Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp (2015)?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treca ne mora da bude preskupa. Ovo sa slike moze da se napravi na vise nacina, najskuplje je da se drvo termo obradi i savije (relativno skupo zbog tehnologije, a i mali broj stolara poseduje istu). Medjutim ako bi se radilo od masiva, da se geruju tri dela na 30 stepeni, zalepi i srede ivice, zatim bajc (ako hoces neku odredjenu nijansu) i lakiranje bi te izaslo dosta jeftinije. Prosecnom stolaru treba max sat vremena da to napravi.

Ako imas visak vremena, prosetaj do par radionica i raspitaj se.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam ga, ovo je cena za "tastaturu", za monitor je čini mi se 45 dolara najjeftinije što se može naći.
Biće varijanta dva, imam i bušilicu i sve osim odgovarajuće daske, pa će biti to, ili još jednostavnije neka se stolar pozabavi a ja ću izlakirati, imam poliuretanskog providnog laka preostalog od ranije.
 
Uh, izvinjavam se, tek sadvideh da sam poslao link za tastaturu. U pravu si, cene su vise i tu su negde oko 45 dolara (~5k dinara) sto je verovatno mnogo vise nego sto bi ti jedan stolar uzeo.
 
Jel moze link do tog nosaca koji si uzeo?

ma otkud znam,video negde poster na radnji u prolazu,to vece prelomio i posao u radnju na ustanickoj i pokupio. :) mada najiskrenije savetujem da se odmah kupi bar dupli stand,nemas pojma kako bi sad meni bio zgodan...
 
Uh, izvinjavam se, tek sadvideh da sam poslao link za tastaturu. U pravu si, cene su vise i tu su negde oko 45 dolara (~5k dinara) sto je verovatno mnogo vise nego sto bi ti jedan stolar uzeo.

Jeste, ali stolar ne moze da mu napravi nista slicno (u pogledu estetike). Mozda ima u Ikei nesto slicno? Evo npr. stalak za tablet u tom fazonu.
 
ma otkud znam,video negde poster na radnji u prolazu,to vece prelomio i posao u radnju na ustanickoj i pokupio. :) mada najiskrenije savetujem da se odmah kupi bar dupli stand,nemas pojma kako bi sad meni bio zgodan...
Šta da kucam u Google i kako da tražim i običan i taj double stand?
Na našim sajtovima ne nalazim ništa, a na stranim izlazi ali ne znam da li je to ono što misliš.
Prvi put se susrećem sa ovim...
 
Jeste, ali stolar ne moze da mu napravi nista slicno (u pogledu estetike). Mozda ima u Ikei nesto slicno? Evo npr. stalak za tablet u tom fazonu.

Nisam bas siguran, ima dobrih stolara... Provericu ja sledece nedelje kod par da li mogu takvo nesto da naprave pa javljam...
 
Ja sam danas kontaktirao jednog stolara (u vezi varijante 2 iz mojeg komentara).
Išla bi daska i sa donje strane, znači četiri daske od drveta (najjeftinijeg), debljine 1.8 cm da se spoje u dotični oblik.
Pošaljem mu i slike, da ne bi bilo zabune na šta mislim, pošaljem dimenzije 36x22x9 cm, kažem da nije potrebno lakiranje i pitam za cenu.

Dotični kaže ne bi znao napamet, javiće uskoro.
Posle pola sata stiže sms "Izađe vas polica 20€" :)
Nisam ništa odgovorio :)
Sutra ću videti sa drugim, a ako i dotični bude smatrao da to vredi 20 evra ili slično tada ću naručiti dasku i napraviti sam, dvadeset evra ni u ludilu ne dam za osamdeset centimetara daske i 8 šrafova :)
 
sto me to uvek pitate? :D heheh ne znam ko rece ali je pametno da se napise sta je na slici, evo napisacu sve da me ne pitate posle :)

TV - LG LB671V 42"
AV Receiver - Onkyo TX-NR414
Zvucnici prednji - Magnat Monitor Supreme 2000
Zvucnici zadnji - Magnat Monitor Supreme 200
Zvucnik centralni - Magnat Monitor Supreme 250
SubWoofer - Magnat BetaSub 25A
HDD Dock - Sharkoon QuickPort Duo ili Pro ne secam se
Router - TP LINK WDR-4300 (sa DD WRT firmwareom)
Konzole - PS3 CECH2004a sa Rebug CFW-om i 1 TB hdd-om
Konzole - PS4 sa 1 TB hardom
Konzole - Xbox 360 RGH 1 TB ----------- ovo vise nema, ima na prvoj slici na pocetku teme :p, prodao sam ga jer ga ne koristim
IPTV - Lelekom lopovski (ima i app za TV zove se Smart IPTV samo treba naci linkove za playlistu, radi sve zivo sasvim normalno, 5e je app)
Slika na zidu - amazon.de kucajte BD XXL to je firma koja ih radi ima jedno 1000 mogucuh gluposti
TV polica - amazon.de kucajte Designer Habitat TV stand, stocic na sredini sobe takodje odatle
Resto home made :p


Komp u moja masina ima opisano sve sta je

a nogice gde si nabavio za centralni zvucnik?
 
Ja sam danas kontaktirao jednog stolara (u vezi varijante 2 iz mojeg komentara).
Išla bi daska i sa donje strane, znači četiri daske od drveta (najjeftinijeg), debljine 1.8 cm da se spoje u dotični oblik.
Pošaljem mu i slike, da ne bi bilo zabune na šta mislim, pošaljem dimenzije 36x22x9 cm, kažem da nije potrebno lakiranje i pitam za cenu.

Dotični kaže ne bi znao napamet, javiće uskoro.
Posle pola sata stiže sms "Izađe vas polica 20€" :)
500 din mi je naplatio drugi stolar.
 
20 evra? Strasno kakav prevarant, to je njima bukvalno 5 minuta posla, mozda ni toliko.
 
Svako ima pravo da vrednuje svoj rad koliko misli, nije na tebi da nazivas ljude prevarantima ako zele da naplate svoje iskustvo, materijal, alat, vreme itd...
 
^^ Upravo tako, zato nisam ni uzvratio nikakvim komentarom na sms sa cenom od 20€.

Sa druge strane...
Neka nadje ko će platiti 2400 dinara za taj posao, njegovo je da kaže cenu a moje je ako se ne slažem sa njom da pronadjem drugog koji će isto to uraditi za pet puta manju cenu...
 
zanati i zanatlije su takvi,neko je narodski covek sa pristupacnim cenama,neko je cak umetnik sa elementima alhemicara...stoji da bi stolar dosao do tog nivoa mora da se desi pa skoro cudo i da mu tri spojene dascice realno vrede 20e. :)
 
Dobro, nisam bas odabrao pravu rec, slazem se, ali 20 evra za 36x22x9 cm...
 
To nije prevara nego biznis. Niko te ne tera da platis to. Valjalo bi nauciti terminologiju pa onda nazivati ljude kako treba (ili ne).

Bolje je pitanje, ako si vec toliko sposoban da ocenis koliko je vredan neciji rad ili ne, zasto nisi sam spojio dve dascice nego si otisao kod nekog "profesionalca" ? :D
 
@poolmaker koje drvo koristi, kako spaja za 500dinara?

"tri daske" mogu da budu od camovine, bukve, hrasta... spojene srafovima, gerovane i sl.

2400 je previse, al za 500 ces dobiti camovinu spojenu srafovima, eventualno tiplovima. Realna cena je 1000-1500 dinara.
 
jedno od prvih pravila koje uce u svetu zanata je da NIKAD ne odbijas posao,tj da je bolje i da se musterija uvredi cifrom (jer kao sto svi znamo ne postoji los marketing,samo marketing) nego da je odbijes.sve je to sasvim okej i naravno da nije prevara,ali taj stolar kao sto rekoh mora da je na granici umetnosti i alhemije da kod nas za tri spojene dascice naplati 20e. :)
 
@poolmaker koje drvo koristi, kako spaja za 500dinara?

"tri daske" mogu da budu od camovine, bukve, hrasta... spojene srafovima, gerovane i sl.

2400 je previse, al za 500 ces dobiti camovinu spojenu srafovima, eventualno tiplovima. Realna cena je 1000-1500 dinara.

Ajde jos jednom pogledaj dimenzije "daski".
 
Ne naplacuje se samo materijal, naplacuje se i znanje. Spomenuo si da imas busilicu, mogao si da napravis sam.

Da ne spamujem vise, okaci sliku kad stigne.
 
Да ли у цену улази и материјал? Ја сам одрадио (уз малу помоћ комшије) цео орман и полицу за дискове тако што смо смислили како изгледа, направили цртеж и све даске наручили у некој фирми која то ради. Добили тачно исечено, остало је само да кантујемо и шрафимо. Мислим да је цена била само за материјал. Пре неколико година сам наручио орман и полицу за купатило и мислим да је полица око метар висока, са вратима, ногарама и три даске била реда до 30€ што ми делује повољно у односу на ову причу.
За ово постоље су добри парчићи који отпадну па могу да буду јефтини а и нема неког посебног посла.

Хм, ово ми је прво пало под руку, ако ово кошта ~22€ а мислим да су у принципу скупи, откуд цена од 20€ за три даске? Или сам нешто погрешио са овим примерима?

http://jysk.rs/odlaganje/komode-fiokari/basic/ormaric-price-star-2-vrata-bukva
http://jysk.rs/odlaganje/komode-fiokari/basic/komoda-price-star-3-fioke-bukva
 
^Ovo je ok za 500dinara.

@calexx Pogresio si sa primerom, ovo sa linka je oplemenjena iverica, to se samo sece, kantuje i spaja. Da je od furniranog mdf kostalo bi 10-ak hiljada, a od masiva (pravog drveta) minimum 20000, mozda i vise. Za razliku od oplemenjene iverice mdf je skuplji po kvadratu + mora da ima povrsinsku obradu (brusenje, bajcovanje, lakiranje), masiv je jos zahtevniji. Tu imas spajanje po sirini za delove sire od 25cm i povrsinsku obradu.
 
Нисам пратио причу, мислио сам да се тражи обично постоље за монитор а не да мора да буде од правог дрвета или нешто специјално обрађено.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno