Šta je novo?

Kako kupiti Apple Care +

Uspeo sam da prodjem verifikaciju :)
Pokusavam da kupim gift card preko Apple Store-a koristeci apple pay. Medjutim kada sam pokusao trazio mi je Update Billing Address.
Pokusao sam sa adresom iz Srbije i sa adresom is US-a koju sam uneo kada sam pravio US nalog. Ali u oba pokusaja dobijam gresku prilikom placanja da je billing address invalid.
Mastercard iz OTP-a
 
Moraš da pozoveš OTP banku pošto su ultra inteligentnom odlukom blokirali svaku moguću kupovinu ka Apple sajtu. Kažeš im u call centru da ti privremeno skinu blokadu i da te odmah obaveste kad su to uradili i onda iskoristiš taj period deblokade, od nekoliko minuta, da kupiš. Još lakše ti je da ideš plaćanje preko Apple Pay sistema, kao što si već i pokušao, ali ti je odbijena transakcija zato što je banka blokirala karticu ka njima.

Billing adresa ti je uvek ona iz US koju si upisao kod kreiranja naloga i važno je da je precizan zip kod, bar su to tako pre tražili, a ne znam da li su nešto menjali kod pravljenja naloga.
 
Moraš da pozoveš OTP banku pošto su ultra inteligentnom odlukom blokirali svaku moguću kupovinu ka Apple sajtu. Kažeš im u call centru da ti privremeno skinu blokadu i da te odmah obaveste kad su to uradili i onda iskoristiš taj period deblokade, od nekoliko minuta, da kupiš. Još lakše ti je da ideš plaćanje preko Apple Pay sistema, kao što si već i pokušao, ali ti je odbijena transakcija zato što je banka blokirala karticu ka njima.

Billing adresa ti je uvek ona iz US koju si upisao kod kreiranja naloga i važno je da je precizan zip kod, bar su to tako pre tražili, a ne znam da li su nešto menjali kod pravljenja naloga.
Boga mi lepo si rekao, bas su pametni. Zvao sam ih pre nego sto sam ovde pisao, i rekli su da nema blokade :D

Sada sam opet zvao, i rekli su mi da ima blokade i da ce me neko zvati kada je skinu, ali da moram da obavim kupovinu u toku poziva. Sve bolje od boljeg :)

Znam da ste rekli da ne moze da se kupi za dve godine nego da mora mesecno, ali da li je neko skoro pokusavao da kupi odmah za dve godine? Cisto onako pitam jer vidim da nude tu opciju.

Svakako cu pokusati kada me budu zvali da kroz Apple Pay platim za dve godine, ako ne onda kupujem gift pa na rate.

A mozda da se proba i preko balansa na dve godine :)

Hvala puno na brzim odgovorima drustvo :)
 
Ne možeš da tako kupiš. Kupi gift karticu kroz aplikaciju, pripremiš sve, do dela kad trebaš da klikneš pay with Apple Pay i odradiš taj deo kad deblokiraju karticu.
Izaberi neku veću karticu da se često ne cimaš oko toga.
 
Evo upravo su me zvali i skinuli blokadu, medjutim nisam uspeo da kupim. I dalje ne prolazi kupovina. Probao sam apple pay, i rucno unosenje podataka kartice i adrese na https://www.apple.com/shop/buy-giftcard/giftcard.

Rekli su mi da oni ne vide pokusaje transakcije kako bi videli u cemu je problem i da kontaktiram Apple podrsku.
 
Uspeo sam preko njih da kupim, stiglo sve i uspesno sam aktivirao Apple Care+ za Iphone i Watch.


Medjutim kada sam hteo da kupim jos jedan gift card na ovom sajtu, skinuli su pare ali mi je posle nekoliko minuta account blokiran.

Da li se nekome to desilo? Hteo sam da uzmem jos 50$ da imam za duzi period, ali nisam siguran sta sada da radim. Da li da pravim drugi nalog ili nesto?
 
Uspeo sam preko njih da kupim, stiglo sve i uspesno sam aktivirao Apple Care+ za Iphone i Watch.


Medjutim kada sam hteo da kupim jos jedan gift card na ovom sajtu, skinuli su pare ali mi je posle nekoliko minuta account blokiran.

Da li se nekome to desilo? Hteo sam da uzmem jos 50$ da imam za duzi period, ali nisam siguran sta sada da radim. Da li da pravim drugi nalog ili nesto?
Možeš napraviti novi nalog, ali nalog uopšte nije ni potreban. Ima opcija da nastaviš kao “gost”.
 
Nisam nasao opciju kao gost, ali kada napravim novi nalog samo mi odbiju payment. Izgleda da su i moju karticu banovali :D

Neverovatno. Osecam se kao ozbiljan kriminalac haha
 
Izgleda da je uklonjena opcija “gost”, znam da je je bila pre par meseci kad sam ja plaćao.
IMG_2745.jpeg
 
Srecom uspeo sam da aktiviram bar ac+. Ima li neko neku ideju sta dalje da radim? Najbolje bi bilo kad bih mogao da osposobim kupovinu preko apple store-a. I da pisem njihovom support-u ne znam sta bih im rekao
 
Probao sam Amazaon, kada da je prosao payment dobio sam mail da mi je account on hold iz nekog razloga i sada mi traze neki papir od banke da potvrdim da je to moj account.

Au covece
 
Ne daju sa visa prepaid debitne gift card? Sa ove sam i aktivirao prvi put ac+. Sve sam lepo popunio, i broj i adresu.
 

Prilozi

  • IMG_0824.png
    IMG_0824.png
    69.4 KB · Pregleda: 51
Mene Turci izgleda provališe nakon godinu dana korištenja...

Your account has been disabled in the App Store and iTunes​

Mada, ne znam po kom osnovu ako plaćam gift cardom. Da li se ima smisla žaliti podršci?
 
Piši im, pa pitaj zbog čega.

Možda nije bio aktivan?
 
Ne daju sa visa prepaid debitne gift card? Sa ove sam i aktivirao prvi put ac+. Sve sam lepo popunio, i broj i adresu.
Edit:
Prolazi preko browsera na telefonu.
Definitivno ne može preko apple store aplikacije.
 
Ove klasične debitne kartice provereno normalno prolaze pri kupovini iz aplikacije 😃
 
Ma uzeću kreditnu na kraju.
Izbegavam je godinama jer ne volim da plaćam po inostranstvu u svakoj radnji "glavnom" karticom a keš isto ne volim kad putujem, samo za osnovno po ulici. Prepaid debitna mi savršeno odgovara al' sve više sajtova i radnji pravi probleme, negde prođe, negde jok.
 
Dovoljna ti je besplatna Rajfajzen devizna koju dobiješ sa otvorenim iRačunom 😃
 
Prc, uredno skinuto sa kartice(stigla sms potvrda). Vidim ne stiže 2h kod, stigao samo mail da je porudžbina u obradi a na apple store u 'orders' piše da je otkazano.
 

Prilozi

  • IMG_0914.png
    IMG_0914.png
    152.8 KB · Pregleda: 34
Jutros kupio jednu upravo sa Rajfajzen karticom 😃
 
Pozdrav!
Iščitao sam temu ali moram opet da postavim nekoliko pitanja ako neko želi da mi pomogne. Mislim da sam u startu napravio grešku ;) Pri podešavanju telefona kreirao sam nalog na naš region, instalirao sve potrebne aplikacije i tako koristio.
Pitanje:
1. Šta se dešava sa podacima ako bih se sada izlogovao iz Apple ID-a i krenuo da pravim novi na US nalog zbog Apple Care+, i na kraju se ulogujem sa njim?
2. Da li se podaci i podešavanja vraćaju kad bih se ponovo vratio na primarni (SRB) ili to sve ostaje netaknuto pri promeni ID-a (mislim na fotke, aplikacije i podešavanja u njima, aplikacija za banku...)
3. Ovo je nevezano za Apple Care ali možda možete da mi pomognete. Pošto je region srpski, nema google photos u App Store-u. Kako bih mogao da ga instaliram ako nemam US nalog? Da li bih morao da prođem kroz celu ovu proceduru kreiranja US naloga samo zbog te aplikacije?
 
Napraviš US nalog, izloguješ se sa srpskog naloga i loguješ na taj američki, kupiš Apple Care. Dok si na tom američkom nalogu, na App Store skineš Google Photos, izloguješ se i vratiš na srpski nalog. Nikakva podešavanja ti se ne menjaju na telefonu i ništa se ne briše.
 
Napraviš US nalog, izloguješ se sa srpskog naloga i loguješ na taj američki, kupiš Apple Care. Dok si na tom američkom nalogu, na App Store skineš Google Photos, izloguješ se i vratiš na srpski nalog. Nikakva podešavanja ti se ne menjaju na telefonu i ništa se ne briše.
To mi je trebalo. Hvala puno. Onda ću tako. Zapravo sam i hteo to da uradim, ali rekoh bolje da priupitam. Kad sam gledao na netu ono 6 uzvičnika, upozorenja i te fore. Ako se izloguješ gubiš podatke, neka setovanja...
 
Može da te pita da li želiš da zadržiš podatke na telefonu, klikneš da želiš i teraš dalje.
Svakako napravi prvo backup.
 
Napraviš US nalog, izloguješ se sa srpskog naloga i loguješ na taj američki, kupiš Apple Care. Dok si na tom američkom nalogu, na App Store skineš Google Photos, izloguješ se i vratiš na srpski nalog. Nikakva podešavanja ti se ne menjaju na telefonu i ništa se ne briše.
Ja sam relativno skoro obavio baš ovo što je naveo kolega, nema razloga da brineš (kao što reče kolega, svakako napravi i bekap da bi bio 100% siguran), jedina stvar koju sam morao ponovo da uradim po povratku na SR nalog je da ponovo autorizujem kartice u Apple Pay-u.
 
Nazad
Vrh Dno