Šta je novo?

iPhone 14

^ jednom hoće ali kod mene 9-10 meseci dok ne padne prvi %
 
Od 26.9, sad će on sa 17kom da padne :)
 

Prilozi

  • IMG_3390.png
    IMG_3390.png
    190.3 KB · Pregleda: 109
Kad se već hvalimo sa BH meni na 13 mini od 15 avgusta prošle godine i dalje na 100 😄
 
Meni na 89% 14 pro aktiviran u oktobru...letece u zid, pa kod macole na servis da aktiviram ac+ i uzmem novi, prodajem pa prelazim na 15 pro
 
Kad cujem ovakve komentare, zao mi je sto imamo AC uopste da mozemo da koristimo. Nije ni cudo sto hoce da naplate u servisu slot za karticu 100e. Znaju sa kakvim ljudima mogu imati susret.
 
A naši su svi servisi oličenje poštenja pa onda zbog eventualnog pokušaja prevare od strane dva ili tri korisnika, kojih, uzgred budi rečeno, nema ni u jednoj drugoj državi na svetu, samo kod nas, naplaćuju 100€ slot za sim karticu čoveku koji ima AC+.
 
Pa mi i nemamo ac+ niti možemo da ga koristimo...ovo sto mi radimo je neka siva zona, cuj napraviš us nalog na aljasci i satro imas benefite ko da si kupio telefon u wallmart-u...u svakom slučaju meni telefon ide čekićem u zid pa u vodu, da budem siguran, pa onda tražim novi za dzabe, jer sam im dao sto dolara i napisao da živim na aljasci
 
Pa mi i nemamo ac+ niti možemo da ga koristimo...ovo sto mi radimo je neka siva zona, cuj napraviš us nalog na aljasci i satro imas benefite ko da si kupio telefon u wallmart-u...u svakom slučaju meni telefon ide čekićem u zid pa u vodu, da budem siguran, pa onda tražim novi za dzabe, jer sam im dao sto dolara i napisao da živim na aljasci
to to obavezno oba davno receno da se ac+ ne priznaje u slucaju da je telefon i polomljen i potopljen u vodu,ako se tako nesto ustanovi.
 
Pitanje za vlasnike 14 i 14 Plus modela: kako ste zadovoljni sa 2x zoom i portretima? Kad je zizna daljina oko 50mm? Posto je to 12MP senzor, koliko je losija fotografija na 2x zoom u odnosu na 1x? Brat ima 14 pro max na kojem je 2x odlican, ali to je 48MP senzor koji uz pixel binning prakticno nije digitalni zoom... Zanima me kako stoji stanje sa vanila 14 modelima, zbog manjeg senzora, sa manje MP...
 
Portret se slika sa 12MP
 
A kad je 2x zoom uz portret? Ok, jasno da je rezolucija 12MP, ali koliko uz 2x zoom bude losija fotografija u odnosu na 1x, posto je u pitanju klasican digitalni zoom? 🙂
Gledam sad neku recenziju, kazu da je 2x zoom prilicno dobar na vanila 14.

@baltam0s
Ukratko objasnjenje: 😀
1x - glavna kamera - zizna daljina na ip14 je 26mm ako sam dobro zapamtio.
2x zoom sa glavne kamere - zizna daljina je 2*26=52mm.
Za ~50mm se kaze da je najbolji za portret, fotografija ispadne najslicnije kao kad je gledamo vlastitim ocima. Mozes i da probas da slikas nekoga kao za licnu kartu ili da se vidi samo glava, na 1x moze da ispadne da ima dugacko celo ili vrat, zbog toga sto takva zizna daljina malo izdeformise fotografiju/predmet fotografisanja. Dok na 2x (52mm) ispada realnije, bez izoblicenja, tj. kao kad gledamo vlastitim ocima tu osobu.

Edit: Peca je na benchmark youtube kanalu to lepse i detaljnije objasnio, ali valjda si skontao i mene.😄
 
Odličan i sveobuhvatan tekst o bateriji na iPhone-ima
 
Previse se pridaje znacaj tome, kao da mi je dete pa treba da ga cuvam pazim mazim kad je jeo kad nije. Evo meni je prosli 12 mini bolje drzao sa 92% i novijim ios nego sa 100%bh i starijim ios.. pala je za 6m 8% i drzala je bolje… msm da ovo treba da sakriju u meniju i ostave korisnike da zive zivot a ne zivot baterije.
 
Ispao mi je 14 Pro Max pre neki dan. Naravno, nisam imao nikakvu zastitu, tako da sam zaradio ogrebotinu po sredini ekrana, tolike dubine da se oseti kada se predje noktom. Ne vidi se kada se koristi, medjutim itekako je vidljiva napolju, na suncu.

Vredi li probati nekim poliranjem ili samo zamena stakla ekrana dolazi u obzir? Ne znam ni gde bih menjao iskreno, ipak bih uzeo original, a opet da ne bude udaranje po usima.
 
Ispao mi je 14 Pro Max pre neki dan. Naravno, nisam imao nikakvu zastitu, tako da sam zaradio ogrebotinu po sredini ekrana, tolike dubine da se oseti kada se predje noktom. Ne vidi se kada se koristi, medjutim itekako je vidljiva napolju, na suncu.

Vredi li probati nekim poliranjem ili samo zamena stakla ekrana dolazi u obzir? Ne znam ni gde bih menjao iskreno, ipak bih uzeo original, a opet da ne bude udaranje po usima.z
Zalepi neko staklo, ili outfitters foliju i nece se ni videti.
 
Prežali tu ogrebotinu i koristi, malo je overkill da menjaš ekran zbog toga. Razumem da te iritira i mene bi, ali možeš da kaneš trunku ulja u ogrebotinu , obrišeš dobro ekran, ovalaš preskačući pukotinu i da zalepiš kvalitetno full glue staklo. biće skoro neprimetna...
 
Probao sam sa nekom folijom od 400 dinara, sve se vidi i dalje. Probacu sa nekim kvalitetnijim staklom i ovom metodom sa uljem, nadam se da ce biti bolja situacija. Hvala na predlozima, javljam kako je proslo.
 
Outfitters ti sigurno pokriva jer je kao deblji silikon . Skokni do tc usce ili beo centra ako si iz bga pa vidi kakve su.
 
Probao sam sa nekom folijom od 400 dinara, sve se vidi i dalje. Probacu sa nekim kvalitetnijim staklom i ovom metodom sa uljem, nadam se da ce biti bolja situacija. Hvala na predlozima, javljam kako je proslo.
Na svim staklima će se videti ogrebotina. Može samo da ti pomogne neka hydrogel folija tipa outfitters ili one sa alija (obrni okreni više se isplati da ih menjaš na mesec dva nego da kupuješ precenjenu outfitters).
 
Zato sam i rekao da je potebno da unutrašnjost ogrebotine bude ispunjena uljem, tj. masna, pa onda full glue staklo i neće se videti. Kumu sam tako rešio istu na Pixelu 6a.
 
Mislim da ces vise pokvariti osecaj sa tim staklima i folijama (ja sam ih probao dosta, i skupih i jeftinih) i nista ne moze da se uporedi kao kada je goli ekran.
 
Slažem se, ali kad je jak OCD , bolje dobro staklo da pokrije ogrebotinu, nego da se izuje za zamenu ekrana.
 
Nazad
Vrh Dno