Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Može koliko hoćeš, stvar je u tome da ukupan download dnevno ne bude veći od 1TB, to je njihova politika fer korišćenja. Ja ga uvek uzimam na crni petak, ranije je bio 80e za dve godine a sada je 100e za dve godine. Kad se uzme u obzir da se dobija i cloud ( možeš na njega stavljati filmove ili šta hoćeš) i VPN, mislim da je cena razumna. Super je stvar što možeš torrent skinuti na cloud pa ga odatle downloadovati punom brzinom.
Cekaj samo da potvrdim, znaci skupimo se recimo nas 4 i jedan uzme ovo. Da li bi sva cetvorica mogli da koristimo servis u istom trenutku? Ako se gleda cena za jednog coveka onda je mesecna cena za RD 2.66€ a za premiumsize 4.16€. Ali ako se napravi neka "porodica" kao sto se to radi sa muzickim streaming servisima i netflix-om recimo onda cena moze biti i niza od RD. Ovo je svakako jako zanimljiva ideja ako sam dobro shvatio @Olujche u vezi politike koriscenja.
Ja licno sam zadovoljan elementumom, ali ako bi se nasla nas recimo cetvorica koji ne visimo po ceo dan ispred tv-a, meni se desi da ne upalim po 2-3 dana tv, onda bi ovo mogli da priustimo za smesne pare.
Eto ja sam za ako je neko zainteresovan da kupimo ovo na dve godine.
 
Jel ima neko ideju zašto mi u Kodiju, Elementum za neku seriju izbaci "internal server error"? 99% serija rade, a par njih ne.
 
Sto se tice dostupnosti fajlova, najbitnije koji je servis najpopularniji, a to je svakako real debrid. Prosto ne vidim prednost premiumize-a da bi se uopste cimao sa njim, mada je validna opcija ako nekom trebaju one dodatne stvari, naravno. Ali najvise sadrzaja ima na RD-u svakako.
 
Premiumize - прескуп. Пробаћу ових дана AllDebrid, али колико видим доста је сличан RD-у.
 
Ja juče gledao preko Elementum-a sa filelist.io trekera: Dexter.Bew.Blood.S01.2160p.DD5.1.HDR.H.265-NTb (56GB)

Sve radilo savršeno :)
 
nevezano za kodi, moze li mi neko proveriti da li real debrid ili alldebrid podrzavaju HOT4SHARE.COM
 
Не. У сваком случају, одеш на њихове странице и имаш списак ( логое ) свих хостера.
 
Ne daju bez naloga da se vidi.
 

Prilozi

  • IMG_20220118_154301.jpg
    IMG_20220118_154301.jpg
    132.8 KB · Pregleda: 84
Elementum tj burst za Rutracker, Rutor i Kinozal stalno izbacuje timeout, koliko vidim zadnju verziju burst-a imam 0.0.71, kodi 18,šta li može biti problem? Verzija kodija?
 
Ok, mojne da pucas :D
Prvo sam se zainteresovao za RD jer je cesce pominjan ovde. AD nisam odmah gledao, ali da, hvala ima lista na sajtu i ne podrzava hot4share.
Hvala i mwsavko za listu.
Na kraju sam uzeo debrid link koji je sasvim fin servis i radi tacno ono sto mi treba.

Spama dalje bez, odjavljujem se.
 
Uzeh i ja 3 meseca da probam RD preko Venoma radi sjajno i preko vpn-a. Jedino što nema francuskih filmova kao recimo Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu, ali dobro. Mislim da vredi zbog brzine iako mi je i Elementum bio ok.
Da li ima razlike između addons ili ne?
 
Uzeh i ja 3 meseca da probam RD preko Venoma radi sjajno i preko vpn-a. Jedino što nema francuskih filmova kao recimo Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu, ali dobro. Mislim da vredi zbog brzine iako mi je i Elementum bio ok.
Da li ima razlike između addons ili ne?
Ima kucaj kako se zovu na engleskom filmovi
 
Video sam u Crew addonu da ima poseban deo sa francuskim filmovima. A i u kategorijama International, pa se izabere french i tu ima francuskih filmova
 
Hvala pogledaću. Je l' mogu da dozvolim oba addona za RD ili imaju neka ograničenja?
 
Moze li neko da mi kaze koji Addon radi da gledam Arene ali da ima Arena premium. Hvala.
 
Trenutno ne radi PVR na Green Revolutionu na Kodi Matrixu..nemoguca je promena portala..sa novim update-om, pri svakom restartu Kodija, portal se automatski menja i radi samo ako slucajno random ubode neki koji je aktivan..obicno je to portal br.6...nemoguce je promeniti rucno...
 
Našao jedva jedan žabarski film kao uncached i sad je završio keširanje. Kako ja taj sad film da gledam u Venom-u? Gde se nalazi?
 
Trebalo bi da je ovde negde Venom-->Premium Services--> RealDebrid--> Torrent Transfers ili My Downloads
 
Jeste u Torrent transfers hvala👍. Ovo znači samo da je skinut na RD cloud koliko sam skapirao?
Kako većina koristi ove addons? Da li vi podesite sync sa Kodi library gde već imam lokalni sadržaj ili idete u Venom pa tražite šta vam se gleda?
 
Add-on, nebitno koji Elementum i Fen koristim, sinhronizujem sa Traktom, tamo imam listu koju dopunjavam kako se nešto što bih gledao pojavi... Uglavnom to radim preko telefona jer mi je on uvek pri ruci.
 
Jeste u Torrent transfers hvala👍. Ovo znači samo da je skinut na RD cloud koliko sam skapirao?
Kako većina koristi ove addons? Da li vi podesite sync sa Kodi library gde već imam lokalni sadržaj ili idete u Venom pa tražite šta vam se gleda?
Ja napunim svoj RD cloud preko PC-a , kada se ima vremena.
Otvorim neki sajt sa torrentima , pronadjem šta mi treba, kopiram magnet link torrenta, i na svom RD nalogu ( torrent sekcija)
ubačim taj magnet link.
 
Zna li neko kako da sinhronizujem titlove na syncler aplikaciji? Može li to uopšte?
Desi se, ne baš retko, da su titlovi loše sinhronizovani sa slikom, u kodiju ima mogućnost da se to namesti, ali u syncleru ne vidim takvu mogućnost.
Probao sam da pustim u MX plejeru, ali mi tu kaže da uopšte nema titlova iako sam ulogovan na opensubtitles.
Ima li ko rešenje ili da se vratim na Kodi?
 
Add-on, nebitno koji Elementum i Fen koristim, sinhronizujem sa Traktom, tamo imam listu koju dopunjavam kako se nešto što bih gledao pojavi... Uglavnom to radim preko telefona jer mi je on uvek pri ruci.
Da, to mi se najlakše čini i to trenutno radim, dodam u Collection šta me zanima.
Ja napunim svoj RD cloud preko PC-a , kada se ima vremena.
Otvorim neki sajt sa torrentima , pronadjem šta mi treba, kopiram magnet link torrenta, i na svom RD nalogu ( torrent sekcija)
ubačim taj magnet link.
Zar RD ne traži već sam na svim sajtovima ili sam ja loše skapirao na kom principu radi?

Još jedno pitanje za sve u vezi onog priority 90 ili 100 da li je to bitno i za šta tačno služi?
 
Da, traži RD sam, ali kao što si i sam rekao ove malo starije i manje popularne filmove nema keširano pa mu treba vremena da odradi.
Ovako ja lepo ja njemu zadam "domaći zadatak" da on to meni spremi za kasnije pa kada mi se bude gledalo samo ga pokrenem i gledam, bez čekanja.
Još jednom ponavljam , ovo je samo jedan od više načina korišćenja pa kako kome više odgovara.
 
Zna li neko kako da sinhronizujem titlove na syncler aplikaciji? Može li to uopšte?
Desi se, ne baš retko, da su titlovi loše sinhronizovani sa slikom, u kodiju ima mogućnost da se to namesti, ali u syncleru ne vidim takvu mogućnost.
Probao sam da pustim u MX plejeru, ali mi tu kaže da uopšte nema titlova iako sam ulogovan na opensubtitles.
Ima li ko rešenje ili da se vratim na Kodi?

To nije do synclera, nego samo do plejera u kome pustas. Kodi ne moze automatski da preuzme titl koji si kliknuo iz synclera, mx player moze, a u njemu imas i sinhronizaciju.

U syncleru uopste ne moras da budes ulogovan na opensubtitles, najbolje je da stavis kao player mx (jedini moze da povuce titlove automatski iz menija u syncleru), i kao default klik akciju da stavis subtitles. Znaci, nemoj film da prvo pustis u mx playeru, pa iz njega trazis titlove, nego koristi sam syncler.

To znaci da pri kliku na link sledeci meni koji otvara je meni sa titlovima sa jezicima koje si izabrao u language preferences u syncleru. Klik na zeljeni titl i krece film sa vec ucitanim tim titlom. To je najelegantnije resenje po meni. A plus naknadno imas i sinhronizaciju ako ti treba mala korekcija, mada opet jedan klik na back taster iz filma i opet si u subtitles meniju i samo kliknes na odgovarajuci ako bi da promenis. Ako te zeza bilo sta na tu temu, izkljuci pa ukljuci dozvolu za pristup fajlovima syncler aplikaciji.

I jos jedna stvar, u tom subtitle meniju koji se otvara imas 3 varijante u padajucem meniju: moze da trazi kao filename, a moze i kao ID. Probaj ID da stavis kako default ako ti filename pravi probleme.

Ima brdo opcija, ali kad sve podesis je najbolje - najbolje izgleda i sve radis sa najmanje klikova u odnosu na druge aplikacije.

Evo da dodam i odgovor na prethodne postove, cak i to ima najelegantnije u syncleru: imas svoj debrid manager gde se nalazi sve sto si dodao dostupno na jedan klik. Torenti, razni drugi linkovi itd. Imas svoju listu.

I za domaci sadrzaj je dobro. Npr, nadjes link ka nekom domacem sadrzaju na poznatim mestima (koji nije torent vrlo cesto), odes u syncleru na unlock source i paste-ujes i to je to, pustas direktno na tv-u.
 
Poslednja izmena:
Istekao edit, da to podesis idi na settings/source resolving/default source click action i stavi subtitles.
 
Nazad
Vrh Dno