Šta je novo?

iPhone 15

U poslednjih godinu dana sam koristio ip14pro pa S23ultra i od pre nekoliko dana 15pro max.Utisci vrlo dobri pogotovo za kamere.Baterija u rangu s23 ultre,primetno laksi bolje lezi u ruci,softver na 17.3 i nema primecenih bagova.Od zagrevanja ni traga.Sve u svemu veoma sam zadovoljan!
Jel planiraš neku masku da staviš i koju ?
 
Ja prelazim vjerovatno u ovih par dana sa 14 Pro na 15 Pro, (za iste pare skoro, ispalo mi tako uz moj ugovor), bar taj lightning da pozdravim više ako ništa drugo :D dal je ko napravio ovakav prelaz, ima li uopšte kakvih razlika vidljivih? :)
 
Ja sam ali na pro max, da bude vidljivija razlika. Ti mislim da neces videti nista osim bolje baterije :)
 
Pa sem usb c ima i 2gb rama vise, ako se ne varam. Kamera isto malo bolja. Ako je povoljno, prelaz obavezno. Ja moj 14 pro uzeo pre 5-6 meseci u Istyle, meni je neisplativo i to mi nisu stvari vredne prelaza. Preskacem 15 definitivno.
 
Pa tu je i kuciste, kaksi tel, bolje su cam definitivno.. zvucnici takodje ma svakom polju je napredniji od 14 pro
 
Naravno ali kao i uvek,na kasiciu. Ovog puta,kasicicu preskacem.😉
 
Pa dobro, sustinski svake god deluje kao da je na kasiciu, licno sam sa 13 pro na 14 pro mislio da nije neki prelazak dok nisam kupio 14 pro. Pa se odusevio koliko je zapravo bolji telefon u svakom smislu te reci… 15 pro kada sam uzeo zaista nije bilo nekog pomaka. Ali sada nakon ispeglanog SW a meni kamera znaci dosta vidim da je kamera drasticno napredovala pogotovo nocne fotke gde suma i nema…
 
Pa to je i razlog zasto uzimam Iphone. Da mi ne treba vrhunska kamer,odavno bi ih batalio. Ispalo je tako ove godine,definitivno preskacem.
 
Onda se ne bi pokajao drasticno je bolja cam. Pogotovo kada se fotka u mesanim uslovima. Neverovatno je kako izgleda fotka..
 
Mogu potvrditi da su dosta popravili noćnu kameru, takođe i onaj flare kad se sijalica nađe u slici. A 5x zoom radi perfektne slike u uslovima velike količine svetlosti.
 
Ios 18 bi trebalo da napravi jos vecu razliku izmedju 14 i 15. Ja cekam to da vidim pa da predjem ako ima smisla.
 
Koju razliku mislis da ce doneti 18? Skoro pa sam siguran da nece tu biti nekog pomaka.
 
Pa a17 realno ima sirove snage debelo za ai ali verovatno ekskluziva za 16 pro
 
AI se najavljuje tek od iphone 17…
 
AI ce koliko pretpostavljam biti hw based ne kao kod s24u web based… gde 90% stvari vuce sa neta…
 
Koju razliku mislis da ce doneti 18? Skoro pa sam siguran da nece tu biti nekog pomaka.
Obzirom da najavljuju da ce biti najveci up ikada, ocekujem da poprilicno nategnu hardware i da ce 8gb rama napraviti vecu razliku nego sad sto je. Ai ce da iskoriste pride za to i eto...
 
Koliko znam svaki ios je min ci kou najavljivao kao veliki do maja u maju ipak ce biti samo peglan os 😁 sustinski vec 5 godina se najavljuje redizajn ikona kao sto vidis nista 🤣
 
Ma pitanje je da li vredi i prelaz sa 13 Pro, kao što sam ja napravio, a kamo li sa ovih prošlogodišnjih. Svaki radi perfektno, i nema tu velikih pomaka ni na polju ekrana, baterije ili kamere, jedino ako vam na trenutnom Maxu baš smeta težina, ovi manji su bili top takvi kakvi jesu
 
Ja sam odusevljen bio prelaskom sa 13 pro na 14 pro iskreno…
 
Obzirom da najavljuju da ce biti najveci up ikada, ocekujem da poprilicno nategnu hardware i da ce 8gb rama napraviti vecu razliku nego sad sto je. Ai ce da iskoriste pride za to i eto...
Najveci up ikada slusam vec godinama :D

Ja isto kao i Goran preskacem, samo ce mi biti tesko u septembru kad mi istekne ugovor da ne uzmem 16ku :D
 
Najveci up ikada slusam vec godinama :D

Ja isto kao i Goran preskacem, samo ce mi biti tesko u septembru kad mi istekne ugovor da ne uzmem 16ku :D
Nisam ja mislio na up kao na UI, nego kazu da ce biti najveci up po GB koji ce koristiti, i onda kontam da ce ubaciti svasta nesto sto ce opteretiti proc, ram, itd , a pored toga AI koji lozi mase treba implementirati i eto recepta za guranje 15-16 pa na dalje. Mozda i gresim.
 
Apple nije gurao photonic engine na 13 pro model koji ima soc kao 14 pa su implementirali samo u 14 seriju. Skeptican sam po pitanju dodavanja fja sto se apple-a tice kriminal je i 24 mpx stock rez kam koja je prezahtevna za 14 pro🤣
 
Apple nije gurao photonic engine na 13 pro model koji ima soc kao 14 pa su implementirali samo u 14 seriju. Skeptican sam po pitanju dodavanja fja sto se apple-a tice kriminal je i 24 mpx stock rez kam koja je prezahtevna za 14 pro🤣
To jeste, mada jedan klik i imas 48 heif , ne pravi mi to neku razliku, cak sta vise 12 manje mesta zauzima pa mi dodje i zgodno. Od "novina" najvise mi se svidja sto spominju redizajn ikonica, 5 ikona u donjoj traci, i akl Bog da da dozvole da widget e turamo gde se nama cefne...smesno kad citas al apple...
 
Pitanje vezano za prednju kameru na 15 pro max-kako ste zadovolni njome. Ne pitam zbog sebe,to je kamera koju gotovo i ne koristim,ali best frendica je uzela 15 pro max,i danima se zali kako je nezadovoljna prednjom kamerom. Kako je inace razmazena i kuka za svaku sitnicu,i kako joj je ovo prvi iPhone (nosila je Samsung S seriju do sad) bila sam ubedjena da prosto nije navikla da mirnije i realnije boje . Medjutim danas sam napokon uzela da uporedim tu njenu prednju kameru sa mojom na 14PM i njena je mnogo losija-tamnije slike,mutna,boje nekako zuckastije…generalno bila sam u fazonu wtf? Brisala sam kameru,staklo… ma apsolutno nista nije pomoglo,a apsolutno mi je nemoguce da su je unazadili i da je losija nego na mom.
Zadnje rade super.
Je li ima neki problem,ili je to neki feler u njenom primerku.
 
Jedino ako je defekt u pitanju, za klasu je bolja od S23 Ultra koju ima lepša polovina. Uvek selfi opalimo mojim telefonom zbog toga, iako je ona fora sa olovčicom na Samsungu top
 
Onda je do njenog modela,koji je uzet pre dve nedelje. Iskreno bila sam bas iznenadjena,neprijatno, da je slika na 14 pm sa puno vise detalja,ostrija,lepsih boja.
 
Nazad
Vrh Dno