Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Malo je glupo, trebalo bi da je to lepo rasporedjeno, ovako ispada da je slabija vibracija gore, nego dole. Treba to raspodeliti kroz ceo telefon. Nikad ne bih skontao to da neko nije pomenuo :)
 
@drgonzo

Cestitke Gonzo :) Da te sluzi i da se ne grebe :d
 
Hahaha, hvala druže :D
Nema šanse da se grebe nakon što sam nabacio ovu silikonsku zaštitu od 500 dindži :d
Inače za kratko vreme što sam ga koristio bez zaštite, rekao bih da su otisci prstiju mnogo veći problem na Jet Black nego grebanje, brzo se umusavi...
Inače zadovoljan sam, nemam nekih zamerki, sve se već zna i nema tu šta da se doda.
Jedino "neprijatno" iznenađenje za sada je da se sporije puni od 6 Plus (neko se već žalio na drugom forumu da se sporo puni).
Home dugme me je prijatno iznenadilo, testirao sam ga malo ranije na prodajnim mestima mobilnih operatera gde da imaju izloženog, nijedan od 3 dostupna "klika" mi nije odgovarao i osećao sam da cela donja trećina telefona vibrira.
Međutim na mom primerku nemam tih zamerki, da li sam se navikao ili šta, "klik" je zadovoljavajuć, a novo home dugme je brže od mehaničkog...
 
Poslednja izmena:
Meni je bio trip sa home dugmetom na početku, ali sad mi nekako izgleda prirodno kao da je mehanicko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 7

Jel zna neko da kaže iz prve ruke da li novi iPhoni (7/plus) iz Amerike rade normalno na nasim mrezama ako su fabricki sim free(prvenstveno zbog 4g pitam) i da li je garancija validna u iStyle?

Koliko sam obracao paznju u poslednje vreme, sve ostalo bi trebalo da je isto kao i EU model, sem punjača.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko da kaže iz prve ruke da li novi iPhoni (7/plus) iz Amerike rade normalno na nasim mrezama ako su fabricki sim free(prvenstveno zbog 4g pitam) i da li je garancija validna u iStyle?

Koliko sam obracao paznju u poslednje vreme, sve ostalo bi trebalo da je isto kao i EU model, sem punjača.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni su par iphonea bila iz Amerike i svi su normalno radili, takodje drugar ima obicnu sedmicu nista mi se nije zalio.

Na temu baterije, meni 7 plus drzi vise nego duplo duze bateriju nego stari 6s, a drugaru sedmica jedno 10/20% bolje nego njegov stari 6s, po njegovim recima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko da kaže iz prve ruke da li novi iPhoni (7/plus) iz Amerike rade normalno na nasim mrezama ako su fabricki sim free(prvenstveno zbog 4g pitam) i da li je garancija validna u iStyle?

Koliko sam obracao paznju u poslednje vreme, sve ostalo bi trebalo da je isto kao i EU model, sem punjača.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pitaj u temi iPhone ovlašćeni servis, mislim da samo eu modele popravlja istyle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili pogledaj na sajtu ratel-a.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
iPhone 7

Mislim da postoji neki zakonski problem i da ne mogu iPhone iz US da prime na servis. Zasto? Nemam pojma, ali pisao je mikenziyu negde...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kažem, pogledaj na sajtu ratel-a. Ovde možeš servisirati samo određene modele koji su tamo poimenično navedeni.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koliko se secam,pre si mogao da ostvaris garanciju samo u nemackoj.

Sto se tice ostalog,radice ti ovde normalno.
 
Ajd da se priključim nagađanjima i sasećanjima vezanim za servis, dok ti u temi o servisu ne odgovore ;). Ako su manji kvarovi gde se menja deo, to urade, ako treba da se ceo uređaj menja, ne može, zato što ne može da se uveze.
 
Da li je po vama prijatno gledati filmove,youtube,serije i to na ip7 ekranu?
 
^Filmove i serije ne gledam na telefonu,youtube gledam vrlo cesto i nikakav problem. Sedmica ima jos malo bolji ekran,tako da nemas problema.


Sent from my 6S using Tapatalk
 
Apple je objavio rezultate prodaje za poslednja 3 meseca 2016-te, pa hajde da ih prokomentarišem ovde:
- Ostvarili su prihode u vrednosti od 78.4 milijarde dolara. Čist profit je bio 17.8 milijardi dolara
- Glavni izvor prihoda je prodaja ajfona. U ovom kvartalu su prodali rekordan broj od 78.3 miliona ajfona i zauzeli prvo mesto po broju prodanih smartfona u svetu, ispred Samsunga
- Prosečna cena ajfona je bila 695$, čime su daleko ispred bilo kog drugog proizvođača
- Prodaja iPada je i dalje u padu, prodali su 13.1 milion uređaja
- Prodaja Mekova je nadmašila očekivanja, sa 5.4 miliona uređaja
- Apple ne objavljuje podatke o prodaji sata, ali navode da su i ovde zabeležili rekordnu prodaju i prihode
- Servisi (App Store, iTunes, Apple Music, iCloud... ) su takođe zabeležili značajan rast prihoda i navodi se podatak da Apple samo od servisa beleži veće prihode nego što su ukupni prihodi Facebooka

S obzirom da ove godine izlazi značajno redizajniran iPhone 8, očekivanja su velika...

Više podataka:
https://techcrunch.com/2017/01/31/a...stronger-than-everyone-expected-this-quarter/
http://venturebeat.com/2017/01/31/a...e-growth-in-q1-2017-with-17-8-billion-profit/
https://www.cnet.com/news/apple-iphone-7-tim-cook-first-quarter-sales/
 
Pozdrav. Imam jedno pitanje jer do sada nisam imao puno dodira sa Ajfonom. Postoji li neka prečica da se pored ikonice za WiFi, Airplane mod, rotacije itd stavi precica i za mobilne podatke, da ne moram ulaziti u podešavanja pa u mobilne podatke da bih ih uključio. Majka je navikla na Android i sad je dobila na poklon 7cu pa joj je nezgodno malo. Ako postoji rješenje može li mi neko objasniti kako da to napravim.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ne. Generalno, iPhone nije predvidjen da bude offline, vec da je neprekidno na netu.
 
iPhone 7

Bez jailbreak-a, u Control Center-u, ne mozes ali mozes Force Touch na Settings ikonicu i onda na Cellular Data.
 
Ne. Generalno, iPhone nije predvidjen da bude offline, vec da je neprekidno na netu.
Izvini, ali komentar ti je komedija.
Svaki smartphone je predviđen da bude na mreži kako bi izvukao pun potencijal, bilo da se zove iphone ili kako god.
Dečko ne pitao da se stavi prečica u CC kako bi žena mogla lako da pali i gasi cellular data, pretpostavljam zbog baterije, jer nema potrebu da ima istovremeno upaljen mobilni internet dok je na wifi. Kako postoji ikonica za wifi, tako bi trebala i za mobilni internet.

I sad da odgovorim na pitanje iako je već odgovoreno. Ne, ne postoji takva opcija po default-u. Možeš sa dužim zadržavanjem na settings ikonici da dobiješ tu opciju, ili da uradiš JB i onda izmenjaš ovo što si pitao tj dodaš ikonicu za mobilni internet.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zašto bi uopšte se isključivao net? Treba naučiti ljude kako da koriste smartphone.


iP7
 
Pitao sam upravo iz razloga zato što nema potrebe da bude na mobilni net kad je kući dje ima odličan WiFi,nema potrebe da troši protok kad joj je amo 1gb. Na Androidu je to bilo lako u 2 poteza. Sad joj je ovo novo,pa gledam da joj olakšam. Ali ništa od toga, neka vjezba :D

I hvala na brzim odg :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa kad je nakacena na wifi, ne troši se mobilni net, niti troši više baterije ako je uključen. To bi i ti trebao da znaš, nisi od juče na forumu.


iP7
 
Zašto bi uopšte se isključivao net? Treba naučiti ljude kako da koriste smartphone.


iP7
Зато што немају сви пуно нета у пакету па штеде? Као ја нпр..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa kad je nakacena na wifi, ne troši se mobilni net, niti troši više baterije ako je uključen. To bi i ti trebao da znaš, nisi od juče na forumu.


iP7
Djilke znam ja to. Ali problem je što zna nekad da se desi da zaglupi ruter i da se prekine protok,tj ugasi se. I onda bi joj automatski prešao na 3g. A posto koristi često i video pozive brzo bi joj posao mobilni net. Ovo je samo 1 od slučajeva.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
iPhone 7

Зато што немају сви пуно нета у пакету па штеде? Као ја нпр..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Ušteda je na mesečnom nivou koliko 50 megabajta? Ako nije i manje.

Tačno bih uzeo sve telefone koji su skuplji od 200e i onemogućio im da isključe net. Imaš za telefon 400-500e, a nemaš internet u paketu.

Za ljude koji gase internet nije smartphone. Trebalo mi je da ubedim devojku mesec dana da ne gasi net. Pošaljem nešto na viber ili whatsapp ono ne stiže. Ebo i telefon i sve kad je isključen net. Nije za takve ljude smartphone.

Kad vidim da poruka ne stiže, pre sam slao sms upali net. Sad više ne radim. Što bih se ja cimao. Ako nekome ne znači neki dogovor ili nešto da sazna na vreme, meni još manje.

Djilke znam ja to. Ali problem je što zna nekad da se desi da zaglupi ruter i da se prekine protok,tj ugasi se. I onda bi joj automatski prešao na 3g. A posto koristi često i video pozive brzo bi joj posao mobilni net. Ovo je samo 1 od slučajeva.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Nek malo, samo malo obrati pažnju na ikonicu u gornjem levom uglu. :) Inače isključi u wifi podešavanjima wifi assist. To je kada je wifi konekcija loša, vuče mobilni net dodatno. Kad već imaš loš ruter. Zameni ga.


iP7
 
Poslednja izmena:
Kad si ti postao Apple fanboy? Jednostavno zena hoce da gasi net i to je to. Svakako da treba imati mogucnost.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno