Šta je novo?

Kako kupiti Apple Care +

Sad kad spomenuste apple pay, da li na US nalogu moze da se poveze srpska debitna kartica intesa banke?
 
^ nije ažurno na sajtu, Mobi Banka takođe podržana.
 
Tako je i to može od pre dva meseca :)
 
Meni nastavio ac+ da skida preko kartice(namerno nisam otkazao baš da vidim šta će biti).
Uredno sam dobio e-mail, aktivno je i dalje i na tel i na safariju piše da je sve ok.
Jedino piše na email-u da linkujem apple id(to mi ne dozvoljava zbog kartice 100%).
Da li je bitno linkovanje ako ne daj Bože zatreba ac+ nekad u budućnosti?
 

Prilozi

  • IMG_1067.jpeg
    IMG_1067.jpeg
    69.5 KB · Pregleda: 50
Da bi realizovao apple care koliko sam shvatio je bitan taj agreement number i serijski broj telefona za koji je vezan.

Ali ako ne linkuješ dolaziš u potencijalni problem ako ti istekne ta kartica npr, a tu ne možeš da promeniš način plaćanja na balance i gift kartice.
 
Hmm, malo sam istrazio i ovo linkovanje je bitno valjda kad uzimas na duze staze, tipa na 2g odjednom.
Kartica vazi do kraja 2025., to tad bi trebalo i da zamenim tel.
Proverio sam na coverage preko serijskog br, sve je ok.
Ne diram nista za sad.
 
Ja sam morao prebaciti iTunes nalog na US kako bi mi se linkovao ID, prije toga mi je izbacivalo isto što i tebi.
 
Iskreno za neku sigurnost ipak bih probao da rešim link. Mogu nasumično da ti odbiju karticu iz ko zna kog razloga, ovako sa apple balansom je sigurnije.
 
Pozdrav svima!

Kupio sam nove Airpods, pa bih aktivirao AppleCare+ za njih.

Nalog mi je na US regionu i imam dosta novca na nalogu, placam Apple One.

Medjutim pri odabiru opcija za placanje za AppleCare+ nemam opciju za koriscenje account balansa, i koliko vidim, ta opcija je uklonjena.
Takodje su i na sajtu naveli da je nemoguce placati AppleCare+ gift cardom.

Pokusao sam i Apple Pay sa 4 razlicite kartice ali posto je billing adress na US, nije moguce platiti.

Takodje, i na sajtu se isto desava.

Da li neko zna neko resenje?

Moguce je da se plati putem Apple Cash-a, medjutim nisam u mogucnosti da ga dopunim posto ne podrzava nase kartice.

Da li neko zna kako bih mogao da dopunim Apple Cash?
Da li bi mi neko prebacio novac na Apple Cash?
Da li neko ima nekoga u Americi ko bi mi mogao platiti?
Naravno, platio bih uslugu.

Nadam se da ima nekog resenja.
Hvala unapred.
 
Pozdrav svima!

Kupio sam nove Airpods, pa bih aktivirao AppleCare+ za njih.

Nalog mi je na US regionu i imam dosta novca na nalogu, placam Apple One.

Medjutim pri odabiru opcija za placanje za AppleCare+ nemam opciju za koriscenje account balansa, i koliko vidim, ta opcija je uklonjena.
Takodje su i na sajtu naveli da je nemoguce placati AppleCare+ gift cardom.

Pokusao sam i Apple Pay sa 4 razlicite kartice ali posto je billing adress na US, nije moguce platiti.

Takodje, i na sajtu se isto desava.

Da li neko zna neko resenje?

Moguce je da se plati putem Apple Cash-a, medjutim nisam u mogucnosti da ga dopunim posto ne podrzava nase kartice.

Da li neko zna kako bih mogao da dopunim Apple Cash?
Da li bi mi neko prebacio novac na Apple Cash?
Da li neko ima nekoga u Americi ko bi mi mogao platiti?
Naravno, platio bih uslugu.

Nadam se da ima nekog resenja.
Hvala unapred.
Mislim da je neki clan sa foruma koristio neku virtualnu americku karticu( kupio, pretplatio) i pomocu nje platio AC +. Pa mozda da vidis tu neku varijantu.....
 
Drustvo treba mi pomoc buduci da sam napravio zafrkvanciju koju samo ja mogu da napravim :).

Pre nekog vremena, ne secam se ni kako, uspeo sam da uzmem mesecni subscription za AppleCare+ na iPhone-u koji placam domacom (RFZ) revolving kreditnom karticom.
Za ove potrebe napravio sam poseban Apple ID vezan za USA region.

E sad pokusavam da otkazem subscription i tu nastaje problem. Kako bih uradio cancel subscription-a, Apple konstantno da uradim "Finish Setup" da bih mogao nastavim dalje, gde trazi podatke o kartici koja naravno ne prolazi sa USA regionom. Kako sam u startu uspeo da uzmem AppleCare+ sa domacom karticom, nije mi jasno.

Da li neko ima ideju sta da uradim?

Hvala unapred!
 
Drustvo treba mi pomoc buduci da sam napravio zafrkvanciju koju samo ja mogu da napravim :).

Pre nekog vremena, ne secam se ni kako, uspeo sam da uzmem mesecni subscription za AppleCare+ na iPhone-u koji placam domacom (RFZ) revolving kreditnom karticom.
Za ove potrebe napravio sam poseban Apple ID vezan za USA region.

E sad pokusavam da otkazem subscription i tu nastaje problem. Kako bih uradio cancel subscription-a, Apple konstantno da uradim "Finish Setup" da bih mogao nastavim dalje, gde trazi podatke o kartici koja naravno ne prolazi sa USA regionom. Kako sam u startu uspeo da uzmem AppleCare+ sa domacom karticom, nije mi jasno.

Da li neko ima ideju sta da uradim?

Hvala unapred!
Kontaktiras njihovu podrsku ? :)
 
Ja sam se ispricao sa njima, prijatni su. Resice ti problem. Ja cu imati slican problem jer placam nasom karticom direktno, kad budem hteo da otkazem bice no-no jer nisam linkovao ID.
Potrazi njihov besplatni Skype broj u temi, tako je najlakse iz Srbije.
+448001076285 @omnik Evo Skype broj
 
Poslednja izmena:
Ja sam se ispricao sa njima, prijatni su. Resice ti problem. Ja cu imati slican problem jer placam nasom karticom direktno, kad budem hteo da otkazem bice no-no jer nisam linkovao ID.
Potrazi njihov besplatni Skype broj u temi, tako je najlakse iz Srbije.
Hvala, probacu

Ako neko zna kontakt, neka podeli. Hvala unapred!
 
@omnik
Ne bi bilo loše da postaviš ovo kao prvi post u temi, da se ne zagupi broj. :)
 
Da li bi neko bio voljan da mi pomogne oko postupka kupovine AppleCare+ za IP 15 pro max koji sam kupio pre 7 dana. Ovo mi je prvi Iphone i samim tim nisam upoznat sa procedurom, a takođe mi je nejasno šta sada predstavlja opciju kupovine, kako da izbegnem plaćanje karticama i plaćam kreditima iz gift kartica? Hvala unapred!
 
Mislim da je neko identično pisao na PM i kopiraću kratak sadržaj

Prelistaj temu, pisano je u više navrata :)

Prvo napraviš nalog na US Store-u preko sajta, postavis payment method none, a verifikacioni broj je tvoj srpski telefon. Njihov broj i adresu obavezno ubacuješ na njihove kontakt podatke. Nađi adresu preko google maps nekog kampusa u Delaveru gde se ne plaća porez. Kupiš gift kard preko telefona i aplikacije Apple store i pošalješ na svoj mail. Pre toga se izloguj sa našeg store-a, Apple ID i loguj na taj novonapravljeni.
Pokreneš da kupiš Apple care i trebao bi da povuče sa balansa nakon što si redemovao kod sa gift kartice Ako traže da ipak povuče sa kartice prvu ratu, iako ne bi trebalo ako na balance imaš već 25$, moraš da zoveš OTP banku da ti skinu blokadu plaćanja ka Apple sajtu, pošto su to svima blokirali.

To će ti trebati da platiš kad kupuješ gift kard i obavezno aktiviraj Apple pay i preko njega platiš, lakše je.
 
Pozdrav svima!

Kupio sam nove Airpods, pa bih aktivirao AppleCare+ za njih.

Nalog mi je na US regionu i imam dosta novca na nalogu, placam Apple One.

Medjutim pri odabiru opcija za placanje za AppleCare+ nemam opciju za koriscenje account balansa, i koliko vidim, ta opcija je uklonjena.
Takodje su i na sajtu naveli da je nemoguce placati AppleCare+ gift cardom.

Da li si uspeo i kako?
Da li je sat isto kao i za slušalice ili kao za telefon može sa gift karticom?
 
Ja sam preko browsera sve uradio za Apple Watch, mislim da je prvo fora da se uloguješ na AppleID i odabereš ureðaj, uneseš karticu uredno i oni skinu prvu ratu
Posle sam samo nabacio AppStore balance koji uzimam preko njihovog sajta i šaljem sam sebi i oni su automatski nastavili sledeći mesec da skidaju sa balance-a
Dakle pri aktivaciji platiš karticom, posle pošto ne možeš da linkuješ karticu za nalog, skidaju sami sa AppStore balance-a
Čak sam i polomio sat i dobio besplatno novi kroz AC(kod nas naravno, u ProMobiju)
 
Koliko si cekao za sat? Posle dve godine sam zadobio jednu ogrebotinu koja mi dzigericu jede.
 
Polomljeno zadnje staklo(kod senzora).
Mora da bude pokvaren ili polomljen na bilo koji način.
Ekran nikako nije mogao da strada... 😬
 
Unistenim.

Meni su u iStyle-u u dogovoru cuknuli ekran, jer ja nisam imao srca da ga razbijem da bih dobio zamenu, jer sam imao neke duboke ogrebotine.
 
Iz Promobija nisu hteli momci pa sam morao ja
Jedva puče... 😂
 
Nazad
Vrh Dno