Šta je novo?

Koje miševe imate?

naravno da mozes na druge tipke. al kontam ako si gejmer i ove dve ti ne odgovaraju, da ce malo ko DPI podesiti na g4 i g5 tipke jer ih podesis za nesto drugo u gejmingu..ostaje onda g9 i ona mala snipe..kabl je malo cudan al nije sad ono bas krut..ja sam uzeo nekakve grip naljepnice crne, za sad mi fino sjedaju..moj najveci problem je podloga za mis i dio dlana koji ostaje na povrsinu podloge, oznoji se i navlazi i kad nekad pomjeram mis naleti i kao da proklize..
To da, ali mislio sam na nešto drugo. Ja ne mijenjam DPI stalno, jedino prvi puta postavim, ako već nije, na nešto oko 1600-2000. Onda unutar igre mogu malo uštimati samo za određenu igru ako mi ne odgovara brzina miša u njoj. Nije da često igram ali mislim da sam tako par puta riješio.

Ako je po defaultu, ili naštimano na 1600-2000 DPI onda mogu čak i izbrisati tipke s tim mjenjačem za DPI. Ali mislim da neću morati to brisati, koliko sam vidio na youtube, prst lako stane pokraj, ima mjesta, mislim da nakon malo navike nema šanse promašiti tipku. Scroll je izgleda malo bučniji, ali meni to ne smeta, bitno da je taktilan i da ima nešto jači otpor. Kabel bih riješio uz mouse bungee, ili uz neki gumeni cable organizer koji se zaljepi za stol pa drži kabel.

Ovaj je dosta realno opisao taj miš, na ova dva videa:

 
ne znam koliko je po default, jer sam odmah se igrao sa tipkama da vidim sija li lampica..tek sam onda skino g hub i ukino te 2 tipke..meni kabl stoji ravno, ovaj na prvom videu se vidi da ga je iskrivio namjestio tako oko laptopa..znaci, stoji mi ravno i dok igram ne primjetim da se bas nesto toliko iskrivi/prelomi..

na pojam fixno sam mislio da u g hub stavis npr 1600, 2 tipke iskljucis i u toku igre vise ne mozes mjenjati. sto ostaje upravo to da se igras sa sensitivity u igri..ako zelis promjeniti naravno moras opet ulaziti u g hub. ili dodati druge 2 tipke..ja sam napravio 2 profila u g hub za desktop i igru sa drugacijim dpi..

evo ti cisto slike..ja sam osjetio da u toku igre zakacim prvu tipku g8 tj ovu na vrhu kaziprsta..evo ti cisto slike, mada sve zavisi kakvu saku imas..

IMAG3326.jpg

IMAG3327.jpg
 
  • Like
Reagovanja: Asi
Ima li neko Logi Lift vertical? Supruga počela da oseća tunel lagano pa da čujem iskustva sa foruma.
 
ne znam koliko je po default, jer sam odmah se igrao sa tipkama da vidim sija li lampica..tek sam onda skino g hub i ukino te 2 tipke..meni kabl stoji ravno, ovaj na prvom videu se vidi da ga je iskrivio namjestio tako oko laptopa..znaci, stoji mi ravno i dok igram ne primjetim da se bas nesto toliko iskrivi/prelomi..

na pojam fixno sam mislio da u g hub stavis npr 1600, 2 tipke iskljucis i u toku igre vise ne mozes mjenjati. sto ostaje upravo to da se igras sa sensitivity u igri..ako zelis promjeniti naravno moras opet ulaziti u g hub. ili dodati druge 2 tipke..ja sam napravio 2 profila u g hub za desktop i igru sa drugacijim dpi..

evo ti cisto slike..ja sam osjetio da u toku igre zakacim prvu tipku g8 tj ovu na vrhu kaziprsta..evo ti cisto slike, mada sve zavisi kakvu saku imas..

IMAG3326.jpg

IMAG3327.jpg
Ovako po tvojoj slici i ruci izgleda baš blizu DPI dugme, praktično u kontaktu. Imam i ja veću šaku, vjerovatno malo uži prst , ali ipak sad ne bih riskirao sa kupovinom bez da ga prethodno isprobam. Nemam potrebu žuriti s kupovinom, možda se kroz godinu dana pojave neki novi modeli. Nisam još 100% ni odlučio da li se želim vratiti na žicu.

Kod 3 wireless miša mi se događa da 1-2 puta u danu ne registriraju klik. Među takvima je i logitech G603. Resiver držim blizu miša, ma sve sam isprobavao i istraživao online, nije pomoglo.
Ali nije taj klik ili dva sad nešto kritično, pa vjerovatno ni tijekom igranja. Možda je i to neka normalna kvota za wireless miševe.
 
Poslednja izmena:
nije ovako u kontaktu al na liniji je..vec ono u zaru borbe slujano se moze pritisnuti..zato je najbolje disable..
 
  • Like
Reagovanja: Asi
Upravo stigo RappoVT9Pro, bukvano jedan dan kasnjenja... na sajtu je pisalo da stize 8. Februara a stigo je danas sto mi je prosto neverovatno da je ispostovan rok. Ne cudim se za kineze nego za nase. Nisam platio nikakvu postarinu niti je paket otvaran.

Utisci su za sada pozitivni. Odmah sam zalepio one gumirane delove na mis ne zato sto mi klizi u ruci nego da na tim delovim ne dodje da se vremenom malo izlize plastika pa da dobije onaj gladak deo.
 
U međuvremenu sam odustao od VT9Pro jer nema Bluethooth... Listao malo i zapao mi za oko Logitech MX Master 2S za 50 evra. Jel' to pravi Logitech na Aliju ili neka kopija?

 
U međuvremenu sam odustao od VT9Pro jer nema Bluethooth... Listao malo i zapao mi za oko Logitech MX Master 2S za 50 evra. Jel' to pravi Logitech na Aliju ili neka kopija?
Ako imaš na koga da naručiš ili kako da ga dobaciš do ovde, isprati na nemačkom Amazonu akcije, devojka je uzela Mx Master 3 za 60e prošle godine sa oficijalne Logi prodavnice na Amazonu, cenim da starije generacije budu i na većem popustu.
 
Pa da, kontam da će ovo verovatno da se carini + pdv... može lako da ispadne kao ovde. Uzeću ovde najverovatnije.
 
Imam Rapoo MT750 (prva verzija) skroz sam zadovoljan svim (oblik, trajanje baterije, povezivanje na više uređaja...) ali tripujem se da je "neprecizan" što primećujem prilikom vektorskog crtanja. Ne znam kako bih tačno objasnio, ali pošto planiram da nabavim još jedan miš preciznost bi postavio kao jedan od kriterijuma.
Idealno bih uzeo neki skuplji Logitech ali nisam siguran da će to da mi reši problem a i skupi su (što reče neko u prethodnim postovima - žao mi para :)).
Elem, kakvi su vam ovi jeftiniji miševi po tom pitanju? Neka preporuka možda?
 
Kakva su iskustva sa Logitech g502 hero ko ga poseduje vredi li uzimati? Smeta li palcu ovaj bocni taster sa leve strane?
 
Ja imam i njega i Razer Basilisk V3, meni lično više odgovara Razer (lepši i kvalitetniji osećaj ima), kabl je na Logitechu neprimetan i to je jedino bolje po meni, mada i na Razeru je dobar. Što se tiče da li smeta palcu taster, ne smeta ukoliko nisi krakatih prstiju. Oba miša su istog oblika i moj predlog da pogledaš i uzmeš u razmatranje i Razer. Bude na akciji povremeno oko 6000-6500, ja sam ga toliko platio u decembru.
 
Ja imam i njega i Razer Basilisk V3, meni lično više odgovara Razer (lepši i kvalitetniji osećaj ima), kabl je na Logitechu neprimetan i to je jedino bolje po meni, mada i na Razeru je dobar. Što se tiče da li smeta palcu taster, ne smeta ukoliko nisi krakatih prstiju. Oba miša su istog oblika i moj predlog da pogledaš i uzmeš u razmatranje i Razer. Bude na akciji povremeno oko 6000-6500, ja sam ga toliko platio u decembru.
Hvala ti na savetu druze. Imam problem sa tim bocnim tasterom uvek mi jako smeta palcu nemam malu saku i nikada nisam mogao da se prilagodim i da koristim ni jedan mis sa tim, postoji li mogucnost neka sto se tice tog bocnog tastera sa strane da se skine ili ne znam sta vec da li su proizvodjaci i o tome razmisljali?
 
Ima li neko iskustva sa Asus MD200 ili Microfsoft Bluetooth Ergonomic? Moze li neka druga preporuka za neki slican mis do 50 evra. Imam asus laptop i asus mis mw201c (sve radi odlicno) ali mu je ergonomija katastrofalna.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na savetu druze. Imam problem sa tim bocnim tasterom uvek mi jako smeta palcu nemam malu saku i nikada nisam mogao da se prilagodim i da koristim ni jedan mis sa tim, postoji li mogucnost neka sto se tice tog bocnog tastera sa strane da se skine ili ne znam sta vec da li su proizvodjaci i o tome razmisljali?
uzmi 502 x, dodje rezervni mali taster ravan..ovaj izvadis, ovaj ravni turis magnet opcija..
 
Hvala ti na savetu druze. Imam problem sa tim bocnim tasterom uvek mi jako smeta palcu nemam malu saku i nikada nisam mogao da se prilagodim i da koristim ni jedan mis sa tim, postoji li mogucnost neka sto se tice tog bocnog tastera sa strane da se skine ili ne znam sta vec da li su proizvodjaci i o tome razmisljali?
Ili da ga isključiš u software-u da ne bi bilo random pritiska ili ovo što kaže spavac22. Ipak ja nisam baš kompetentan za taj taster jer meni nisu velike šake i ne smeta mi.
 
nisam 100% al mislim da ne moze na 502 hero..osim nekakav custom dio da se umetne..uzmi 502 x, dobijes ravni dio..
 
Logitech B100, i menjam ih na svakih godinu dana.
Na ovaj oblik sam navikao i osnovne dugmiće i to je to!
Posle godinu dana, počinju da brljave,
verujem da je nekom to posle 2-3 godine.
 
Pazario Keychron M3 Mini 4K. Prilicno sam zadovoljan. Kvalitet izrade solidan, samo na jednom mestu malo fleksuje skoljka ali pri normalnom radu to se ne primeti uopste. Mada, kako bi se mis i risiver prepoznali morao sam da apdejtujem firmware na najnoviji na misu i na risiveru. Baterija odlicna, sigurno verujem da im je procena od 135h na 1K tacna. Ono sto nije bas najbolje je kvalitet glavnih klikova ako se pritiskaju po ivicama dugmeta, jako je thocky osecaj, pretpostavljam da je to deo cene kad se smanjuje tezina.

Ono sto bih jako zamerio mada i sto mi je izazvalo gomilu problema dok nisam shvatio u cemu je problem je kontrola kvaliteta kablova. Naime, braided kabl koji je stigao uz misa nije bio potpuno ispravan, risiver je cas radio cas gubio signal, cas bio corruptovan u device manager-u. Preko kabla je mis radio bez problema. Zamenom kabla sve je reseno (naravno, ne ocekujuci takav problem promenio sam i sistem i bios na masini misleci da je nesto od toga mozda u pitanju.)

Sve u svemu solidan mis, samo je QC dubiozan u najmanju ruku.
 
Preporuka za bežični? Par želja: da je bluetooth (da dongle nije neophodan), punjiva baterija, da ima lijevo-desno na scroll točkiću, i najvažnije, da je do 100 evra. :D Može i polovan. Od ovih stavki, najlakše bih se odrekao prve.
 
Da, sem ovih strelica, tj. left-right funkcija scrolla koje sam pomenuo. Imam prvi MX Master godinama, ali se na obik još nisam navikao.
 
I osim onog do 100 evra... Tačno je da ga kod pojedinaca na KP ima za koji evrić manje ali ne vole svi da kupuju na KP.
 
Ja uzeh G502X na KP za 110 evra pre neki dan. Ima sve što si naveo i toliko mi se sviđa taj miš, da imam dva komada - jedan za kuću, drugi za kancelariju.
 
Nazad
Vrh Dno