Šta je novo?

Kingston V300 (SF-2281 FSP, Toshiba 19nm MLC Toggle Mode NAND)

Tema, ne tema, uzmi Sammia ...
 
Na kraju sam ipak uzeo SAMSUNG 840EVO od 120 Gb. :) Otisao u radnju, nisu imali ovaj Kingston. Prodavac mi preporucio samsunga. Ja nisam hteo odmah da uzmem, jer nisam nista znao o tom disku. Vratio se kuci, procitao malo o njemu. Video da ga hvale i da je bolji od Kingston-a. Otisao, kupio ga, instalirao njega, instalirao windows i evo za sada sve radi super i jako sa zadovoljan. :)
 
Samsung 840 EVO 120GB nije nikakav šampion brzine, naročito je tanak sa sekvencijalnim upisom i koliko vidim Kingston V300 sa poslednjim firmverom je značajno bolji na tom planu. Hoću da kažem da nisi napravio ni pravi ali ni pogrešan potez time što si kupio Samsunga. Tehnike keširanja su na strani Samsunga ali suštinski Kingston je robusniji uređaj koji bi se u zahtevnijem scenariju bolje pokazao. (MLC vs TLC, sekvencijalno pisanje veće količine podataka)
 
Poslednja izmena:
test 19.09.2013.png ljudi sto mi je slab ovako WRITE jesr su ovo normalni rezulati za Kingston v300 nesto sam :trust:
 
Paaa cini mi se da je to od prilike to za v300 ...
 
@romario Jedno verovatno glupavo pitanje..
Dali je bilo toliko teško samo pogledati prvu stranu teme!? A usput pročitati još max 2. :trust:

Još to sa AMD čipsetom, pa treba da si prezadovoljan!
 
@mdm rodjeni video sam eto izvnjavam se mozda sam trebao da ispravim i da pitam zasto je oviliko spor...nego me interesuje ova diferentna razlika izmedju amd i intl pa kolka ona moze biti mamkata mu ,)

-@CountMike 507, matcna je asus evo r 2.0 i OS Ultimate 64 sa njim sam radio test..

-Neema ovo je max izgleda ovog ssd-a mozemo mi kolko hocemo da se bunimo bar ja necu da se nerviram odoh na hladno pivo vikend je ode cela plata aj ziveli;)
 
Poslednja izmena:
Pa to mu je brzina sa nekompresibilnim podacima, ne znam šta si očekivao. A koliko ćeš ti to filmova, slika, muzike i sl. prebacivati po i sa SSD-a? :smoke:
I ponavljam za AMD to je sjajno, i ako si gledao rezove i nema neke primetne razlike ;)
 
Narode, ovaj SSD ili HyperX SH103S3/120G, a.k.a. 3k? Treba mi za laptop HP 4540s na kome teram Hackintosh, koristim ga za produkciju i snimanje u Logic Pro-u (ovde me najviše kolje trenutni samsung na 5400RPM, zato i uzimam SSD) i internet... Svaki predlog dobrodošao :)
 
Ja bi "ovo" zaobisao i bolje 2. ili nesto 3. tipa EVO 840 (al od 250GB), meni nekako malo tih 120-ak BG...
Sa V300 koji fw dobijes ostaje ti (za sada) stalno a sa hyperX mozes raditi promenu FW, licno mi se samiji najvise svidjaju (od onih ssd-ova sto ih kod nas ima)...
Ako ipak radi cene uzmes v300 pazi koji mu je FW!
NE UZIMAJ V300 sa fw506!
Gledaj (eventualno) v300 sa fw505 i jos bolje fw507.
 
Planiram uskoro reinsta Win-a, pa sam mislio usput da odradim i secure erase. Kako se to radi na V300? Ima li neka univerzalna aplikacija ili treba nešto specijalno baš za ovaj drajv?
 
Trebalo bi da moze sa Parted Magic-om.
 
Ljudi, imam jedan V+200 od 60GB i razmisljam da uzmem jos jedan SSD da ih stavim u RAID. Da li je bolje da stavim jos jedan V+200 ili ovaj V300. Koji je bolji u pojedinacnom radu?
 
Ma stavi bolje taj V300 ako baš moraš Kingstona, što da se boriš sa RAIDom a i brži je od tih 60ica.
 
Ljudi, imam jedan V+200 od 60GB i razmisljam da uzmem jos jedan SSD da ih stavim u RAID. Da li je bolje da stavim jos jedan V+200 ili ovaj V300. Koji je bolji u pojedinacnom radu?

Nema smisla raditi RAID0 sa 60GB SSD-ovima, a takođe TRIM je podržan u RAID-u samo na Z77/Z87 generaciji čipsetova i nezvanično na Z68.

Bez TRIM-a bi ti performanse brzo degradirale + gnjavaža sa RAID-om, u tvom slučaju zaboravi na to i kupi veći SSD.
 
Hvala svima na savetu, ali me ne interesuje kupovina veceg SSD-a jer vec imam jedan SSD od 120GB u laptopu koji ce preci u desktop kada kupim veci da ga zamenim, a za to necu imati sredstva jako dugo. Nemam SATA 3 maticnu i zato zelim da idem na RAID 0.

EDIT: Nisam zeleo da budem drzak, zelim samo da kazem da nemam para za SSD veceg kapaciteta :D
 
Poslednja izmena:
Evo moj V300 (505ABBF0) od 120GB sinoć ispusti dušu, samo 2 dana su mu falila da izgura celu godinu staža. Jednostavno se više apsolutno ne vidi u BIOS-u, upravo sam ga probao i na office mašini na poslu, ista situacija, ni da bekne. Pre par nedelja sam mu odradio secure erase, instalirao Win 8.1 i taman fino utegao sistem, kad crče. Nikakve posebne simptome nije pokazivao da će prestati da radi, sem juče u jednom momentu kad se kursor miša zamrznuo na 3-4 sec, što možda i nema nikakve veze sa tim što je par sati kasnije prestao da radi. Sreća je što na njemu nije bilo ništa važno od podataka osim OS-a, što imam spremnu rezervnu particiju za nedaj bože slučajeve na HDD-u i što je SSD pod garancijom, još samo da RMA prodje kako treba i obećavam Kingstonu da im neću ovo uzeti za zlo :D.

Edit: Sad sam primetio nešto čudno, nekog uticaja SSD na sistem ipak ima jer kad pokušam da butujem sa HDD-a (WinXP Pro), sa priključenim V300 neće da udje u OS već mi izbaci onu poruku select proper boot device... čim otkačim SSD sve radi normalno. Bilo kako bilo, pomoći mu nema, ovih dana putuje za BG na RMA, valjda mi neće ništa zatezati oko garancije.
 
Poslednja izmena:
To zvuči kao da je crko SF čip...
Pregrejao se, šta si mu radio? :d
 
Ama baš ništa, klinac je igrao malo GTA4 i ugasio računar, ja posle 20-ak minuta kad sam ponovo hteo da ga upalim, da prekopiram neke serije na flešku neće ni da bekne. I ja sam odmah pomislio na kontroler. Sad ćemo malo da se vozimo na Samsungu F3, da se podsetim starih HDD dana, sreća pa je Win8.1 prilično brz.
 
I evo, stigao novi V300 120GB sa reklamacije, samo što to definitivno više nije isti model SSD-a. I tu ne mislim samo na firmver koji je na ovom novom 521ABBF0, kućište je drugačije, materijal je isti ali nema više šarafa, već kao da je kućište zanitovano, a ispostavilo se i da su promenili nand. Malo sam ispitivao po internetu i više ljudi je slalo upite kingstonu šta se to dešava na 506 i na ovom novom 521 firmveru. Zvanični odgovor je u kratkim crtama sledeći: koristimo nand od različitih dobavljača, kako sinhroni tako i asinhroni, kingston priznaje samo ATTO benchmark, ostali test programi ne prikazuju dobro rezultate, bla, bla, bla, itd... Ok, nije problem, ali onda prekrstite ebeni V300 bar u reviziju 2, ili šta god. Dakle klasična korporativna priča sa ciganisanjem, gde su zarad kresanja troškova promenil nand (verovatno za najjeftiniji mogući), ali su to zaboravili da spomenu na šarenoj ambalaži.

Nikad nisam nešto voleo kingston, čak sam ih i izbegavao, ali reko' ajde da ne budem zatucan i pun predrasu da im dam šansu sa ovim V300 SSD-om, koji kad se pojavio je stvarno bio best-buy. Onda se pojavila verzija sa 506 fw, tu se odmah videlo da nešto mnogo smrdi, malo su zamaskirali stvar sa 507-icom, ali sad su definitivno pokazali svoje pravo lice. Dakle, kingshit, pa-pa nikad više kod mene, ili kod bilo koga ko me bude pitao za savet, za bilo šta od njih. Ovo mi je bio njjihov prvi, a ujedno i poslednji proizvod, a i on neće još dugo biti kod mene, ode na doboš (ako uopšte neko bude hteo da ga kupi).

Da ne bude da su ovo samo prazne priče, mada sličnih mišljenja kao ovo moje ima po netu koliko hoćete, evo par slika.

Prvo sa 505 firmverom

ATTO Disk - jedini koji daje obećane brojke sa ambalaže.

Atto+V300+505.jpg


AS SSD, Crystal disk - ni stari V300 nije nešto briljirao sa brojkama u ovim testovima, ali je bio koliko toliko korektan.

as-ssd-bench+KINGSTON+SV300S3+21.1.2013+18-43-25.png


CDM.png


A sad verzija sa 521 firmverom, disk je otpakovan, samo formatiran u NTFS i potpuno prazan. Ne sećam se baš tačno ali čini mi se da su gornji testovi radjeni sa OS-om da disku. Pa kaže...

SSDLife.png


ATTO - i dalje daje obećane brojke, i nešto malo preko, ali ipak lošije nego prvobitna verzija

V300+120GB+521A+-+atto.jpg


Crystal disk - rad sa nekompresabilnim podacima skandalozan, SATA 3 SSD, da podsetim

V300+120GB+521A.jpg


AS SSD - iz nekog razloga nisam uspeo da odradim test, vidim da je dosta ljudi i na netu imalo isti problem - ne bi me iznenadilo da je bajni kingston na neki način u firmveru blokirao ovaj program.

Da remiziram :d, Izvinite ako sam vas udavio, znam da to većina ljudi radi, ali eto čisto da vam skrenem pažnju još jednom da kad kupujete nešto, dobro proverite o čemu se tačno radi, jer nije uvek onako kako se čini.
Jasno mi je da slabiji rezultati u testovima ne utiču na realan rad i da bih neku razliku u odnosu na stari SSD teško primetio, ali to mene apsolutno ne zanima, hoću jednostavno da bar koliko toliko dobro izgleda i u testovim. Hoću pun paket, sa današnjom konkurencijom proizvodjača hardwera - može nam se. Jasno mi je i da je ovo value proizvod, ali eno i Samsung 840 EVO je isto to a eno ga radi sve radnje perfektno. Toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo :)? Koliko se ljudi zale na Kingston v300.Ja imam 507 evo vec skoro pola godine ide odlicno.
02.feb Life.png

02.feb.png

Vidim jako se zale neki korisnici,i to da crkavaju nakon godinu dana.Kolega @Zoza mislim da si ti bio jedan moza od hiljadu, inace trbalo bi on da ide nekih 4-5 god za taj nova on odplati sebe.Inace i Samsung ima "podosta" nezadovoljnih tako da ako kojim slicajem rikene ovaj uzimam Intel kazu da je mala BOBMA.
 
Evo, ovaj moj 505 slavi rođendan za koji dan, ništa sporiji (ni brži ) od kako je stavljen. SMART 100 % sve, nijedan štuc. Nije neka raketla ni bio, niti je sada ali mu ništa ne fali. Jedino kajanje je da nisam uzeo 250 GB neki.
 
Ne bih se ni ja bunio da mi nije crkao taj sa 505 fw, bio sam stvarno zadovoljan i ja sa njim. Nije šampion brzine, ali bože moj, to smo i kupili. Ovi novi su sa ko zna kojim čipovima, nije to do drugog firmvera samo.
 
Imam Kingston V300 120Gb,dali da upgrade-ujem firmware ili mi to ne treba???
 
Mislim da na V seriji ne moze da se uradi firmware upgrade. Moze samo na HyperX.
 
Pitam jer mi SSDLife Pro kaze da ima novi firmware za moj V300
 
Jel imao neko problem da mu je crko v300? Meni se baš to desilo :S
U subotu noć sam ugasio komp i u nedelju popodne da ga upalim kad ono cvrc :S Bootmng is missing...ja u bios, ono treba mu 2 dana da uđe, i kad je napokon ušao nema diska :S Ne vidi ga bios uopšte, ja reko aj možda je do kabla, promenim kabl, stavim od diska koji radi, opet ništa, probam na drugom kompu, opet ćorak :S
Tako da sam ga danas odneo na reklamaciju, ali ono što me zanima je šta mislite da li će moći da ga oprave? Provenstveno što mi je tu poslednjih 20-tak dana rada pošto backup sistema radim na svakih mesec dana, a naravno ono što je poslednje je uglavnom najbitnije :S
Uzeto je u Altiju pa me zanima vaše mišljenje o tome šta mislite da li će ga opravljati? Momci koji su zaprimili reklamaciju su napisali da mi je bitno to šta je na disku i da probaju da ga oprave prvo
 
Ne opravlja se to, samo kostatuju da je crklo i drugi daju ako je umreli u garanciji...
Sto posao nisi svaki dan na externi hdd snimao ili neki drugi hdd, pa ne bi bio u takvoj usranoj situaciji i ko je video uopste da se na OS particiji cuva posao...
Ko da ti je moja snaha nesto i njoj diplomski bio "cuvan" na C pa da ne bi mene i brata mog (tada njenog momka) bilo bi pisanja ponovo citavog diplomskog...
Mrka kapa za podatke druze. Zalim.
 
I meni je vrisnuo iz čista mira, samo se više nigde nije video i ćao, nema tu popravke. Sa kojim firmverom je tvoj bio?
 
Nazad
Vrh Dno