Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Ja se iskreno nadam da ce Telenor istu stvar da uradi, jer mts mreza je uzas (bar po BG i NS) a da ne pricam ako ste putovali autoputem... (VIP ne racunam uopste za operatera, oni su mozda neki kvazi operater) Nadam se samo da ce ponuditi normalne cene, ali obzirom na cene koje nude uz 2k dinara pakete - jeftiniji su telefoni novi u prodaji, tako da kontam i dalje - svejedno je...
Jedino pozitivno sto vidim je podrsku servisa za iPhone u Srbiji.

Koд мене је потпуно супротно искуство са МТЅ у односу на управо Теленор... и скоро сви у мојој породици су прешли на Телеком.
За сервис се апсолутно слажем и уз то мораће и AppStore да нам коначно отворе.

Auuuu kakav će potres sad da nastane kad ljudi shvate da mogu za iste pare da uzmu nešto što nije plastika :)

Они који су хтели алуминијумски телефон, они су тај купили невезано од тога да ли га има у продаји преко оператера.

Lepo lepo. Biće povoljnije cene po oglasima, lakši servis, itunes.

То би требао да буде случај и да им коначно цена дође у ниво оних по којима се продају по ЕУ земљама.
 
Može neko da objasni kako će se ovi telefoni razlikovati od onih koji mogu sada da se kupe u prodavnicama kod nas? Jasno mi je da će imati zvaničnu garanciju, ali i ovi iz postojećih prodavnica valjda imaju neku garanciju? Taj caller ID mora da se instalira i na sim free modele?
 
CallerID fix mora da se instalira, bez obzira na sim lock. Plus treba jailbreak. Ovako više neće biti potrebe za tim fixom.
 
a za cega treba caller id fix? ono sto ne razlikuje +38163555555 i 063555555?
 
Da, za ono što "ne vidi" kontakte iz imenika tj. ne ispisuje ime, iako ga imaš u imeniku.
 
Voleo bio da dođe iPhone u Srbiju ali sam sumnjičav pošto su izbori u nedelju. Radi se o tome da grabe svaki glas. Jedan deo birača su izgubili povećanjem PDV-a pa sada pokušavaju da prošire vesti kako stiže iPhone u Srbiju. Zašto vest sada? Zar nije mogla kao za PayPal da se objavi nevezano za izbore? Da je objavljena vest dan posle izbora poverovao bih, ovako je sve još na klackalici. Gde mogu da pogledam ugovor koji je MTS potpisao sa eJplom?
 
Gde ovo ima veze sa politikom, pa ovakva vest ne bi mogla da donese vise od 3 glasa ukupno, ako i toliko!
 
E pa oni računaju da ako si mlad a živiš u Srbiji sigurno ne želiš nov automobil jer ćeš ga kupiti recimoooooooo..., a sad druge strane da kupiš iPhone, pa sedneš u kafić i naručiš piće e to ti je merak :)
 
ima li iko, igde, ikakav izvor za ovu vest a da se taj ne poziva na Culibrka vec na drugu ugovornu stranu?
 
Poslednja izmena:
Au ljudi aman, nema nikakve veze sa izborima, ovu informaciju mi je jos juce rekao moj direktor, a on je licno prisustvovao potpisivanju ugovora.
Vi samo treba pare da spremite i legalan iphone je vas :)
 
Au ljudi aman, nema nikakve veze sa izborima, ovu informaciju mi je jos juce rekao moj direktor, a on je licno prisustvovao potpisivanju ugovora.
Vi samo treba pare da spremite i legalan iphone je vas :)

ma super...samo nema odgovora na pitanje gore. ako ovi nasi potpisuju tajno ugovore, to ne znaci da je to opste prihvacena praksa u svetu. cakstavise
 
Hajde da kažemo da je rešena stvar i da je iPhone pred vratima.

Na osnovu dosadašnjeg iskustva sa sličnim cenovnim rangom telefona drugih kompanija (Samsung-a, HTC-a...), koliko realno trebamo da spremimo para:Učešće plus koliko rata i koliki mesečni iznos?
 
Poslednja izmena:
Ako nista smanjice se broj hejtera jer ce im sada iP biti dostupan uz neki ugovor... :D
 
Hajde da kažemo da je rešena stvar i da je iPhone pred vratima.

Na osnovu dosadašnjeg iskustva sa sličnim cenovnim rangom telefona drugih kompanija (Samsung-a, HTC-a...), koliko realno trebamo da spremimo para:Učešće plus koliko rata i koliki mesečni iznos?

Sada bas gledam na Telekomovom sajtu (uzasna im je organizacija sajta, moje misljenje) neke pandane aktuelnim iPhonovima kao na primer HTC One, LG G2 ili S4 i prvo mi je fenomenalno da nije ugovor izmedju 12 i 24, vec 36 i 24 meseci :D hahaha 3 godine, oni mora da se sale.. Znam da samo u Kanadi potpisuju ugovor na tri godine. Najbolje dozivotni ugovor da se potpise.. SULUDO :)

Uz paket Min Net L koji je 2k dinara mesecno i recimo da zadovoljava vecinu korisnika kao neku arbitrarnu meru, potrebno je izdovojiti oko 40k dinara I UGOVOR NA TRI GODINE. Razlika izmedju ugovora na 2 i 3 godine je zanemarljivo mala. Mislim da ce za iPhone biti slicno, koji model, to je sada pitanje.

Ako bi bio 4S besplatno na 2 godine uz 2k racun, mislim da bi to bio pun pogodak...
 
Poslednja izmena:
ok, fala...
 
bice zanimljivo pratiti cene iphonova po oglasima u narednom periodu. iskreno ne ucekujem neke promene u ceni ali videcemo.
 
Ako bi bio 4S besplatno na 2 godine uz 2k racun, mislim da bi to bio pun pogodak...

Mnogo si mi ti ambiciozan xD Neke krsine ne kostaju 1din u takvim paketima, a ne iPhone, tako daaa... Mislim meni je Idol X u Telenoru (koji ima bolje cene telefona uz paket, ne I sadrzaj paketa) uz paket Play+ XL bio 7800din, a svi znamo koliko je ovaj jeftiniji, tako da 4S verzija od 8GB (posto se ta jos uvek legalno prodaje ako se ne varam), bice 1din, ali verovatno uz paket od 3000din mesecno, mislim I ja bih voleo to sto si ti rekao, ali nije ostvarivo nikako, nazalost :p Evo bas sam gledao cene u Hrvatskoj u njihovom Vipu, pa ono je da se smrznes... 5C (16gb verzija) kosta 899kn ( oko 13700din) sa pretplatom od 450kn (6750din) I to sa kombinovanjem najnize postpaid tarife I najjaceg paketa, znaci ovo skuplje nego kod nas da kupis S5, jer za ovu pretplatu ga dobijes za 1din... Jedina prednost ovog najjaceg paketa je neogranicen broj minuta u Hrvatskoj I EU mrezama...
Iskreno se nadam da ce cene biti malo prilagodjenije cuvenom srpskom standardu, nadajmo se najboljem :)
 
Uhhhhh, kakav ce to biti ocecaj kada pravim nalog za App Store izaberem SRBIJU!!! :)
 
Cene mogu da padnu samo zakljucanim telefonima, ali i to je pitanje. Sim free je vec skoro najjeftiniji u evropi kod nas
 
A koliko je izvesno to za Appstore, s obzirom da na Play Store-u ne mogu da se kupe aplikacije godinama pa nikom ništa? Jedino što Apple ima direktan interes, za razliku od Samsunga, Htc-a...
 
Cuti,mozda google posle jabuke omoguci kupovinu u srbiji na plej storu.. " konkurencija " je cudo :)
 
@chimpresco Gde je to najjeftiniji? U oglasima ili kod ovih radnji koje daju svoju "garanciju", ne Apple, koja se svodi na to da garancija važi dok se telefon ne pokvari? I što ih nabavljaju iz HK-a, Singapura i Amerike, ne znam šta im se najviše isplati.
 
Poslednja izmena:
Buduci da sam korisnik iphone-a a ujedno i mts-a vec nekih 13-14 godina, veoma mi je prijatna ova vest! Pre svega zbog same podrske i integracije kod nas a zatim i zbog cena koje ce verovatno biti nize. Pricam o zakljucanim modelima na nase mreze jer su simfree modeli vec sada dosta povoljni kod nas.

Zakljucis ugovor kod mts-a recimo na godinu-dve, izaberes da placas 50% manje, odes na oglase i nadjes 5c/5s mts locked jeftino, uzmes ga i imas dobitnu kombinaciju!
 
Mnogo si mi ti ambiciozan xD Neke krsine ne kostaju 1din u takvim paketima, a ne iPhone, tako daaa... Mislim meni je Idol X u Telenoru (koji ima bolje cene telefona uz paket, ne I sadrzaj paketa) uz paket Play+ XL bio 7800din, a svi znamo koliko je ovaj jeftiniji, tako da 4S verzija od 8GB (posto se ta jos uvek legalno prodaje ako se ne varam), bice 1din, ali verovatno uz paket od 3000din mesecno, mislim I ja bih voleo to sto si ti rekao, ali nije ostvarivo nikako, nazalost :p Evo bas sam gledao cene u Hrvatskoj u njihovom Vipu, pa ono je da se smrznes... 5C (16gb verzija) kosta 899kn ( oko 13700din) sa pretplatom od 450kn (6750din) I to sa kombinovanjem najnize postpaid tarife I najjaceg paketa, znaci ovo skuplje nego kod nas da kupis S5, jer za ovu pretplatu ga dobijes za 1din... Jedina prednost ovog najjaceg paketa je neogranicen broj minuta u Hrvatskoj I EU mrezama...
Iskreno se nadam da ce cene biti malo prilagodjenije cuvenom srpskom standardu, nadajmo se najboljem :)

Da, da, slazem se xD Evo, sada sam bas video koliko kosta u CG i HR i situacija je skoro identicna, kada se pretvori u dinare prica ide ovako.. Za pretplatu od oko 2k, koja je skoro identicna ponudama kod nas za taj novac, za iPhone 4S se placa oko 40k dinara za ugovor na 2 godina. Znaci ovo je prica za 4S. Kada je ovo cena za 4S, nisam ni hteo da gledam za 5S. Iskreno, mislim da ovo uopste nije povoljno. Za ovaj novac kod nas moze S4 da se uzme. Necu da ulazim u to sta je bolje, to je veoma individualno, ali realno kada se daje vec takav novac uvek je bolje uzeti novije.

..

UPDATE.. Nije mi djavo dao mira, video sam u HR koja je situacija sa 5C na Vip-u.. Kod njih je za uslove koje sam ranije spomenuo cena oko 62k.. Ovo je opet previse..
 
Poslednja izmena:
Samo sam čekao da krenu ovakvi, "kiselo grožđe" odgovori.
Ne vidim poentu ovako malicioznog stava, pa sve i da će da bude ovako. Hajde da sačekamo da MTS da zvaničnu ponudu, pa neka onda krene pljuvanje, ali ovako unapred...
Konačni dolazak Apple-a na naše tržište je sigurno dobitak, bez obzira na uslove koji budu za iPhone aparate, ako ništa, bar će Premium Reseller-i primati aparate na servis, a verovatno ćemo dobiti Store.
Ja lično teško da ću se upgrade-ovati na novi ugovor, jednostavno nemam potrebe, iPhone4 koji imam lepo radi, a i službeni Samsung Galaxy isto tako, pa ne vidim potrebu da sebi izbacujem pare iz džepa. Ali sigurno će biti ljudi koji su jedva dočekali ovu situaciju, pa svakako ovo treba pozdraviti, a ne po dobrom ovdašnjem običaju popljuvati.

Zato što sam svestan gde živim :d
Oš se kladimo u gajbu piva (mlakog,crnog) da uz ugovor od 2000din mesečno (na dve godine) iP5s neće biti ispod 74.999/rsd. Jel može?
Drago mi je da se nešto ipak dešava u pozitivnom smislu,daj bože da dobijemo Store i pristupačnije cene aparata po oglasima.
Provajdere derikože ne želim da komentarišem,nadam se da neću biti u pravu ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam neki fan Jabucice uvek sam bio malo veci fan Samsunga i HTC-a ali ako ponude S4 za do max 20000 za neki paket koji ne prelazi 2000 dianra uzecu ga iz znatizelje...:d
 
Zato što sam svestan gde živim :d
Oš se kladimo u gajbu piva (mlakog,crnog) da uz ugovor od 2000din mesečno (na dve godine) iP5s neće biti ispod 74.999/rsd. Jel može?
Drago mi je da se nešto ipak dešava u pozitivnom smislu,daj bože da dobijemo Store i pristupačnije cene aparata po oglasima.
Provajdere derikože ne želim da komentarišem,nadam se da neću biti u pravu ;)

[ubaci glas iz reklame za Ideju]Mislis 74.999,99?[/ubaci glas iz reklame za Ideju] xD hehehehehehehe

Na zalost, mislim da ces biti upravu. Cena uz paket o kojem smo diskutovali ce biti verovatno samo 100e niza u odnosu na sim free model, sto znaci oko 60-65k dinara za 5S. U Svajcarskoj se prodaje za 779 CHF, kada se pretvori u EURE i skine 35 CHF njihovog poreza ispadne da je cena tacno 70k dinara (PLUS nas porez i ostalo) i onda se vracamo na cene iz regiona koja vise manje odgovaraju ovom modelu.. E SADA, koliko se nekome isplati da se za toliko malo veze na 2 godine ugovora ILI VISE od 2 godine kakve ponude ima Telekom sada je individualno :) Mislim, koliko je sta skupo je individualno.. S5 koji je kao pandan 5S svuda u svetu, u Telenoru simfree kosta 95k, sto se uklapa u ovu pricu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno