Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Mozes sa iste ip adrese istovremeno dva uredjaja.
 
Navukoste i mene... sektaši😜.

Fen radi OK, ali mi se syncler app baš dojmi i verovatno ću u tom pravcu...mnogo lep interface, liči mi na Netflix. Samo ću morati malo da pričekam, pa da uzmem + varijantu, jer sam za RD isteresao sve sa visa virtuonke.

Nego (ne znam da li da pišem ovde ili na firestick temi...) imam problem sa Kodijem na firestick-u. Izbacuje mi grešku: "Remote communication server failed to start".
Sva "rešenja" sa neta ne daju rezultat, osim restarta, posle kojeg radi normalno, do prvog izlaska iz applikacije. Potom kad se Kodi ponovo pokrene prijavljuje istu grešku. Ima li neko drugo rešenje, nema šanse da ga resetujem svaki put kad mi treba Kodi?
 
I mene su navukli na RD🤣🤣🤣 Napokon sam podesio i definitivno najbolji je Venom po meni.Na Mi sticku i mene zeza tako da sam na kraju povezao racunar i tv.Na stiku nece velike fajlove,valjda zbog malo memorije,sta znam.Bitno da mi ovako super sljaka.
 
@maxa007 Greška ti sve kaže. Verovatno si skinuo verziju tih addons za Kodi 19 tj za Python 3.x a ne za Kodi 18 / za Python 2.
Juri addon zip-ove ili repository koji sadrži te addons a da su za Kodi 19.

U addon.xml možeš lepo videti da li je to što si skinuo za Python 3 ili Python 2:

Kod:
https://github.com/123Venom/plugin.video.venom/blob/d9afaf094f95bb9f698dab38b75dced9125b534c/addon.xml#L3
Uspesno instalirao Oath i Crew na 18.9
Venom i Fen zahtevaju 19 ver.
 
Nadam se da je i sa BD ISO i Remux koncertima ista prica da nema sta nema preko RD.
Na jednom televizoru imam Shield a na drugom Google TV stick oba su na istoj mrezi.
Jedan RD nalog bi znaci mogao da trosim na oba uredjaja ali ne istovremeno?
To mi je skroz ok ako je tako.
Супер си ме подсетио. Имам пар концерата на харду ( чуј, харду - SSD је у питању ), па ако их има могу обрисати ових 80 GB 😁
ИЗМЕНА: Има свашта нешто, али нпр. ово што ја имам тога нема, тако да ћу ипак задрђжати. Слике су оно шта сам нашао.

QLA.jpg

LAid.jpg
LZ.jpg
 
Poslednja izmena:
Navukoste i mene... sektaši😜.

Fen radi OK, ali mi se syncler app baš dojmi i verovatno ću u tom pravcu...mnogo lep interface, liči mi na Netflix. Samo ću morati malo da pričekam, pa da uzmem + varijantu, jer sam za RD isteresao sve sa visa virtuonke.

Nego (ne znam da li da pišem ovde ili na firestick temi...) imam problem sa Kodijem na firestick-u. Izbacuje mi grešku: "Remote communication server failed to start".
Sva "rešenja" sa neta ne daju rezultat, osim restarta, posle kojeg radi normalno, do prvog izlaska iz applikacije. Potom kad se Kodi ponovo pokrene prijavljuje istu grešku. Ima li neko drugo rešenje, nema šanse da ga resetujem svaki put kad mi treba Kodi?
Probaj u syncleru da staviš veličinu postera na 150% svuda, meni tako još bolje izgleda i probaj par tema...
 
ccc, pa poslao sam ti Github link do verzije tog Venom addon-a koji je za Kodi v18.x / za Python 2.x.
Skinuo tu verziju ( slika sa githuba ), pokusao da je instaliram ali izlazi greska za dependency on context.venom 0.0.0.0 cannot be satisfied ( slika sa log stranice ). Pa sa githuba instalirao context.venom addon, ali sada opet izlazi greska za python 3.0.0 ( slika sa log stranice ).
U addon.xml stoji da je verzija pythona 2.6

leia.png
 

Prilozi

  • error.png
    error.png
    190.2 KB · Pregleda: 28
Па добро, јесте елементум овакав и онакав, јесте рил дебрид сјајан... А ово?
IMG_20220115_212055.jpg
IMG_20220115_212128_1.jpg
Коме то није битно - супер. Мени ЈЕСТЕ битно, јер да није гледало бих у попкорну.
 
@maxa007 Zbog čega ti uopšte toooliko insistiraš da koristiš Kodi v18 a ne Kodi v19?

Koliko vidim na brzinu problem je da Venom repository koji je kvazi objedinjen da bude i za Leia i za Matrix "ne valja" u smislu da linkuje na main Github repo-e (i gde je to jedini branch koji je dostupan) za 2-3 dependencies (myaccounts,
fenomscrapers, ...) koji su sad Matrix only (i onda njih naravno neuspešno instalira i samim tim ni sam Venom). Znači morao bi da skidaš ručno matorije verzije (poslednje pre prelaska na Matrix only podršku) tih addon-a i da njih (script.module.fenomscrapers, script.module.myaccounts ) instaliraš ručno koristeći "Install from zip" pa onda može i taj Venom Leia build. Mada pitanje je kako će sve to na kraju raditi.

Kod:
https://github.com/Mr-Kodi/repository.myaccounts/tree/920d400158eb28b29fe01361c8e4dc5eac00506d
https://github.com/Mr-Kodi/repository.fenomscrapers/tree/982a8f859bcc8d0875e8badeee300d5d01f34061
 
Zbog Green Addona. Odgovara klincima i familiji zbog jednostavnosti i bogatom domacem sadrzaju ( domaci crtani, domace serije.. ), a ne radi na v19, mora v18.
Bataljujem Venom. I Crew i Oath rade sa RD tako da mogu njih da koristim.
Hvala na pomoci svakako.
 
Pa radi GreenAddon i na v19, bar kod mene. Nisam sad prolazio kroz sve kategorije, kod mene se uglavnom gleda sadržaj iz greenklik kategorije.
 
Cao društvo. Nov sam u ovome, juce sam uzeo Mi Box S. Instalirao kodi i instalirao balkan green. Pratio sam klip na yt sto je izasao prije 3 mjeseca. Sve mi je okej, svi kanali su tu i sve mi ispada kao liku sa snimka, ali meni kada hocu da pustim neki kanal uzivo izbaca ovu gresku : One or more items failed to play check the log for more information about this message.
E sad, jednom mi se desilo da uključi neki kanal i mogao sam da gledam, prebacim na drugi kanal i sve okej.. Medjutim cim sam izasao iz kodija i opet usao opet izbaca tu gresku. Ima li kakvog rjesenja? Kodi je v19.3..
 
Ja koristim premiumize, jeste prilično skuplji od RD ali nema ograničavanja i radi ko sat već 4 godine. Ima i dodatnih stvarčica poput VPN, svog cloud diska itd..
 
^Na šta misliš kad kažeš nema ograničenja, da li može više istovremenih konekcija sa različitih IP?
 
Cao društvo. Nov sam u ovome, juce sam uzeo Mi Box S. Instalirao kodi i instalirao balkan green. Pratio sam klip na yt sto je izasao prije 3 mjeseca. Sve mi je okej, svi kanali su tu i sve mi ispada kao liku sa snimka, ali meni kada hocu da pustim neki kanal uzivo izbaca ovu gresku : One or more items failed to play check the log for more information about this message.
E sad, jednom mi se desilo da uključi neki kanal i mogao sam da gledam, prebacim na drugi kanal i sve okej.. Medjutim cim sam izasao iz kodija i opet usao opet izbaca tu gresku. Ima li kakvog rjesenja? Kodi je v19.3..
Radi se ažuriranje revolution builda za kodi 19 prave pvr generator posle ažuriranja će raditi.Možeš da instaliraš kodi 18.9 na njemu bi trebalo da radi postupak instalacije je isti samo kad dodješ do instaliraj iz repozitorija odabereš 2.2.6 zip
 
Radi se ažuriranje revolution builda za kodi 19 prave pvr generator posle ažuriranja će raditi.Možeš da instaliraš kodi 18.9 na njemu bi trebalo da radi postupak instalacije je isti samo kad dodješ do instaliraj iz repozitorija odabereš 2.2.6 zip
Hvala na odgovoru.. Probacu onda to kasnije veceras..
 
Prvenstveno na korišćenje sa različitih IP adresa. Ja premiumize koristim na nekoliko različitih lokacija + dve različite države. Ima dosta online upoređivanja dva servisa, da ne davim ja svim razlikama.


I ne znam za vas ali meni je cloud disk ekstra stvar, a i VPN koji dolazi uz njega nije loš.
 
Poslednja izmena:
@Olujche

Koliko max ljudi moze da kotisti istovremeno premiumsize? Koliko kosta?
Može koliko hoćeš, stvar je u tome da ukupan download dnevno ne bude veći od 1TB, to je njihova politika fer korišćenja. Ja ga uvek uzimam na crni petak, ranije je bio 80e za dve godine a sada je 100e za dve godine. Kad se uzme u obzir da se dobija i cloud ( možeš na njega stavljati filmove ili šta hoćeš) i VPN, mislim da je cena razumna. Super je stvar što možeš torrent skinuti na cloud pa ga odatle downloadovati punom brzinom.
 
To moze i real debrid. Razlika se znaci svodi na deljenje i onda treba izracunati. Cloud je nesto drugo i u ovom smislu mi se ccini da nije bitan za ovu usluigu, ali ok, svakako je dobar servis i premiumize.
 
Premiumize je bolji servis od Realdebrida ali ne toliko da bi opravdao mnogo vecu cenu.
Realdebrid ima svoj cloud koji se vrlo lako napuni torentima, kopiraju se magnetlinkovi i zatim se sve to moze gledati iz Kodija preko Seren ili Realizer addon-a ,
To je jos jedan od nacina koriscenje Realdebrida koji nisam video da se do sada ovde mnogo pominjao
 
Instalirao sam 18.9 verziju i sada radi sve okej valjda.. Recite mi samo ima li vama guide na ovoj verziji da vidite što će se emitovati na programima? Meni nema nista pa samo da vidim je li samo kod mene tako. Sorry na noob pitanjima, novi sam u ovome haha..
 
Instalirao sam 18.9 verziju i sada radi sve okej valjda.. Recite mi samo ima li vama guide na ovoj verziji da vidite što će se emitovati na programima? Meni nema nista pa samo da vidim je li samo kod mene tako. Sorry na noob pitanjima, novi sam u ovome haha..
Epg nema na tv programima instaliraš aplikaciju tv profil na mob i tu imaš
 
Hvala puno na pomoći.. Snasao sam se za sve zahvaljuci vama.. Ako budem imao jos pitanja, ne brinite javljam se haha..
 
Nazad
Vrh Dno