Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Ne kazem da nije lakse nego samo da nije neka wow inovacija

Reci neku inovaciju koja jeste "wow", od pojave kapacitivnog ekrana. Naravno da nije wow, ali svakako olakšava rad i ljudi je koriste i privikavaju se. Za razliku od mahanja iznad telefona i sličnoh gimmick-a kao kod nekih proizvođača. Ponavljam još jednom, da imam ip6 ne bih ga menjao za 6s samo zbog 3d toucha, nije toliki dealbreaker, ali kad ga već imam koristim ga svakodnevno. Takođe, za koju godinu će se podrazumevati da ekrani imaju 3d touch, baš kao što je bio slučaj sa Siri i touch ID-em.
 
Poslednja izmena:
Drugari,

danas sam promenio country na Croatia kako bi kupio neku app i sada ne mogu da vratim na US store, traži mi karticu i nema opcije none. Da li ima neki način ili je to to?
 
Ako nemaš američku platnu karticu to je to.
 
Nije tacno. Udji preko iTunes sa PC ili Mac i tu imas none za karticu
 
moze neka proverena preporuka za prodavca (oglas ili radnja) na pp?
 
Koje zastitno staklo koristite? (kaljeno ili kako vec).

Meni juce stiglo Nillkin CP+, novo, neraspakovano, ali se verovatno u transportu ostetilo, pa je u desnom gornjem uglu naprslo. Prodavac sa e bay-a nije pravio problem i odmah je odlucio da mi refundira novac, bez da mu vracam paket. Inace, ono sto sam video, ovaj model stakla malo cak i prelazi ivice telefona, tj. ne prijanja na zaobljene ivice telefona kao sto opisuju, a svakako nije kompatibilno sa case-om koji koristim (Spigen Ultra Hybrid Tech). krastavac, hteo sam staklo koje u potpunosti prekriva prednju stranu telefona, ali to izgleda ne ide uz ovu futrolu koju imam, tako da cu morati da trazim neko drugo.

Interesuje me koje vi koristite, jer vidim na netu da su brojna ona koja cak ne pokrivaju u potpunosti display sa strane.
 
Nema mi potrebe da ide odnivice do ivice kad koristis Spigen ili neki drugi kejs koji prelazi liniju displeja. Zapravo, ta zakrivljena stakla samo prate ivicu ekrana da ne osetis pod prstom onaj prelaz za ekrana na staklo.
Ova druga stakla kad stavis i u kombinaciji sa Spigen, Speck, Thule i sl kejsovima ostavljaju po milimetar lufta sa leve i desne strane. To ne treba da te brine jer, osim ako nemas nokte, ne mozes skoro ni da dodirnes taj deo.
 
Nema mi potrebe da ide odnivice do ivice kad koristis Spigen ili neki drugi kejs koji prelazi liniju displeja. Zapravo, ta zakrivljena stakla samo prate ivicu ekrana da ne osetis pod prstom onaj prelaz za ekrana na staklo.
Ova druga stakla kad stavis i u kombinaciji sa Spigen, Speck, Thule i sl kejsovima ostavljaju po milimetar lufta sa leve i desne strane. To ne treba da te brine jer, osim ako nemas nokte, ne mozes skoro ni da dodirnes taj deo.

Nisam mislio od ivice do ivice prednje strane telefona, nego bas mislim na displej. Ivice pojedinih zastitnih stakala ne pokrivaju displej u potpunosti sa strana, pa dolazi do prelamanja svetla, sto je posebno uocljivo na tekstu. Bukvalno ivica stakla prelazi preko ekrana. Vidim da se zale na Spigen GlasTR Slim Tempered Glass i na Nillkin amazing H+ da imaju taj problem.
 
Ja sam koristio spigen i nillkin zajedno bez ikakvog problema.
 
Dobra su ova kaljena stakla, dobro se vidi, dobar osjecaj i sve to, ali traljavo izgleda barem kod mene na N6, mnogo halo efekta, mnogo se primjeti kad je mnogo svjetlosti. U mraku je jedino dobro... :D
 
Koju ultra slim futrolu preporucujete za iphone 6 a da može da se kupi kod nas? Treva mi hitno posto putujem za koji dan i nemam vremena sa narucujem od preko.
 
Ja sam otišao u istyle da kupim apple silikonsku ili kožnu futrolu. Na kraju sam se najviše oduševio sa Knomo, nju sam i uzeo. Fantastična.
 
Evo ove Artwizz na preklop, supruga mi je konfiskovala za njen telefon trenutno.
83eca2e07c90bf119c906cf6eb71531e.jpg
efc1a5cfec02fa1b5635296f5380f7fb.jpg
 
E super , moraću onda da odem da vidim šta imaju u ponudi. Ova knomo mi se svidja ovako na prvu loptu, bar sa slika. Inače ovo mi je prvi iphone, rešio sam da iosu dam šansu posle toliko godina androida :)
 
I bolja je nego na slikama. Deluje kvalitetnije od apple silicone, a jeftinija je
 
Ja sam otišao u istyle da kupim apple silikonsku ili kožnu futrolu. Na kraju sam se najviše oduševio sa Knomo, nju sam i uzeo. Fantastična.

Ovu ja imam. Otišao sam isto tako u iStyle po neku drugu, ali ovu kad sam video, znao sam da je to to. Ja inače volim taj "kanvas" fazon tako da mi je odlična. Za suprugu sam naručio Elago slim fit 2 u šampanj boji i odlično čuči na zlatnom iPhone 6. Imaju EU sajt za naručivanje i extra radi.
 
Molba za vlasnike iPhone 6s:

da li na ledjima telefona pise rec iPhone iznad slova S na donjoj polovini? Dodatno apple logo nije mat crn, vec se okolina ogleda u njemu.

Telefon je kupljen juce u iStyle i imam sumljam da je u pitanju fake proizvod.

Model 128GB rose-gold.

Hvala unapred,
Pozdrav
 
Na osnovu nijanse boje logo-a mislis da je fake? Nista rad telefona, OS, ili ekran?

O, Boze! Svasta cu procitati ovde... :D
 
Molba za vlasnike iPhone 6s:

da li na ledjima telefona pise rec iPhone iznad slova S na donjoj polovini? Dodatno apple logo nije mat crn, vec se okolina ogleda u njemu.

Telefon je kupljen juce u iStyle i imam sumljam da je u pitanju fake proizvod.

Model 128GB rose-gold.

Hvala unapred,
Pozdrav

Uporedi sa slikama na Apple sajtu ako baš sumnjaš u zvaničnog distributera...

Kod mene na 6S Space Grey, piše iPhone iznad , donja polovina ispisana mat slovima, apple logo je siva pločica, mirror finiš.
 
Molba za vlasnike iPhone 6s:

da li na ledjima telefona pise rec iPhone iznad slova S na donjoj polovini? Dodatno apple logo nije mat crn, vec se okolina ogleda u njemu.

Telefon je kupljen juce u iStyle i imam sumljam da je u pitanju fake proizvod.

Model 128GB rose-gold.

Samo ti sumLJaj i dalje.

U iStyle se prodaju samo originali.
 
Čovek sumlja, krastavac... Šta sve nećemo pročitati definitivno lol no, ja bi mu predložio da se vrne u iStyle i da im se žali na mat logo...
 
Hvala na odgovoru.

Sve slike na apple sajtu imaju rec iPhone iznad slova S, dok kupljeni model je nema. Takodje na svim slikama koje Google izbacuje u pretrazi imaju rec iPhone.

Pozdrav
 
Logo def. mora biti ogledalo. Sve ostalo, moz' bit' i ne mora. :)
 
Mora i da pise iPhone... i da ima S ispod...
 
Pazi, ako ima iOS i 3D touch mora biti original. Da ne govorimo to što je kupljen u iStyle. Mada mi je baš čudno da piše S a ne i iPhone (ako sam dobro razumeo).
 
Poslednja izmena:
Kako da podesim telefon da mi otvara yt linkove iz Facebook aplikacije kroz yt app, a ne iz browsera?
 
Nazad
Vrh Dno