Šta je novo?

Koje miševe imate?

Nije servisiran, ovo je prvi put da se pokvario odnosno da je poceo da pravi dupli klik ili da odbija da izvrsi komadu kada stisnem levi klik.
na sta sam ima odgovorio ako je mis vec jedared crko i pravio dvoklik ko mi garantuje da se nece opet dogoditi
Onda sam lose razumeo iz ovog dela recenice.

I dalje stoji da je do prodavca da li hoce da ti izadje u susret i da odmah vrati pare nakon 6 meseci umesto da servisiraju, nisu u obavezi.
 
Moja greska je sto sam se lose napisao, mislio sam da ako je vec jedared crkao misleci na ovaj jedini put koliko imam mis.... ko mi garantuje da se nece ponovo desiti u neko dogledno vreme.

Mozda i ne bi, ali ako kazu da stavljaju originalni deo u sta sumnjam onda nisam hteo da rizikujem sa popravkom.

Uostalom vatao sam ih na gresku radnika u prodavnici, posto su tamo kada su pravili zapisnik mi ponudili 3 opcije, popravak, zamenu za isti model ili povrat novca gde sam ja odmah naveo povrat novca. Da su mi u radnji ponudili samo zamenu ili popravku uzeo bih zamenu i mis prodao ali ovako sto bih se cimao.
 
I ja sam do pre 10 godina koristio takve bežične miševe, imao sam i punjač sa 4 baterije. I mislio sam da je to najbolje rešenje, odnosno da miševi sa integrisanim baterijama nisu praktični. Sve dok nisam prešao upravo na takav model i uverio se da je najmanji problem u životu povezati miša na usb kabl i dopuniti bateriju jednom nedeljno na sat vremena. A čak i da neko ''nema vremena'' za to, bukvalno jednom u 2-3 dana može da dopuni bateriju na 15-20 minuta, što je dovoljno bar za sledeća 2 dana korišćenja (kod modela sa brzim punjenjem).
Nije najveci problem sigurno, ali je dodatni problem tj. obaveza.
Pogotovo kada uporedis jednom u 5-6 meseci bavljenja sa necim i jednom nedeljno bavljenja sa necim gde su mehanicke performanse proizvoda iste.

Koje su prednosti takvog proizvoda gde imas vecu obavezu, a manju upotrebljivost i kontrolu?
U tvom slucaju, kako ti je iskustvo postalo superiornije kod misa sa integrisanom baterijom u odnosu ne pre kada si koristio misa sa baterijama na punjenje?

Pitam, jer vidim i ti i drugi pisete da nije smak sveta, da nije kopanje uglja ili oranje njive baviti se sa jos jednom dodatnom integrisanom baterijom jednom nedeljno.
Mene konkretno zanima, koja je prednost za korisnika kome nije bitna razlika od 20 grama tezine misa?
 
Ja jedinu prednost vidim samo kao malo vecu urednost radnog stola. Ostalo mi ne pije vodu ako je korisnik uvek za radnim stolom i ne nosi mis i tastaturu po kuci.
Ali je trend da sve bude bezicno i da uvece moras da punis telefon, sat, tablet, lap top, mis, tastaturu, dzojped...
Ja se licno maksimalno drzim kabla gde god je to moguce.
 
Corsair Dark Core RGB pro
Narucio preko Amazona kad je bio na nekoj vecoj akciji.
Prvi put vratio, desni klik defektan, ‘zalepi se’ kad se klikne, jako spor response.
Poslali mi zamenski, ovog puta ista prica ali sa middle clickom, a levi klik skripi i mrda se iz lezista.
Oba uredjaja su bila nova, ne refurbished.
Ergonomski je odlican za one sa vecom sakom, ali izrada mi bas jeftino deluje, nisam to ocekivao od Corsair-a.
Uzeo sam nakon toga Logitech 502 x Lightspeed opet preko Amazona i prezadovoljan sam ovih mesec dana koliko ga koristim.
Baterija sije, senzor odlican, Logitech hub jednostavan (ili sam ja navikao). Laksi je dosta od starijeg mu brata.
502x nema RGB ali tako nesto sam i trazio, ne volim uredjaji da mi svetle, sve to pogasim.
 
Ja jedinu prednost vidim samo kao malo vecu urednost radnog stola. Ostalo mi ne pije vodu ako je korisnik uvek za radnim stolom i ne nosi mis i tastaturu po kuci.
Ali je trend da sve bude bezicno i da uvece moras da punis telefon, sat, tablet, lap top, mis, tastaturu, dzojped...
Ja se licno maksimalno drzim kabla gde god je to moguce.

Uh ne ne ne.. Na kabl nema vracanja nikako, u zavisnosti od kvaliteta kabla i kako si ga namestio uvek postoji blagi osecaj kao da ti neko ispod stola vuce mis na dole, nekad u vecoj nekad u manjoj meri. Bezicno all the way ali iskreno ja kao neki relativno casual gamer, ne vidim neku razliku u mojim performansama kad sam koristio Logitech (M560 mislim) na kom sam menjao baterije jednom u godinu dana, ako ne i redje, i ovog Asusa sa integrisanom baterijom koju punim jednom u 15-20 dana, sto opet nikako nije cimanje, samo eto stvarno je manje cimanja jednom godisnje vs jednom u 20 dana :) Ali takvi misevi skoro da vise ne postoje i ovo je neka norma postala.
 
E sad, znam da je to subjektivno, ali stvarno ne razumem insistiranje na mišu sa AA/AAA baterijama.
Imam skoro 9 godina star A4 R7 i baterija mu je i dalje u korektnom stanju, jeste da ga već godinu i više dana koristim kao bekap opciju ali svejedno, pre ćeš promeniti miša i tastaturu nego što će integrisana baterija postati neupotrebljiva. Mislim na modele iole dobrih brendova, no-name kineski već mogu da budu problematični.

Po mom misljenju i osecaju, sto kazu IMO:
To je ono nesto sitno sto cini coveka nezavisnijim, u ovom slucaju od danasnjih bezobraznih proizvodjaca hardvera, bar za milimetar nego sto mora da bude i to za svoj novac.
Takodje neprijatno mi je iznenadjenje da rikne baterija i moram da se snalazim tih sat-dva, znam zvuci glupo kad vec svaki dan punimo telefone, ali lakse psiholoski efikasnije mi je da imam rezervnu bateriju kod sebe i u dva klika produzim punjenje za par meseci.
 
@Boris Lozac
Zavisi i kako odradis kabliranje, kakav je kabl. Na boljim misevima je jako mekan paracord koji ne moze nikako da smeta.
Kod mene je dodatni problem sto sam zaboravan i sto volim sto manje cimanja tako da izbegavam bilo sta bezicno do daljnjeg.
 
Koristim vec 2 godine bezicni SilverCrest iz lidl... imam isto i neki Altos ali nervira me sto svetli kao u las vegas 😁
 
Po mom misljenju i osecaju, sto kazu IMO:
To je ono nesto sitno sto cini coveka nezavisnijim, u ovom slucaju od danasnjih bezobraznih proizvodjaca hardvera, bar za milimetar nego sto mora da bude i to za svoj novac.
Takodje neprijatno mi je iznenadjenje da rikne baterija i moram da se snalazim tih sat-dva, znam zvuci glupo kad vec svaki dan punimo telefone, ali lakse psiholoski efikasnije mi je da imam rezervnu bateriju kod sebe i u dva klika produzim punjenje za par meseci.
Ok, jasno. Ali je fazon što je izbor dobrih wireless miševa (bez integrisane baterije) sve slabiji, i da se (po mom mišljenju) ne isplati kupiti inferiorniji proizvod (u ovom slučaju miš koji nekome ne odgovara u potpunosti) samo zbog tog straha ''šta će se desiti ako nekada rikne baterija'' (a neće, 95%, bar ne u prvih 5-6 godina).

Nemam nameru da ubeđujem bilo koga, samo na osnovu skoro 15 godina iskustva korišćenja bežičnih miševa (sa oba tipa baterija) tvrdim da modeli sa integrisanom nisu nikakav smak sveta, niti manje praktični.
Iz mog ugla, ovo je još bolje, jer sam se otarasio punjača i baterija, jednom u 7 dana ubodem USB kab (koji mi je svejedno povezan pozadi na kućište) na sat vremena i to je to.

@Bocko Bockovic
Koje su prednosti takvog proizvoda gde imas vecu obavezu, a manju upotrebljivost i kontrolu?
U tvom slucaju, kako ti je iskustvo postalo superiornije kod misa sa integrisanom baterijom u odnosu ne pre kada si koristio misa sa baterijama na punjenje?

Pitam, jer vidim i ti i drugi pisete da nije smak sveta, da nije kopanje uglja ili oranje njive baviti se sa jos jednom dodatnom integrisanom baterijom jednom nedeljno.
Mene konkretno zanima, koja je prednost za korisnika kome nije bitna razlika od 20 grama tezine misa?
Već sam odgovorio iznad. Takvi miševi nisu bauk i smak sveta za korišćenje, daleko od toga.
Jednostavno, za moj način upotrebe (i posle 5 godina korišćenja Logi miševa sa izmenjivim baterijama), miš sa integrisanom baterijom je u prednosti, a najveća prednost je to što sam imao mnogo veći izbor pri kupovini, i na kraju kupio model koji mi odgovara.
Bukvalno mi je najmanji problem na svetu da jednom nedeljno dopunim bateriju tih sat vremena, dok nisam kući ili kad dremam npr.

Težina miša mi ništa ne znači, čak preferiram miševe teže od 100g, tako da ne ciljam da je ultra-light težina prednost modela sa laganom integrisanom baterijom. Tako da sam svesno kupio Chakram-a jednim delom i zbog težine, ne volim te e-sports male glodare od 36.89g :D
 
Poslednja izmena:
"Gaming" miseva sa AA/AAA "hotswap" baterijom skoro da vise i nema na trzistu jer je to vrlo nisni produkt, tu su Razer X hyperspeed modeli ali su sa losijim komponentama nego njihova "top tier" ponuda.
Bezveze ulazimo u neku diskusiju jer su preference kod miseva vrlo subjektivna stvar - ono sto odgovar nekome ne mora da znaci za drugog clana.
Vise puta sam naglasio da mi se ne svidjaju neki aktuelni trendovi sa misevima jer utice na celokupan kvalitet izrade (kao i velicinu baterije zbog <60g trenda) pa i ovako mali izbor vecih ergo miseva cini jos manjim...
Dolazimo u situaciju gde trebam da uzmem MX master za rad na desku i jedan laksi "gaming" mis za igranje, ako hocu dobre wireless opcije... Sto je vrlo ironicno jer je izbor nikad veci a u stvari su svi vrlo slicni i copy-paste modeli.
 
"Gaming" miseva sa AA/AAA "hotswap" baterijom skoro da vise i nema na trzistu jer je to vrlo nisni produkt, tu su Razer X hyperspeed modeli ali su sa losijim komponentama nego njihova "top tier" ponuda.
E pa o tome pišem sve vreme, izbor takvih miševa je primetno lošiji, a i sami po sebi su uglavnom slabijih karakteristika od verzija sa integrisanom baterijom.

I ja sam pre 10-ak godina krenuo sa idejom da nastavim da koristim punjač i baterije, pa sam bio prinuđen da kupim miš sa integrisanom baterijom i brzo sam se uverio da to nije nikakva mana pri korišćenju. Meni je to čak i bolja opcija, iz razloga koje sam već naveo.
Ako baterija u A4 Bloody R7 (plaćenom 22 evra) traje skoro 10 godina, ne vidim razlog za strah da će u nekom novijem i mnogo boljem/skupljem modelu integrisana baterija crći čim izađe iz dvogodišnje garancije. Npr. baterija u Chakramu ima otprilike istu autonomiju i posle 15 meseci korišćenja, a u pitanju je brže punjenje u odnosu na stari Bloody R7.
 
Ja sam i dalje na MX Masteru iz 2015. Pre par nedelja sam mu samo odradio remont, zamenio kuciste i bateriju. Mis i dalje radi odlicno i ne planiram da ga menjam dok ne crkne.
 
 
Ja poručio dva kineska Z1 pro. Prvi bio 25 dolara, kaže prodavac out of stock traži refund i kao poslao poslednji dan (verovatno nije).
Drugi 40 dolara, druga boja, uzeo zbog situacije sa prvim. Bila bi fora da stignu oba :D

Inače i ovaj mišonja ima famozni 4K receiver samo se zasebno kupuje. Ne dam 18 dolara na tu glupost...
 
Danas Rapoo VT9Pro 70% snižen, sa 4K risiverom ispod 30 evra.

U stvari svi čajna miševi na aliju, x3, ajazz itd.
 
Da li imaju isporuku za nas? Od strajka poste zbog silnih refund reqeust-ova sve manji broj radnji salje za srbiju, gotovo sve sto imam u istoriji kupovine vise ne salju ovde.
 
Koliko vidim imaju. Mada ja sam već dva miša naručio tako da ću preskočiti.
 
Danas Rapoo VT9Pro 70% snižen, sa 4K risiverom ispod 30 evra.

U stvari svi čajna miševi na aliju, x3, ajazz itd.
Ja sam malo pre porucio Rapoo VT9Pro ali ne sa 4k risiverom nego obican, sa dostavom me je izasa 3.300 dinara i stize 8 februara ako je istina sto pise.
 
Je li probao neko one Silvercrest bežične miševe iz. Lidla, rade li posao?
Razmišljam da uzmem kevi jedan...
 
Kum moj ga baš koristi na poslu, za te pare odličan :)
 


 
...jer realno dobar mis nijedan nije ispod 50e, cast izuzecima....
 
inace, nemam ja sve ove miseve, koristim jedan mis i jednu tastaturu. samo mi ovo nekako dodje generic thread da stavim ono sto je kvalitetn(ije)o i vredno pomena
 
Zowie U2 - 130 dollar u prednarudzbi.

Waizowl OMG - 100 dollara

Sherry XTRFY M64 8k - 130 dollara. Pro - 100 dollara

XLITE V3 es - 130 dollara. V3 - 99.95 dollara

Ajazz AJ139PRO - oko 50 evra

Lamzu Maya - 93.99 dollara

Malo previse para za misa.
 
...jer realno dobar mis nijedan nije ispod 50e, cast izuzecima....
@MalaStrela

Steelseries Prime Wireles platio 40e
Roccat Kone Air Pro 44e
Razer DA v2 x Hyperspeed 40e (Basilisk X hyperspeed takodje moze za 40e da se zabode na akciji)
G502 wired model iz 2019 ("refresh" sa novim-starim omron) 35e

Samo neki od "budzet" modela koji su mi prosli kroz sake u poslednje 5 godine...

Takodje u EU moze da se nadje i DA v3 wired za 49.99e (bio do NG u MM-u), razmisljao da uzmem ali se odlucio za SS a onda za Roccat.
Lista moze da se poveca ako se navedu i misevi "na kabal"
 
Skoro je na aliju bio G703 za oko 50tak evra čini mi se. Mogu se naći solidni miševi za tako neki novac, ispod 40tak evra baš i ne mogu.
Lamzu, Zowie, Superlight, to reklamira onaj napucani tjuber sa smešnom frizuricom, tu plaćaš porez na esports. Pa kome je to bitno, taj plati.
 
Nazad
Vrh Dno