Šta je novo?

iPhone 14

Kakvi su utisci, do koliko moze da napuni telefon? Cuo sam da ona apple original jedva da napuni obican iphone, pro i pro max ne moze do 100%
 
Original Apple MagSafe Battery Pack je 1460mAh dok je Anker 5000mAh tako da je vidljiva razlika iako se preračunima kod Apple-ove baterije dolazi do skoro 3000mAh. Ankerova puni sa 7,5W, a MagSafe Battery Pack sa 5W. Kažu da su to ispravili update-om.
Ni jedna ne puni skroz telefon i Apple-ova se zaustavlja zvanično na 80 ili 90 & ako telefon nije previše vruć.
Prema tesu na macworld-u, Anker baterija puni više za oko 5%. Kompletan tekst je ovde

https://www.macworld.com/article/668184/anker-maggo-622-magnetic-battery-review.html

Iskreno nisam je još na taj način koristio pošto je tek nabavljena 😃 Iskreno mi i nije cilj da se telefon debelo isprazni već da je tu kad zatreba na putovanjima ili na poslu 😃
 
Napuni ona do kraja ali vjerovatno ne od 1% kad bi krenula, ne pamtim da mi se desilo ispod 10% da mi dođe baterija tako da radi posao.
Btw koristim je nekoliko mjeseci i nemam nikakvih problema, BH još uvjek na 100%, pošto vjerovatno to zanima većinu :)
 
Poslednja izmena:
Meni se ne dopada ta Ankerova jer viri na miniju dole a originalna mi je preskupa nekako iako lepo izgleda na telefonu.
 
Ankerova nije za mini. Mada moze da posluzi, kapiram da ni Apple nije najergonomskija na svetu za koriscenje kada je nalepljena nazad. Meni je zao sto ne postoji neka ultra tanka i lagana koja je tu cisto da pojaca kapacitet za 20-30%.
 
Meni je i dalje na 100% za 20-ak dana će biti godina :)
 
Meni posle 7 mjeseci tačno ode na 99% a onda posle 5 dana ode na 98% :D
 
90% health, dobio ga na launch day. Kačio sam negde u temi prethodno screen baterije.

Da li osećam da je baterija slabija, da. Ali nije sad nešto dramatično, ali mnogo brže “propada” u odnosi na prošle telefone.
 
14PM 10 meseci star BH 95%. Izgura dan lagano.
 
Dobro, PM bi trebalo i više nego lagano. Nego se baš dosta piše o tome kako na običnom i pro modelu dosta brzo propada baterija, brže nego na ostalim modelima, ali ipak to piše na internetima pa me zanimalo iz prve ruke
 
Konkretno u ovom slučaju dosta se pisalo da posle 6 meseci padne i po 10% kao i da se to oseti u radu. Hoću da uzmem običan 14 pa me zanima kakva su realna iskustva, nevezano za upotrebu. Da li stvarno opada brže nego na starijim modelima
 
Kod mene u okruzenju svi su zadovoljni sa serijom 14 i svi hvale bateriju. Jeste da svi koriste pro, ali je nebitno, od serije 13 baterija je moze se reci najbolja, i od svih androida.
 
Meni je i dalje na 100%, al nisam bacio ppgled da vidim sta kaze 3utools i onaj na macbooku...14 pro u februaru uzet

A sad pre mesec dana sam devojci uzeo 14pm pa cemo videte, da l ima veze ko ga koristi :D il vise sreca i ne tacno pokazivanje :D
 
Jel koristi neko običan 14? I da ne bude zabune, ovo nije opet ona standardna priča o procentima, već treba da uzmem telefon a masa postova po netu je na tu temu. A vi ste mi ovde ipak merodavniji od redita i sličnih sajtova
 
Nemoj samo polovan da uzimas!
Nista licno, sto ne sacekas 15, evo izlazi za nedelju dana?
 
Moj 14 pro je posle 11 meseci pao na 95%, i to veoma brzo. Do pre 2 meseca je bio na 100%, i odjednom na 98, 95. :) a poslovni iphone se 3 koji ima godinu i dva meseca i dalje na 100%.
 
Nema veze s mozgom taj battery health :)

Moj Xs Max je na 89%, a baterija mu drži kao da je na 19%. Što je, naravno, i logično - obzirom koliko je korišćen.
 
Realno da se vidi baterija ne može preko BH. Ubacite shortcut battery stats. Idite u settings/privacy & security/analytics & improvements/analytics data/analytics zadnji datum u gornjem desnom uglu share i izaberite battery stats.
 

Prilozi

  • IMG_0484.png
    IMG_0484.png
    406.2 KB · Pregleda: 95
^ BH mi je 100%. Baterija drži bukvalno kao prvi dan. E sada što se preko battery stats i BH ne slaže to ne bih znao zašto je tako.
 
Battery Stats je merodavan, bh je marketinški trik i stvara nepotrebne probleme određenim ljudima.
 
^ slažem se. Takođe meni je merodavno da posle 7 meseci ne vidim promene u mom korišćenju. A to šta piše u BH manje je više bitno.
 
Realno da se vidi baterija ne može preko BH. Ubacite shortcut battery stats. Idite u settings/privacy & security/analytics & improvements/analytics data/analytics zadnji datum u gornjem desnom uglu share i izaberite battery stats.
I mora da bude aktivirana Share iPhone Analytics opcija 😎
Ako nije bila, mora da se sačeka barem 24č posle aktivacije, koliko sam video.
 
IMG_2404.jpeg
Čisto da ljudi vide da BH ne znači mnogo, kod mene i dalje BH na 100%.
Uzet u oktobru.
 
Nazad
Vrh Dno