Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Simfree u MTS-u ce biti 79.999
 
da pitam i ja nesto posto sam nov na iosu i poceo sal da koristim 4s simfree,da li ce moci da se ostvari garamcija kod nas u srbiji kao bilo gde u evropi bez obzira gde je telefon kupljen
 
da pitam i ja nesto posto sam nov na iosu i poceo sal da koristim 4s simfree,da li ce moci da se ostvari garamcija kod nas u srbiji kao bilo gde u evropi bez obzira gde je telefon kupljen

То би морала да буде пракса, пошто је тако са Мековима.
 
Buduci da sam korisnik iphone-a a ujedno i mts-a vec nekih 13-14 godina, veoma mi je prijatna ova vest! Pre svega zbog same podrske i integracije kod nas a zatim i zbog cena koje ce verovatno biti nize. Pricam o zakljucanim modelima na nase mreze jer su simfree modeli vec sada dosta povoljni kod nas.

Zakljucis ugovor kod mts-a recimo na godinu-dve, izaberes da placas 50% manje, odes na oglase i nadjes 5c/5s mts locked jeftino, uzmes ga i imas dobitnu kombinaciju!
Korisnik Iphone 13-14 godina???
Salim se samo. :)
 
Btw nema sanse da bude iPhone na prolece kao sto pise u blicu i b92, najranije je pocetak leta, ima jos gomila stvari koje treba da se sredi.
 
Pa lažu nas za sve (ne mislim ne telekom),zašto bi ova vest bila drugačija ;)
Daj navedi par stvari koje treba da sredite,nije mi jasno.
 
Apple zahteva brdo uslova za prodaju svojih uredjaja ovde i ti uslovi su isti kao i u Americi. To je i jedan od razloga zasto nije bilo iphone-a jos 2008. godine kada je prvo bila pokrenuta ta prica. Recimo ako se desi kvar na hardveru telefona isti mora da se u vrlo kratkom roku zameni novim, a ne da se salje na popravke i ceka po mesec dva dana. Da ne spominjem kako traze da im se obezbede posebne prostorije za servisiranje tih uredjaja. Zatim treba vreme za obuku prodavaca/servisera i sl.
 
Apple zahteva brdo uslova za prodaju svojih uredjaja ovde i ti uslovi su isti kao i u Americi. To je i jedan od razloga zasto nije bilo iphone-a jos 2008. godine kada je prvo bila pokrenuta ta prica. Recimo ako se desi kvar na hardveru telefona isti mora da se u vrlo kratkom roku zameni novim, a ne da se salje na popravke i ceka po mesec dva dana. Da ne spominjem kako traze da im se obezbede posebne prostorije za servisiranje tih uredjaja. Zatim treba vreme za obuku prodavaca/servisera i sl.

Sto ce reci da nikakav ugovor nije potpisan...idi vrati se direktoru i opali mu cvrgu sto te lagao
 
Strašno je sa koliko gorčine sve ovde dočekuje svaka vest, novost. Stvarno ne znam kako je trebalo da bude formulisana i plasirana ova vest da bi naišla na pozitivne reakcije (iPhone od juče na trafikama, košta 50€ simfree). Da, znamo da je Srbija mala mizerna zemlja, da je ova vest de facto deo predizborne kampanje, da iPhone neće koštati 200$ na paketu od 2.000 dinara mesečno, ali maltene napadati pokretača teme je malo preterano. Sve u svemu, vest je dobra, imaćemo iPhone u Srbiji (i to izgleda kod više operatera), samim tim i mogućnost izbora. Šta je tu loše?
 
Sve u svemu, vest je dobra, imaćemo iPhone u Srbiji

Ti još ne shvataš da ova konstatacija ne odgovara istini. Barem ne u smislu kako je to receno jutros u jutarnjem programu na rts-u ili kako je ustvrdjeno u prvom postu
iPhone ćemo imati. al' kad...o tome znamo isto onoliko kao sto smo znali pre pokretanja ovog thread-a
 
ponudiće vam one silne iP5c koji se gomilaju u magacinima zbog loše potražnje.Cena će verovatno da bude u rangu bubrega na tržištu organa

Ja recimo ne shvatam ovakve konstatacije.
Na ovom bench forumu kao da postoji neki paralelni svijet poimanja cijena.
Šta bi trebalo da košta 100 eura-a sim free?

Koštaće koliko će da košta, vjerovatno ne više u odnosu na cijene u regionu.
KO hoće platiće ko neće nosiće nešto drugo.

Ja pozdravljam ovu informaciju ako je tačna.
Dobiti legalan telefon sa garancijom od 2 godine je zaista odlična stvar u odnosu na kupovinu na crno bez garancije.
 
Зашто мислиш да није потписан уговор?

24 sata (okvirna racunica na osnovu jutros izrecenog) posle potpisivanja ugovora nigde nema nikakve vesti o tome? AAPL itekako zavisi od ovakvih vesti i meni je neshvatljivo da se apsolutno niko zivi ne interesuje dal je neki tamo Telekom u Srbiji potpisao ugovor sa Apple-om. Ok, nije Kina pa da se nadje u zvanicnom saopstenju na sajtu Apple al' neki bi se wannabe financial blogger/novinar/analiticar osvrnuo na ovu informaciju. Dok AAPL fluktuira, sigurno bi im prijala vest da se ulazi na jedno novo trziste

Vesti nigde nemo'š naći što ce reći vesti nema
 
Pa? To si i tražio. Da se neko osvrnuo na vest.

Odakle ikome sem MTS i Apple-u kopija ugovora? Suludo je to očekivati.
 
Sve biznismeni ovde, ne veruju dok ne vide ugovor i detalje i sada nam objašnjavaju kako to funkcioniše u poslovnom svetu ;)
 
E stvarno, ako AAPL zavisi od Mts-a i tržišta u Srbiji, onda mislim da konačno sa pravom možemo reći " Apple is doomed" :d
 
Da li su na iOS 7.1 resili caller ID za Srbiju? (ja necu da probam jer treba mi JB :) )

Ovaj nas dir iz telekoma kaze da za dva meseca ce poceti prodaja, ali mislim da bi update softa trebao da krene ranije.
 
Pa? To si i tražio. Da se neko osvrnuo na vest.

Odakle ikome sem MTS i Apple-u kopija ugovora? Suludo je to očekivati.

nemo da se pravis naivan, mislim da sam bio dovoljno precizan u onome sto sam trazio. AAPL je na berzi i imaju duznost (a verovatno i dobro vaspitanje i manire) da objave ovakve stvari. poenta skrivanja informacija, iz njihove perspektive ne postoji. mozda dok traju pregovori. al' kad se potpise, to berza mora odmah da zna.
 
Ima logike to sto pricas.. Mozda da sacekamo par dana da objavi i duga strana,ili je mozda ovo samo " ugovor za izbore "
 
Isto kao i kad su prosirivali ponudu poslednji put, vrv ce objaviti kad nakupe novih 10-ak zemalja...
7.1 je vec izasao i treba mu callerid fix. Nije realno da izbacuju update zbog +381, nego kad se nakupi jos zemalja i novih zakrpa
 
Pričajte vi šta god hoćete, ali ja već pakujem šator, idem da spavam pred poslovnicom da kupim prvi legalan iPhone u Srbiji.
 
Koja je ciljana grupa kada odu u neko selo od 73 duse i kazu sagradicemo novu postu.. ? Ko zna sta se njima vrti po glavama,srbija je ovo,zemlja ludaka i lopova :)
 
Nazad
Vrh Dno