Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ma radi extra ,EUI je odličan rom uz par sitnih sređivanja kao i na miui a u vezi gašenja optimizacija baterije za apk za koje ti treba notifikacije a to je bukvalno za minut.
Neki imaju 3.5 ulaz a neki ne i tu ili dobijaš original sluške a adapter u svakom slučaju.Što se tiče sd kartica to nemaju te čitajte specifikacije 32gb je oko 25gb ,a ima i od 64gb i tu je oko 58gb slobodno.

Le X820
 
Poslednja izmena:
Ma radi extra ,EUI je odličan rom uz par sitnih sređivanja kao i na miui a u vezi gašenja optimizacija baterije za apk za koje ti treba notifikacije a to je bukvalno za minut.
Neki imaju 3.5 ulaz a neki ne i tu ili dobijaš original sluške a adapter u svakom slučaju.Što se tiče sd kartica to nemaju te čitajte specifikacije 32gb je oko 25gb ,a ima i od 64gb i tu je oko 58gb slobodno.

Le X820

Super onda ,koriste adapter za sluske a sto se tice sd card mislim da je 20gb interne sasvim dovoljno.Na koju foru toliko free prostora na modelima sa 64gb ?
 
Tu je negde od 55-58gb,inače uglavnom stavljaju odličan audio čip jer prodaju njihove multimedijalne sadržaje pa je zvuk extra.

Le X820
 
eo 6/64
77b3fb2a6f638bbbb98680b00cb2032f.jpg


from my LEX720
 
Pre godinu dana kada sam kupovao svoj Leeco le max 2, naručio sam ga sa Grosso shopa u Austriju (naravno ništa mi nije dodatno naplaćeno). E sada, pošto mi je drugar u Švajcarskoj i odande treba da dođe u srb za mesec i po, kakva je situacija tamo po pitanju carine? Da li je neko već naručivao?
 
u CH ti je porez oko 8%

Ako te i rebnu nece biti strasno realno

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
u CH ti je porez oko 8%

Ako te i rebnu nece biti strasno realno

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
Ali naplacuju i lezarinu. Na njihovom sajtu imas, naravno, detaljno prikazivanje obracuna u vidu crtaca :-D

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Nema ulaz za slušalice, nema micro SD slot... I uprkos tome najverovatnije ću da ga kupim :D
 
Ali ide adapter uz svaki telefon tako da slušalice nisu problem. Jedino kome treba više memorije pa mu treba SD... Mada meni je i ovih 32 previše iskreno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ali ide adapter uz svaki telefon tako da slušalice nisu problem. Jedino kome treba više memorije pa mu treba SD... Mada meni je i ovih 32 previše iskreno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Upravo tako. Ne razumem zašto svi potenciraju na ulazu za slušalice kada je adapter dužine svega 5-6 cm (faktički kao da je kabl za slušalice produžen za par cm) a kvalitet koji se dobija u slušalicama je istog ili možda boljeg kvaliteta nego direktno iz 3.5 mm ulaza.
 
Kvalitet je isti, nego jure trend koji postavlja Apple. Zato recimo i nema slot za microSD, zato ne možeš da otvoriš telefon itd itd.
Uostalom možeš misliti taj "kvalitet" dok 95% vremena slušaš youtube ;)

Najviše se radi o tome da nećeš svuda sa sobom da vucaraš adapter a zamisli trenutak kad ti neko da slušalice i kaže "jaoj, daj da čujem" a ti kažeš "nisam poneo adapter" a on te gleda bledo?

Nije smak sveta, ali je *****izam na kome možemo da zahvalimo gospodi iz Silikonske Doline.
 
Poslednja izmena:
Leeco je prije apple makao 3.5mm port. Tako da bi se moglo reći da su on trendsetter :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Možda su izbacili pre, ali čisto sumjnam da su se za to odlučili pre nego što je to Apple objavio da planira da uradi, ako jesu, svaka čast na qretenizmu :d

***

Nego jedno pitanje za X626 - jel postoji internacionalni EUI? Vidim da se prodaje X626 sa sufiksom International pa me zanima da li njegov ROM mogu da instaliram i na standardni model? Oba nose X626 oznaku.
Pričam o ovom modelu sa ovog linka: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_706430.html
 
Ako je LG par godina iza Samsunga po pitanju OLED-a, Boe je bar 20 godina :D
 
Još jedno bar 5 godina minimum i to je pitanje kakvog će kvaliteta biti.

Sent from Edge
 
Ja bih inace ovu temu za BOE displeje nazvao: "Drž' te gaće, stižu Kinezi" [emoji2]

Ne mora biti kao Samsungov ekran, dovoljno je da pocnu proizvodnju osrednjeg kvaliteta displeja kao za LCD, pa da obore cenu Samsungovog. Moj RN4, a i prosli RN3 pro je imao BOE LCD - IPS ekran i odlican je kao i vecini na tim temama, svi su uglavnom zadovoljni sa istim ;)

https://www.androidauthority.com/amoled-displays-now-cheaper-than-lcd-682080/
The biggest barrier stopping AMOLED from taking over as the smartphone display technology of choice has been price. Until now that is.

As predicted two years ago, it has only taken 24 months for AMOLED production costs to fall below that of LCD, according to new data from IHS Technology. Production costs in the first quarter for a 5-inch Full HD smartphone display are $14.30 for an AMOLED panel and $14.60 for an LCD display. In the fourth quarter of 2015, these figures were $17.10 and $15.70, respectively.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Boe I edo kineske oled displeje ima Redmi Pro, nisam ni primetio razliku između običnog lcd-a

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Boe I edo kineske oled displeje ima Redmi Pro, nisam ni primetio razliku između običnog lcd-a

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
To je neka losija tj. starija varijanta OLED-a koju je Xiaomi uzeo od ko zna kog proizvodjaca, ovo sa novim BOE ekranima je sasvim druga stvar...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa lepo sam napisao da su dobavljači BOE i edo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Starija tehnologija je bila, Redmi Pro se pojavio u Junu 2016 god, to je pre godinu i po dana. Ovo su novi oled displeji tanki kao papir (Thin Paper-like), a nova proizvodnja tek pocinje... Videces da ce ovi iz Samsunga poceti da cvikaju. U svakom slucaju bitno je da se dogadja nesto, a to bi trebalo svakoga da raduje...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno