Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp (2015)?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pogrešno mesto :d
 
Poslednja izmena:
image.jpeg
 
Cemu ona podloga dole?
 
Verovatno da se ne grebe lak na podu,pomerajuci stolicu napred nazad...
 
Upravo. Da se ne oštećuje parket/laminat
 
Nemate predstavu koliko to moze da izgrebe parket, bolje da ne kacim na sta lici parket ispod moje stolice. Odnosno ne TO, vec odsustvo podloge.
 
Kod kuće imam parket i tu se ne vidi ništa sem površinske ogrebotine, i to baš kad zagledaš.
Al' u firmi nekad je bio laminat ispod :)
 
Moguce da je kod mene je nesto losiji parket, iako je stan relativno nov. Mozda je i do stolice, mada ne verujem. Probacu da uhvatim preko dana te stotine sitnih udubljenja i brazdi.
 
Zavisi od točkića, plastični grebu, silikonski ne. Zato su silikonski i skuplji
 
Nemate predstavu koliko to moze da izgrebe parket, bolje da ne kacim na sta lici parket ispod moje stolice. Odnosno ne TO, vec odsustvo podloge.
I ja sam ovo primetio posle vrlo kratkog korišćenja, i odmah sam uzeo ovakvu plastičnu podlogu.
 
Kod kuće imam parket i tu se ne vidi ništa sem površinske ogrebotine, i to baš kad zagledaš.
Al' u firmi nekad je bio laminat ispod :)

Zavisi od točkića, plastični grebu, silikonski ne. Zato su silikonski i skuplji

Evo meni kod kuce i plasticni tockici i laminat vec par godina pa se nista ne vidi. Ali uglavnom ljudi kupe najjeftiniji laminat a ne skupi, a tu je vec problem. Takodje tezina onog ko sedi isto igra veliku ulogu...
 
Evo meni kod kuce i plasticni tockici i laminat vec par godina pa se nista ne vidi. Ali uglavnom ljudi kupe najjeftiniji laminat a ne skupi, a tu je vec problem. Takodje tezina onog ko sedi isto igra veliku ulogu...
Doduše i meni su plastični točkići a laminat je kvalitetniji i nema ogrebotina. Na parketu je puno veći problem jer je lakiran, na njemu će sigurno ostati tragovi posle nekog vremena
 
Ne mora biti ogrebotina ali ce se pojaviti ulegnuca na parketu od tockica stolice
 
Mozda na nekom brodskom podu, ali na parketu nema šanse da se pojave ulegnuca.
 
Ne, nisi razumeo. Risevi sirine tockova (kolotrazi), ne ukrivljena tj utonula letva, parket ili daska. Imam dobru radnu stolicu sa gumiranim tockicima koja je svrljala po dobrom bukovom parketu. Morao sam podlogu da stavljam. Mora zastita za parket, imala stolica tockice ili stope.
 
Poslednja izmena:
Ne teraj me sad da slikam, taman kad sam pomislio da ne moram.
 
Razumeo sam. Pretpostavio sam da je parket hrastov ili slično. Bukva je prica za sebe.
Hrastov ili parket slicnog kvaliteta premazan dvokomponentnim poliuretanskim lakom je poprilicno otporan na pritisak, grebanje i sl.
 
Kod mene se ne grebe parket samo jednostavno se skine lak i ne sija kao na ostatku parketa. Jednom u tri godine samo uzmem i premazem lakom.
 
Y94rw4l.jpg

Posto je stari sto dotrajao, resih da osmislim i napravim novi.
Vise sam nego zadovoljan kako je ispao.
 
Nije bilo boljeg nacina za pozicioniranje zvucnika. Oni uskoro odlaze i uzimam 2.1 sistem.
 
par starih knjiga,stari radio/snagas od haj faja... :)

ako ti monitor podrzava VESA kacenje imas opciju da kupis VESA mount za zid (jeftinije resenje) ili desktop nosac (skuplje,ali bolje).sa sam se ocepio 4k dinara za full desktop arm (pivot,swivel,360 stepeni rotacija,podesavanje visine...),i to je bio na nekom snizenju,oko 7 i kusur k din je bio ako se dobro secam.iz nekog razloga poprilicno su skuplji mat crni nego prosta resenja sa hrom oplatom.

gledao sam po aliju desktop arm za 2 monitora,obicni VESA desktop nosaci su poprilicno jefini kod njih...
 
^ Pitanje je da li ti treba i stolar - naručiš parče okantovane iverice i uzmeš četiri nožice, kao kod Lakija na slici - ima ih različitih visina i profila, nađeš ih po radnjama sa okovom. Ako ti nožice ne piju vodu, napraviš i bočne i zadnju stranicu od iverice i to je to. Ja jednostavniji "nameštaj" (police, ormariće, stočiće i slično pravim uglavnom sam, trebaju ti samo bušilica i šrafilica, ništa teško :) )
 
Nisam pametan :)
Kao prvo zato što se nisam setio da proguglam monitor stand :)
Gledao sam kod Lakija, odgovara mi i taj fazon, odgovara mi i donji sa prvih dve slike.
Najviše bi mi pasovao ovaj sa treće slike, ali od prirodnog drveta, u drugim proporcijama i lakiran providnim lakom, ali verujem da bi to i koštalo (precizno savijanje drvene daščice...).
Videću još šta i kako, najverovatnije varijanta dva.

uploadfromtaptalk1450258623580.jpg

uploadfromtaptalk1450258632947.jpg

uploadfromtaptalk1450258906209.jpg
 
Nee ono treće prirodno drvo, rekao bih da je furnir :)
Možeš dobiti i tako nešto, ali da radiš od medijapana i da ti neko fre(j)zerom (fejzerom :) ) obori ivice gornje ploče, pa da izgleda kao da je drvo savijeno i polica napravljena iz jednog dela. E sada, medijapan mora da se farba u par slojeva (idealno u komori, zbog prašine), a pre farbanja ide podloga. Mislim da je tu već veća dara nego mera za ovu konkretnu primenu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno