema neke bagove, sto se karakteristika tice samo bi mu falili hotswap soketi za bocne tastere da mi bude idealan.
 
Nazad
Vrh Dno