Šta je novo?

Kingston V300 (SF-2281 FSP, Toshiba 19nm MLC Toggle Mode NAND)

Zato sto on tako zeli... to nisam nigde citao. ja bi ubacio 8gb ram-a i ostavio pf na nesto minimalno ili bi ga ugasio.
 
U par navrata sam iskljucivao PF i vrlo brzo bih nailazio na probleme, tipa dok kopiram nesto u pozadini koci muzika. Moj savet je ne iskljucivati ga.
Neko je spomenuo Photoshop, on koristi svoj memory management nezavisno od Win-a, tako da na njega ne bi trebao da utice PF.
 
Ali utiče, i to baš zbog memory management-a koji kontroliše Win a zavisi i od PF-a.
Glupi Win... :d
 
Neznam kako kod vas ali kod mene je PF isključen bio od kako sam stavio 8GB memorije a sada 16GB i nisam još (od stotinak ) programa naleteo na nešto što ne radi zbog toga.Nisam primetio nikavo pogoršanje brzine rada celog sistema pa čak ni kada kopira velike fajlove. Ne verujem da ima ni nekog poboljšanja brzine rada jer windows piše po PF samo kada nema dovoljno radne memorije za određeni zadatak. Sa druge strane gledano windows stalno nešto piskara po diskovima i bez toga pa ovo ispadne još i mali procenat. Jedina ušteda ispadne u prostoru na disku koji zauzima a to se da lako rešiti.
 
Za nacin na koji ja koristim racunar ( net + muzika + tv + novije igre + nesto programiranja ) nisam primetio nikakvih problema u radu bez virtualne memorije, a imam samo 4 GB rama. Ne vidim zasto plasite ljude. Ako nekome vec treba gomila rama za razne virtualne masine, vizualne studije i koje kakva programiranja taj je dovoljno upucen da zna sta mu i zasta treba a ne da vam veruje na rec.
 
Iskljucio LPM, dodatno, smanjio page file na 1 gb, jer ima 8 gb rama. Windows 8 pro je sistem. Imate li jos neke preporuke oko podesavanja optimalnih uslova u sistemu, za ovaj ssd?


Laptop je HP ProoBook 4730s (ne gledajte moju masinu u profilu) http://www.coral.rs/proizvodi/hp-probook-4730s-b7a38es, ukljucen AHCI prije instalacije windows 8.



hiH6C.jpg

GqdUH.jpg


Malo se smanjio sekvencijalni upis, bio je oko 170 mb/s odmah posle instalacije sistema.
 
Poslednja izmena:
Meni deluje ok, mislim da ne možeš očekivati više sa sata2 kontrolerom. Jedino da ubaciš intelove drajvere, ali sumnjam da ćeš nešto previše dobiti...
 
Poslednja izmena:
@djurkash Kako misliš da može 450MB na SATA 2?! :d

@CountMike, milovanov To što vi ne primećujete nikakve probleme u radu bez PF-a ne znači da ih nemate, već samo da ste imali sreće i niste naišli na situaciju/program gde bi bio veći primetan problem (BSOD, veliko usporenje...) od samo eventualnog usporenja koje na novim mašinama nije uvek lako primetno... ;)
A ja sam dao neke linkove gde lepo piša, i zar treba da kopam neke MS white papers da se uverite? :type:
 
Ti imaš SATA 3 (6Gb/s), odnosno Mobile Intel QM67 Chipset. Što se tiče upisa, bio bi podjednak i na nekom SATA 2 kontroleru jer je to nivo performansi koje pokriva i SATA 2 specifikacija.
 
Ti imaš SATA 3 (6Gb/s), odnosno Mobile Intel QM67 Chipset. Što se tiče upisa, bio bi podjednak i na nekom SATA 2 kontroleru jer je to nivo performansi koje pokriva i SATA 2 specifikacija.

Otvarao sam laptop, i skinuo oznaku ploče i našao da je sata 2, sad gledam oznaku čipseta, a on jeste sata3. Sad mi nije jasno, ako nam je ssd 450/450, zašto je upis tako slab, ako je kontroler sata3?
 
Ti se šališ? :trust:
Pa ti ni ovu temu niti i jednu drugu za SSD nisi čitao, i nisi u toku da SSD sa SF čipom radi sporije sa nekompresibilnim i mnogo brže sa kompresibilnim podacima, kao i da je limit za SATA2 oko 270MB/s, i da nema nikave veze bilo to za pisanje ili čitanje?? :d
 
Ti se šališ? :trust:
Pa ti ni ovu temu niti i jednu drugu za SSD nisi čitao, i nisi u toku da SSD sa SF čipom radi sporije sa nekompresibilnim i mnogo brže sa kompresibilnim podacima, kao i da je limit za SATA2 oko 270MB/s, i da nema nikave veze bilo to za pisanje ili čitanje?? :d

Prelistavao sam teme, moram da priznam da ih nisam detaljno čitao...
Znači, ovo su ok podaci i za sata3?
 
@djurkash Kako misliš da može 450MB na SATA 2?! :d

@CountMike, milovanov To što vi ne primećujete nikakve probleme u radu bez PF-a ne znači da ih nemate, već samo da ste imali sreće i niste naišli na situaciju/program gde bi bio veći primetan problem (BSOD, veliko usporenje...) od samo eventualnog usporenja koje na novim mašinama nije uvek lako primetno... ;)
A ja sam dao neke linkove gde lepo piša, i zar treba da kopam neke MS white papers da se uverite? :type:

Ja sam rekao samo za mane, ne za svakoga. Očigledno je da neki programi traže ali ih je sve manje odkako je sve više memorije u prosečnim sistemima. Sad dali je to zbog sreće ili zato što nemam nijedan program koi izričito traži to je druga stvar. A nije da nemam gomile instaliranih programa, blizu 100 na 8mici i preko 100 na 7mici koju sve manje upotrebljavam, Noviji OS kao win7 i 8 se mnogo pažljivije ponašaju sa memeorijom tako da isključivanje stvarno ne pravi veliku ako i ikakvu razliku. Kao što rekoh pre, Te ispada da je jidina prednost neka ušteda na storage prostoru. ti saveti i objašnjenja od strane MS su samo "Guideline" i da je neophodno nebi ostavili opciju za gašenje ili promenu veličine istoga. Pošto se veličina i kvalitet SSDa u poslednje vreme popravio čak ni to više nije monogo aktuelno.
 
Prelistavao sam teme, moram da priznam da ih nisam detaljno čitao...
Znači, ovo su ok podaci i za sata3?

Da naravno da jesu. A bilo je dovoljno da si pogledao slike SF SSD-ova, a ima ih na pretek o ovom disku i na prvoj strani teme! ;)
 
Ja sam rekao samo za mane, ne za svakoga. Očigledno je da neki programi traže ali ih je sve manje odkako je sve više memorije u prosečnim sistemima. Sad dali je to zbog sreće ili zato što nemam nijedan program koi izričito traži to je druga stvar. A nije da nemam gomile instaliranih programa, blizu 100 na 8mici i preko 100 na 7mici koju sve manje upotrebljavam, Noviji OS kao win7 i 8 se mnogo pažljivije ponašaju sa memeorijom tako da isključivanje stvarno ne pravi veliku ako i ikakvu razliku. Kao što rekoh pre, Te ispada da je jidina prednost neka ušteda na storage prostoru. ti saveti i objašnjenja od strane MS su samo "Guideline" i da je neophodno nebi ostavili opciju za gašenje ili promenu veličine istoga. Pošto se veličina i kvalitet SSDa u poslednje vreme popravio čak ni to više nije monogo aktuelno.

Verovatno sreća da nisi imao veći problem, i ja sam probao bez i da radi i tako. Ali ja kažem da verovatno imaš i po neko usporenje i ovako, ja sam po neko i izmerio u sintetici baš zato što na jačoj mašini nećeš odokativno primetiti da uopšte imaš usporenje, ili da može i brže/tečnije. Ponekad sam primetio i microstutering...
 
Da naravno da jesu. A bilo je dovoljno da si pogledao slike SF SSD-ova, a ima ih na pretek o ovom disku i na prvoj strani teme! ;)

U pravu si, gledao sam suviše temu oko instalacije, da ovu i nisam previše pažljivo čitao. Sada je ok, povezao sam stvari. Hvala...
 
Da li neko zna sto imam veci write speed na hardu nego na ovom ssdu?

Na hardu dostize oko 100.

Najnoviji bios, ahci, probani i intel drajveri i windows, partion a. je ok, iskljucen system restore, disk defragmenter, hibernacija. Ploca z77 g45

as-ssd-bench ATA KINGSTON SV3 3.3.2013 12-47-35 PM.png
 
Prvo taj program kao što je rečeno već 100 puta, testira samo nekompresibilne podatke (Probaj CDM - 0fill ili ATTO).
Drugo to je 60GB SSD te je duplo sporiji od 120GB, koji se danas smatra minimumom za kupovinu...

Da si išta pročitao iz SSD tema pre kupovine :rtfm: ovo ne bi pitao, sorry. :(
 
pa i nisam ga kupio, sigurno ne bih kupio ssd od 60GB da nemam prostora da instaliram 3 programa i igricu.

Jednostavno cudno je, nema veze sto je 60GB nemoguce da je write toliko mali, koliko sam pregledao ovde nisam video nigde tako mali write.
 
Jeste moguće je, to su mu brzine pogotovo ako je "uprljan" tj. nije skoro odrađen SE ili nikad... ;)
 
Ima li neko ideju kako podesiti AHCi na Asus P5KPL-AM SE? U BIOS-u uopste ne postoji opcija za to. Inace ovo su rezultati koje dobijam (Intel G31 SATA2)

ASS 1.png
 
Ta ploča ima ICH7 i nema AHCI.
 
Koja kanta... :/ Hvala mdm ubih se trazeci resenje...
 
KINGSTON SV300S37A120G

Platforma: i7-3770K, Asus Maximus V Gene Z77 Cipset, AHCI

Kingston V300 120Gb deklarisano 450/450

cristaldisk bench IDE-ATA.PNGas-ssd-bench KINGSTON SV300S3 5.14.2013 8-34-48 PM IDE-ATA.png

Ne stimaju brzine nikako?
 
Poslednja izmena:
Jok, ne štima nikako. Jesili siguran da si ga priključio na pravo mesto i da ima sve potrebne drajvere za MB. I mene je zezao prvih nekoliko dana dok nisam sve naštimovao kako treba. Nemam iskustva sa tom Intelovom MB ali bi svakako trebalo da bude nešto bolje nego na AMD platformom. Ovo je najbolje što sam uspeo da izvučem do sada na AMD :
Kingstone mark 7.jpg
Vidim ja da mi se smeši Vertex 4 u skorijoj budućnosti mada ni ovo nije loše za "Budget" drive.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno