Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Ja sam pre godinu dana presao sa androida na Iphone. Bio sam godinama na Note seriji i sve sam koristio od led notifikacija do svega ostalog. Vise mi ništa od toga ne fali i ne bih se vratio na android nikada.
 
Uvek sam bio prikriveni Apple fan tako da ocekujem da i u mom slucaju bude tako. :)
 
Hvala za savet! Na svom Nexusu imam 16gb i nikad mi nije zafalilo prostora. Pretpostavljam da bi tako bilo i na iP?
 
Ja imam 64 gb. Startna postavka je uzela 9 pa sam racunaj.
 
64. Tu razliku u ceni ćeš lagano nadoknaditi prilikom prodaje (mislim da će se 16GB verzije dosta slabije prodavati kao polovni od 64GB). 16 je okej za sada ako sve držiš u cloud-u i ne igraš igrice, ali aplikacije postaju sve veće, ne znamo koliko će zauzimati ios 10, 11, 12...
 
Nije problem da se naviknem da te sitnice sto sada nemam, poenta je u tome da je njima sve sto sam naveo 5 linija koda ukupno i jedna milimetarska led lampica. Ako bi zeleli da sto vise ljudi koristi njihove uredjaje zasto nerviraju korisnike koji su presli sa androida takvim stvarima? Plus sto za takve stvari niko ne bi mogao da ih optuzi za kopiranje ili bilo sta jer su to osnovne funkcije koji bi svaki mobilni telefon trebao da ima, pritom ne bi narusilo stabilnost i brzinu sistema. Nego oni furaju svoju neku pricu i glume ludilo bez razloga :) Realno.
 
hehehhh pa vidiš da Apple ima drugu ciljnu grupu...iPhone je jedan segment cele priče koja se zove Apple.Tu je taj deo o kome ti govoriš...onaj kome treba takva notifikacija(u glavnom u poslovne svrhe) koristiće recimo handoff pa će sa telefona dobiti notif. na iPad a završiće posao na Mac-u ;) prosto oni spajaju sve u jednu celinu a opet su odvojeni sistemi,koji funkcionišu besprekorno u odnosu i na Windows.Što nije slučaj sa Androidom i Win-om...
na žalost
 
Ne postoji opravdanje za nepostojanje vrlo diskretnog notif lighta (kao na HTC One telefonima). Navikao sam se vrlo brzo na to, ali me jeste nerviralo u startu.
 
Na primer neke od *****skih stvari su (pritom niko ne može da nađe izgovor zašto te stvari ne postoje na iOS-u): ne postoji led lampica za notifikacije
Istina, mada ne postoji i na nekim androidima. Meni iskreno nije bila od neke koristi jer ne skrece paznju - da naprave onaj ring oko home da svetli suptilno bi bilo lepo...
ne postoji back button (ok nekada se pokjavi gore levo sad od iOS devetke)
Od iOS 9??? To je tako vec godinama i standard je isto da je swipe sa leve ivice na desno back u vecini appova...
ne postoji delivery report za sms poruke
Mislim da mozes videti kada neko procita ako ukljucis i ti tu opciju, ali iskreno ko jos koristi sms u 2015?
ne mogu da customizujem control centar
Zato sto bi bilo logicno da stavis podesavanja za pozive u podesavanja za facebook? :)
npr ne mogu u njega da dodam prečicu za cellular internet i tako dalje.
npr. Sta? Da gasis net? Apple je pretpostavio da ako pljunes $700 za telefon da ces imati $10 mesecno bar da placas racun za telefon...
To su samo neke od stvari za koje ne mogu da verujem da ne postoje a jako su funkcionalne, a milioni ljudi su sigurno po forumima tražilo da se to sve ubaci ali Apple očigledno fura neku svoju priču i ne zanima ih.
Vidi stvarno zatrpani im forumi takvim zahtevima, a Apple bas briga da nesto uradi. Sarcasm off now :d

Sa jailbreak-om vidim da se većina stvari moze dodati, tako da mislim da posao ne rade baš vrhunski, iako sam siguran da im je to fazon 5 min sve da ubace što sam naveo...[/QUOTE]
 
Nije problem u placanju racuna i trosenju interneta vec u trajanju baterije jer ne zelim da punim telefon svako vece. Ja sam svoj telefon zategao do maksimuma. Iskljucena lokacija (ukliucujem po potrebi), background app refresh, bluetooth, net palim potrebi kada hocu da vidim sta ima na netu i proverim whatsapp i baterija mi komotno traje 2 dana i sa te strane sam zadovoljan. :)
 
Nije problem u placanju racuna i trosenju interneta vec u trajanju baterije jer ne zelim da punim telefon svako vece. Ja sam svoj telefon zategao do maksimuma. Iskljucena lokacija (ukliucujem po potrebi), background app refresh, bluetooth, net palim potrebi kada hocu da vidim sta ima na netu i proverim whatsapp i baterija mi komotno traje 2 dana i sa te strane sam zadovoljan. :)

Ako nameravaš JB onda moraš znati da aplikacije koje bi koristio preko JB(u pozadini) jedu bateriju u svakom smislu te reči...tek bi onda poludeo...
 
I ja sam tako koristio android telefon dok sam ga imao (gasio i palio mobilni internet, gps, itd. ), ali kao što nitro kaže, ajfon se zaista tako ne koristi.
Sad sve držim uključeno, sve tranzicije (npr sa wifija na 3G i obrnuto, GPS...) su neprimetne i funkcionišu kako treba. Probaj da ostaviš sve uključeno i vidi da li je razlika vredna cimanja.

iSrbija ima dosta velik jailbreak community i tamo možeš dobiti više detalja za i protiv jailbreaka.
Jailbreak nudi dosta pogodnosti, počevši od one najbanalnije (piratske verzije aplikacija sa App Cake, App Addict i sličnih izvora). Nekom ko mora da plati npr 40$ za neku navigaciju ovo će biti dovoljan razlog da jailbreakuje ajfon.
Zatim ima dosta korisnika koji ne koriste piratske aplikacije, ali žele da promene/poboljšaju izgled i funkcionisanje samog iOS-a, dodatne funkcije u popularnim aplikacijama, kao i aplikacije koje se mogu naći isključivo na Cydii.
Osnovni nedostatak je što korisnik sa jailbreakom često ne može da koristi poslednju verziju iOS-a već ostaje na onoj za koju je jailbreak namenjen, ne možeš da uradiš "over the air" update na najnoviju verziju iOS-a nego to radiš preko kompa što pomalo smara, itd. Takođe bilo je i situacija da neke aplikacije ne rade na jailbreakovanim uređajima (D3 GO ranije nije radio, ali sad radi)
U mom slučaju iPad je jailbreakovan, a iPhone nije, ali nemam velike zahteve i meni lično je značajnije da je OS "up to date", nego da imam jailbreak.
 
Poslednja izmena:
Hvala drgonzo na odgovorima :) Probacu ovo sa ukljucivanjem svega i testiranjem baterije. Najvise sam se baterije i plasio kada sam odlucivao da li da kupim ajfon jer sam dolazio sa Sony-a koji ima brutalnu bateriju, ali sam se prijatno iznenadio, mada sam ga zategao do krajasa nekim funkcijama kao sto sam i napisao :)
 
To i mene interesuje jer u zadnje vreme intezivno razmisljam o kupovini iP6S. Meni je bitna baterija pa bih verovatno kupovao neki backup battery case. Ali ja ne bih bio neki havy user(mada se nikad ne zna :)). Jedino se dvoumim da li za pare koje bih dao za taj case kupim + verziju. Blam me vise da ulazim u iStyle da probam velicinu telefona. Znate kako nisu to male pare.
 
Poslednja izmena:
JB je đubre,bilo i ostalo.Ne vidim nikakavu potrebu za njim,sem ako hoćeš nestabilan ios.

JB se nekad koristio zbog unlocka i nekih "nedostataka",al u poslednje vreme je samo đubre koje stavljaš u svoj telefon.

Moja preporuka ti je da ne stavljaš to nikako.

Isrbija...preskoči razgovor na forumu,jer ima gomilu iskompleksiranih moderatora koji tamo leče ozbiljne komplekse.Koristi samo za čitanje,upoznavanje...
 
Jbt iP nema bateriju ni 2000 mAh, duplo manjeg kapaciteta od mog nexus 6, a postizu se bolji rezultati. To nesto govori.
Slazem se za LED, dobra je stvar, i meni bi falila.
A trpanje raznoraznih opcija se ne slazem, zasto praviti jos jedan Android, ko hoce opcije i customizacije i igranja i testiranja i ubijanja dosade do mile volje eto mu android, iP je za 'biznis' korisnike. :)
 
Poslednja izmena:
Upravo sam to i hteo da napišem,al da ne bismo po 100x krenuli prepucavanje sa Android korisnicima,preskočio sam. :)

ios i mac os treba koristiti onakav kakav jeste i to je to.Nikakvo budženje,experimentisanje i radiće kao sat.
 
@Zuba1970: ako se odlučiš za kupovinu 6S, probaj prvo bez battery case-a pa onda donesi odluku. Možda se ispostavi da ti i ne treba.
Uvek imam otpor prema dodacima koji narušavaju ergonomiju i estetiku uređaja.
Kad bih morao da biram, pre bih kupio neku eksternu bateriju koju bih nosio sa sobom samo kad znam da će mi zatrebati...
 
@Zuba1970: ako se odlučiš za kupovinu 6S, probaj prvo bez battery case-a pa onda donesi odluku. Možda se ispostavi da ti i ne treba.
Uvek imam otpor prema dodacima koji narušavaju ergonomiju i estetiku uređaja.
Kad bih morao da biram, pre bih kupio neku eksternu bateriju koju bih nosio sa sobom samo kad znam da će mi zatrebati...

Ako kupim manji iP verovatno bih kao sto kazes isao na varijantu da vidim koliko bi meni koji nisam nesto preterani korisnik trajala(nadam se bar 2 dana). A iskreno razmisljao sam i o ex baterijama tipa http://www.mi.com/en/pb10400/ ili mozda jace. Iskreno manji iP je funkcionalniji. Veci me interesuje iskljucivo zbog interneta(velicina ekrana).
Mada da ne idem u off ovo nije tema sta i gde kupiti. @drgonzo hvala na savetu.
 
Aj sad da ne preterujemo bas...

d4538578d05a2fa5dc7d26b40edc1245.jpg


I ovo je inace iPhone 5 koji je star ko zna koliko i defektan jer bas brzo crpi bateriju (poredim sa Lg G3 koji trenutno koristim)
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio nezadovoljan baterijom na 8-ici, i razmisljao sam da menjam telefon, sada sam zadovoljan sa devetkom. Mada su se i okolnosti kod mene promenile, tako da ga veci deo dana koristim na WiFi-u a manji deo na mobilnoj mrezi. Uglavnom, za moje potrebe je ok, 1,5 do 2 dana. Ne igram igrice i sl., koristim tel samo za komunikaciju preko messendzera, e-maila, poruka, telefoniranje, nesto malo surfa i slusanje muzike. U sustini je kao jedina mana ostala cena. Ko predje preko toga, preci ce i preko drugih stvari. Sada je 6S zajedno sa Apple Care 1000e, tako da necu bas Apple-u dva puta godisnje ubacivati toliko para, takav fan nisam ;)
 
Pa i ja bih kao "kolega po avateru":D koristio za komunikaciju, kao i internet. Igrice sem eventualno onih najjadnostavnijih (tetris i sl.)me ne interesuju. Ali nikad se nezna. Rekao sam da me smartphon telefoni ne interesuju pa eto i tu polako menjam misljenje. Jedino sto mi se ne dopada sto nema FM radio. Pre nego me napadnete samo da kazem jednostavno sam navikao da ga slusam kad idem na posao ili vozim bajs po gradu. Mada i to se moze nadoknaditi nekim manjim fm prijemnikom ili stream-om.
A sto se tice trajanja baterije svestan sam da se to ne moze porediti sa Nokiama koje sam imao ili jos uvek imam. Znam ja dobro da baterije kod smartphon telefona zbog svega sto ti telefoni pruzaju traju toliko koliko traju. Zato sam i pominjao one backup battery case ili ex baterije.
 
Poslednja izmena:
:D Ukoliko ti je autonomija bitna, a nemas posebnih preferenci, mozes uzeti i Sony Z3 Compact. Telefon je ok, a imas i FM radio.
 
Moze 2 dana da izgura jedino ako ga ne koristis.

Ne zeki...meni traje tačno 48h od punjenja do punjenja.A koristim sve opcije koje naravno podešavam po svom nahođenju.Inače Cellular je uvek uključen zajedno sa wifi...
 
Pa i ja bih kao "kolega po avateru":D koristio za komunikaciju, kao i internet. Igrice sem eventualno onih najjadnostavnijih (tetris i sl.)me ne interesuju. Ali nikad se nezna. Rekao sam da me smartphon telefoni ne interesuju pa eto i tu polako menjam misljenje. Jedino sto mi se ne dopada sto nema FM radio. Pre nego me napadnete samo da kazem jednostavno sam navikao da ga slusam kad idem na posao ili vozim bajs po gradu. Mada i to se moze nadoknaditi nekim manjim fm prijemnikom ili stream-om.
A sto se tice trajanja baterije svestan sam da se to ne moze porediti sa Nokiama koje sam imao ili jos uvek imam. Znam ja dobro da baterije kod smartphon telefona zbog svega sto ti telefoni pruzaju traju toliko koliko traju. Zato sam i pominjao one backup battery case ili ex baterije.

Ja sam kupio external bat pack za 5S jer sa njim nisam mogao ceo dan da izdržim.Ali sa 6-icom samo i isključivo mi je potreban pack kad sam na terenu gde nema struje i td...sad ga u glavnom koristim za MiFi modem.Ali nije loše imati tu stvarčicu.
 
Izvinjavam se sto pitam ovde. Heo bih da ponovo budem iPhone korisnik, i ne znam sta mi je ciniti, da li da uzmem iP6 ili iP6s? nisam neko zahtevni korisnik, web, neke igrice tipa soliter, whats app i viber, skype,... Da li se isplati uzeti iP6 ili ici na iP6s? uzeo bih 64gb varijantu.
 
Nazad
Vrh Dno