Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesam, obrisao sam.
Cela poruka je pisana uporedo sa telefonskim pozivima i taj deo je bio pogresan. Hoces da ga vratim da bi mogao da dokazes kako nista ne znam?

Procitaj jos jednom objasnjenje. Pise vrlo jasno da proces isparavanja pocinje u spoljnoj jedinici. Dakle, od ekspanzionog uredjaja nadalje prestaje tecni vod.
OK, ako bi presekli cev, sigurno bi pronasli neisparenu tecnost isto kao sto bi je pronasli kada bi presekli unutrasnju jedinicu (isparivac) negde na pola. Da li je tom logikom ceo isparivac takodje deo tecnog voda?
Tom logikom bi trebalo obe cevi da nazovemo tecnim jer neispareni freon stize do kompresora.
U rezimu grejanja je isto samo gas u obe cevi?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, većina japanaca ima EEV, a kinezi (Midea) kapilaru. Kako je ovo pro-japanska-klima forum, menja li to šta?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Koliko ja znam, većina japanaca ima EEV, a kinezi (Midea) kapilaru. Kako je ovo pro-japanska-klima forum, menja li to šta?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Split sa eev ima i kapilaru koja obezbedjuje prigusenje eev regulise kolicinu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Udario Gree ( soko ) na Toshibu ( zoxor ) , jedva cekam da vidim rasplet , uci kinez japanca kako klima treba da radi :D
 
Ah, pa ovde se znalo procitati i da Toshiba nema snage na minusima, nije to samo borba izmedju Azijata, bilo je ovde borbe i izmedju iste japanske nacije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima i Mission sertifikat pa ne radi kako pise,
nisam nikoga prozivao poimence niti mi je to namera, ali to pisanje mi je uvek bolo oci oko Toshibe,
ovo je korisna tema i tako treba i da ostane
 
Bavim se klimatizacijom (velikom) 23 godine
11 godina radim u firmi koja je distributer Carriera i Toshibe
Licenciran sam od strane Carriera
Grejem kucu od 200m2 sa 6 komada Toshiba Daiseikai VI velicine 10
Zivim u Pancevu
Dosta za prvi put

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Dobrodošao, ovde u temi, a i generalno na forumu fale iskusni i stručni članovi koji su pri tome dovoljno motivisani da pomognu neupućenima ili manje upućenima. Siguran sam da svojim znanjem možeš da podigneš nivo diskusije, meni termodinamika nije struka, ali se uvek trudim da pažljivo čitam i naučim nešto novo i korisno. :)
 
Dobrodošao, ovde u temi, a i generalno na forumu fale iskusni i stručni članovi koji su pri tome dovoljno motivisani da pomognu neupućenima ili manje upućenima. Siguran sam da svojim znanjem možeš da podigneš nivo diskusije, meni termodinamika nije struka, ali se uvek trudim da pažljivo čitam i naučim nešto novo i korisno. :)
Hvala

Neki clanovi foruma koji me znaju mogu da posvedoce da ne promovisem nista i nikoga cisto sam sportski prisutan [emoji16]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Taman da pitam nekog stručnjaka za savet. Treba da uzmem klimu za stan od 46m2. Ograničen sam budžetom na 35K dinara, pa mi treba savet šta da uzmem. U cenu naravno ne ulazi i sama montaža koju ću naknadno da platim, ali ne bežim da uzmem nešto u paketu sa ugradnjom... ovde sam izlistao sve do 35K, ali mi treba preporuka za brend i jačinu, kao i za dužinu garancije.
 
Kako planiram da pocnem da se grejem na klimu, i samo klimu, prelistah temu da vidim ima li neka preporuka za slucaj poput moga.
U pitanju je prostor od ~25 kvadrata koji je jednom stranom okrenut ka u ovom trenutku lose zastakljenoj terasi, a uz to ima staru stolariju.
Znaci gubitaka ima, ali i nije tako strasno, jer je stolarija u ok stanju.

Vidim da preovladava misljenje da su japanci najbolja kupovina, i to za slicnu povrsinu kako vidim Fujitsu asyg 12 lmca.

Da nije ona overkill za taj prostor, i da li eventualno ima neka druga best buy preporuka?
 
roddeng

Da li si svestan da za te pare mozes uzeti samo obicnu klimu koja ce ti sluziti samo za hladjenje i dogrevanje ali nikako za primarno grejanje ..

Parabola

Nisi rekao jel to stan ili kuca , kakva je izolacija tj ima li je , greje li se ispod i iznad , mnogo toga utice na preporuku ..
 
Imas li neku preporuku za Gree ili vise ne preporucujes klime :p

Ma dobro ti nama dosao , samo nemoj da lazes i bice sve OK ..
 
Parabola

Nisi rekao jel to stan ili kuca , kakva je izolacija tj ima li je , greje li se ispod i iznad , mnogo toga utice na preporuku ..

U pitanju je stan.
Sa jedne strane se ne greje iako su u pitanju unutrasnji zidovi. Krov/pafon je dosta dobro izolovan debelim slojem nekog izolacionog materijala (nema nikoga iznad). Sa svih ostalih strana izuzimajuci onu okrenutu ka terasi se greje.
Tu su sigurno gubici i najveci, i prvom sledecom prilikom ce biti resavani.
 
Pa tako gledano to bi mogao grejati i sa 12LLCE modelom , nemas potrebe za 12LM .. Mada , koliko vidim imas za uzeti Fujitsu General ASHG 12LM za 66k , nije velika razlika u lovi , ako bas zelis da das nesto vise para i imas LM model , samo na njemu ce ti pisati General , cisto inf .
 
Poslednja izmena:
Po specifikacijama nikakva , samo izgled ,mozda ima nesto sto mi ne vidimo kao krajnji korisnici ali ti to neces osetiti u radu , znaci uzmes sta ti je jeftinije i pobedio si .
 
Ja sam uzeo 3x 12LMCE za moje jer nije bilo LMCA na stanju za odma'-sad, a i kod LMCE je šira unutrašnja, pa da se ne vide tiplovi od Midea Mission 18 koje sam skinuo.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Drago mi je da na forumu vidim clanove koji su od struke jer imamo mogucnosti iz prve ruke dobijemo pravilan savet.Kad smo kod saveta evo pitanja: dali je bolje umesto Fi 6,35mm ( jer je tesko naci ) staviti Fi 6mm i umesto Fi 9,52mm ( jer je tesko naci ) staviti Fi 10mm? Dali je bitna debljina bakarnih cevi i koja je preporuka izolcionog materijala ( debljina izolacije na svakoj cevi). Kako bi se maksimalno smanjio gubitak toplote koji je u instalaciji koja je napolju.
 
ovi iz tehnomanije kanda malko seruckaju...
poslao sam im mail 25.10 za reklamaciju,odmah potom sam dobio odgovor
"Poštovani,
molili bismo vas za informaciju koji servis je ugradjivao klimu kako bismo isti poslali kod Vas na adresu,jer uredjaj mora proći servisnu proceduru.
S poštovanjem,
služba reklamacija"

potom im ja saljem podatke od servisera koji je ugradio klimu i takodje dobijam odgovor

"Poštovani,
otvorili smo prigovor za vas koji je zaveden pod brojem 50072.Dobićete sms obaveštenje o statusu rešavanja reklamacije u roku od 8 dana.
Srdačan pozdrav,
služba reklamacija

da bi mi gospoda iz tehnomanije danas poslali sms

"Vasa reklamacija 50072 je odbijena.Prema informaciji dobijenoj od dobavljaca, neophodno je da se sa svim uocenim primedbama na rad uredjaja obratite servisu koji je vrsio ugradnju uredjaja kako bi prosao servisnu proceduru
Ukoliko i dalje budete imali primedbe na rad uredjaja molimo da otvorite novi prigovor i prilozite izvestaj ovlascenog servisa.Srdacan pozdrav"
 
Sad ce KGH.
Ima mesta gde se ne mora ubedjivati sa nadobudnom decurlijom.

KGH je sasvim solidno ozbiljna međunarodna konferencija (na domaćem terenu). Predaja radova je moguća samo još uz debelu "vezu" i prethodni staž na konferenciji, tako da ako ga nije napisao do sada može da dođe samo kao posetilac iste.

Ne treba mešati "struku" sa strukom. Pusti trgovce i montere da rade svoj posao. ;)
 
KGH je sasvim solidno ozbiljna međunarodna konferencija (na domaćem terenu). Predaja radova je moguća samo još uz debelu "vezu" i prethodni staž na konferenciji, tako da ako ga nije napisao do sada može da dođe samo kao posetilac iste.

Ne treba mešati "struku" sa strukom. Pusti trgovce i montere da rade svoj posao. ;)
Covek prica o sajmu KGH ne o koferenciji

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Moguće. Kada je pomenuo diskusiju i "razmenjivanje teorije" mene je to asociralo na konferenciju.
 
Uglavnom se konferencija za izlagače ne završava samim izlaganjem radova. Može, niko ti ne brani da ideš ali uglavnom se to produži (uz grappu :D i meze).
 
Drago mi je da na forumu vidim clanove koji su od struke jer imamo mogucnosti iz prve ruke dobijemo pravilan savet.Kad smo kod saveta evo pitanja: dali je bolje umesto Fi 6,35mm ( jer je tesko naci ) staviti Fi 6mm i umesto Fi 9,52mm ( jer je tesko naci ) staviti Fi 10mm? Dali je bitna debljina bakarnih cevi i koja je preporuka izolcionog materijala ( debljina izolacije na svakoj cevi). Kako bi se maksimalno smanjio gubitak toplote koji je u instalaciji koja je napolju.
Mozes da stavis metricke umesto imperial cevi. Nista ne menja. Inace, mogu da se nabave i jedne i druge samo zavisi gde si trazio.
Debljina zida bar 0.9, pozeljno 1mm. Kod tako malih cevi razlika i ceni je minimalna.

Debljina izolacije 9mm. Moze i 13mm ali to je vec dosta debelo i mozda preterano za taj rezim rada. Ako stavljas crnu, poliuretansku izolaciju koja je kvalitetnija ali skuplja obavezno mora da se zastiti od Ssunca nekim dodatnim slojem recimo trake. Svi poliuretani su osetljivi na UV zracenje i brzi propadnu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno