Šta je novo?

iPhone 15

Pitanje vezano za prednju kameru na 15 pro max-kako ste zadovolni njome. Ne pitam zbog sebe,to je kamera koju gotovo i ne koristim,ali best frendica je uzela 15 pro max,i danima se zali kako je nezadovoljna prednjom kamerom. Kako je inace razmazena i kuka za svaku sitnicu,i kako joj je ovo prvi iPhone (nosila je Samsung S seriju do sad) bila sam ubedjena da prosto nije navikla da mirnije i realnije boje . Medjutim danas sam napokon uzela da uporedim tu njenu prednju kameru sa mojom na 14PM i njena je mnogo losija-tamnije slike,mutna,boje nekako zuckastije…generalno bila sam u fazonu wtf? Brisala sam kameru,staklo… ma apsolutno nista nije pomoglo,a apsolutno mi je nemoguce da su je unazadili i da je losija nego na mom.
Zadnje rade super.
Je li ima neki problem,ili je to neki feler u njenom primerku.
Što kažu kolege perfektna. Možda je zaštitno staklo problem ako je stavila, posebno neko buđavo. U slučaju da ima neka ga skine i obriše ekran pa onda proba ponovo. Ako nije to onda vrlo moguće neki fabrički defekt.
 
Ima staklo,ali imam i ja… Ja otkad su mi kljucevi u torbi izgrebali ekran na Huawei-u P30 pro stavljam staklo,pre toga mi nijedan uredjaj nije imao.
Nemam sample,nisam prebacivala slike na moj telefon.
Uglavnom u ovom stanju trenutno predna kamera na 15 PM je losija od s22 (obicnog) koji takodje nosi.
 
99% ima onu budjavu sto ostavlja vazduh u prostoru fid u kamere uglavnon fotke sa tim staklima ne lice ni na sta
 
Ima staklo,ali imam i ja… Ja otkad su mi kljucevi u torbi izgrebali ekran na Huawei-u P30 pro stavljam staklo,pre toga mi nijedan uredjaj nije imao.
Nemam sample,nisam prebacivala slike na moj telefon.
Uglavnom u ovom stanju trenutno predna kamera na 15 PM je losija od s22 (obicnog) koji takodje nosi.
Reci joj da skine staklo. Vrlo moguće da ono pravi problem. Ako se i tada pokaže isto dobiće drugi telefon a to staklo u svakom slučaju neće više koristiti.
 
Nema razloga da ne radi perfektno, ali primetna je razlika u flluidnosti. 60hz je kompromis realno.
 
Pa dobro, sustinski svake god deluje kao da je na kasiciu, licno sam sa 13 pro na 14 pro mislio da nije neki prelazak dok nisam kupio 14 pro. Pa se odusevio koliko je zapravo bolji telefon u svakom smislu te reci… 15 pro kada sam uzeo zaista nije bilo nekog pomaka. Ali sada nakon ispeglanog SW a meni kamera znaci dosta vidim da je kamera drasticno napredovala pogotovo nocne fotke gde suma i nema…
Ucemu je to toliko bolji 14 pro u odnosu na 13 pro?
 
Nije mnogo bolji, klasičan upgrade na kašičicu. Ja sam prešao sa 13 Pro na 14 Pro i razlika je jako mala ali ipak postoji. 14 Pro je malo brži ali to su milisekunde pri radu, kamere su malo bolje... Isto tako je i 15 Pro bolji u odnosu na 14 Pro. Zato se isplati preskakati bar 1 ako ne i 2 serije.
 
I 2 serije ako preskocis kad prodas stari pro uz max 500e doplatu ides na novi. Meni je to najbitnija stavka kod iphone-a. Andorid ukoliko zelis za promenu, za god,dve star iphone uzeces novi Andorid flag. Lepo kazu, iphone samo jednom kosta dosta.
 
Mislim da i te kako gresite kada kazete mali skok… meni je skok sa 13 pro na 14 pro bio BAS upgrade ;-) moje misljenje posle 14 pro je da 13 pro ima krs kameru 🙃 i kada uporedim fotke odmah vidim da je 13 pro zapravo ima daleko losiju kameru i tu svaka prica moze da se prica u startu je meni veliki skok. Video cinematic 4k vs 1080 je takodje veliki skok moze da se prica sta hoce. Photonic engine radi posao fantazija. Stabilizacija shift sensor fantazija. Potom dobio sam 2x zoom koji mi je mnogo nedostajao 3x je neki overkill za svaki dan te mi je taj 2x dosao savrseno.
Tu je senzor 48mpx koji cak i pri cropu na 100% pravi fantazija kvalitetne fotke pogotovo u RAW
Uw kamera dobila je svoja unapredjenja ali nisam preterano bio odusevljen. Dobili smo AF na prednjoj cam sto je ++++
dynamic island fantazija stvar
AOD ne koristim ali za one koje koriste up
Baterija mi je drastican skok dozivela kod 14 pro u poredjenju sa 13 pro itd..

Generalno ako je vama sve ovo mali upgrade ocigledno niste osoba kojoj ovoliki upgrade igra ulogu. Meni je ovo sve fantazija ima toga jos ali zaista davno sam imao 13 pro

15 pro je sve ovo gore dodatno ispeglao te sada fotke izgledaju kao da su fotkane sa aparatom , sum je nestao (Main senzor)
8GB RAM-a ni jednom nisam imao reload app (doslovno ni jednom)
Baterija nakon 17.2 fantazija i bolja nego sto je bila na 14 pro ali su u pitanju nijanse…
Action button je kul kada se ispodesava i shortcutovima bas bas olaksa neke dnevne aktivnosti s tim sto bih voleo da ima mogucnost i za double click recimo… kako bi dobio mogucnost za jos jednu opciju…
Generalno 14pro je bio daleko veci up nakon 13 pro ali 14 pro je to sve doveo na neki jos visi nivo i zaissta kada se svedu utisci zapravo sve to meni licno jako znaci.
zamenio sam tel jer: Stara batt je bila godinu dana eksplatisana nova je 15000 din (moja jeste bila na 100%) ali je imala finih 200 ciklusa drzala je top ali je vec fino koriscena.
Kamera je dobila fin upgrade i meni je to zaista presudno (mozda ne sam HW Senzora) ali na kraju post proces je zaista ovu kameru doveo do vrhunca ( da ja sam detaljista i fotke zumiram konstantno na 100% jer tako volim) alergican sam na iskrzane ivice koje ima recimo S23u i 13 pro … koje su nestale kod 14 pro npr
Dobio sam daleko laksi tel (da 10gr na papiru ili koliko vec ne zvuci nesto wow) ali ljudi kada uzmem 14 pro posle 15 pro kao da sam uzeo ciglu u ruku…
i za kraj cuveni Type C… Meni licno nije nedostajao niti sam zbog njega menjao tel. Ali kada sam shvatio da kada povezem moj ext ssd sa njim dobija 4K60 FPS prores snimke ( da ne koristim cesto) ali zaista LOG+ProRAW morate probati ljudi nakon sitnijeg edita video deluje kao da sam snimao ozbiljnom kamerom ne DSLR vec ozbiljna kamera.. Fantazija…

Ako vama sve ovo gore nije od nekog znacaja ok naravno slazem se ne morate ni sa 12 pro preci na noviji model jer generalno i taj tel i dan danas radi OK…
 
Nezgodno je kad se sa 120 vratis na 60hz ali je sve ostalo odlicno.Najvise mi se svidja sto je lagan i sa ovim zaobljenim ivicama odlican je za ruku(maske ne nosim)
 
Što onda nisi prešao na 15 pro? Dosta je lakši od 14 pro. Ja sam iz istog razloga prešao sa 14 pro na običan 15 ali meni to 120-60 hz ništa ne znači
 
Zato sto sam dobio dobru ponudu , 13 pro max skoro dve godine star za 15 star 7 dana i 50e doplate.
 
Kad poredim 14pm vs 15pm razlike nisu ogromne. Baterija da kažem egal, možda bolja 45min-1h u mom korišćenju gde je sat, slušalice, auto, dva taga stalno povezani. Kamera 5x ubija kad ima puno svetlosti, noćne fotografije bolje. Ostalo manje više isto. Ja nisam primetio neke druge stvari, ako je neko od kolega video dodatne prednosti neka napiše. Tipa fore da možeš običnu sliku da prebaciš u portet ili da biraš od dve osobe koja će biti u portretu to ni ne računam, po meni su to softverske šminke. Ajde nije loše da se ograniči punjenje do 80%.
 
Ja sam prešo sa 13 pro na 15 pro jedini veliki upgrade je kamera sve ostalo malo brze….i baterija posle 2 god na 13 pro malo opala pa mi ovde znacajno traje završavam dan sa 40% umesto 10%…..
 
Bio sam u Epl radnji i omisljao se koju boju da uzmem. Meni ona nova titanijum i nije neki fazon, plavu sam htio ali mnogo je plavih telefona u radnji kojima se guli boja pozadi. Svi su na mag safe punjacu i bas kako niko ne pazi kad vraca telefon, osjeti se to "rukovanje". Na kraju sam narucio bijeli.
 
Svaki plavi i crni u Apple Store na Marien Platz-u je u slicnom stanju.

I svaki ovako ima oblik kruga jer stoje na Mag safe punjacu.
PXL_20240205_143022162.jpg
 
ne guli se nista 😉 no sam magsafe (i to mozda) jer je guma… trebao si samo vlaznon krpom da prebrises…
 
Posto vidim da si mnogo naporan lik, to sam shvatio od ranije, zamolicu te da moje postove, u ovoj temi, preskocis.
Hvala.
 
Samo kazem kako jeste, ne znam sta si se nasao povredjenim? Ako imas bilo koji iphone 11/12/13/14 pro ista ledja imaju i isto se ponasaju.
 
Okej, hvala.
11 pro i 11 pro max nista, 12 pro max imao nista, 13 pro 2x i 13 pro max nista. Cak stari 11 pro mi tu, nista mu a vec je dugo koristen i to bas svakako. Glupo mi bilo da slikam ledja svakog u radnji, ovo su samo jedna.
 
isto na 15 pro nista :) samo je bilo dovoljno da prebises ledja :) vlaznom krpicom i to nestaje to je staklo zaprljano na tom mestu uglavnom jer svako pipa svakakvim rukama :)

Poenta mog com je da nemas potrebe da se brines hoce li se izlizati staklo nece sigurno :) Frejm...video sam ih par posle pada crni i plavi fino se vidi ostecenje...
 
Da li neko ima problem sa wifi na 15 pro? Sestri u nekim delovima stana ne radi wifi a radi na 13ci kao i na win laptopu a i meni na androidu. Mislim nasao sam ovo uputstvo od pre 4 dana nego da li je nekome pomoglo da resi problem https://support.apple.com/en-us/111786
 
Da li neko ima problem sa wifi na 15 pro? Sestri u nekim delovima stana ne radi wifi a radi na 13ci kao i na win laptopu a i meni na androidu. Mislim nasao sam ovo uputstvo od pre 4 dana nego da li je nekome pomoglo da resi problem https://support.apple.com/en-us/111786
Takav ja problem imam sa Huawei P50 pro, bukvalno isti i to samo kad ima u stanu ili kuci ZTE ruter koji radi na 2,4 Ghz. Koji internet i ruter je u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno