Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ja bih Leeco i Zuk stavio bliže XM ekipi sa tom razlikom da nema nikakve podrške i updejta za MTK verzije telefona.

Blackview S8 vidim da ima zasebnu temu na XDA i iskreno, tačno spada u ono što tražim i cenovno i hardverski.
 
Svi ti proizvodjaci za koji mozes da kupis futrolu, bateriju i ekran nisu bas beton liga vec imaju kakvu takvu podrsku proizvodjaca.
Zato najbolje malo izguglati pa onda kupiti, ako nema za njega bar maska ili baterija, bolje trazi dalje.

Evo za hrvatski pandan Tesla telefona i tableta zvanu Vivax ne možeš da nađeš foliju.
 
Možda i možeš ako nadješ kog su Kineza maznuli pa tražiš za njega :D

Ako se dobro sećam Ulefone Metal i Tesla 6.2 su ista sprava recimo, a Ulefone Paris i Tesla 6.1 takodje :)
 
Vidiš, recimo taj problem sa WIFI rekonektovanjem imao sa prvorazrednim telefonom - Galaxy K Zoom - stalno sam morao da unosim pass iznova.

Mene zanima da se napravi negde granica tipa šta je drugorazredni a šta trećerazredni brend - recimo, Oppo, Meizu i Xiaomi - ja na njih +/- gledam isto kao na ove poznate proizvodjače.

Za brend pod imenom verykool mi je npr "very jasno" kom razredu pripada - isto važi i za Meitu :D

Ali ne znam gde bih svrstao Elephone, Ulefone, HomTom, Dogee, Oukitel, Leagoo, Blackview i sl.? Drugi ili treći razred?
Pitam jer neki od njih u poslednje vreme imaju poprilično agresivan marketing koji možda opravdava a možda i pravi zabludu.
Xiaomi, Oppo, Meizu, Oneplus, LeEco, Lenovo, Zuk, ZTE Nubia, Honor od Huawei-a, Vivo, Huawei, Coolpad.

Te marke (od Kineza) su mi pale na pamet, da kazem prve klase. Mozda Coolpad ne ali sam citao da ljudi generalno imaju dobra iskustva.

Sve te Slonofone, Umi Digi Sega Mega bih stavio pod drugu i trecu klasu :).

Ne bih se ni trudio da ih razvrstavam po klasama :)

Lepo kaze ovaj covek, za folije i futrole, ja za taj Elephone nisam mogao da nadjem ni masku, ubio se trazeci i na kraju uzeo neku da kazem univerzalnu na preklop. Foliju su mu zalepili u fabrici.

Vidim da trazis u drugoj temi dobru kameru, pogledaj Vibe Shot (ja sam ga koristio, pravi solidne fotke), Nubia seriju od ZTE, Mi5 ima super kameru. Huawei P9, 10 su super sto se kamere tice ali su skuplji...

Takodje pogledaj Xiaomi Mi 5X (215€) Dejan sa ovog foruma mi je rekao za njega, odlican je, dupla kamera, Omnivision kao na Mi 6, samo bez OIS-a, pogledaj na gsmarena-a sajtu testiranje, bas lepe fotke pravi.
 
Gde je leeco u toj priči? Bliže xiaomi/meizu ekipi ili bliže mulju? [emoji1]

leeco je prica za sebe, on je ruku na srce kvalitetniji a jeftiniji od recimo xiaomija koji je takoreci nepobediv u odnosu ulozeno / dobijeno
Kod njih je svaki model perfektan i pritom jeftiniji od ostali... ali nema global romova, znaci kineska slova su neizbezna.
A sto se podrske tice, oni svoje modele prilicno cesto i dugo apdejtuju (bar 2 godine), ali kuvanih romova nema previse.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima. Do juče sam bio siguran da pazarim xiaomi ali me sad sve više privlače i ti leeco metalci.
 
Leeco je očigledno da se rasprodaje stock, one cijene nisu realne. Ne znam, kakve god da su performanse, bez podrške ništa. Opekao sam se sa Asusom i neću više.
 
Jesu kod Kineza ti stock romovi toliko tragicniji od Samsunga recimo?

Gde je LeEco najpovoljniji na netu?
 
Poslednja izmena:
Cek malo, jel bese LeEco (LeTV) firma bila u finansijskom problemu, sta se sve kasnije izdesavalo? Da li su se mozda iscupali i nastavili sa proizvodnjom novih modela? To sam propustio...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Leeco je jos ziv.. nisu propali.. nema dugo updejta za EUI sw ali jos su zivi...

from my LEX720
 
Jesu kod Kineza ti stock romovi toliko tragicniji od Samsunga recimo?

Gde je LeEco najpovoljniji na netu?
Recimo na geekbuyingu pogledaj:
https://www.geekbuying.com/item/Int...artphone---Gray-373063.html?source=ShareAsale

Stock romovi su tragicni samo onima koji su alergicni na kineska slova, inace leui je prilicno dobar, slican kao miui samo ima kineske aplikacije. (meni su cak te aplikacije bile korisne)

A to sto je firma u finansijskim problemima nema nikakve veze sa koriscenjem telefona, taman da sutra propadnu (a nece) telefoni su dobri.
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje da li su mozda Leeco poceli sa proizvodnjom i prodajom novih modela (ne starih)? Koji su im inace najnoviji modeli sada u prodaji, ako moze neko da napise?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ово је једини малвер који сам блокирао, можда и није малвер, нисам пороверавао, мада нисам имао никакав проблем до одласка на летовање, чини ми се да је наша нет мрежа добро брањена и филтрирана, рецимо у инострансву се појавила гомила реклама које сам након повратка уклонио малвербитом...
ee60160a848ce5da09376b8b6d2bcef7.jpg
 
Ok I jel te kineske aplikacije I slova mogu da se maknu kada rutujem telefon?
 
Homtom je brend Doogee-ija i upravo se na mom vrti rom od x5 max,rom je odličan.A upravo se pojavio 7.1.2 rom za HT16.Ok kasni,ali se ipak pojavio :) Naravno kamera je u uslovima slabog osvetljenja neupotrebljiva,kod normalnog osvetljenja sasvim korektna.Opet kažem za cenovni rang od 50€ ja sam i više nego zadovoljan.A s'obzirom da se zvanično uvozi ima i servis.

Šta znam,meni je ova fotka sasvim ok,doduše slikana na brzinu da ne zbrišu :) Mada sam totalno nezahtevan po tom pitanju.

IMG_20170830_184030.jpg
 
Poslednja izmena:
Ма фотке су крш, али за чисто документовање је ок, пошто сам старог кова, увек носим фотоапарат за слике.. Битно је да нема гличева и непријатних ситуација у раду.
Ево данас сликано
152a68eb27dd3d1a775206fb8ed7994b.jpg
9c77f5a29efc47554e03b308672011b0.jpg

Ово миш појео вентилатор кабине.[emoji23]
 
Poslednja izmena:
Preporuka za leeco sa SD procesorom ako hoćete custom romove, extra su im le max2(SD 820) -ima dosta custom romova na androidu 7 a uveliko se radi i na 8 a stock je zaglavio na 6.takođe je dobar x720(sd821) ili x722(x820)naročito što se tiče baterije,od jeftinih ima sada s3 sa SD za oko 100e.Telefoni uglavnom dolaze očišćeni od Kineza ali kod stock Roma ako npr izabereš USA za region nemaš skoro ni jednu kinesku apk.Ja lično volim kineski region zbog piraterije jer možeš da skidaš pesme,snimak razgovore itd a višak se lako zamrzne aplikacijom.Lemax2 sada sa carinom bi izašao oko 200e npr.Sot je od 4-6h Screenshot_2017-04-29-13-38-39.jpgScreenshot_2017-10-16-02-24-17.jpg

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
Balara je dao predlog za x527 za 100€ na geekbuying, kakva je situacija sa romovima za njega? U pitanju je internacionalna verzija

Akp ima jos tih LeEco telefoma za 100€ baci link. Iskremo, nazivi su im bas konfuzni... :)
 
Poslednja izmena:
Koje sve stranice osim coolicool nude u slucaju carinjenja povrat poreza za nas iz BiH?
 
Trenutno Le Max 2 za ~200€ sa carinom i pdv je prosto bezobrazno dobra kupovina. Ne vidim ništa što približno ima tako dobar odnos uloženo/dobijeno trenutno.

U principu su cene Leeco telefona otišle dole zbog opšte poznatih problema sa firmom i sad je prilika da se nabavi izuzetan hardver za smešne pare. Mada se neke stvari pomeraju sa mrtve tačke izgleda, tražili su nove beta testere pre par dana. Le Max 2 i Le Pro 3 imaju fantastičnu podršku zajednice tako da ko ne voli kineske romove ili prosto ne želi da ostane na fabričkom MM romu tu su Nougat custom romovi koji su tipa 98% funkcionalni. Danas je Le Max 2 dobio i prva dva funkcionalna Oreo roma. Tako da Leeco + SD procesor - apsolutna preporuka.

Moj savet, ne plašite se :) Da me niko ne shvati pogrešno, Xiaomi uređaji su meni fantastični, jedna od prvih preporuka kada me neko pita šta da uzme ali recimo sad juriti neki A1 a za te pare možeš da uzmeš neki od ova dva Leeco koji su u svakoj sitnici bolji telefoni.. Ne znam. Tj znam šta bih ja.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Vidim da ima na geekbuying x626 za nekih 125$ DE warehouse. Jel to znaci da dolazi bez troskova ili samo da dolazi brzo? I odakle vam ta cena na gearbest, evo meni stizu njihovi mejlovi i najjeftinije je 105$.
 
Trebalo bi da u EU bude bez dažbina .Ja sam moj tako kupio na e-fox iz de u Austriji kod svastike,stiglo za 5 dana bez ikakvih davanja.

Le X820
 
Trenutno Le Max 2 za ~200€ sa carinom i pdv je prosto bezobrazno dobra kupovina. Ne vidim ništa što približno ima tako dobar odnos uloženo/dobijeno trenutno.

U principu su cene Leeco telefona otišle dole zbog opšte poznatih problema sa firmom i sad je prilika da se nabavi izuzetan hardver za smešne pare. Mada se neke stvari pomeraju sa mrtve tačke izgleda, tražili su nove beta testere pre par dana. Le Max 2 i Le Pro 3 imaju fantastičnu podršku zajednice tako da ko ne voli kineske romove ili prosto ne želi da ostane na fabričkom MM romu tu su Nougat custom romovi koji su tipa 98% funkcionalni. Danas je Le Max 2 dobio i prva dva funkcionalna Oreo roma. Tako da Leeco + SD procesor - apsolutna preporuka.

Moj savet, ne plašite se :) Da me niko ne shvati pogrešno, Xiaomi uređaji su meni fantastični, jedna od prvih preporuka kada me neko pita šta da uzme ali recimo sad juriti neki A1 a za te pare možeš da uzmeš neki od ova dva Leeco koji su u svakoj sitnici bolji telefoni.. Ne znam. Tj znam šta bih ja.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Ok ali realno 89e za x20 varijantu s3 tesko da moze nesto da zezne,cak i da baterija drzi manje od dana a da zlatna boja zraci :)Narucen je....i nadam se da ce trajati bar dok se ne iskristalise situacija oko redmi note 5
 
Trebalo bi da u EU bude bez dažbina .Ja sam moj tako kupio na e-fox iz de u Austriji kod svastike,stiglo za 5 dana bez ikakvih davanja.

Le X820


Ako je tako, onda je to odlicna kupovina, meni licno najbolja. 'Cu pazarim pa nek ide zivot.
 
Poslednja izmena:
Ok ali realno 89e za x20 varijantu s3 tesko da moze nesto da zezne,cak i da baterija drzi manje od dana a da zlatna boja zraci :)Narucen je....i nadam se da ce trajati bar dok se ne iskristalise situacija oko redmi note 5
Fenomenalna cena, imaćeš potpuno funkcionalan rom ali teško custom i update je za sada problematičan.

Le X820
 
Ok ali realno 89e za x20 varijantu s3 tesko da moze nesto da zezne,cak i da baterija drzi manje od dana a da zlatna boja zraci :)Narucen je....i nadam se da ce trajati bar dok se ne iskristalise situacija oko redmi note 5
Nema razloga da mu nešto fali, za te pare pogotovo je smešno i diskutovati o tome. MTK i Leeco, pogotovo taj S3 nisu šampioni kada je trajanje baterije u pitanju ali verujem da bez problema izdržava dan mešovite upotrebe. Jedino što si faktički osuđen na fabrički rom. Ali kažem, pogledaš koliko košta a šta dobijaš i nema mesta zamerkama više :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nema razloga da mu nešto fali, za te pare pogotovo je smešno i diskutovati o tome. MTK i Leeco, pogotovo taj S3 nisu šampioni kada je trajanje baterije u pitanju ali verujem da bez problema izdržava dan mešovite upotrebe. Jedino što si faktički osuđen na fabrički rom. Ali kažem, pogledaš koliko košta a šta dobijaš i nema mesta zamerkama više :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Mislim da ruje pomalo kuvaju i za njega ....ma samo da osnovne funkcije rade u suprotnom leti u zid pre promene Roma :)video sam neku masku koja pokriva zlatnu :)
 
Poslednja izmena:
Treba samo biti korektan do kraja prema LeEco uredjajima i reći da isti nemaju 3.5mm jack za slušalice kao ni prostor za microSD kartice.

Nekome to može da bude ozbiljan minus.
 
Vrh Dno