Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ajde prvo naruci taj sto si odabrao pa ces lako drugi,koji na kraju uzimas?

LeEco Cool1 za 106€ na geekbuyingu (kupon KIMOVIL) - izgleda mi kao upgrejdovani X527.
https://www.geekbuying.com/item/Coo...5-Inch-3GB-32GB-Smartphone-Silver-384260.html

Može sada odgovor koji zapravo ne treba da uopšte ima veze sa tim da li uzimam ili ne uzimam neki telefon? :trust:
gsmarena kaže ovako: https://www.gsmarena.com/network-bands.php3?sCountry=SERBIA

Ali to verovatno nije sve.
ucX5-zpKQ2CTcLYQQfc7AA.png

http://www.racunalo.com/koje-frekvencijebandove-imaju-telekom-operatori-2g-3g-4g

Jel ovo tačno?
 
Poslednja izmena:
Ja planiram da uzmem LeEco Cool1 sa geekbuyinga, ali se ispostavilo da telefon unutra nije C106 nego C103. Koliko sam čitao po forumima u pitanju je indijska verzija telefona i nisam siguran da li može da se flešuje sa onim materijalom koji je odradjen za C106 pa ako neko zna, neka napiše nešto o tome.

@slavisaj: kimovil kaže da nema b20.
Indijska verzija ima bagove se JUI softverom, tj sa andrid 7.1 znači bolje da tražiš C106.
 
Znam, ali iskreno, za moje potrebe ne vidim neku famu da imam najnoviji Android. Do skora sam imao KitKat i za svakodnevni rad nisam primetio da mi nešto nedostaje. Više mi smeta slabija baterija nego da li imam Nougat. A verujem da postoji i šansa da se bagovi isprave u narednih mesec, dva?

Svakako ću videti da li za slične novce ima da se nadje baš C106. Za sad mi je najbitnije da nadjem prodavca koji je voljan da stavi cenu drugu cenu na paket, a eto, geekbuying žele to da urade.
 
Poslednja izmena:
^hoces da kazes da najverovatnije neces ni menjati sw,za cool 1 kazu da je odlicna baterija i ako ti je to najbitnije odma ga uzmi :)Sto se tice menjanja cene tjst cak i da ti stave mp5 player cena 19usd tesko da ce to da prodje skener....mene je x626 izasao ravno 85e i nadam se da nece mnogo da ga precene(realno za tu lovu ne postoji bolji telefon trenutno).Mozda bude 11.11 nekih dobrih ponuda ali ja malo izbegavam (zbog loseg iskustva sa porudzbinom mx4 pre dve god)stariji hardwere ....
 
Poslednja izmena:
Pa najverovatnije neću, na Samsungu sam koristio Touch Wiz, na Huaweiju stock i iskreno, koji god OTA updejt da sam uradio telefon je radio gore nego pre :D
U principu instaliram Nova Launcher i aplikacije koje mi trebaju i zadovoljan sam. Možda ako se opustim počnem da čeprkam po Xposed Framework opcijama :d

Imao sam Galaxy Note kao telefon sa dobrim custom ROMovima, ali, iskreno, nisam imao prilike da imam telefon gde mi je iskustvo nebo i zemlja u odnosu na stock a realno kad razmislim ne znam ni šta bi to taj ROM trebalo da radi pa da me oduševi - eventualno bolju autonomiju, neku funkciju koja je fabrički zaključana ili, ne znam, neku aplikaciju za kameru koju ne mogu da instaliram na stocku... Kažem, imao sam Galaxy K Zoom, koji god telefon da uzmem biće kvantni skok u performansama. Kad malo razmislim po pitanju upotrebe telefona, ja sam sramota za ovaj forum :D

Što se tiče cene na carini, imam opciju da mi stigne u CG a i nemam nameru da budem "bezobrazan" sa deklarisanom cenom, već eto, tipa 96.23€. Sad za limit nisam pametan - jedni kažu 75€, drugi 100€, uz to izgleda da nisu baš ni mnogo revnosni u proveri... Nisam siguran da li bi bilo pametno da deklarišem ispod 75€?

U svakom slučaju, pare uplaćene čekam par radnji da potvrde imaju li C106, ako nema, uzimam C103 verovatno i danas. Glavni razlog je što sam pregledao dosta snimaka na YT i deluje da je kamera osetno bolja u odnosu na Le2/S3. Mislim da je Cool1 za moje potrebe za nijansu bolji best-buy nego X626:
106€ vs 85€ (cene sa geekbuyinga)
SD 652 vs MTK X20
3GB vs 4GB
4060mAh vs 3000mAh (x626 ima i fast charging)
dual (IMX258) vs single (OV16880) lens (X626 ima problem sa auto-fokusom za video uz to)
77.000 vs 87.000 (antutu)
3.5mm sluške vs CLDA
i X626 ima i nešto svetliji ekran - da li sad to vuče i više baterije, ne bih znao, verovatno.

Ovo gore meni opravdava 20€ razlike. Generalno me 3000mAh + MTK na fullHDu brine zbog autonomije.
I da, šteta pa Cool S1 Changer dolazi uz audio zezalice koje mu bezveze dižu cenu, baš bih voleo da postoji i crni Cool1 zbog tih retardiranih bezela... :(

PS -Z a 11.11. sam pročitao u par navrata da je navlakuša i da pre toga dignu cene da bi izgledalo kao da su povoljni taj dan. Pošto sam u toku sa Kinezima ovih dana, saznaću
PPS - E da, devojka je naručila Meizu E2 direktno iz Kine, treba da joj stigne u decembru pa... javljam i te utiske! :)
 
Poslednja izmena:
Da li to znači da će imati podršku za band 20 (LTE 800mhz) frekvenciju? Hm...

Sent from dark edge
 
Uglavnom lepo iskustvo imam sa m2 note(prva godina) ak ose izuzme falinka lte20, al ne bih vise uzimao njih.Izbacuju precesto modele i zaboravljaju na starije.Sad je npr aktuelan vec m6 note(koji je tek sad drastican pomak sa prvog notea).
Sa strane azuriranja softvera su ipak losi.Ceprkaju emui ali verzija androida ostaje ista kao prvog dana kad ste uzeli uredjaj. I posle azuriranja ipak losije radi,pogotovo na duze staze.

Medjutim koncept jednog dugmeta mi se svidja,jako lako sam se na to navikao.
 
Da li to znači da će imati podršku za band 20 (LTE 800mhz) frekvenciju? Hm...

Sent from dark edge
Meizu Pro 7 nema, a i ne veruj da će neko u Srbiji dati 525 evra za Meizu I to sa mtk procesorom.
M6 i M6 Note imaju band 20 a i cena nije loša. Realno samo će i prodavati ovu m seriju, a pro 7 nema perspektu, jer ljudi od Kineza očekuju pre svega da je jeftin.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
M2 note je nasledila moja žena i rado bih ponovo kupio Meizu - ako bih uopšte više kupovao bilo koji kineski telefon...I dalje su prevashodno okrenuti svom tržištu i to se nekako oseća kod njihovih telefona. Ako se zaista okrenu kako valja globalnom tržištu onda bi me ponovo zanimali...
 
Kako se Helio P25 pokazuje u praksi? Jel iole tolerantan prema potrošnji baterije u poredjenju sa Snapdragonima?
 
nijedan MTK u usporedbi sa Snap nije dobar prema bateriji..

from my LEX720
 
Meni je m6 note 4/64 black nuđen za 240€ dok je 3/32 bio 220. Odustao sam jer su svi bili M721Q (sa romovima zs Azijsko tržište) a nijedan M721H. Cena mi je bila Ok.

Sent from my Meizu using Tapatalk
 
Meni je m6 note 4/64 black nuđen za 240€ dok je 3/32 bio 220. Odustao sam jer su svi bili M721Q (sa romovima zs Azijsko tržište) a nijedan M721H. Cena mi je bila Ok.

Sent from my Meizu using Tapatalk
Koja je fora sa Meizuom, isti model tj. sve isto u njemu, a ne mozes flesovati "global" (ne znam kako se zove) rom odnosno vajs versa Azijski? U cemu je trik? Da podsetim da na Xiaomi RN4X (za kinesko trziste) moze da se flesuje RN4 Global rom i obrnuto bez problema...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve to znam. Ali Me-Izu :d štiti svoje uređaje time ""
Svi telefoni sa sufiksom Q su za Azijsko tržište i na sbi nose neki Azijski ROM (Y, Q, A) a ovi drugi nose I ili H sufiks ROMa.
Poenta je u fleš skripti ROMa koja iščitava za koje je tržište fon i ne dozvoljava "pogrešno" flešovanje istog.

Imao sam Pro 6 Plus sa Q sufiksom ali sam imao i H ROM sa prerađenom fleš skriptom (inače je može preraditi svako ko se iole bakće sa time) koji sam uflešovao, međutim fon se jako čudno pšonašao i imao ja curenje baterije :(
Kada sam mu vratio A (Asia) ROM sve je bilo OK i sve je radilo super osim što dosta sistemskih aplikacija nije prevedeno na English (podešavanja telefona su prevedena 100%)...
Ni sam više ne znam. Da li kupovati Q ili H uređaje...
No, ima jedan benefit od ovih Q uređaja. Kinezi su na njima, uz otvoren Mezu nalog, omogućili fabrički Root telefona dok to nije moguće na H modelima i bekap je moguć samo na Q uređajima bez obzora na posojanje Meizu naloga.
Rutovanjem telefona možete da mu "radite šta god".

Mislim da im je m6 Note pun pogodak! a naročito ponovni zvaničan povratak na skromno Srpsko tržište sa najavljenim cenama koje su odlične.

Inače, ne znam da li sam ovo već rekao, sam prezadovoljan kvalitetom izrade Meizu telefona i svakome bih ih preporučio (koristio sam ih i ranije u par navrata).

Jedini i najveći nedostatak, po meni, je odsustvo FM Radio aplikacije na svim uređajima :(
 
Poslednja izmena:
Sve to znam. Ali Me-Izu :d štiti svoje uređaje time ""
Svi telefoni sa sufiksom Q su za Azijsko tržište i na sbi nose neki Azijski ROM (Y, Q, A) a ovi drugi nose I ili H sufiks ROMa.
Poenta je u fleš skripti ROMa koja iščitava za koje je tržište fon i ne dozvoljava "pogrešno" flešovanje istog.

Imao sam Pro 6 Plus sa Q sufiksom ali sam imao i H ROM sa prerađenom fleš skriptom (inače je može preraditi svako ko se iole bakće sa time) koji sam uflešovao, međutim fon se jako čudno pšonašao i imao ja curenje baterije :(
Kada sam mu vratio A (Asia) ROM sve je bilo OK i sve je radilo super osim što dosta sistemskih aplikacija nije prevedeno na English (podešavanja telefona su prevedena 100%)...
Ni sam više ne znam. Da li kupovati Q ili H uređaje...
No, ima jedan benefit od ovih Q uređaja. Kinezi su na njima, uz otvoren Mezu nalog, omogućili fabrički Root telefona dok to nije moguće na H modelima i bekap je moguć samo na Q uređajima bez obzora na posojanje Meizu naloga.
Rutovanjem telefona možete da mu "radite šta god".

Mislim da im je m6 Note pun pogodak! a naročito ponovni zvaničan povratak na skromno Srpsko tržište sa najavljenim cenama koje su odlične.

Inače, ne znam da li sam ovo već rekao, sam prezadovoljan kvalitetom izrade Meizu telefona i svakome bih ih preporučio (koristio sam ih i ranije u par navrata).

Jedini i najveći nedostatak, po meni, je odsustvo FM Radio aplikacije na svim uređajima :(
Znaci Te-izu [emoji5] Drago mi je da se vracaju na nase trziste i neka ovaj put ostanu. Nikada nisam drzao u ruci Meizu-a, hteo sam jos davno pre, a u buducnosti ko zna.. [emoji6]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja izuzetno cesto mijenjam telefone, a meizu mx5 sam koristio osam mjeseci. Sve je radilo savrseno, fabricki...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Jel se zna otprilike kada moze da se ocekuje u prodaji M6 Note, dobro izgleda na papiru spec a po testovima sa youtuba kamera je dobra.
 
Ne znam, iskreno, i ne znam da li će se pojaviti u slobodnoj prodaji za navedene novce ili će ići distribucija samo preko operatera :(
Videćemo.
 
Mozda ga neko od ovih sa KP nabavi ili cu morati da porucijemo sa neta ali onda + carina :smash:
Nisam nigde nasao ni kada ce kod Hrvata da se pojavi u prodaji.
 
Imaš kod Kidence-ta ali svi su M721Q. Ja se zarad toga nisam opredelio ali mislim da sam pogrešio.
Biće, biće... ;)
 
Koja je razlika ako ti nije tesko da objasnis, ako mogu vec ovde da uzmem sto da narucujem sa neta.
 
Jedan drugar samo koristi Meizu, doduse najjace modele koje nalazi, Meizu mx4 pro a sada Meizu pro 6 plus, prezadovoljan je. Probao je neke druge kineze ali kaze da ovi Meizu rade bez greske. Doduse to su modeli sa Samsungovim Exynos SOC-om pa je mozda zato dobro iskustvo...

Kako su se pokazali poslednji highend MTK SOC-evi? Da li malo sporije trose bateriju?

Rade opasno brzo, performanse su odlicne, to je sigurno.
 
Sta kupiti od mobilnih, Coolpad Cool 1 4/32GB ili Leeco Le 2 X527 3/32 GB, sa cenom su priblizno isti, oko 10$ razlike, Coolpad je skuplji. Oba imaju SD 652 procesor.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
cool1 ima 1000mAh vecu bateriju i bolju kameru i 3.5mm ulaz za slusalice.

Jedino nema 2.5D ekran i fast charging i cini mi se da mu je displej nesto tamniji u odnosu na X527

Takodje imaj u vidu da se prodaje indijska verzija Cool1 pod oznakom C103 i da ROMovi sa C106 nisu 100% kompatibilni

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino nema 2.5D ekran i fast charging i cini mi se da mu je displej nesto tamniji u odnosu na X527

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk

Ovo moze biti i plus jer mozes lepo postaviti zastitno staklo na ravnu povrsinu ekrana, dok je na 2.5D to dosta teze uraditi zbog zaobljenosti. Navodno postoje neki dodatni lepkovi sa kojima se ivice stakla lepo zalepe na zakrivljenu povrsinu oko ivica telefona, samo ne znam kako to funkcionise i da li je na duze staze upotrebljivo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo moze biti i plus jer mozes lepo postaviti zastitno staklo na ravnu povrsinu ekrana, dok je na 2.5D to dosta teze uraditi zbog zaobljenosti. Navodno postoje neki dodatni lepkovi sa kojima se ivice stakla lepo zalepe na zakrivljenu povrsinu oko ivica telefona, samo ne znam kako to funkcionise i da li je na duze staze upotrebljivo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Proizvode se i zakrivljena stakla... Mozda ne za kineze ali za ove poznatije marke da...
 
Pa ne mora staklo. Ja koristim isključivo Nillkin folije na 2D ekrane i sve naležu perfektno. Do sada nisam imao problema.

Sent from my Meizu using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno