Šta je novo?

iPhone 14

Ispao mi je 14 Pro Max pre neki dan.
I ostavio rupu u zemlji. Ne znam zašto nosite telefon bez ikakve zaštite, bez obzira na ceramic shield ili ac+ kad onaj kome smeta ogrebotina neće moći to da podnese. I sad da neko kaže kako je najbolji osećaj tako. Najkvalitetnije i najskuplje staklo je u Istyle-u, možda ga ono zamaskira ali mislim da se duboka ogrebotina uvek vidi
 
I ja nosim fon bez ikakve zaštite. Da uživam u izgledu i materijalima na dodir. AWatch sam ogrebao o zid po ekranu da ima crtu poveću ali posle nedelju dve se zaboravi i to i život ide dalje. Ne podnosim da vidim lep i tanak uređaj zamotan u prašnjavi gumeni case.
 
Prošla su vremena debelih gumenih maski, ima jako lepih tankih tipa Pitaka pa telefon izgleda još lepše a i zaštićen je
 
Klizav je previse...da nije jeste ga gust nositi bez odece. Da je manji, kad se setim 5S, 7 Jetblack, to je bas lepo lezalo u ruci.
 
Da li se i vama desava kad se puni tel od 16.6 da na lockscreen-u bude razlicit % baterije u odnosu na sam status bar? To je samo dok je na punjacu, ako zakljucam i otkljucam pokaze ispravno. Kao da kasni lockscreen info.
 
Nikad nisam primetio, a ni obraćao pažnju na to 😃
 
Na kraju sam skinuo foliju sa ekrana, manje je primetno sada nego sa njom. Mislim da cu ostaviti kako jeste, vec sam se i navikao posle nekoliko dana, sto kazete zivot ide dalje :)
 
Nerealno... baterija na 91% nakon 10 meseci korišćenja.
14PM je u pitanju, punjen uglavnom na originalnom bežičnom punjaču.

IMG_5731.jpeg
 
Nisi se pridrzavao punjenja, ne ispod 20% i punjenje do 85%.
A i kako drugacije da te nateraju da kupis novi iPhone. :D
 
^ ne mora do 85%, mnogo je bitnije da ne ide ispod 20%
 
Jesam ga punio do 100%, ali zato skoro nikada nije sišao ispod 20%. Možda ukupno 7-8 puta sišlo ispod 20% za ovih deset meseci.

Svakako razoćaravajuće, jer imam isti stil korišćenja telefona, i ništa slično se nije desilo sa 13PM.
 
Pusti zdravlje baterije, bolje proveri proveri analitiku šta kaže. Verovatno ti je kapacitet baterije na 88-90%. Što je i logično za skoro godinu dana upotrebe.
 
Opet koliko ima i ciklusa punjenja
 
Izgleda da je do modela, mnogo ljudi (uključujući meni) ima dosta loš battery health na 14 pro u odnosu na druge telefone.
Svakako, baci pogled malo po redditu i slično.
 
^ meni punih 6+ meseci nije pao ni jedan %. Ne punim telefon na punjač nego preko pc, znaci bez brzog punjenja.
 
Ja sam vidjao ljude sa 88% kupili u januaru, a ja u septembru koji imam 100%.

3utools na Windowsu ili na Mac ko ima skinite coconut battery pa proverite koliko je bilo punjenja.
 
A čega je to manufacture date 30.7.2012? Meni je na 3utools tu pisalo februar 2023. I prevelika mi je ta razlika između design i full charge, kod mene je bilo obrnuto na 14 pro
 
Poslednja izmena:
A čega je to manufacture date 30.7.2012? Meni je na 3utools tu pisalo februar 2023. I prevelika mi je ta razlika između design i full charge, kod mene je bilo obrnuto na 14 pro
Imas na Redditu dosta postova u vezi ovoga. Ima covjek macbook iz 2012-13 mislim, a za bateriju pise da je i 1979... :D

 
Pa ako je to stvarno tako, onda ništa od tih podataka nije merodavno. I gle čuda, ljudi treba da se opuste, koriste ovaj sjajan uređaj i pune po potrebi
 
Bratov 14pro max, ovih dana ce napuniti 6 meseci, i dalje na 100%, a puni Apple 20W punjacem...
meni je ovako bolje posto ne greje telefon. Punjač koristim kad sam na službenom putu, godišnjem…
 
A čega je to manufacture date 30.7.2012? Meni je na 3utools tu pisalo februar 2023. I prevelika mi je ta razlika između design i full charge, kod mene je bilo obrnuto na 14 pro
Kako prevelika razlika, razlika je upravo tih 8.2% koji mu prikazuje (health na 91.8% od mogucih 100).

Evo kod mene stanje, telefon je aktiviran 25.11.2022. U telefonu prikazuje takodje 96%.
Uopste ga ne pazim, punim 30W Mac punjacem, ne gledam nikad 20-80 i slicno, neretko na par procenta i skoro uvek do 100%.

Vreme je da Apple izbaci battery health. Ili nek prikazuje realno kao ova aplikacija, sa tacnim trenutnim kapacitetom i brojem ciklusa.

SCR-20230815-qimj.png
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja sam koristio 3utools i sve se lepo videlo. Ovde piše da mu je baterija stara 11 godina i da ima ios 17 i ajfon 15,2 pa mi zato deluje kao gomila random netačnih podataka
 
iPhone 15,2 je je svojevrsni ID od iP 14 Pro, ne znači da je iPhone 15 😄
 
Tačne su informacije, jer je čovek na beti 17ke možda? IPhone 15.2 je identifier model za iPhone 14 Pro
 
Ok, za to prvi put čujem jer je moj 14 pro pokazivao da je 14 pro sa iosom 16 i baterijom od marta. Ali obrni okreni razbija se glava zbog procenata bezveze, Apple je zato i uveo to da bi se ljudi paranoisali i menjali baterije i telefone što brže
 
 
Nazad
Vrh Dno