Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

6s. Da već imaš 6, ne bi bilo razloga da prelaziš ali ako već kupuješ novi onda 6s.
 
Dobro , oko 150 evra je razlika u ceni izmedju ip6 i ip6s 64gb, nije mala razlika ( koliko aplikacija mogu kupiti za to :) ) mogu pored ip6 uzeti i novi atv4
stvarno nije laka dilema.
 
Laka je, samo kad bi imao priliku da malo koristis 6s posle 6... najbolja S verzija do sada, ultra brz, znacajno bolja kamera, narocito prednja, touch id toliko brz da smeta dok se ne naviknes, i fenomenalni 3D touch na koji kad se naviknes ne mozes da zamislis kako si koristio telefon ranije :)
 
Mislim da ste me ubedili :) do nove godine ga uzimam. Hvala
 
Laka je, samo kad bi imao priliku da malo koristis 6s posle 6... najbolja S verzija do sada, ultra brz, znacajno bolja kamera, narocito prednja, touch id toliko brz da smeta dok se ne naviknes, i fenomenalni 3D touch na koji kad se naviknes ne mozes da zamislis kako si koristio telefon ranije :)
To se pričalo i za 5s i za 4s... Tako da naravno uvek je S verzija bolja, a i novija je, logično je da je bolje :) sve se uvek u S modelu ispravi što nije u običnom.
 
2gb rama vs 1gb rama, po meni nema dileme, 6s.
 
Kako da se namesti u Photo albumu da slike joje su slikane poslednje budu uvek na vrhu a ne kao što je sada da najnovije slike idu na dno albuma pa moram da skrolujem dole?
 
Mene uvek baca na donji deo albuma( camera roll) odnosno bas tu gde su zadnje slike.
 
To se pričalo i za 5s i za 4s... Tako da naravno uvek je S verzija bolja, a i novija je, logično je da je bolje :) sve se uvek u S modelu ispravi što nije u običnom.
nisam siguran da si razumeo, 6S je najbolja S verzija do sada od svih S koje su izasle... jer ako i mozemo da diskutujemo oko chipseta, kamere i ostalih poboljasnja, prvi put je u S uvedeno nesto sto potpuno menja nacin koriscenja i pomera iphone u neku novu dimenziju... :)
 
Pa nema bolje jer je poslednja? Sa čime ćeš uporedjivati? :D

5s je isto bila ta priča zbog onog ljustenja na petici, ubačen je čitač otiska prsta., procesor ram, kamera, jel beše i dual led ubačen (ne mogu da se setim)... Isto je priča bila najbolji S model.

Kad dodje 7s ide ista priča. :)
 
Neces porediti koji je bolji od S verzija, suludo je... ali mozes da uporedis kakva su unapredjenja u kontekstu vremena i sta donose... i nikad do sada S verzija nije promenila nacin koriscenja telefona potpuno, kao sto je 6S sa 3D touch tehnologijom... uz to je unapredjeno i sve ostalo, prakticno...

dakle, ne poredis verzije koja je bolja vec sta one donose u kontekstu vremena u kom su izasle...
 
Pa rekao ti je da je 5s dobio čitač otiska, što je promenilo način korišćenja telefona, po čemu se to 3d touch razlikuje od čitača?
 
Mislis promenilo je nacin otkljucavanja :d

dakle, poredis dodatu mogucnost jos jednog nacina otkljucavanja, pri tom seti se kako to izgleda na 5s, tek je na 6s to dovedeno na nivo kakav bi trebalo da bude... i funkciju koja potpuno menja nacin koriscenja celokupnog uredjaja jer je integrisana kroz ceo iOS...

sto je najgore, kapiram ja ljude koji nisu koristili 3D touch i koji misle da je to nista posebno, ali siguran sam da bi posle nedelju dana koriscenja promenili misljenje i ono bi bilo kao sta je moje, a to je, ne znam kako sam koristio telefon bez ovoga :)
 
Pa hajde daj neki primer koliko je to zaista korisno i kako ti je olakšalo korišćenje telefona?
Ja trenutno ne vidim da je to korisna opcija, možda kroz neko vreme kad i druge aplikacije počnu da koriste prednost toga.
 
Peek and Pop... ne mogu da zamislim vise mail bez toga npr... potpuno promenio nacin koriscenja gde sada mogu da na brzinu vidim sta je u mailu i da odlucim da li ce ostati unread u jednom potezu... u sustini 3D touch je znacajno ubrzao koriscenje telefona u svim segmentima gde je implementiran... naravno, tek ce da dobije na vrednosti kada bude dublja integracija i kada dopuste mogucnost personalizovanja ali kao tehnologija je stvarno nesto revolucionarno...

Ili npr, vise ne koristim home button sem da otkljucam :)
 
Ali zar nisi mogao da kažeš da je uvođenjem siri na 4s potpuno promenjen način upotrebe mobilnog telefona? Da ne govorimo koja je razlika u brzini i kameri bila između njega i ip4. Isto tako touch id ne sluzi samo za otključavanje, već se sve vise koristi i u samim aplikacijama. A ako mene pitaš, više mi je odgovarao taj delay na 5s, mnogo me nervira što je postalo nemoguće pritiskom na home samo upaliti ekran.
 
Poslednja izmena:
Kakav je 3D touch breakthrough, takav je i fingerprint. Može se i bez jednog i drugog. Nije must have. ;)

Peek and pop ima na Note odavno, ali ja iskreno nisam video nešto u tome, čak me iritiralo :D

Meni je veći doprinos na 6s poboljšana kamera, nego 3D touch.
 
Kakav je 3D touch breakthrough, takav je i fingerprint. Može se i bez jednog i drugog. Nije must have. ;)

Peek and pop ima na Note odavno, ali ja iskreno nisam video nešto u tome, čak me iritiralo :D

Meni je veći doprinos na 6s poboljšana kamera, nego 3D touch.

Videces kada se pojave 3D touch app-ovi, ja npr. u sve app-ove koje sada radimo smisljam i ubacujem 3D touch...
 
Kakav je 3D touch breakthrough, takav je i fingerprint. Može se i bez jednog i drugog. Nije must have. ;)

Peek and pop ima na Note odavno, ali ja iskreno nisam video nešto u tome, čak me iritiralo :D

Meni je veći doprinos na 6s poboljšana kamera, nego 3D touch.

Pa to može da se kaže za sve, ništa nije must-have. Nisi koristio 3D Touch dovoljno. U startu sam i ja pomislio da nije Bog zna šta, ali činjenica je da ga koristim svaki put kad koristim telefon. Neverovatno koliko olakšava unos teksta, genijalno je primenjen za tu svrhu. Sad, da li bih mogao da zamislim korišćenje telefona bez toga-mogao bih.

Uostalom, svi telefoni će ga imati za godinu-dve baš kao i touch id.
 
Jel ima negde primer kako se koristi 3d touch pri kucanju teksta?
Koji su benefiti zapravo?
 
Koliko inace cesto se radi to pomernje kursora po textu prilikom kucanja sms-a npr? Ne znam da li sam to radio u poslednjih godinu dana, naravno ne uz pomoc 3d toucha, vec ono obicno tapkanjem po tastaturi . Kako se koristi za unos texta?, mislim na 3d touch
 
Ako vam je inovacija da drzite duze na tastaturi pa pomerate kursor umesto sto moze i da se zadrzi na tekstu i pomera isto tako kursor onda ne znam stvarno...
 
Mozda nije neka inovacija sto se tice texta samo, vec je verovatno sto se tice ostalog, treba sacekati dok 3d touch zazivi u svim aplikacijama,
 
Ako vam je inovacija da drzite duze na tastaturi pa pomerate kursor umesto sto moze i da se zadrzi na tekstu i pomera isto tako kursor onda ne znam stvarno...

Verovatno nisi probao, ali jeste dosta lakše (barem meni). Ne mora obavezno da znači da će svima biti tako. Na primer, vidim da mnogi dosta koriste 3d touch za multitasking, a meni je to prilično neudobno.
 
Da li ocekujete da ce 3d/force touch biti dodat u samsung S7? Zasto?
 
Ne znam da li će imati dovoljno vremena da ga implementiraju u S7, ali sam siguran da ćemo ga videti u Note 6.
Zašto? Zato što traže način da se diferenciraju od prethodne generacije uređaja i unaprede korisničko iskustvo, a čitavoj mobilnoj industriji ponestaje ideja.
Više ne mogu dalje da povećavaju dimenzije ekrana, a veća rezolucija od postojeće, još gigabajt rama ili 30% brži procesor teško da će nekog impresionirati - prethodna generacija uređaja je dovoljno dobra.
 
Poslednja izmena:
Ako vam je inovacija da drzite duze na tastaturi pa pomerate kursor umesto sto moze i da se zadrzi na tekstu i pomera isto tako kursor onda ne znam stvarno...

Znaci tebi je zgodno dohvatiti npr. gornji levi cosak jednom rukom drzeci telefon i onda pritisnuti i pomerati se po textu?
 
Sto gornji levi, pri kucanju poruka se menja iznad tastature, a ako mislis na notes sto koristim veoma retko a pretpostvljam i vecina, postoji reachability da pripomogne. Ne kazem da nije lakse nego samo da nije neka wow inovacija
 
Nisam imao 5s tako da ne mogu da tvrdim kakav je on skok doneo.

Što se tiče 3D touch-a, meni je ekstra koristan i koristim ga zaista intenzivno. JEdnostavno za puno svakodnevnih akcija mi smanjuje jedan ili dva koraka potrebnih za obavljanje. Bio je upotrebljiv i prvog dana, kada su ga samo Apple apliakacije podržavale. Sada svakim danom izlaze aplikacije koje ga imaju. Popularne aplikacije su već sve kompatibilne.

Mogućnost personalizacije i prilagođavanja nedostaje, mada me ne bi čudilo i da se nikada ne pojavi za neke funkcionalnosti imajući u vidu Apple principe.

Na papiru mi skok 6 na 6s nije delovao veliki, kao ni par prvih dana korišćenja, međutim kako vreme odmiče (nekih mesec dana trenutno) sve više i primećujem i osećam razliku.
 
Nazad
Vrh Dno