Šta je novo?

Kingston V300 (SF-2281 FSP, Toshiba 19nm MLC Toggle Mode NAND)

S obzirom da za te pare mogu da se kupe bolji Transcend 370S ili Blast ne postoji racionalan razlog za kupovinu V300 osim ljubavi prema brendu.
 
Poslednja izmena:
Grof Mika je kupio v300 kad je imao normalan fw, kad ga nisu "koljucnuli" sa izmenjenim fw i toliko usporili kako ne bi konkurisao HyperX kao skupljem bratu...
Danas niko "normalan" bas zbog takvog fw ne moze imati nikakvu ljubav prema tom ssd-u.
To ne koriste ni oni sto zive od proizvodnje i prodaje istog, izuzev u sluzbenim uredjajima, eventualno...
 
Poslednja izmena:
Jeste ovaj je 505, 506 znam da je bio zeznut, posle su valjda ispravili.
 
firmware: 608

Kingston V300.120GB.png
 
Hajde da ne otvaram novu temu....

Imam isti SSD kao i član koji je otvorio ovu temu.
Uzeo sam ga pre oko 2 nedelje.
Odličan je, ponaša se izuzetno s obzirom da je na SATA2 konektoru.

Jedna stvar me zanima.....CrystalDisk i mnogi drugi pokazuju brzinu čitanja/pisanja....šta god od oko 250/260MB.

Ali HDD Sentinel pokazuje ovo:

sentinel.png

Ovako: SSD i HDD su u AHCI modu....
Proverio sam i TRIM preko neke "CMD" komande, rezultat je da je TRIM aktivan.
Isto tako mi nije jasno zašto je performansa na 80% kad je pri instalaciji bila na 100%.

Drajveri su odgovarajući za ploču, direktno sa ASUS-ovog sajta.


E sad šta bi moglo da bude?

Pretpostavljam: sistem na ovom SSD-u nisam instalirao već sam kolonirao sistem sa prethodnog HDD-a preko AOMEI Backupper-a.
Doduše, sistem je bio instaliran pre toga dve nedelje možda.

Isto tako pre svega je HDD bio u ATA modu, pa sam ga isto tako prebacio na AHCI preko neke CMD komande.


Da li to uopšte ima ikakve veze.....a biću potpuno iskren, s obzirom da sam totalno nov, da ne kažem ROOKIE u "SSD svetu"......ne znam čak ni šta je TRIM ako ćemo iskreno.


Ima li neko predstavu zašto mi je performansa SSD-a nma 80% i zašto je TRIM podržan, ali DISABLE-ovan????
 
Odgovor:

ZAŠTO se ljudi i dalje oslanjaju na Sentinel zašto!!? I još VERUJU samo njemu a ne svemu ostalom???!!!

Kraj odgovora... :d
 
Iskreno, ne oslanjam se.

Zanima me zašto samo on "report"-inguje problem???

Testirao sam brzine upisa/čitanja preko HDTune Pro, CrystalDisk Mark itd.

Svi kažu da je sve OK.


Čak i Kingston SSD Toolbox.
 
Nazad
Vrh Dno